vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 4 χρήστες
Parolos, camber, karmakoma, Tem

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Αν υπήρχανε υγρά χωρίς νικοτίνη και να μου αρέσουνε άλλα με χτύπημα άνετα θα έκανα φλώρεξ διότι και όταν κάπνιζα υπήρχαν μέρες που έκανα μονό 1 κτ!!!

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Πραγματικά θαυμάζω όσους ατμίζουν με 0 νικοτίνη και θα ήθελα κάποιοι -οι πιο παλιοί ας πούμε-
να μας εξηγήσουν με πιο τρόπο έκαναν τη μετάβαση από Χ νικοτίνη σε 0 ?
Αν είχαν πρόβλημα στην προσαρμογή τους και αν υπήρχαν στιγμές που τους έλειπε το "χτύπημα"
πως το χειρίστηκαν ...μικρά tips κ.α. :)
Επειδή είναι ακόμα νωρίς και δεν ξέρω αν και πόσο θα το κρατήσω προσωπικά δεν μπορώ να πω μεγάλα λόγια. Από 12mg πάντως εγώ μέσα σε 2 μήνες πήγα στο φλωρέξ. Θα ήθελα όμως να μάθω όντως μικρά tips γιατί σίγουρα θα μου χρειαστούν. Είναι διαφορά χωρίς χτύπημα

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Κολπακια για Φλωρεξ ειναι 3 για μενα.
1)Διαλεγεις υγρα οπως κανελλα ή μεντα που εχουν χτυπημα απο μονα τους λογω της εντονης γευσης τους.
Το κανελλομπισκοτο κανει.
2)Αγοραζεις ενα vv για παραπανω βολτ και σταθερα.Βοηθαει απιστευτα στο "χτυπημα".
3)Να εχεις καλη ψυχολογια.Παιζει τον μεγαλυτερο ρολο.


Και τα 3 μαζι σαν συνδυασμος ειναι το καλυτερο tip για να το πετυχεις.

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Kαλησπερα σε ολους.Υστερα απο σχεδον 6 μηνες φλωρος μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι ολα ειναι στο μυαλο.Αποφαση,αποφαση,αποφαση.Ολα τα αλλα τα εχω δοκιμασει,ομως χωρις την αποφαση δεν γινεται τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Και μιας και συνεχίζω ακόμα το φλωροατμισμά μου, προχωράω σε μια ερώτηση μεγάλης σημασίας:
Ποιο είναι το καλύτερο καπνικό για φλωρεξ? οεο?

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Συνεχιζω φλωρεξ χωρις κανενα προβλημα
εδω και 6 μηνες απο τους 9 περιπου που ατμιζω
και ειμαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
Ε άντε, προτείνετε μας κι εμάς κανένα υγρό συγκεκριμένο (έτοιμο αν γίνεται) να το δοκιμάσουμε!!!!
Θα έχουμε νεύρα τις πρώτες μέρες και θα μας φταίνε όλα??? >:( :angry_orange: >:( :angry_orange: >:( :angry_orange: 

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Δεν γινεται πρεπει να τα φτιαχνεις μονη σου.
Καθολου νευρα σταδιακα και δεν θα το καταλαβεις καθολου.

Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
Αφού έχουν όλα τα έτοιμα υγρά και με 0 νικοτίνη. Γιατί πρέπει να τα φτιάχνω μόνη μου????  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος yiazir

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ δεν είναι αργά...
Για το σταδιακά ::)...

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Πρεπει κατα την γνωμη μου να τα φτιαχνεις μονη σου για να ελεγχεις τα mg
και για μικρο κοστος πχ τα μηδενικα υγρα στοιχιζουν το πολυ 0.20 ευρω τα 10ml
με το αρωμα.
επισης θα χρειαστει να πεταξεις και υγρα και ετσι ανεβαινει το κοστος.
Λοιπον η δικη μου μεθοδος οπως την εχω περιγραψει και αλλου ειναι η εξης.
Αρχισα να ατμιζω 12mg εκανα και ενα υγρο 6mg ατμιζα συνεχως το 6αρι
και οταν χαρμανιαζα πολυ τραβουσα μερικες τζουρες 12αρι.
Φυσικα τα ειχα σε διαφορετικους ατμοποιητες.
Σε λιγο το 12αρι με επνιγε και το 6αρι το αντικατεστησα με 3αρι .
Το 6αρι με επνιγε και εκανα φλωρεξ και οταν χαρμανιαζα 3αρι,
εως οτου καποια στιγμη δεν χρειαζομουν ουτε το 3αρι.  :laugh1:
Βεβαια δεν εχω απεξαρτηθει απο το η/τ, αλλα κανω vg με αρωμα.
Eπισης χρειαζεται συχνη εναλλαγη αρωματων και αυτο με τα λιγα mg
να ειναι εντονο αρωμα.
Δοκιμασε και για οτι θελεις ειμαι στην διαθεση σου
και αν εισαι στην Αθηνα μπορει να βρεθουμε σε καμμια συναντηση. :) :)

yiazir
Ημουν πανω απο 45 χρονια καπνιστης εχω παρει τονους νικοτινη
αν την εκοβα αποτομα θα ηθελα ψυχοθεραπεια η θα επεφτα στα σκληρα
σαν τα τσιγαρα που καπνιζα παντα αφιλτρα και 15 χρονια τουλαχιστον πιπα.
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος chrismar53

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα σ'ολους.
λοιπον δεν ειναι και πολυ δυσκολο ν'αποφυγης την νικοτινη.εδω και αρκετους μηνες ατμιζω μηδενικες χωρις προβλημα,και ας καπνιζα βαρια.ενας φιλος ανεφερε μπισκοτοκανελα βοηθαει παρα πολυ λογω εντονης γευσης,επισης τα πολυβολτικα για το εντονο χτυπημα,οι αλλαγες γευσεων ως επι το πλειστον πουρου. μπορεις να βρεις ευκολα μηδενικες.
εχθες και σημερα εκανα τσιγαρισιο με 8-9 νικοτινη ετσι για αλλαγη  με την ποπιτσα και ειχα συνεχεια βηχα.
προτιμηστε λοιπον μηδενικες τσιγαρησιες, εαν γνωριζεται φτιαχτε μονοι σας,η ρωτηστε,τα παιδια του φορουμ θα βοηθησουν.

Αποσυνδεδεμένος xalkidontoymani

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
εδω  και  λιγες  μερες  εχω  παρει  απο  bio...το  φουντουκι [ υπεροχο ] σε  0 mg  και  το  πολεμαω  ...........ηδομεν

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
εδω και κάνα μηνα και κάτι μερες φλωρεξ και γω


Θα πω οτι οι προλαλήσαντες ....
εναλλαγες γευσεων και βόλτ


πρεπει ναχω απεξαρτηθει απο νικοτίνη γιατί
ετυχε πριν απο 2 βδομάδες να ξεχάσω το μπλιμπλίκι μου
στο σπίτι για κάνα 5ωρο. Το συνειδοτοποίησα
οτι δεν ατμισα μόλις επεστρεψα και το ειδα.....
κατανάλωση φλωρεξ υψηλή , γυρω στα 10εμελ
αααα και σταθερά βιτζί




Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Σε αυτο το νημα ας αντιμετωπισουμε το περιφημο "florex" με τη σοβαροτητα που του αξιζει και ας καταθεσει ο καθενας την εμπειρια του με την ελπιδα να βρεθουν και αλλοι συνατμιστες που θα ακολουθησουν. Ειμαι συνολικα εξι μηνες ατμιστης και τους δυο τελευταιους με μηδενικη νικοτινη. Αρχισα με 24mg νικοτινη τους τρεις πρωτους μηνες, τον τεταρτο την εριξα στα 9-12mg και απο τοτε που ανακαλυψα την τεχνη του DIY υγρων απολαμβανω το ατμισμα μου με μηδενικη νικοτινη. Αντιλαμβανομαι οτι εχασα "εν μια νυκτι" το περιφημο χτυπημα το οποιο θα μπορουσα να το αντικαταστησω εν μερει με μεγαλυτερη αναλογια ατμιστικης βασης σε pg αλλα επειδη ειμαι "οπτικος" τυπος, προτιμω να φτιαχνω υγρα σε αναλογια 50/50 ή 70/30 vg-pg. Eξαρταται τι ζηταει ο καθενας. Το θεμα ειναι οτι ολα ειναι μια αποφαση, οπως οταν αποφασισαμε να μεταβουμε απο το κ/τ στο η/τ και στο κατω κατω δε μπορουμε να τα εχουμε ολα!! Τις προαλλες, ξεχασα το η/τ στο σπιτι και μεχρι το βραδυ που επεστρεψα το αναζητησα μονο δυο φορες!! Εναλλαγες αρωματων, βαρια αρωματα, αρωματα με μεντα ή υψηλα volts ειναι πραγματι καποιοι τροποι για να παραμεινει κανεις στο "florex" και να μην ξανακυλησει στη νικοτινη. Και ας μην ξεχναμε οτι μονο εμεις μπορουμε να παρουμε αυτη την αποφαση και να την κρατησουμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342881 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios