vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber

Twitter

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Δε φραζει αρτηρίες. Τις σφίγγει 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απο 10-12 mg/ml (εκανα και περιορισμενες πνευμονικες με αυτα τα mg, δυστυχως) επεσα στα 2 mg/ml.

Η μηδενικη καταφθανει συντομα.... Κατω οι παραλογοι φοροι!

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
ζηλεύω όσους κατάφεραν και έπεσαν στο 0... ξέρω πως θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να φτάσω εκεί, αν ποτέ φτάσω

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
[member=22310]kogos[/member] αν πέφτεις 0,5mg κάθε εβδομάδα είναι εύκολο.

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Θα το δοκιμάσω, αν και μετά από 25 περίπου χρόνια καπνιστής, ακόμα και 0,5mg ανά μπουκαλάκι αν πέφτω, άθλος είναι... 

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Ξεκινησα με 6, μετα επεσα στο 3 και ειπα να δοκιμασω για 0, σταδιακα (2,1,0). Ομως ηδη με το 3 καποιες φορες δεν μου φτανει η ενταση κ θελω περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Παροτι εχω στιγμα εχω αιματοκριτη 45.
Σε ερωτηση στον γιατρο μου γι αυτό μου ειπε φυσικο είναι αφου περνεις νικοτινη.
Όταν καπνιζα ο αιματικριτης ηταν 50!!
0λα αυτά κατι λενε…..
Πετρος  :thumpup:
 Επιβεβαιωνω και εγω. Καπνιζα ειχα 46, το εκοψα εντελως δυο χρονια κοντεψα να τεζαρω πηγα στο 34. Το γυρισα στο ηλεκτρονικο με 3αρα-4αρα,περασα το 40.
 Μην φρικαρετε με την νικοτινουλα,σε μικροποσοτητες σαν την καφεινη παιζει να κανει και καλο,ασε που φτιαχνει γ@ματα υγρα

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκινησα με 6, μετα επεσα στο 3 και ειπα να δοκιμασω για 0, σταδιακα (2,1,0). Ομως ηδη με το 3 καποιες φορες δεν μου φτανει η ενταση κ θελω περισσοτερο.
Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να συνηθίσει τα νέα δεδομένα και μην κάνεις μεγάλες αλλαγές. Ανά 0,5 όπως γράφτηκε είναι μια χαρά και από 1 και κάτω ανά 0.25 ή και 0,10 (δεν υπάρχει πίεση, το θέμα είναι να πετύχεις το ζητούμενο).

Επιβεβαιωνω και εγω. Καπνιζα ειχα 46, το εκοψα εντελως δυο χρονια κοντεψα να τεζαρω πηγα στο 34. Το γυρισα στο ηλεκτρονικο με 3αρα-4αρα,περασα το 40.
Σαν αναφορά είναι εντυπωσιακό, αλλά δεν αποδεικνύει τίποτα από μόνο του χωρίς να λαμβάνονται υπόψη και άλλοι παράγοντες.

Μην αποθαρρύνετε κάποιον που προσπαθεί να κόψει μια εξάρτηση, δεν είναι σωστό. Κι ένα ποτήρι κρασί ή μπύρα μπορεί να κάνει καλό, αλλά δεν τα προτείνεις στον αλκοολικό που κάνει απεξάρτηση.

Επίσης, ορισμένοι που λένε "δεν μπορώ..." ενώ στήνουν ατμοποιητές με κλειστά μάτια και φτιάχνουν συνταγές με 10 συστατικά........σοβαρά τώρα;

Τα περί γεύσης είναι απλά δικαιολογίες, άποψη μου.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Κατηγορία μηδέν, αναγκαστικά, εδώ και τρεις μήνες, με απότομη πτώση από τα 10mg στα 0mg, χωρίς προσθήκη αρωμάτων (τελειώσαν κι αυτά) μόνο σκέτη βάση. 
Θύμα βέβαια της απαγόρευσης αγοράς νικοτίνης και όχι συνειδητή απόφαση.

Παλιότερα είχα κάνει μια προσπάθεια να μείνω στο μηδέν και δεν έβγαλα τρίμηνο, θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Εκτός ότι μπορεί να μην σε καλύπτει η τζούρα με μηδενική, έχουν και λιγότερη γεύση τα υγρά χωρίς νικοτίνη.
Άτμισα περί τους 4-5 μήνες φλωρέξ, αλλά ενώ ξεπέρασα το θέμα εξάρτησης από τη νικοτίνη, δεν μου άρεσε η γεύση των υγρών.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Κουμπάκι "κουράγιο, μαζί σου" μπας και στρώσουμε και οι υψηλοί...

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
ζηλεύω όσους κατάφεραν και έπεσαν στο 0... ξέρω πως θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να φτάσω εκεί, αν ποτέ φτάσω

Με βοηθησε πολύ η οργή μου για το ότι το κρατος δεν αρκειται στη ληστεία που κανει σε βαρος μου, αλλα ταυτόχρονα περιορίζει όλο και περισσότερο τις επιλογες μου, επιεδη θελει να με αναγκασει να γυρίσω στο τσιγάρο (το οποίο αν ισχυσει η εγκυκλιος, θα μου ήταν φθηνότερο απο τα υγρα...)

Το τσιγαρο να παει να το καπνίσει το κοπαδι δικηγόρων και "συμβουλων" που φτιαχνουν αυτους τους νομους και τις εγκυκλιους

Αποσυνδεδεμένος Costis79

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Δεν άντεξα ούτε τρεις ώρες την δοκιμή.συνεχιζω με εξάρα καθώς όταν βάζω τριάρα είναι αισθητό ότι κάτι λείπει.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Μπορείς να τις αναμίξεις και να δοκιμάσεις κάτι ενδιάμεσο.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ και άτμιζα για καιρό άλλοτε 6άρα άλλοτε 3άρα και έχω καταλήξει σε 4,5.  :) 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem