vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 7 χρήστες
karmakoma, seniorize, mathimatikos1966, bloodlessz, Doubt, Tem, billythekid

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Ελεγα να παω στο 0 αλλά δεν μαρέσει η ονομασία .Άκου φλωρέξ .Φηλαδή   Φλώρος :o

Οπότε θα κάτσω  εδώ 6-7  μέχρι να αλλάξουν το όνομα. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

  Φλώρος δεν γίνομαι με τίποτεςςςς

                   :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
κατ αρχήν συγχαρητήρια
άντε σιγά σιγά και κομπολογάς
ποιο υγρό ατμιζεις η ποια συνταγή φτιάχνεις ;
επίσης θα πρότεινα την δημιουργία νήματος αυστηρά με μηδενικά υγρά που θα δημοσιεύουν όσοι τα χρησιμοποιούν καιρό ( αποδεδειγμένοι φλώροι δλδ  :D )
Σε ευχαριστω φιλε μου αντε και στα δικα σου  :yes: :yes: Συνταγη στα 10ml 80%VG 5%WIFI τα υπολοιπα αρωμα εγω παιζω 2-3 αρωματα Κανελομπισκοτο με λιγο Βανιλια και ενα αλλο Φουντουκι-σοκολατα primioum,βανιλια  :thumpup: Αν δεις και ειναι πολυ πιχτο αραιωνεις με λιγο WIFI παραπανω  ;)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Χαχα μήπως να σου βάλω το άλλο που κουνιέται? Παντός δεν το περίμενα ότι θα άντεχα με μηδέν και όμως......;D

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Ειδες που σου ταλεγα και δεν το  πιστευες ?
Μπραβο Γιαννη
 
:thumpup: :thumpup: :thumpup:



Ελεγα να παω στο 0 αλλά δεν μαρέσει η ονομασία .Άκου φλωρέξ .Φηλαδή   Φλώρος :o

Οπότε θα κάτσω  εδώ 6-7  μέχρι να αλλάξουν το όνομα. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

  Φλώρος δεν γίνομαι με τίποτεςςςς

                   :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Τωρα στα γεραματα μαθε γερο γραμματα
 

 :yes: :yes: :yes: :yes:
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος apVga

Δε διάβασα όλο το θέμα... πλακίζεται ή όντως ισχύει? Εγώ όταν το πρωτοδιάβασα ως όρο, ο μόνος συσχετισμός που έκανα ήταν ότι βγήκε από το 'floor'='ένα με το πάτωμα' δηλ. μηδενικό. Τόση σιγουριά που το μετέδωσα και ως πληροφορία ότι έχει βγει από εκεί   :tongue_smilie:

Τώρα, τις τελευταίες μέρες παίζω λίγο με μηδενική μιστ+μηλαράκι και μου έχει γεννηθεί η εξής απορία: Χτύπημα μηδέν (με vg τουλάχιστον, αν και είχα δοκιμάσει και με pg στις αρχές και το ίδιο κοπανιστός αέρας μου έκανε) με απλά λίγη γεύση του εκάστοτε αρώματος. Για ποιον λόγο να το εισπνέω/κατεβάζω τον ατμό, οέο?  :hmmm: 8/10 απλά το κρατάω στο στόμα για τη γεύση (κι αυτή την ψάχνω πλάκα πλάκα) και το πετάω..  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Κι εγώ έπεσα σήμερα στο 0!!!  Και μετα αγορασα ενα πακετο τσιγαρα και στο μισο πακετο εκανα μια 20ρα νικοτινη τσιγαρισια virginia και ατμισα τη μιση για να ηρεμισω.  Πως το κανετε ρε παιδια αυτό??  Και στη μηδενική έβαλα 1/4 flash και ηταν σαν να ατμιζω ginger τι μ&%$κια είναι αυτό το flash πωωω.

Αποσυνδεδεμένος loft

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Βρε παιδιά δεν μπορείς με τη μία να πέσεις στη μηδενική και να μείνεις εκεί. Είναι σαν να
κόβεις το τσιγάρο μαχαίρι, προφανώς ξενερώνεις και επανέρχεσαι γρήγορα σε κάτι πιο "δυνατό".

Με τον καιρό αρχίζεις να καταλαβαίνεις χτύπημα και στα ελαφρύτερα υγρά. Το κόλπο είναι να
πέφτεις σταδιακά χωρίς να πιέζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Το θέμα είναι ότι ξαφνικά έπεσα στη μηδενική χωρίς καμία παρενέργεια κ στέρηση.....μήπως παίζει ρόλο κ λίγο η θέληση και το μυαλό μας? Το ότι κάνω και δεν παράτησα το ΗΤ ακόμα είναι ότι αν θέλετε μου αρέσει οι γεύσεις που κάνω των υγρών όσο καιρό ατμιζω 
Μου εύχομαι να το συνεχίσω με μηδέν και να ατμιζω μόνο για αρωματική απόλαυση σαν να έκανα ναργυλε ;D
Sent from my LT18i using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Κι εγώ έπεσα σήμερα στο 0!!!  Και μετα αγορασα ενα πακετο τσιγαρα και στο μισο πακετο εκανα μια 20ρα νικοτινη τσιγαρισια virginia και ατμισα τη μιση για να ηρεμισω.  Πως το κανετε ρε παιδια αυτό??  Και στη μηδενική έβαλα 1/4 flash και ηταν σαν να ατμιζω ginger τι μ&%$κια είναι αυτό το flash πωωω.

Φίλε Μάνο απόότι βλέπω στα μηνύματά σου πρέπει να είσαι νέος ατμιστής.

Άρα βιάστηκες να πας στο  0 και την πάτησες. ;)

Σιγά σιγά γίνονται αυτά και έχει και σκαμπανεβάσματα.
Εγώ είχαφτάσει μέχρι το 6 αλλά έβλεπα ότι δε με κάλυπτε και έχω ανέβει πάλι στο 9. :wall:
 Θέλει σιγά σιγά και με ρέγουλο όχι βιασύνες γιατί οδηγούν σε αντίθετα αποτελέσματα τις περισσότερες φορές. ;)

Είθε (μακάρι) να γτάσω και εγώ κάποτε στο 0 και ας με πούν Φλώρο τώρα στα γεράματα που λέει και ο συνατμιστής Νίκος. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα,πιστευω το σημαντικοτερο ειναι να το παρεις αποφαση οτι κοβεις το κ.τ και κατα συνεπεια τη νικοτινη.Υστερα απο 34 χρονια τσιγαρο, 3 πακετα Μarlboro την ημερα ,αρχισα το ατμισμα και ξεκινησα κατευθειαν με 0%.Σημερα υστερα απο 3,5 μηνες αισθανομαι υπεροχα.Τα παντα ομως ξεκινουν απο την αποφαση.

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Το θέμα είναι ότι ξαφνικά έπεσα στη μηδενική χωρίς καμία παρενέργεια κ στέρηση.....μήπως παίζει ρόλο κ λίγο η θέληση και το μυαλό μας? Το ότι κάνω και δεν παράτησα το ΗΤ ακόμα είναι ότι αν θέλετε μου αρέσει οι γεύσεις που κάνω των υγρών όσο καιρό ατμιζω 
Μου εύχομαι να το συνεχίσω με μηδέν και να ατμιζω μόνο για αρωματική απόλαυση σαν να έκανα ναργυλε ;D
Sent from my LT18i using Tapatalk 2

ATMISTHS αυτό το θέμα με απασχολεί καιρό.  Είναι η θέληση μας?  Είναι στο μυαλό μας?  Ή μήπως ο καθένας μας έχει διαφορετικού τύπου εθισμό.  Αυτό που μου έκανε εντύπωση επίσης είναι γιατί ενώ το ητ εμπεριέχει νικοτίνη εγώ όση νικοτίνη και να προσλαμβάνω συνεχίζω να θέλω όλο και περισσότερο από αυτό με αποτέλεσμα να παθαίνω συχνά od νικοτίνης (ντάγκλες, πανικούς, θλίψεις κοκ).  Λοιπόν μετά από πάρα πολύ διάβασμα κατάλαβα ότι ο καθένας μας είναι εθισμένος όχι μόνο στη νικοτίνη αλλά και σε διάφορα άλλα αλκαλοειδή που συμπεριλαμβάνονται στο κτ.  Μάλιστα υπάρχουν χρόνιοι καπνιστές που δεν είναι καν εθισμένοι (ή απλά είναι ελάχιστα) στη νικοτίνη!  Αν και δεν είναι εδώ το σωστό νήμα να το αναλύσουμε αυτό όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει μια εμπειρική προσέγγιση που βρήκα σε ένα post γι αυτό το πολύ ενδιαφέρον θέμα.  Εγώ ας πούμε είμαι εθισμένος όχι μόνο στη νικοτίνη αλλά και στα υπόλοιπα αλκαλοειδή του κτ και εκεί είναι και το πρόβλημα μου: http://www.e-cigarette-forum.com/forum/blogs/dvap/644-madame-psychosis-summary-pt-3.html 

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Φίλε μου Μάνο πιστεύω είναι λίγο απο όλα που λέμε!! Εγω ειλικρινά δεν το περίμενα και έκανα το πείραμα από 18mg νικοτινούχα υγρά να πάω στο 0 λίγες σχετικά οι μέρες αλλά τα πρώτα δέιγματα ''συμπεριφοράς'' να το πω του οργανισμού μου δείχνουν θετικά!!! Όσο για αυτό που είπες για τις λοιπές μορφές αλκαλοειδούς εξαρτίσεως δεν ξέρω κάτι αν και θέλω να το ψάξω αυτό που είπες  ;)

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
     Καταρχήν μπράβο σε όλους που μπορέσατε και το κρατήσατε το ..φλωρέξ :)
     Εγώ πάλι το ξεκίνησα εντελώς ανάποδα το θέμα:
     Τον Δεκέμβριο αποφάσισα να το κόψω. Κάπνιζα μια καπνοσακούλα Old Hoborn στις 2 ημέρες, μερικές φορές και στη 1,5 μέρα!
      Τις πρώτες 3-4 ημέρες το έκοψα μαχαίρι. Πολύ παίδεμα. Μετά πήγα στο φαρμακείο και αγόρασα μια πίπα nicorrette, την οποία χρησιμοποίησα για καμιά 10ρια μέρες όταν με έπιανε " κρίση". Κατάλαβα όμως ότι περισσότερο απ' όλα μου έλειπε η συνήθεια, καθώς ακόμη και στο τσιγάρο λίγες τζούρες κατέβαζα ολόκληρες μέσα και κυρίως έπαιζα με τον καπνό στο στόμα και τη μύτη. Έτσι στραφηκα στο ηλεκτρονικό με 0 νικοτίνη από την αρχή!!!
     Το κράτησα μάλιστα έτσι μέχρι τέλη Φεβρουαρίου, αλλάζοντας συνεχώς γεύσεις και δοκιμάζοντας διάφορα υγρά.
    Τότε όμως έφαγα μια φρίκη και ήθελα απεγνωσμένα να καπνίσω, αλλά ταυτόχρονα θεωρούσα πλέον το τσιγάρο/την πίσσα/το χαρτί κάτι " πολύ βρώμικο". Έτσι αγόρασα μερικά χειροποίητα πουράκια ( Made in Greece με καπνό Κούβας- βλ. Πούρα Ποταμιάς) και έκανα 3-5 την εβδομάδα και ήμουν μια χαρά.
    Όταν όμως είδα ότι μου πολυαρέσει αυτό και φοβήθηκα μην κινδυνέψω να ξανακατρακυλήσω στην βρώμικη συνήθεια, έκοψα τα πουράκια και αγόρασα υγρά με 6άρα νικοτίνη. Έχω λοιπόν 1,5 μήνα που κάνω 6άρα νικοτίνη ( ή υγρά με 12άρα που αραιώνω ώστε να βγει περίπου 6) και είμαι μια χαρά. Ούτε πούρο, ούτε τσιγάρο θέλω και με καλύπτει πλήρως.
   Συγκεκριμένα την έχω καταβρεί με το Cigarrillos naturales τελευταία που έχει μία πικράδα στην εκπνοή που θυμίζει τσιγάρο ( είναι 12άρι και το αραιώνω με μηδενική vg) και κάνω και μία καραμέλα του Καλλιτέχνη σε 6άρι και είμαι  :thumpup:.
    Προς το παρόν με βλέπω εκεί, ελπίζω μετά από μερικούς μήνες να ξαναπέσω στη μηδενική. 
   Εύχομαι σε όσους τα έχουν καταφέρει να συνεχίσουν ακάθεκτοι, σε όσους δε μπαίνουν στον πειρασμό για τσιγάρο συμβουλεύω απλά να έχουν και έναν ατμοποιητή μαζί τους με υγρό με νικοτίνη για εκείνες τις δύσκολες ώρες.

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
ρε παιδια κανα καλο σε 0mg απο inawera?????

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
καλησπερα κ απο μενα. εγω προσωπικα καπνιζω 15αρα βιτζι. η κοπελα μου ξεκινησε με 9αρα πριν 6 μηνες κ σταδιακα αλλα σταθερα το πηγε στο μηδεν εδω κ 2 μηνεσ! δεν εχει κανενα προβλημα . ουτε αναζητει το κ.τ.!!!   κανει μηδενικη κ μαλιστα βιτζι.!!! απλα τον πρωτο καιρο το ειχε κανει αναπνευστηρα :)) :))  σιγα σιγα ατμιζε πλεον φυσιολογικα κ τωρα το πιανει μονο αν παμε για καφε η παμε για ξυδια ξενυχτι κλπ....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Οσοι με ξέρετε είμαι 2μισι χρόνια ατμιστής
Το έχω επιχειρήσει αρκετές φορές με μεγαλύτερη επιτυχία 1 βδομάδα  στο 0
Πρόσφατα μείωσα στα 4-5 mg/ml και ήμουν 1 χαρά!
Ελα που έτυχαν κάποιες ανάποδες, κάτι νοσοκομεία Κυριακή του Πάσχα και άλλα ευχάριστα και έβαλα το κάτι τις παραπάνω για να στανιάρω με 2-3 τζούρες στα γρήγορα.
Απο τότε είμαι "στα γρήγορα" δηλ το ανέβασα στα 12mg/ml
Το συμπέρασμα είναι ότι το κόψιμο νικοτίνης είναι πολύ πιο εύκολο σε σχέση με το ΚΤ  αλλά θέλει απόφαση και επιμονή μέχρι που να αποτοξινωθεί ο οργανισμός. Δεν θέλει πισωγυρίσματα όπως "Α! με το καφεδάκι Α! με το ποτάκι , να βάλω λίγο νικοτίνη". Θέλει κόψιμο μαχαίρι όπως με το ΚΤ :angel:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206651 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541791 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597446 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193197 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios