vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 5 χρήστες
truckman, vasim, mathimatikos1966, razen, Parolos

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά εσείς του μηδενός το χτύπημα δεν σας έκανε ποτέ κλικ και πέσατε
Δοκίμασα να ατμίσω με νικοτίνη 5mg άλλα δεν αισθανόμουνα χτύπημα και δεν μπόρεσα να συνεχίσω και θα έλεγα ότι και το απόγευμα να αρχίσω να ατμίζω η νικοτίνη δεν θα μου λήψη και πολύ και αυτό το έρμο χτύπημα με κόβει να πέσω!!

ειτε κανεις ego t ειτε κανεις επισκευασιμο στα 30watt το ιδιο ειναι ;D

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Παιδιά εσείς του μηδενός το χτύπημα δεν σας έκανε ποτέ κλικ και πέσατε

Κανεις μεγαλο λαθος Κωστακη, ολοι καπνιστες υπηρξαμε (και ακομα διακεκομμενοι καπνιστες ειμαστε) και απο χτυπημα ειχαμε απιστευτο. Αυτο ψαχναμε και στο η.τ και με ψηλο ποσοστο νικοτινης σε συνδυασμο με καλο ατμοποιητη και υγρο το βρηκαμε. Πηραμε ομως μια αποφαση: να γλυτωσουμε ΚΑΙ απο το δηλητηριο που ακουει στο ονομα νικοτινη εις βαρος της υπερτατης απολαυσης (χτυπημα). Ας το πω αλλη μια φορα, εξ΄αλλου "επαναληψις μητηρ πασης μαθησεως": δε μπορεις να τα εχεις ολα ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Συγχαρητήρια σε όσους "έπεσαν" στα 0mg και έμειναν εκεί, νομίζω το αξίζουν!

Είχα δοκιμάσει πριν αρκετούς μήνες να ατμίσω 0mg (3,7V & 7,4V), από 12mg που ήμουν και άντεξα 2 εβδομάδες... μετά "έσπασα".

Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά δύσκολο, αλλά για μένα προσωπικά αποτελεί στόχο το να φτάσω εκεί.
Κοντεύω 1 χρόνο τώρα συνολικά που ατμίζω (και δεν καπνίζω καθόλου), αρχίζοντας από 18mg και πέφτοντας στα 10mg αυτήν την στιγμή, με SS GGTS + Οδυσσεά.

Μέσα στον χειμώνα θα κάνω δοκιμή στα 6mg περίπου ελπίζοντας κάποια στιγμή να μηδενίσω!!!

Δεν ήμουν αρκετά δυνατός να κόψω τελείως το "εισπνέειν κάτι", αλλά επειδή δεν ήθελα άλλο να καπνίζω, πέρασα στο ατμίζειν, πιστεύοντας πως κάποια στιγμή θα σταματήσω τα πάντα.... και δεν εννοώ τα ασπρόμαυρα αρκουδάκια!




Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 :) ;) Στο ερώτημα μου φίλε μου ψυχολόγε ξέχασα να βάλω ερωτηματικό στο τέλος τις πρότασης  :idiot1: που απάντησες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Έκανα και εγώ προσπάθεια από λιγότερο των 5mg (3ml/ημέρα) υγρό να πάω στο φλορέξ .
Η κατανάλωση εκτοξεύτηκε . Κοντά 10 ml  :o
Και εδώ τίθεται το ερώτημα που με βγάζει ελαφρώς off topic.  ;D
Τι είναι λιγότερο ανθυγιεινό  ; Συνολικά 15 mg νικοτίνης σε 3 ml υγρό    ή  φλορέξ (0 mg)  και 10 ml  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2012, 17:28 από Diver »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Μια η άλλη έρχεται. Εκτός αν είναι εντελώς Φλορέξ με μηδενική νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
4mg και παω για 0 τον άλλο μήνα.Το παφ πουφ μάλλον δύσκολο να το κοψω.

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Τι είναι λιγότερο ανθυγιεινό  ; Συνολικά 15 mg νικοτίνης σε 3 ml υγρό    ή  φλορέξ (0 mg)  και 10 ml  :hmmm:

Δεν μπορώ να σου απαντήσω τι είναι λιγότερο ανθυγιενό, αλλά για μένα η μηδενική ήρθε μετά από 3 μήνες στα 3-4mg. Έκανα και μια προσπάθεια ενδιάμεσα, αλλά ένοιωσα ότι δεν ήμουν έτοιμος. Μετά από το τρίμηνο κατέβηκα στο 0 σχεδόν χωρίς να το καταλάβω. Συνοδεύτηκε από αύξηση της κατανάλωσης βέβαια, αλλά σιγά-σιγά κι αυτή μειώθηκε.

Αυτή η τακτική έπιασε σε μένα, αλλά πρέπει να πω ότι αρχίζοντας το η.τ. δεν είχα πρόθεση να σταματήσω το κάπνισμα (ή μάλλον τη συνήθεια, την κίνηση, την εισπνοή), οπότε δεν με απασχολεί αν είμαι μ'ενα η.τ. στο χέρι συνέχεια (έχω σταματήσει και τα αρώματα).

Για άλλους, όσους δηλαδή έχουν στόχο να σταματήσουν και το η.τ., ίσως είναι πιο αποδοτική η διατήρηση μιας χαμηλής ποσότητας νικοτίνης με μείωση της κατανάλωσης. Κατανάλωση 1-2ml την ημέρα σημαίνει ότι πιάνουν το η.τ. για πολύ λίγη ώρα και μπορούν πιο εύκολα να απαλλαγούν από την συνήθεια και να το σταματήσουν και αυτό (όπως ο παππούς που διάβασα παραπάνω  :thumpup:)

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Θα το παλέψω να μειώσω τα ml στο φλορέξ.
Αν σε λίγες μέρες δεν τα καταφέρω , θα γυρίσω στα παλιά .
Κάτι μου λέει ότι το πολύ μηδενικό υγρό , δεν είναι και ότι καλύτερο .

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Σίγουρα το πολύ υγρό (έστω και μηδενικό) για πολύ καιρό δεν συνιστάται - λόγω έλλειψης στοιχείων για την επίδραση του στον οργανισμό (αν υπάρχει μακροπρόθεση επίδραση).

Αξίζει πάντως σαν δοκιμή να πέσεις στο μηδέν - με αυξημένη κατανάλωση για το πρώτο διάστημα - εφόσον τα καταφέρεις να τη μειώσεις στη συνέχεια.

Γενικά είμαι της άποψης ότι δεν χρειάζεται να υποβαλλόμαστε σε μεγάλη πίεση: όταν είμαστε έτοιμοι και τη νικοτίνη θα μηδενίσουμε και την κατανάλωση θα μειώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Λοιπόν, ήρθε κι η δική μου σειρά να γράψω σ'αυτό το νήμα.

Είμαι στο μηδέν εδώ και δύο μήνες κι οδεύω για τον τρίτο.
Μόνο για κάποιες (μετρημένες στα δάχτυλα) φορές, βάζω καναδυό ml από την τελευταία νικοτινούχα βάση που μου έχει μείνει (5mg/ml, μη φανταστείτε τίποτα εξτρήμ ;D), έτσι για να μην κάνω σκέτη γλυκερίνη όταν θέλω ν'απέχω λίγο από τ'αρώματά μου...

Δε χρειάζεται να επαναλάβω όσα ήδη έχουν γραφτεί (30-40% αύξηση κατανάλωσης, Diy υγρά με λίιιιγο παραπάνω άρωμα απ'ότι συνήθως και φοβερή οικονομία πλέον) αλλά για μένα ήταν σχετικά εύκολη μετάβαση, γιατί είχα πέσει ήδη στα 4-5mg/ml δυναμικότητα.

"Στερητικά" δεν έχω διαπιστώσει κι ούτε οι γύρω μου έχουν κάνει κάποιες διαπιστώσεις σχετικά... :dontknow:

Με βλέπω ν'αποχωρίζομαι μόνιμα πλέον τη νικοτίνη και το άτμισμα να το συνεχίσω μόνο για λόγους χόμπυ και "ψυχολογίας". :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Τελικά δεν τα κατάφερα να παραμείνω στο φλορέξ .
Ίσως ξαναπροσπαθήσω στο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Ναμαστε παλι εδω μιας και κλεισαμε 9 μηνες φλωροι.Τωρα εχω περιορισει και τα ml σε 0,5-1 ανα τριημερο.Η εξοδος και απο το η.τ υστερα απο το κ.τ ειναι πλεον παρα πολυ κοντα.Για μια ακομα φορα να ευχαριστησω ολους σας για την σημαντικοτατη βοηθεια που μου προσφερατε.Ελπιζω ολοι να βγουμε το συντομοτερο δυνατον απο ολο αυτο το λουκι.Ναστε ολοι καλα και ευχομαι ολοι φλωροι το γρηγοροτερο. :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Eχω κλεισει 7 μηνες με φλωρεξ και δεν βλεπω να εχω κανενα ιδιαιτερο προβλημα
αν εξαιρεσω την αυξημενη καταναλωση αλλα αυτο δεν με ενοχλει ιδιαιτερα
και ετσι συνεχιζω κανονικα :yes: :yes: :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343177 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542205 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597880 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594195 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios