vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

165 επισκέπτες, 3 χρήστες
karmakoma, GeorgeGTS, razen

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
 :) :) :) είμαι ακόμα φλόρεξ από τέλη Δεκέμβρη 2011 :) :) :)

κάνω σκέτη VG χωρίς αρώματα η με λίγο μέντα και τον ατμό δεν τον εισπνέω αλά ντουμανιάζω τον χώρο... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
παρων φλωρεξ εδω και 2 μηνες ;D

Είμαι σε καλό δρόμο. Αυτή τη στιγμή ατμίζω 8 και 9 mg μετά από ένα χρόνο που ήμουν σταθερά στα 12 mg.
Αναλυτικά  ατμίζω DIY στα 8 mg  και μόνο Halo από έτοιμα υγρά στα 9 mg (ανακατεύω 1 μπουκάλι των 12mg με ένα μπουκάλι των 6mg για να πάρω 9 mg). Κατά το Πάσχα ή το αργότερο τον Ιούνιο έχω βάλει στόχο να  πέσω στα 6mg και είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρω.
Σύμμαχος το Provari και ο Μπούλης A2-T που μου δίνουν καλό χτύπημα και γεύση like no other ;D .

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Από τα τέλη Αυγούστου που αρχισα να χρησημοποιώ genesis ατμοποιητές η νικοτίνη που άτμιζα (αν και λιγη 6mg) άρχισε να με κουράζει! Με κάλυπτε τόσο πολύ η γεύση που έπερνα και η ποσότητα του ατμού ώστε άρχισα να τη μειώνω δραστικά και ταχύτατα!
Ένας αλλος λόγος γι' αυτό ήταν το ότι αυξήθηκε κατά πολύ η κατανάλωση που έκανα στα υγρά και μάλιστα υπήρξαν 2 - 3 φορές που ένοιωσα συμπτώματα (πιθανότατα λόγω νικ/νης) που με ανησύχησαν!
Τώρα πια είναι 3+ μήνες που την έκοψα και... είμαι καλά!!!  ;)
Ήμουν τυχερος που ανακάλυψα σχετικα νωρίς (στους 6ήμισι περίπου μήνες ατμίσματος) τα εργαλεία και υλικά που μου έκαναν το ατμισμα τοσο ικανοποιητικό και απολαυστικό με όσο το δυνατό λιγότερες επιβλαβείς επιπτώσεις!!! :)
Καλή συνέχεια σε όλους κι αν κάτι δεν σας πάει καλά μην τα παρατάτε... ψάχτε το λίγο παραπάνω... ΑΞΙΖΕΙ!!!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
στο μηδεν υπαρχει περιπτωση χτυπηματος? εστω υποτιπωδες..?
εκανα μια φορα σκετη vg αλλα απο χτυπημα = 0 .. οχι οτι δεν το ηξερα.


Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Αμα δοκιμασεις υγρο πλουσιο σε pg καλυτερα με αρωμα καλο ατμοποιητη και μπαταριοθηκη να μπορει να φτασει τον ατμοποιητη στα μεγιατα κατι μπορει να γινει. Ας πουμε οτι μπορει να εξομοιωσεις και τα 2-3- mg νικοτινη. Προσωπικες εκτιμισεις λεω βεβαια γιατι εχω πολυ καιρο να ακουμπισω νικοτινη και δεν θυμαμαι ακριβως πως ηταν το χτυπημα.

Βεβαια οταν κανω σκετη pg και μετα σκετη vg (0 και τα 2) καμια σχεση. Η pg χτυπαει πολυ περισσοτερο αλλα δεν βγαζει ΚΑΘΟΛΟΥ ατμο.

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Συγνώμη που θα παρέμβω αλλά αν η μηδενική θεωρείται φλωρέξ, τότε όσοι είμαστε εξαρτημένοι\κολλημένοι με τη νικοτίνη είμαστε μάγκες? :confused1:
Για μένα θα ήταν επίτευγμα να φτάσω σε μηδενική κάποτε! Μήπως να αλλάζατε τον τίτλο; ;)
Οχι ότι δεν αντιλαμβάνομαι το χιούμορ βέβαια..
Μπράβο σε όσους το έχουν καταφέρει! :yes:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Ειμαι στο φλωρεξ τοσους μηνες αλλα η συνηθεια του φυσα ρουφα δεν ξεπερνιεται ευκολα. Μπορει να μην μου θυμιζει τη ελλειψη το σωμα μου απο την ελλειψη νικοτινης ομως οταν δουλευω η αγχωνομαι η κινηση ειναι must... Αλλο η σωματικη εξαρτηση λοιπον και αλλο η ψυχολογικη...

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
οσοι καταφερατε μηδενικη και θελετε χτυπημα πραγματικο κατι βρεθηκε... :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
1 χρονο φλωρος ,και ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι επιτελους τωρα μπορω να πω οτι εκοψα το κ.τ.
Οσο για το η.τ 3-4 τζουρες ημερησιως. :baby:
Το τελος και για το η.τ πλεον ειναι πολυ κοντα.Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια που μου προσφερατε .Ναστε ολοι καλα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο Κώστα άντε με το καλό  να έρθης και στο άλλο νήμα (τέρμα και το΄άτμισμα)

Εκείνο που θάθελα να πω από δική μου εμπειρία κάποιους που κατάφεραν να φτάσουν στο φλωρέξ και
επιθυμούν να απαλαγούν και από το άτμισμα.

Καταργήστε παντελώς τα αρώματα,ατμίστε σκέτη βάση και σιγά θα βαρεθείτε και το άτμισμα.

Εγώ σε τρεις μέρες κλείνω 2 μήνες μακριά και  απότο άτμισμα. ;)



Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Αυτή τη στιγμή είμαι στα 4-5 mg νικοτίνης με DIY υγρά.
Δυστυχώς έχω παραπάνω από μισό μπουκάλάκι 100 ml υγρού με νικοτίνη, το οποίο λυπάμαι να πετάξω :idiot1: . Ισως είναι και ψυχολογικό βέβαια, μιας και έχω την εντύπωση ότι και λιγότερο να βάλω, μόνο που θα βάλω, μου δίνει μια αίσθηση ασφάλειας :-[ .


Το επόμενο βήμα μου είναι μόλις τελειώσει και αυτό, να μην ξαναχρησιμοποιήσω νικοτινούχο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Είμαι δύο μήνες εντελως φλώρος,δεν μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημαΑτμιζω vg με άρωμα totally wicked black devil.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Αυτή τη στιγμή είμαι στα 4-5 mg νικοτίνης με DIY υγρά.
Δυστυχώς έχω παραπάνω από μισό μπουκάλάκι 100 ml υγρού με νικοτίνη, το οποίο λυπάμαι να πετάξω :idiot1: . Ισως είναι και ψυχολογικό βέβαια, μιας και έχω την εντύπωση ότι και λιγότερο να βάλω, μόνο που θα βάλω, μου δίνει μια αίσθηση ασφάλειας :-[ .


Το επόμενο βήμα μου είναι μόλις τελειώσει και αυτό, να μην ξαναχρησιμοποιήσω νικοτινούχο υγρό.

Μια προταση: παρε 5 μλ απο το υγρο αυτο που εχεις ηδη και αραιωσε το με λιγη βαση μηδενικη. Απο 4-5 που εχεις να πεσεις στα 2-3. Αν σε παιρνει το κανεις για αλλα πεντε ml. Αν οχι συνεχιζεις με το ηδη ετοιμο υγρο... Αρα και να ριξεις την νικοτινη δεν θα χασεις το υγρο. Απλα το αραιωνεις (και αν αραιωνει και η γευση ριξε κανα δυο σταγονες ακομα. Ε οκ δεν θα ειναι ακριβως το ιδιο λογω δεσιματος, αλλα κατι πολυ κοντα).
Αυτο εκανα κι εγω μεχρι που εφτασα στο ενα. Μετα λεω ενα ισον κανενα και εγινα φλωρος...
Edit: το πολυ πολυ να χασεις 5ml...

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
domaze θα το δοκιμάσω! Έχω 3 μπουκαλάκια (αρωματισμένα) με 4-5 mg.
Θα αραιώσω τώρα κι άλλο την νικοτινούχα βάση μου, με 50 ml μηδενικής. Οπότε θα προλάβει να δέσει, μέχρι να κάνω τα υπάρχοντα.


Σε περίπου 1 μήνα θα επιστρέψω φλώρος στο νήμα. :victory:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2013, 17:11 από demkoni »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542142 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593940 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios