vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

419 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, Tem, goran, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
η ζαλαδα ειναι γιατι παιρνει περισσοτερο οξυγονο ο εγκεφαλος αφου  η νικοτινη ως γνωστο πηζει το αιμα.
γυρω στις 2 με 3 μερες κραταει.Διαβασε το  παρακατω 
http://http://archive.in.gr/Reviews/placeholder.asp?lngReviewID=65922&lngChapterID=-1&lngItemID=65934



Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Μιας και κατάφερα να πέσω κι εγώ στην κατηγορία φλορέξ έχω δυο ερωτήσεις που είμαι σίγουρος οτι έχουν απαντηθεί αλλά αν δεν σας κάνει κόπο ρίξτε καμιά γνώμη.
1ον είναι καλό να βάζω απειροελάχιστη ποσότητα νικοτίνης όπως μου πρότεινε κάποιος γνωστός και καλά για αντιμικροβιακή δράση?
και 2ον και συμαντικότερο το οτι παλεύω να κρατήσω το βάρος μου και την όρεξη μου σε κάποιο επίπεδο οφείλετε στην διακοπή της νικοτίνης ή είναι σύμπτωση?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αυτό για την αντιμικροβιακή δράση, δεν μπορώ να στο επιβεβαιώσω. Έχω όμως την εντύπωση ότι δεν αναπτύσσονται μικροοργανισμοί σε περιβάλλον vg/pg.

Για την όρεξη, η νικοτίνη σίγουρα την κόβει. Το αν θα δεις διαφορα με μικροποσοτητα νικοτίνης στο υγρό σου, δεν μπορώ να στο πω.

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι από τις μέχρι τώρα δοκιμές μου έχω παρατηρήσει ότι περιεκτικότητα νικοτίνης τουλάχιστον 2mg/ml έχει πολύ θετική επίδραση στη γεύση ενός υγρού.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
παιδια 2 ερωτησεις.ειναι πιο ευκολο να καταφερεις ατμισμα με φλορεξ με τσιγαρισιο ατμοποιητη η ντουμανατο?
και αν πεσεις στο 0 σημαινει οτι εχεις απεξαρτηθει και μπορεις να επιλεγεις εσυ ποτε θα ατμισεις ?π.χ δεν εχεις ατμισει ολη μερα πας το βραδυ για μια μπυρα και ατμιζεις τοτε?

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Προτείνω αν κάποιος έχει πέσει στο 0 και επιθυμεί την πλήρη απεξάρτηση να καλίτερα να ατμίζει βάση σκέτη,δηλαδή
χωρίς την προσθήκη αρωμάτων.
Το έχω κάνει και πιστεύω πως ήταν η κύρια αιτία τόσο να μηδενίσω τη νικοτίνη σε μικρό χρονικό διάστημα όσο και να
απεξαρτοποιηθώ πλήρως και από τον ατμό.

Σίγουρα βοηθάει και ένας απλός ατμοποιητής με όσο το δυνατόν λιγότερο ντουμάνι,τον οποίο αρχίζουμε και να μη 
χρησιμοποιούμε για όσο το δυνατόν μεγαλίτερα χρονικά διαστήματα.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
παιδια 2 ερωτησεις.ειναι πιο ευκολο να καταφερεις ατμισμα με φλορεξ με τσιγαρισιο ατμοποιητη η ντουμανατο?
και αν πεσεις στο 0 σημαινει οτι εχεις απεξαρτηθει και μπορεις να επιλεγεις εσυ ποτε θα ατμισεις ?π.χ δεν εχεις ατμισει ολη μερα πας το βραδυ για μια μπυρα και ατμιζεις τοτε?
Προφανώς με έναν απλό ατμοποιητή, όχι για πνευμονικές τζούρες. Δεν υπάρχει άλλωστε και λόγος να χρησιμοποιείς κάτι διαφορετικό. Άποψή μου είναι ότι εφόσον έχεις απεξαρτηθεί πλήρως από τη νικοτίνη, δεν χρειάζεται να ατμίσεις ούτε και στη βραδυνή έξοδο.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
100% σε αυτο που λεει ο Tem στην τελευταια γραμμη

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
η ζαλαδα ειναι γιατι παιρνει περισσοτερο οξυγονο ο εγκεφαλος αφου  η νικοτινη ως γνωστο πηζει το αιμα.
γυρω στις 2 με 3 μερες κραταει.Διαβασε το  παρακατω
http://http://archive.in.gr/Reviews/placeholder.asp?lngReviewID=65922&lngChapterID=-1&lngItemID=65934
Εξαιρετικό!!!
το διορθωμένο link

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Προφανώς με έναν απλό ατμοποιητή, όχι για πνευμονικές τζούρες. Δεν υπάρχει άλλωστε και λόγος να χρησιμοποιείς κάτι διαφορετικό. Άποψή μου είναι ότι εφόσον έχεις απεξαρτηθεί πλήρως από τη νικοτίνη, δεν χρειάζεται να ατμίσεις ούτε και στη βραδυνή έξοδο.
tem εγω παλια στην προσπαθεια μου να κοψω το τσιγαρο δεν τα καταφερνα γιατι με στεναχωρουσε το γεγονος οτι επινα καφε η ποτο εξω και δεν καπνιζα...το ιδιο θα συμβει και τωρα δεν θα μπορω χωρις να ατμιζω για αυτο και ρωτησα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Είμαι στο 0 από τον Σεπτέμβριο και ατμίζω κανονικότατα με τον καφέ.
Η διαφορά είναι πως το μυαλό μου δεν είναι συνέχεια στο "τσιγάρο"

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
η ζαλαδα ειναι γιατι παιρνει περισσοτερο οξυγονο ο εγκεφαλος αφου  η νικοτινη ως γνωστο πηζει το αιμα.
γυρω στις 2 με 3 μερες κραταει.Διαβασε το  παρακατω
http://http://archive.in.gr/Reviews/placeholder.asp?lngReviewID=65922&lngChapterID=-1&lngItemID=65934
Ώπα, γιατί θα πηδηχτώ απο το παράθυρο: πήζει η νικοτίνη το αίμα ή στενεύει τα αγγεία;

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Ανεβαζει τον αιματοκριτη,κατα μια εννοια πηζει το αιμα.
Πετρος

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Ανεβαζει τον αιματοκριτη
Όχι βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Ώπα, γιατί θα πηδηχτώ απο το παράθυρο: πήζει η νικοτίνη το αίμα ή στενεύει τα αγγεία;
Το ενα φερνει το αλλο....   προκαλει σμικρυνση των αρτηριων με αποτελεσμα να πηζει το αιμα.Μετα τις 2 πρωτες φωτο το γραφει.
https://whyquit.com/greek/Joel_02_18_circulatory_damage.html

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Παροτι εχω στιγμα εχω αιματοκριτη 45.
Σε ερωτηση στον γιατρο μου γι αυτό μου ειπε φυσικο είναι αφου περνεις νικοτινη.
Όταν καπνιζα ο αιματικριτης ηταν 50!!
0λα αυτά κατι λενε…..
Πετρος  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem