vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, karmakoma, Tem, billaras, razen

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Aγαπητε pshychologe,καταρχην θελω να πω οτι ο τιτλος που εβαλες ειναι ο σωστοτερος και πρεπει να αλλαχτει ολο το νημα.Οπωσδηποτε πρεπει να αντιμετωπιζουμε με σοβαροτητα την κατηγορια florex γιατι επιτελους αρκετα παιξαμε με την υγεια μας.Ειμαι 6 μηνες ατμιστης και τους 6 ειμαι σε αυτην την κατηγορια.Ο καθενας πρεπει να κανει οτι μπορει για να μπει σε αυτη την κατηγορια ειτε αργα ειτε γρηγορα.Αποφαση,προσπαθεια,
θεληση.Αντε ολοι σιγα σιγα να μπουν στην κατηγορια αυτη. :thumpup: :bye:


Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
 :thumpup: :thank_you2: gastzoum

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας

Λοιπον η δικη μου μεθοδος οπως την εχω περιγραψει και αλλου ειναι η εξης.
Αρχισα να ατμιζω 12mg εκανα και ενα υγρο 6mg ατμιζα συνεχως το 6αρι
και οταν χαρμανιαζα πολυ τραβουσα μερικες τζουρες 12αρι.
Φυσικα τα ειχα σε διαφορετικους ατμοποιητες.
Σε λιγο το 12αρι με επνιγε και το 6αρι το αντικατεστησα με 3αρι .
Το 6αρι με επνιγε και εκανα φλωρεξ και οταν χαρμανιαζα 3αρι,
εως οτου καποια στιγμη δεν χρειαζομουν ουτε το 3αρι.  :laugh1:
Τη μέθοδο του κ. Νίκου ακολούθησα και εγώ,τυχαία και χωρίς να την έχω διαβάσει πουθενά. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: 


Από 18mg που άτμιζα μέσα σε 4 μήνες αυτή τη στιγμή ατμίζω 3-4 ml μηδενική και 1 ml περίπου 3mg.


Πιστεύω ότι είναι μία πολύ καλή μέθοδος προκειμένου να καταφέρει κάποιος να ρίξει τι νικοτίνη. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2012, 11:29 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
εγω ξεκινησα με 9αρα νικοτινη...τελευταια προσπαθω να πεσω λιγο αλλα δεν....οταν χρησιμοποιω το υγρο με την 5αρα το εχω πιπιλα και τσαντιζομαι.....και γυρναω στην 9αρα :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Εγώ προσωπικά παλεύω συνεχώς με 14μγ και 18μγ και δεν με βλέπω να τα καταφέρνω να πέσω. Τις περισσότερες ώρες της ημέρας προσπαθώ να την βγάζω με 14μγ αλλά όταν δεν αντέχω άλλο πάω κατευθίαν στο 18μγ. ¨οταν ατμίζω στα 14μγ και δεν καταλαβάινω τίποτα ατμίζω περισσότερο και στο τέλος με πιάνει και πονοκέφαλος.

Τελικά ποιος είναι ρε παιδιά αυτός ο μαγικός τρόπος με τον οποίο όλοι εσείς τα έχετε καταφέρει :wall: :wall: :wall: :wall:

Δεν λέω ας μην πέσω και στο 0μγ γιατί το θέλω και το κτυπημα που μου είναι απαραίτητο. Ας πέσω έστω και στο 9-12μγ

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Ατμιστε οπως σας σας καλυπτει, δεν υπαρχει δεον, ο ψυχαναγκασμος δεν βοηθαει ποτε, αμα ειναι να' ρθει θε να ρθει αλλοιως θα προσπερασει. :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Ειχα σταθεροποιηθει στα 9-10 mg για κανενα διμηνο. Μια μερα εκανα μια βλακεια, εφτιαξα υγρο και στη μιξη αντι για μηδεν βαση απο αφηρημαδα εβαλα 20ρα, γεμισα τους ατμοποιητες κι εφυγα για ολοημερη δουλεια. Καταλαβα το λαθος αργα, και μην εχοντας εναλλακτικη ατμισα ολη μερα 20ρα (και μπολικο). Την ιδια νυχτα και την επομενη ειχα συνεχως ταχυπαλμιες, οποτε εφτιαξα φλωρεξ, και το εκανα για 3 μερες μεχρι να συνελθω.
Αφου συνηλθα, εφτιαξα 3-4 mg υγρο (εκοψα και το πολυ αρωμα), το οποιο μετα το φλωρεξ με ικανοποιησε σαν χτυπημα.
Εκτοτε εχω βαση με δυο τρεις σταγονες μονο αρωμα στα 20μλ με 3-4 νικοτινη, και φλωρεξ με περισσοτερο αρωμα, και τα ατμιζω εναλλαξ.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Τη μέθοδο του κ. Νίκου ακολούθησα και εγώ,τυχαία και χωρίς να την έχω διαβάσει πουθενά. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: 


Από 18mg που άτμιζα μέσα σε 4 μήνες αυτή τη στιγμή ατμίζω 3-4 ml μηδενική και 1 ml περίπου 3mg.


Πιστεύω ότι είναι μία πολύ καλή μέθοδος προκειμένου να καταφέρει κάποιος να ρίξει τι νικοτίνη. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Παππου, για να μην νομισεις οτι ειμαι αγενης,
σου απαντησα, αλλα πεταξαν την απαντηση μου, στα σκουπιδια.
Η απαντηση μου ηταν "νεοι ανθρωποι νεες ιδεες"
Εγω αυτη την αγωγη εχω ευτυχως,
να απανταω οταν μου απευθυνουν τον λογο.
Αν εχεις την καλοσυνη να με συγχωρησεις,
αν και δεν εφταιγα εγω.

Φιλικα
Νικος

ΥΓ Θελει ψυχη να αναγνωριζεις το λαθος σου. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
 Είμαι στο φλωρέξ σχεδόν 3 μήνες. Ξεκίνησα με 18 mg και κατέβηκα σιγά σιγά με τους εξής ρυθμούς:
μετά από ένα μήνα στο 15 μετά από 2 μήνες περίπου στο 12, μετά από κανα 2 μήνες 9, μετά από ένα μήνα 6, και μετά κάθε βδομάδα έπεφτα κατά 1-2 mg μέχρι το 0. Το απίστευτο είναι ότι το πολύ ζόρι (σούπερ νεύρα) ήταν από το 1 έως το μηδέν. Ιδέα μου? Ίσως...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Παππου, για να μην νομισεις οτι ειμαι αγενης,
σου απαντησα, αλλα πεταξαν την απαντηση μου, στα σκουπιδια.
Η απαντηση μου ηταν "νεοι ανθρωποι νεες ιδεες"


Φιλικα
Νικος


Νίκο καλησπέρα διαβάζω την απάντησή σου και χαίρομαι γιαυτό αλλά πάνω από όλα χαίρομαι και σε συγχαίρω που κατάφερες και ατμίζης για τόσο καιρό μηδενική νικοτίνη.

Μακάρι να τα καταφέρω να σου μοιάσω .

Τώρα για το άλλο τι να πω .Δεν είδα την απάντησή σου που λες δεν ξέρω τι έγινε και σβήστηκε πιθανώς και από λάθος  κάποιου μέσα στον γενικό καθαρισμό

από πολλά οφ τόπιτς που υπήρχαν σε πολλές ενότητες στην νέα προσπάθεια για την αναμόρφωση του φόρουμ.


Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
3 μηνες Φλορεξ !  Πλεον το ''ξεχναω'' που και που για κανα δυο μερες !  :thumpup:
Ξεκινησα με 9mg πριν 7 μηνες περιπου  , μετα απο δυο μηνες πηγα στα 6mg ... Μια μερα εφτιαξα κατι γευσεις για δοκιμη και τις εκανα με μηδενικη βαση για οικονομια . Ειδα οτι την παλευα μια χαρα κι ειπα να δοκιμασω !  Λιγα νευρακια τις πρωτες μερες , αλλα μετα ολα καλα :)   ... Τρωω παραπανω ομως , εβαλα και μερικα κιλακια  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2012, 00:13 από eliot »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά συγχαρητήρια που φτάσατε στο 0 και διατηρείστε εκεί. :respect: :respect: :respect:

Αλλά πέστε μας και δυό λόγια για τη διαδρομή σας.

Πότε αρχίσατε με τι τσιγάρα mg  πως ήταν η διαδρομή σας μέχρι να φτάσετε στο 0

Έτσι να παίρνουμε ιδέες.

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Εγώ προσωπικά παλεύω συνεχώς με 14μγ και 18μγ και δεν με βλέπω να τα καταφέρνω να πέσω. Τις περισσότερες ώρες της ημέρας προσπαθώ να την βγάζω με 14μγ αλλά όταν δεν αντέχω άλλο πάω κατευθίαν στο 18μγ. ¨οταν ατμίζω στα 14μγ και δεν καταλαβάινω τίποτα ατμίζω περισσότερο και στο τέλος με πιάνει και πονοκέφαλος.

Τελικά ποιος είναι ρε παιδιά αυτός ο μαγικός τρόπος με τον οποίο όλοι εσείς τα έχετε καταφέρει :wall: :wall: :wall: :wall:

Δεν λέω ας μην πέσω και στο 0μγ γιατί το θέλω και το κτυπημα που μου είναι απαραίτητο. Ας πέσω έστω και στο 9-12μγ

 
Πολυ απλο Πανυ μου. Πως εκοψες μαχαιρι το κ/τ (πιστευω) και ατμιζεις μονο η/τ; Ε, ετσι θα ξυπνησεις αυριο και θα πεις: "απο σημερα κομμενη η νικοτινη μαχαιρι, θα ατμιζω με μηδενικη" και θα μεινεις σταθερη στην αποφαση σου. Ο μαγικος τροπος που αναζητας ειναι ακριβως η δυναμη της αποφασης. Οσο για το κτυπημα που τοσο σου ειναι απαραιτητο δεν εισαι η μονη, σε ολους εμας τους πρωην καπνιστες και νυν ατμιστες ειναι αλλα οπως εχω γραψει και πιο πανω σαν ατμιστης με μηδενικη νικοτινη εδω και δυο μηνες, δε μπορουμε να τα εχουμε ολα σε αυτη τη ζωη. :nope: :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Παιδιά συγχαρητήρια που φτάσατε στο 0 και διατηρείστε εκεί. :respect: :respect: :respect:

Αλλά πέστε μας και δυό λόγια για τη διαδρομή σας.

Πότε αρχίσατε με τι τσιγάρα mg  πως ήταν η διαδρομή σας μέχρι να φτάσετε στο 0

Έτσι να παίρνουμε ιδέες.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1740.msg451274.html#msg451274
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2022, 05:19 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος mik57

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο 40 χρονια καπνισματος (2 πακετα 25αρια ημερισιως) 8 μηνες ατμισματος και τον τελευταιο μηνα φλωρεξ.Αυτο πιστευω οτι θα πρεπει να επιδιωκουν ολοι οι ατμιστες,πεξτε με τις γευσεις και ολα ειναι μια ιδεα.Καλη επιτυχια σε ολους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios