vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

325 επισκέπτες, 6 χρήστες
razen, white varadero, lounik, Parolos, camber, karmakoma

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Μπα , η δουλειά μου έχει να κάνει με φυσική κατάσταση άριστη
Στα 46 μου δεν με παίρνει άλλο να καπνίσω

Και να προσθέσω ότι έκανα πρόσφατα εξετάσεις ακτινογραφίες και μια αξωνοική πνεύμονα (για κάποια ενόχληση που έχω,ήταν μυς τελικά ) και είναι πεντακάθαρα τα πνευμόνια χωρίς πρόβλημα οπότε που να ξαναγυρίσουμε , με τίποτα

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
... Διότι απλά η έξη αυτή δεν φεύγει.
Αν δεν υπήρχε, δεν θα γινίμασταν καπνιστές...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Σύνολο πρέπει να είναι 3 μέρες...
Μία στην αρχή πρώτη μέρα.
Είπα μαζί με το κόψιμο του τσιγάρου να κόψω κα την νικοτίνη και πήρα υγρα non...
Αμ δε...
Κόντεψα να φάω τον ατμοποιητή από την έλλειψη νικοτίνης...

Την τρίτη μέρα κατάλαβα οτι για να κόψεις καταρχας το τσιγάρο πρέπει να είσαι πλήρης από νικοτίνη...
Ετσι άρχισα να ανεβαίνω μέχρι που έφτασα να κάνω τους πρώτους μήνες 36αρα vg σκέτη...

Οχι πιπίλα βέβαια αλλά όποτε ερχόταν η επιθυμία για τσιγάρο, με μία τζούρα στα 5 βολτ (τότε είχα Α2 και vvbyseb) το τσιγαράκι δεν είχε καμία ελπίδα να επικρατήσει...

Μετά άρχισα να πέφτω και έφτασα για άλλη μια μέρα να κάνω non αναγκαστικά.
Ηταν πέρισυ το καλοκαίρι που είχα ξεμείνει εντελώς από νικοτινη.

Τώρα πλέον είμαι με 6αράκι.

Πάντα έχω ένα μπουκαλάκι 36αρα μαζί μου για τις ΄΄δύσκολες στιγμές΄΄ είτε για ντριπινγκ 1-2 σταγόνες είτε για σταξιμο μέσα στο τανκ ή πολυεστέρα...

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 15, 2012, 14:31 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος scouteraki

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φορούμ και χρόνια πολλά.Έφτασε λοιπόν ο καιρός για την πλήρη μου αποχή από το άτμισμα  με νικοτίνη.Ο συνολικός χρόνος ατμίσματος με νικοτίνη 4 μήνες χωρίς 10 ημέρες.Παρενέργειες απο την μη χρήση νικοτίνης : Μείωση χρόνου ύπνου,αύξηση επιθυμίας γλυκών γεύσεων,αύξηση βάρους(όχι μεγάλη),επαναφορά όλων των χαμένων αισθήσεων,αύξηση εριστικότητας.Οι βασικοί παράγοντες επίτευξης του στόχου ήταν δύο: Η παρασκευή χειροποίητων υγρών και το φόρουμ που με βοήθησε σε δύσκολες στιγμές και μου έδωσε όλες αυτές τις σημαντικότατες πληροφορίες γύρω από το άτμισμα.Σας ευχαριστώ όλους  γιαυτή την βοήθεια που μου προσφέρατε.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν το άτμισμα είναι μέθοδος διακοπής καπνίσματος,αυτό που ξέρω όμως είναι πως μετά από 34 χρόνια έκοψα το κάπνισμα με το άτμισμα   

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
7 μηνες φλωρος χωρις κανενα προβλημα.Τωρα εχω αρχισει να αραιωνω και το η.τ.Ευελπιστω οτι στο χρονο περιπου θα εχω πεταξει και αυτο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
και εγώ από την Δευτέρα με 0.......
να δούμε πόσο θ' αντέξω....

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Kostas δεν λέμε και εγώ από τη Δευτέρα με 0 .Πρώτα το κάνουμε και μετά από κάποιες μέρες βγαίνουμε και το λέμε. :yes: :yes:

Θυμάσαι πόσες φορές είχαμε πει "από  Δευτέρα κομμένο το τσιγάρο"
Εγώ τουλάχιστον άπειρες.Οπότε μην το κάνουμε το ίδο. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Σε περιμένω την άλλη Δευτέρα εδώ να μας πεις ότι έχης μια βδομάδα με 0 νικοτίνη. ;)

Θάθελα να πω ότι με χαρά μου βλέπω εδώ το νήμα να ζωντανεύει.Να μαζευόμαστε αρκετοί ΦΛΩΡΕΞ .Άντε να μας ενισχύσετε. :yes:

Καλησπερα σε ολους...

Προσωπικα χρησιμοποιω το ΗΤ μονο με 0% DIY υγρα και μονο με σκοπο να κοψω το ΚΤ και στην συνεχεια και το ΗΤ. Μεχρι τωρα το εχω κοψει 3 φορες με αυτη την μεθοδο για 6 - 4 - 5 μηνες αντιστοιχα... Δυστυχως ξαναρχισα το ΚΤ και τις 3 φορες ( το περιεργο ειναι οτι στατιστικα οι περισσοτεροι ξαναρχιζουν το ΚΤ γυρω στο 6μηνο αφοτου το εχουν κοψει) αλλα το ευχαριστο ειναι επειδη πλεον ΘΕΛΩ να απεξαρτηθω απο οποιαδηποτε εξαρτηση μετα απο κανενα μηνα (το πολυ) καπνισματος ξανακανω προσπαθεια... Στον χρονο πλεον ζητημα να καπνιζω κανα 2μηνο και ελπιζω καποια στιγμη καθολου...

Εκει βοηθαει πολυ το ΗΤ χωρις νικοτινη... Ηδη τωρα εδω και 2 μερες το εχω πιπιλα... Αλλα νικοτινη δεν βαζω στο στομα μου...

Να ξερετε 2 πραγματα... 1ον) Μετα απο τρεις εως δεκαπεντε (αναλογα με τον οργανισμο) μερες παυει η παθολογικη εξαρτηση απο την νικοτινη και μενει μονο η ψυχολογικη... 2ον) Μονο ΜΑΧΑΙΡΙ μπορεις να κοψεις την νικοτινη... Δυστυχως δρα με τετοιο τροπο που ακομα και μια τζουρα να κανεις μετα απο αρκετους μηνες ενεργοποιει πληρως τα κεντρα του εγκεφαλου που ευθυνονται για τον εθισμο σε αυτη με αποτελεσμα να ειναι σαν να μην την εχεις κοψει...

Οποτε ειναι καλυτερο το μαχαιρι ας ταλαιπωρηθειτε για 15 μερες παρα η λιγη νικοτινη και να παραμενεις με συνδρομο στερησης συνεχεια...

Ελπιζω καποια στιγμη να τα καταφερω και να μην ξανακυλησω σε τιποτα απο τα δυο (ΚΤ - ΗΤ)... Πανω απο ολα ειναι ωραιο να μην εχεις εθισμους...

Καλη επιτυχια σε ολους οσους το προσπαθουν...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

Δεν βλέπω κίνηση στο νήμα,δεν βλέπω καινούργια πρόσωπα και στεναχωριέμαι. :yes: :yes:

Άντε ας ανακινήσω λίγο εγώ το θέμα μπας και έχουμε κανά καινούργιο και δεν τόχει πάρει είδηση.
Λοιπόν εγώ από 3 Αυγούστου με 0 νικοτίνη και συνεχίζω.Επίσης  με υγρά χωρίς αρώματα και διάφορες
προσμίξεις.
60 pg 40 vg βάση από e-cig hellas με την οποία έχω κολήσει αν και έχω δοκιμάσει κανα δυό άλλες.

Λοιπόν μετά από 40 μέρες με 0 νικοτίνη νοιώθω άλλος άνθρωπος.Ειλικρινά νοιώθω απελευθερωμένος τόσο
από το κ.τ. αλλά όταν θέλω και από το ηλεκτρονικό αφήνοντάς το σπίτι για 2-3 και 4 ώρες χωρίς να το
αναζητήσω.
Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη να ξεκόψω τελείως και από αυτό αλλά δεν με νοιάζει ούτε το επιδιώκω.
Μου αρέσει εδώ μου αρέσει η παρέα σας.Και αν το σταματούσα τελείως δεν θάχα χώρο ανάμεσά σας.

Οπότε συνεχίζουμε. :yes: :yes:

 

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Παππου εισαι ωραιος και ας εισαι φλωρεξ.
Τα σεβη μου και ας ειμαι  off topic ;)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Μπραβο papoy !!

Πολλες φορες δοκιμασα να ριξω την νικοτινη απο 12mg που ειμαι ,
αλλα δεν τα καταφερα  :(

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Παππου,καλημερα :bye: :bye:
Αγαλι-αγαλι γινεται η αγουριδα μελι λεει ο λαος μας.7 μηνες φλωρος και πλεον εχω φτασει και ολοκληρη μερα χωρις να το πιασω στα χερια μου.Ναστε ολοι καλα, και βαλτε στο μυαλο οτι πρεπει οπωσδηποτε να τελειωνουμε με αυτη την ιστορια. :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Εκανα 6αρα νικοτινη σε vg γυρω στα 7ml την ημερα.
Τον Αυγουστο καποια στιγμη εφαγα ενα μπουκωμα, ειχα καποιες ταχυκαρδιες και μια δυσκολια αναπνοης.
Δεν ξερω αν εφταιγε το ΗΤ ή επειδη ειχα φαει πολυ κουραση.
Εκανα λοιπον για 2 μερες μηδενικη vg, χωρις αρωμα.
Δοκιμασα μετα να κανω παλι την 6αρα και δεν πηγαινε με τιποτα, σαν να καπνιζα 1η φορα.
Πηρα μηδενικη λοιπον και αρχισα το αραιωμα και την εκανα 3αρα.
Τωρα ατμιζω το πρωι μηδενικη και κατα το μεσημερι κανω την 3αρα και δεν νιωθω καμια στεριση κι εχω και το χτυπημα.
Οποτε πιστευω ειναι καθαρα "εκπαιδευση" στο λαιμο.
Αν θελετε να ριξετε την νικοτινη δοκιμαστε να ατμισετε μηδενικη 1-2 μερες και μετα καντε με λιγοτερη νικοτινη.
Θα εχετε μια χαρα χτυπημα και δεν θα σας φαινεται αερας

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Αυτες τις 2 μερες φοβομαστε Σωτηρη  :-[
Ολο το σκεφτομαι να αρχισω την μηδενικη και ολο το αναβαλω.
Στα 6 mg ειμαι...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω αλλά πιστεύω ότι εμένα προσωπικά με βοήθησε να μηδενίσω τη νικοτίνη το άτμισμα με σκέτη βάση
χωρίς αρώματα.

Άτμιζα πάντα το ίδιο υγρό με την ίδια πάντα γεύση και η μόνη μου ένοια ήταν σιγά-σιγά να κατεβάζω τη νικοτίνη.
Πιστεύω ότι οι τα διάφορα αρώματα σε συνεργασία με τη νικοτίνη με έκαναν να θέλω το ηλεκτρονικό τσιγάρο
συνέχεια στο στόμα και να μην μπορώ να ξεχαρμανιάσω.

Κάτι που μειώθηκε από τότε που κατάργησα τα αρώματα και έκανα σκέτη βάση.
Βέβαια αυτά δεν ισχύουν για όσους έχουν το άτμισμα  ως χόμπυ ή απόλαυση ή εναλακτικό τρόπο καπνίσματος. :yes: :yes:
Για να μη μου λέει και ο Alex  :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: ότι κάνω προπαγάνδα και προσπαθώ να κάνω τους ατμιστές να
σταματήσουν τοάτμισμα. :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 11:06 από papoys »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342883 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios