vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

323 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, seniorize, karmakoma, trabaman, Mimhsdr, bloodlessz, mathimatikos1966

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
εγω ειμαι στο +6.....
στο δρομο ειμαι ερχομαι!!!!!!! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Ας υπήρχε υγρό με μηδενική νικοτίνη και κτύπημα και θα έγραφα στα παλιά μου τα παπούτσια την νικοτίνη...
Πιστεύω ότι το κτύπημα είναι που μου αρέσει και όχι η νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Χτυπημα και Νικοτινη ειναι εννοιες αλληλενδετες.

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Δυστυχώς...

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
μερικοι για να αυξησουν λιγο το χτυπημα προσθετουν λιγη μεντα....

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Η κανελομπισκοτο με steam machine  ;)

Αποσυνδεδεμένος pablack

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Ας υπήρχε υγρό με μηδενική νικοτίνη και κτύπημα και θα έγραφα στα παλιά μου τα παπούτσια την νικοτίνη...
Πιστεύω ότι το κτύπημα είναι που μου αρέσει και όχι η νικοτίνη.

μακαρι να ηταν ετσι και να μη χρειαζομασταν τη νικοτινη , δυσκολο παντως να πεσεις στο 0 ...

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
αμα δειτε το κυριο νικο,
πειτε του να μου κραταει λιγο απο το καλο το φλορεξ που εχει....  :angel:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Την Παρασκευη θα εχεις
ζυγουρι φλωρεξ

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Συνηθεια ειναι παντως ... 
  Εγω  φτιαχνω αντιστασεις 1,5 εως 1,8  για να πιρνω μια ψευδαισθηση χτυπηματος ...
τωρα μετα απο 1 μηνα περιπου στη ''φλωρια'' εκανα τζουρα πο 6 mg υγρο και εβηξα !  :laugh1:
   ΦΛΩΡΕΞ  !   :yes:

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
καλησπερα. Με βαση παντα τα φλορεξ υγρα, τι εινα προτιμοτερο για ιδιοκτασκευη: βαση balanced 50/50 pg/vg με μηδενικη νικοτινη συν αρωματα της επιλογης του καθενος ή 100% vg συν παλι τα αρωματα που αναφεραμε  πιο πανω; :hmmm: :hmmm: :hmmm: :-\ :-\ :-\ Ποιο ειναι η διαφορα εν παση περιπτωση μιας και το χτυπημα ειναι"ονειρο θερινης νυχτος"; :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Τα συγχαρητήριά μου και μπράβο σε όλους τους συνατμιστές που κατάφεραν να μηδενίσουν την νικοτίνη.

Εύχομαι κάποια στιγμή να φτάσω και γω στο 0(δεν είμαι μακριά 6mg κάνω)και ας με λέει γεροφλώρο ο Νίκος. :laugh1: :laugh1:

Διάβασα και παραπάνω και θα πρότεινα και γω στους διαχειριστές μας να υπάρχει ένα νήμα στο οποίο θα γράφουν μόνοι όσοι ατμίζουν υγρά
με μηδενική νικοτίνη.
Εκεί θα μπορούσε ο καθένας συνατμιστής να γράψει τη δική του εμπειρία στο άτμισμα και ας προτείνω και κάποια στοιχεία που μπορούσε να
αναφέρει.
1.Πόσα χρόνια χρόνια κάπνιζε και πόσα τσιγάρα.
2.Πότε άρχισε το άτμισμα με τι συσκευές πορεύτηκε.
3.Με πόσα ml και mg ξεκίνησε.
4.Την εξέλιξη στο άτμισμα και πότε κατάφερε να ατμίζει υγρά με μηδενική νικοτίνη.

Πιστεύω πως αυτή η ενότητα θα ήταν προς όφελος εμας των υπολοίπων που θα διαβάζαμε και θα βλέπαμε πως κατάφερα κάποιοι
συνατμιστές μας να μηδενίσουν την νικοτίνη ώστε να προσπαθήσουμε να κάνουμε και μεις το ίδιο.

Στο κάτω κάτω γιατί να έχουν νήμα δικό τους αυτοί που συμπλήρωσαν ένα χρόνο στον ατμό :laugh1:και να μην έχουν αυτοί που
ατμίζουν μηδενική νικοτίνη. :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος funfix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Σε ένα μαγαζί που είδα ότι είχε υγρά με υποκατάστατο νικοτίνης δεν είχε δείγμα για δοκιμή.Τι ακριβώς είναι?

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Υποκατάστατο νικοτίνης.Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο.

Λες να βγάλαν κανα καινούργιο υγρό. :o :o :o :o :o


Παρακαλώ, όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα, μην χρησιμοποιείτε παράθεση. Χρησιμοποιείστε απλά το κουμπί ¨Απάντηση¨.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2012, 22:24 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
καλησπερα. Με βαση παντα τα φλορεξ υγρα, τι εινα προτιμοτερο για ιδιοκτασκευη: βαση balanced 50/50 pg/vg με μηδενικη νικοτινη συν αρωματα της επιλογης του καθενος ή 100% vg συν παλι τα αρωματα που αναφεραμε  πιο πανω; :hmmm: :hmmm: :hmmm: :-\ :-\ :-\ Ποιο ειναι η διαφορα εν παση περιπτωση μιας και το χτυπημα ειναι"ονειρο θερινης νυχτος"; :confused1: :confused1:

Θα έλεγα ότι τα κάπως πιό σύνθετα DYI υγρά (δηλαδή μείγμα 2-3 αρωμάτων) ή τις πιο ευαίσθητες-λεπτές γεύσεις, η balanced τις αναδεικνύει καλύτερα.
Για απλά υγρά (με ένα άρωμα) προτιμώ 100% VG λόγω πυκνότητας και ποσότητας ατμού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541824 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597488 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358008 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592565 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios