vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

477 επισκέπτες, 6 χρήστες
I.P, Tem, mathimatikos1966, thanos1071, Razor.QQ15, Mimhsdr

Πόσοι ατμοποιητές είναι αρκετοί; Λόγοι κατοχής πολλαπλών συσκευών

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
8 clearo, ένα dct, δυο επισκευάσιμους (και είναι καθ οδόν κι άλλοι δύο). Κι εκεί που αναρωτιόμουν γιατί πάει ο κόσμος κι αγοράζει μηχανικά mod, έχω αρχίσει και γλυκοκοιτάω κάτι caraveles και κάτι chi.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Το βλέπω απλά....αν κάπνιζα ακόμα θα......

Πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά εκεί που είπα ότι θα πετάξω τους Genesis και οι DID μου και τα Gini της atmomixanis ακόμα είναι εδώ και δεν βλέπω να φεύγουν γιατί με νέα στησιματα πήραν νέα ζωή κι βγάζουν ατμό πιο βελούδινο? Πως να το πω, ειδικά σε σχέση με τα Kayfunοειδή. Δεν ξέρω έχω ακόμη πολύ πειραματισμό για ν'αποφασίσω και σκέφτομαι ατμοποιητές σαν τον Kraken όλο και πιο πολύ.
Και ακόμα δεν έχω δοκιμάσει SS Rope.


Το μεγαλύτερο πρόβλημα μου όμως τώρα είναι που να βρω τόσες γεύσεις υγρών που να είναι γεμάτοι όλοι με αυτά μόνιμα...Μέχρι στιγμής 2-3 είναι που τα έχω σταθερά πάνω από χρόνο.


Τελικά δουλειά δεν είχαμε και πιάσαμε το άτμισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2014, 01:27 από Jargon »

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Εχω ΙΑΤΤΥ(δε με προδοσε ποτε!) και ενα Ναυτιλο για μπακ απ και δοκιμες......

Αποσυνδεδεμένος TheGreatDalmuti

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Έστω "ν" οι γεύσεις που κάνω ανά χρονική περίοδο, και "χ" η ρευστότητα των υγρών. Αν συμπεριληφθούν και "ζ" όσοι δοκιμάζω για να δω αν ταιριάζουμε τότε ο τύπος βγαίνει "όσουςμεσπρώχνεινααγωράσωηκαταναλωτικήμανίαμουκαιδενβάζωστοσυρταριεπειδήδενταβρήκαμε".

Αποσυνδεδεμένος Zaxos

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Εγω είμαι στάνταρ με οδυσσεα,πηνελοπη και Ιθάκη κάθε μέρα  και εχω τον ιατυ πιο λίγες φορές γιατι μέχρι να μάθω να τον σεταρο σωστά θα περάσει καιρός !!!!!!

Τους εχω και τους 4 γιατι κάνω και 4  γεύσεις . Αλλα ποιο πολυ μήπως και δεν δουλεύει κανεις !!! ξαφνικά και μέχρι να τον σεταρο δεν εχω να ατμισω !!!!

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2014, 11:14 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος alfagamma

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
εγω πιστευω οτι ο μονος λογος για περισσοτερους απο εναν ειναι αν ατμιζεις διαφορετικα υγρα στην διαρκεια της ημερας, αν και ακομα και σε αυτην την περιπτωση μπορεις να εχεις μονο εναν.
φυσικα με τον ρυθμο που βγαινουν νεα μοντελα και με το κατι παραπανω που προσφερουν παντα θα μπαινομε στο τρυπακι για εναν καινουργιο.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
εγώ έχω πάντα μαζί μου δύο diver σε scuba tank, έναν για την λεμονάδα της Atmos και έναν για το ροδάκινο της TW και δύο graιl. Ενα τύπου 306 αποκλειστικά για το tribeca και ένα για dripping διαφόρων γεύσεων  8)

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Έναν kayfun 3.1., έναν aqua κι ενα nimbus για εναλλαγή γεύσεων. Μέχρι να έρθει άλλο ένα ζευγαράκι kayfun & aqua. ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Ο κυριότερος λόγος για τον οποίο έχω αυτή τη στιγμή 4 επισκευάσιμους συνεχώς μαζί μου είναι η εναλλαγή των γεύσεων και μόνο.

Στους δύο συνήθως βρίσκονται τα υγρά με αρώματα πρώτης γραμμής και προτίμησης και στους άλλους δύο τα υγρά με αρώματα που δοκιμάζω ;).

Όμως για να απαντήσω στην ερώτηση "πόσοι είναι αρκετοί" θα έλεγα...
Δύο για εναλλαγή γεύσεων και διαφορετικού τρόπου τροφοδοσίας, πχ ένας με φυτίλι ή βαμβάκι και ένας με πλέγμα.

Όμως ακόμη ένας θεωρώ ότι είναι απαραίτητος ως backup για κάποια ατυχία που μπορεί να συμβεί.

Άρα, σύνολο τρεις.

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
4 τεμαχια 2 βιβι bdc και 2 ce5  bdc και βλεπουμε....

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Ο κυριότερος λόγος για τον οποίο έχω αυτή τη στιγμή 4 συνεχώς μαζί μου είναι η εναλλαγή των γεύσεων και μόνο.
Στους δύο συνήθως βρίσκονται τα υγρά με αρώματα πρώτης γραμμής και προτίμησης και στους άλλους δύο τα υγρά με αρώματα που δοκιμάζω ;) .


Θα συμφωνήσω... κι εγώ 4, ακριβώς για τους ίδιους λόγους...
Aspire ET-S glass bdc, 2X Aspire ce5 bdc, Gemini mini

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
jgg με Ιθάκη για το σπίτι και Σοφία σε loki και bod mecha για έξω.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Λοιπον update
JGG και ΙΑΤΤΥ για σπιτι JGG και ΙΑΤΤΥ για εξω ...Με λιγα λογια παντου και παντα.Δεν αλλαζει το σετ!!
 :)) :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Έναν kayfun 3.1., έναν aqua κι ενα nimbus για εναλλαγή γεύσεων. Μέχρι να έρθει άλλο ένα ζευγαράκι kayfun & aqua. ;)


Χαχα μόλις θυμήθηκα τον Aqua που έχω στο συρτάρι εδώ και 10 ημέρες όχι επειδή δεν μου άρεσε αλλά επειδή τον ξέχασα γιατί μου ήρθε ανταλλακτικό για τον Fogger που είχε σπάσει και μια νέα Ιθάκη! Νομίζω ότι έχω μαζέψει τόσους πολούς που πλέον δεν έχει νόημα να τους έχω όλους γεμάτους.

Συνεπώς με 11 επισκευάσιμους μπορώ να πω ότι είναι παραπάνω από αρκετοί αλλά με τους τσάμπα κλώνους δε βλέπω να σταματάω. 

Αποσυνδεδεμένος WishmasteR

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
προσωπικα 3
1 RBA σε τανκ
1 RBA kayfun
1 RDA dripper

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588941 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797146 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13188 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711