vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, lagoudakis, Sergios, mathimatikos1966, karmakoma, GeorgeGTS

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Η επιλογη μου ηταν αλλο - κοντα 2 ωρες.........

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Σκέτη βάση κάνω 10mg στα 3.8volt με ce4 και το κόβω σύντομα να πέσω μέχρι 8mg διότι έχω πολύ κάλο χτύπημα στα 10 mg. Η συνεχεία πιστεύω πως θα είναι καθοδική!

Αποσυνδεδεμένος swift

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Γειά σας παιδιά.Εδώ και λίγες μέρες είμαι στο florex[1ml/ημέρα].Κάποιες στιγμές κανω και λίγες τζούρες με νικοτίνη.π.χ με τον  καφέ ή μετά το φαγητό.Πιστεύετε πως είμαι σε καλό δρόμο?Επίσης καπνίζοντας μόνο florex τα προβλήματα υγείας που μπορεί να δημιουργήσει η νικοτίνη[και φυσικά το κάπνισμα] τα αφήνουμε πίσω μας? Σας ευχαριστώ.

Καλωσόρισες swift  :)
Πέρασε πρώτα να σε γνωρίσουμε από εδώ

 Florex…με 80vg 20pg και μετά από μερικά ml και αρκετές μπύρες δεν καταλάβαινα τίποτα, ρούφαγα-ρούφαγα-ρούφαγα. >:( >:( >:(
 

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα σε ολους, ειπα να γραψω μια και εκλεισα 8 μηνες, φλωρος . :thumpup: Βλεπω ομως δυσκολια για νεα φλωρια. :wall: Αντε παιδια παμε γερα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Άντε και να χρονίσης εύχομαι :yes: :yes: και χωρίς ατμό εύχομαι :yes: :yes: και σύντομα εύχομαι

Και γω σε λίγες μέρες κλείνω δίμηνο φλωρέξ. :yes: :yes:

Εδώ θάμαστε να τους το θυμίζουμε .Πιστεύω ότι και άλλοι ακολουθούν  αλλά πιθανώς δεν θάχουν εντοπίσει
το νήμα. :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Για να μην στεναχωριεσαι  pappoy εγω εχω κλεισει τον 6 μηνα ως ατμιστρια και ειχα αρχισει με 24mg. Εδω και 2 εβδομαδες εχω πεσει στα 16mg αλλα επισης κατα την διαρκεια της ημερας ισως και στο 1/2 κανω φλορεξ και το παραξενο ειναι οτι το απολαμβανω κιολας.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Έχω πέσει από 24mg στα 15 αλλά το περίεργο είναι ότι και φλωρέξ να κάνω στη διάρκεια της ημέρας δεν χαλιέμαι! Το σύστημα που ακολουθώ πλέον είναι σε κάθε παραγγελία βάσεων να κατεβαίνω λίγο χωρίς άγχος! Τώρα έχω 500ml 15mg αλλά αυτή τη φορά πήρα και μηδενική για ενδιάμεσες σφήνες. Την επόμενη θα το ρίξω στο 13 (δυο δυο χαλαρά) αλλά θα ανεβάσω βολτ και θα αυξάνω συνεχώς τα ενδιάμεσα με φλωρέξ. Έτσι έκοψα και το τσιγάρο (1 πακέτο την ημέρα) χωρίς να σκέφτομαι πόσα κάπνισα παράλληλα με το ηλεκτρονικό μέχρι που δεν το ήθελα ούτε ζωγραφιστό και πλέον το σιχαίνομαι.

Πάντως το ότι δεν με χαλάνε καθόλου οι σφήνες με φλωρεξ είναι καλό σημάδι!

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
το επισκεπτομαι συχνά αυτο το νήμα και πραγματικά θαυμάζω οσους μηδένισαν την νικοτινη..
ειχα δοκιμάσει να κανω μηδενική καπου στο μισο χρονο και για λιγο καιρο ειχα καταφέρει την μισή μερα να κανω μηδενικη και την αλλη μιση κανονικα..ολα αυτα βεβαια με 1-1,5ml ολο και ολο..
δυστυχως δεν κρατησε πολύ και συνεχισα με την 18αρα..
νομιζω δεν ειναι τοσο το στερητικό οσο το ψυχολογικό κομμάτι..
εχω την εντύπωση οτι αν αυτη την περιοδο δοκιμαζα κατι τετοιο θα ετρωγα τους τοιχους απο τα νευρα..
απο την αλλη δεν βλέπω και να χαλαρώνει η κατασταση οπότε πραγματικα δεν ξερω τι περιμένω..
το σιγουρο ειναι οτι θα ερθει η μερα που θα το κανω.-

εσεις που κανετε μηδενική σε τι φαση βρισκοσασταν οταν το αποφασισατε?

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
   είμαι ακόμα φλόρεξ από τέλη Δεκέμβρη     

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
το επισκεπτομαι συχνά αυτο το νήμα και πραγματικά θαυμάζω οσους μηδένισαν την νικοτινη..
ειχα δοκιμάσει να κανω μηδενική καπου στο μισο χρονο και για λιγο καιρο ειχα καταφέρει την μισή μερα να κανω μηδενικη και την αλλη μιση κανονικα..ολα αυτα βεβαια με 1-1,5ml ολο και ολο..
δυστυχως δεν κρατησε πολύ και συνεχισα με την 18αρα..
νομιζω δεν ειναι τοσο το στερητικό οσο το ψυχολογικό κομμάτι..
εχω την εντύπωση οτι αν αυτη την περιοδο δοκιμαζα κατι τετοιο θα ετρωγα τους τοιχους απο τα νευρα..
απο την αλλη δεν βλέπω και να χαλαρώνει η κατασταση οπότε πραγματικα δεν ξερω τι περιμένω..
το σιγουρο ειναι οτι θα ερθει η μερα που θα το κανω.-

εσεις που κανετε μηδενική σε τι φαση βρισκοσασταν οταν το αποφασισατε?

Συνεχιζω φλωρεξ εδω και 9 μηνες  :) :)

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Συνεχιζω φλωρεξ εδω και 9 μηνες  :) :)

είσαι το ίνδαλμα μου να ξέρεις

 :laugh1:

ξεκίνησα πριν μια βδομάδα με 11 κ παίζω με το 9 τώρα, θα σε φτάσω κάποτε που θα μου πάει
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
τα κανπικα υγρα με 0 νικο,αξιζουν σαν γευση?δλδ αμα παρω μια βαση της αρεσκειας μου και βαλω και μερικες σταγονες virginia θα αξιζει σαν γευση?το εχει δοκιμασει κανεις?παντα για μηδενικη νικοτινη ρωταω

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Γειά σας. :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

Έκλεισα 2 1/2 μήνες με μηδενική  νικοτίνη και είπα να γράψω δυό λόγια για την μέχρι τώρα πορεία μου.

Ξεκινώντας μηδενική νικοτίνη την 3-8-2012 άτμιζα μερίπου 3 ml την ημέρα σκέτη βάση 60 pg 40 vg χωρίς
αρώματα. :yes:
Σιγά - σιγά και χωρίς να το επιδιώξω έφτασα σήμερα να ατμίζω περίπου 0,5 ml την ημέρα πάντα σκέτη βάση χωρίς
αρώματα και αν συνεχίσω με αυτό το ρυθμό πιστεύω ότι ως τα Χριστούγεννα θα σταματήσω τελείως. :yes:

Πλέον δεν μου είναι απαραίτητο το η.τ.Ξυπνάω π.χ. 7 το πρωί πίνω καφέ και μπορεί την πρώτη τζούρα η.τ. να την
κάνω 8,30 - 9 η ώρα.
Μπορώ να το αφήσω σπίτι να λείψω 2-3 ώρες και να μην το αναζητήσω. :dontknow:

Ειλικρινά ώρες ώρες νοιώθω τελείως ελεύθερος,νοιώθω άλλος άνθρωπος που κατάφερα να απαλλαγώ από το κ.τ.
Τώρα μετά από 10 μήνες βλέπω τις μεγάλες διαφορές στον εαυτό μου.
Τις αντοχές μου τις ανάσες μου τη δύναμή μου το πρόσωπό μου που γυιάλισε βρε παιδιά και έφυγαν οι σακούλες
κάτω από ταμάτια μου.(βλέπετε και στο άβαταρ πως ομόρφηνα) :fight_hammered2: :fight_hammered2:

Λοιπόν αυτό που θάθελα να πω σα συμβουλή σε όσους θέλουν να ρίξουν τη νικοτίνη ατμίστε πάντα με το ίδιο η.τ.
τον ίδιο ατμοποιητή και τα ίδια υγρά.
Ατμίστε βάση χωρίς αρώματα και αν δεν μπορείτε με ελάχιστο άρωμα.

Μπορεί να μην σας αρέσουν έτσι ή να τα βαριέστε. :dontknow: Και εμένα δεν μου άρεσαν και τα βαριόμουνα και πολές
φορές σιχαινόμουνα την σκέτη βάση :yes: και καμιά φορά ακόμα την σιχαίνομαι.
Αλλά αυτό με βοήθησε πρώτα να μηδενίσω τη νικοτίνη και δεύτερο να ελαχιστοποιήσω τα ml.

Άντε ξεκουνηθείτε και ο παππούς είναι εδώ για κάθε βοήθεια. :bravo_encouragements: :bravo_encouragements:

Edit.
Και να συμπληρώσω και κάτι βρε παιδιά.Εντάξει μπορεί να είμαι πλέον ζημιά για τους εμπόρους κ.λ.π. καταστήματα
αλλά πιστεύω από την άλλη πως εμείς που φτάνουμε στο φλωρέξ είμαστε και μια διαφήμιση να έρθουν νέοι στο
ηλεκτρονικό τσιγάρο. :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2012, 15:52 από papoys »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios