vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

317 επισκέπτες, 1 χρήστης
ioan

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Ξεκίνησα στις 24.11.11 το ητ με giant nobacco και 12άρα νικοτίνη. Σημειώνω ότι κάπνιζα καπου 40 τσιγάρα την ημέρα επί 25 χρόνια. Η αλλαγή απο κτ σε ητ έγινε σε ένα μόλις λεπτό... Ακόμα δεν μπορώ να το πιστεψω πως έβγαλα το κτ από τη ζωή μου τόσο εύκολα. Ημουν απο τους φανατικούς καπνιστές και πάντα έλεγα ότι δεν το κόβω γιατί μ αρέσει να καπνίζω  :lipssealed:
Τέλος πάντων μετά την πρώτη εβδομάδα είπα να δοκιμάσω 6άρα νικοτίνη. Τζίφος. Δεν μου έφτανε με τίποτα και ξαναγύρισα στη 12άρα. Εδώ και μια εβδομάδα είδα ότι άτμιζα πολύ λίγο κι είπα να ξαναδοκιμάσω την 6άρα και τώρα είμαι μια χαρά μ αυτή.
Τελικά, ενώ στην αρχή η ιδέα ήταν να γίνει το άτμισμα για μένα ένας εναλλακτικός τρόπος καπνίσματος :lipssealed:, τώρα φλερτάρω με την ιδέα να το κόψω τελείως κάποια στιγμή. Δεν θα πιεστώ βέβαια γιατί είμαι και ανάποδος άνθρωπος και δεν αντέχω τη πίεση... αλλά αν μου βγεί... θα το πάρω :angel: Σιγά σιγά κι όπως πάει.
Σε κάθε περίπτωση η διαφορά στην υγεία μου είναι ολοφάνερη, μόλις σχεδόν 6 εβδομάδες μετά. Και είναι και πιο ωραίο από το κτ βρε αδερφέ...
Ερχεται και το 0 !!!

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
αν και νέος στο άθλημα του ατμιζω... είμαι στο μηδέν δυο εβδομάδες περιπου...
έχω και ένα καρτο m&m με 6mg  για καμιά τζούρα..... στα κλέφτικα...  :)) :))
πάντως το 6 με το 0 νικοτίνη σε χτύπημα το νιώθω ίδιο  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Ειμαι πλεον στο φλωρεξ (απο το  φλωρος), και ειμαι χαρουμενος γι΄αυτο.
Μερικες τζουρες με 3mg και ολη την ημερα φλωρεξ με σχετη vg και αρωμα.
Δεν εχω νοιωσει την ελειψη της νικοτινης, αλλα πιπιλα πανω απο 15ml στα 0mg.
Και ειμαι μια χαρα :) :) :)
Ποια αρωματα πανε μονο με vg ?







Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Μαζι σου Νικο και σε ηλικία και σε γουστα!! :bye:
Η καραμέλα του Καλλιτέχνη και η Βανίλια (Tahiti) της ΦΑ εχουν κουμπώσει στην VG για μενα...

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω Παναγιωτη, :)
την καραμελα την εχω και μου αρεσει.
Θα δοκιμασω και βανιλια εχω του Πολωνου.
Το η/τ ειναι για μενα τροπος απεξαρτησης 
και απο την νικοτινη.
 :bye: :bye: :bye:



Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Νικολα η 1η βδομαδα ειναι λιγο δυσκολη.Μετα το συνηθιζεις.Κρατα γερααα!!!
Στην πρωτη ευκαιρια θα ξαναγυρισω κι εγω στα φλωρικα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Εύγε νεαροί μου !!!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lakissim

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • No power No magic !!!
Ολα μια συνηθεια ειναι τελικα,
για οσους ειναι με δικα τους υγρα νομιζω οτι μπορουν να πεφτουν σε νικοτινη σιγα σιγα με αποτελεσμα καποια στιγμη φτανεις στο μηδεν χωρις να το καταλαβεις.  :o
 

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
έμενα μου κάνει εντύπωση που είμαι για εβδομάδες στο μηδέν :thumpup: και που και που κάνω καμιά τζούρα με 6 η 9 η και 11 αλλά μετά πάλη στο 0 χωρίς πρόβλημα, πολλές φορές αφήνω την ταμπακιέρα του m&m στο ντουλάπι για δυο τρις μέρες χωρίς να ατμιζω  :) :) :) δηλαδή αν ήθελα να σταματήσω το κάπνισμα ε.. το άτμισμα  :D το η.τ. είναι μια πολύ καλή λύση

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Ποσα  τσιγαρα  καπνιζατε  πριν? Ρωταω γιατι μου ειναι αδιανοητο καποιος που καπνιζε 2-3 πακετα  βαρια τσιγαρα οπως εμενα  να γυρναει στο 0 χωρις δυσκολια.  Δοκιμασα  1-2 φορες  αλλά  μετα απο 5-6 ωρες  χαρμανιαζα .  Εχω καταφερει γιατι περι κατορθωματος προκειται για μενα 4 ημέρες  στα 4mg με περιπου 6 μλ  ανα ημερα. 

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Δεν ξερω για τα αλλα παιδια αλλα θα σου πω για μενα.Καπνιζα 2 πακετα τσιγαρα 25αρια την μερα.
Ξεκινησα με Ego-t και 24αρι υγρο.Στη συνεχεια πηγα σε Giant(τον παλιο με τα 1,6Ω) καρτο και επεσα στο 18αρι υγρο.
Πηρα μετα απο 2,5 μηνες το DD του Craven κι εναν Α2 που τον εστηνα στα 1,5Ω κι επεσα στα 12mg νικοτινη κι εμεινα για αρκετο διαστημα.Μια μερα ειχα αρρωστησει και με ποναγε ο λαιμος μου πολυ.Δεν μπορουσα να ατμισω με τιποτα.Εφτιαξα ενα υγρο με 0 νικοτινη για δοκιμη.
Δεν ενιωθα τον λαιμο μου να γδερνεται κι ετσι το ειδα και σαν ευκαιρια να κοψω τη νικοτινη.
Στη μια βδομαδα ειχα συνηθισει αν σε αυτη τη βδομαδα ετρωγα κατι φρικες κυριως το πρωι για νικοτινη.Λογω του λαιμου μου ομως δεν μπορουσα.
Κι ετσι εμεινα εκει.Εδωσα τον Α2 που δεν απεδιδε τη γευση,πηρα Οδυσσεα κι η μουν μια χαρα!Για παραπανω απο μηνα ημουν στο 0.
Μεχρι που ετυχε το τροχαιο με τον φιλαρακι και με πηρε απο κατω...Ευτυχως γυρισα στη νικοτινη κι οχι στο κ.τ.Για την ωρα ειμαι στα 12mg και οταν νιωσω καλυτερα θα ξαναγυρισω στο φλωρεξ!

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
MANOSF
Τσιγαρα "αφιλτρο Καρελια" τελευταια,
μετα απο πολλα χρονια αφιλτρα Ελληνικα κσι ξενα.
Χρονια καπνιστης πιπας.
Συνολο 45 τουλαχιστον χρονια.
Δεν σε συμβουλευω,
γιατι εισαι παλιοτερος ατμιστης απο μενα.
 :) :) :) :) :)

ΥΓ Αν εχετε ιδιωτικη ασφαλεια,
μην λετε ποτε ποσα τσιγαρα καπνιζετε
η καπνιζατε.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Δυο πακέτα καπνο Old Holbrn αρωματικο των 25 γραμμαριων τη μερα. Τι να πω.! μετα απο 27 χρόνια απ οτι φαίνεται ο οργανισμος μου σιχαθηκε τη νικοτινη! Ο μονος μογος που τη μιση μερα πλεον κανω νιοκοτινη στα 4 η 5 mg  ειναι η ακατασχετη πείνα! Αλλο συμπτωμα στερησης δεν υπαρχει. Ισα ισα ΔΕΝ την θελω πια τη νικοτινη! με ενοχλει.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Ποσα  τσιγαρα  καπνιζατε  πριν? Ρωταω γιατι μου ειναι αδιανοητο καποιος που καπνιζε 2-3 πακετα  βαρια τσιγαρα οπως εμενα  να γυρναει στο 0 χωρις δυσκολια.  Δοκιμασα  1-2 φορες  αλλά  μετα απο 5-6 ωρες  χαρμανιαζα .  Εχω καταφερει γιατι περι κατορθωματος προκειται για μενα 4 ημέρες  στα 4mg με περιπου 6 μλ  ανα ημερα.
Πολύ φοβάμαι? ότι στην ίδια κατηγορία με σένα είμαι!!! Κάνω μια προσπάθεια ξανά δλδ "αναγκαστική προσγείωση" μάλλον αυτές τις μέρες που άτμιζα τρομερά πολύ κ είχαν κάποια ενόχληση η οποία πέρασε μόλις άτμισα με 0 νικοτίνη!!! Όμως μόλις ένοιωσα καλλίτερα κατάλαβα ότι δεν μπορώ να αποχωριστώ ακόμη την νικοτίνη!!!
Φυσικά την μείωσα μέχρι να δώ αν θα τα καταφέρω να πάω στην χώρα του 0!!!!

Είναι δύσκολο να πάει κανείς στο  0 απότομα μα αν πρέπει τότε το κάνει κ δεν λέει κ πολλά.......(δές Αγγελική....  :laugh1: :laugh1:)

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
ΜΑΝΟSF ένα πακέτο Old Holborn λευκό σε δυο ημέρες καμιά φορά και τρις μέρες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206552 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541565 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31097 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50210 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357833 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193103 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1333 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1336 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592050 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios