vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

360 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, chkontog

Πόσοι ατμοποιητές είναι αρκετοί; Λόγοι κατοχής πολλαπλών συσκευών

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
 Για λόγους εναλλαγής γεύσεων άλλα και ειδικών αποστολών
 Aspire bdc
 Vivi vona
 iClear 30s
 iClear 30b
 Nautilus
 Επισκευάσιμους δεν αγγίξαμε ακόμα , άλλα κρυφοκοιτάζω προς Kayfun μεριά.
 

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Μερες στο ηλεκτρικο ατμισμα 22.
ΕΧΩ 2 eGo-c 1100 k'1 Vision Spinner 1300 με σταθερη ταση.
Το πρωι ξεκιναει με traditional tobacco με τον καφε.
Κατοπιν cappuccino και ποιο μετα Τribeca.
Με το φαγητο ΖΕΥΣ το απογευματακι DR. FROST BERRYZ  κατοπιν EARTH κ
αι το βραδυ Minotaur.
Α
ν καμμια μερα πλακωσει η εφορεια :eyesplash: Cuban cigar tobacco.
Πολλες αλλαγες την ημερα για να μην παθω......<Δισκιαση>.
Η<δισκιαση>ειναι κατι που  παρατηρηται στο νοημον ψαρι Δισκος.(ειμαι χομπιστας 34 χρονια!).
Αν τρωει την ποιο καλη αλλα μια τροφη καποια στιγμη σταματα να τρωει με αποτελεσμα..... :angel:
Αρα ποικιλια γευσεων και ο εγκεφαλος στην <τσιτα>.  :thumpup:
ΥΓ. Ατμοποιητες 8 ΑSPIRE BDC  :nope:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2014, 23:57 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Μέχρι να βρούμε το άγιο δισκοπότηρο του ατμισματος είναι μακρύς ο δρόμος.  Τελικά μάλλον αυτό το παιχνίδι δεν τελειώνει ποτέ. Στην αρχή είναι ο φόβος του backup.  Μη μείνεις χωρίς ατμοποιητη και μοντακια.  Μετά η αναζήτηση του κάτι παραπάνω σε γεύση και απόδοση.

Τους εργοστάσικους δεν τους υπολογιζω καν αφού από τις πρώτες μέρες ατμισματος πηγα σε καυφουν άλλα θαναι καμιά δεκαριά. Σς επισκευασιμους τωρα σε 3 μήνες μετράω πάνω απο 25 και καμιά 10 12 μοντακια.  Βέβαια τα περισσότερα είναι φαστεκ. Αλλά είναι δικαιολογία αυτή? Ή το οτι καπνιζα 3+ πακέτα μαλμπορο, άρα τα ίδια λεφτά θα τα έδινα σε τσιγάρα?

Μονο με το ψάρεμα είχα φάει τέτοιο κόλλημα και εχω γέμισει ενα υπόγειο καλάμια και μηχανάκια.

Σκέφτομαι να πάω να κανω ενα καλο ξεσκαρταρισμα,  να κρατήσω μόνο τα απαραίτητα και να παραιτηθώ απο την αναζήτηση του αγιου δισκοπότηρου.

Αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο.
Το έχει καταφέρει κανένας εδω μεσα?

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Εγώ πάντως όχι  :nope:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Ένα βασικό επισκευασιμο για εκτός σπιτιού , ένα εργοστασιακό σε περίπτωση που κάτσει στραβή με τον επισκευασιμο  και έναν για dripping στο σπίτι …  τα υπόλοιπα τα θεωρό υπερβολή 

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Τον Iatty επανω στο μοντακι ενα ακομα επισκευασιμο για οτιδηποτε προβλημα δημιουργηθει και ειμαι εξω οποτε δεν ασχολουμε κουμπονω τον δευτερο και τελος!!!Και φυσικα τον dripper για δοκιμες γευσεων αλλα και για συντομες αλλαγες απο το βασικο υγρο μου... :)

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Σε καθημερινή βαση χρησιμοποιώ εναν rsst,did,fogger v4,3 kayfun κλώνους και που και που μια ιθάκη κλώνο.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Καλό είναι να γίνεται συζήτηση πάνω σε αυτό που λέει ο τίτλος. Πόσοι ατμοποιητές και γιατί?

Υπάρχει νήμα και για το "Ποιούς ατμοποιητές χρησιμοποιείτε μακροχρόνια
" αλλά και για το "Τι συσκευή ατμοποίησης χρησιμοποιείτε;"

2 rda's. Ενας ο κανονικος και ο αλλος back up  ;)

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Πιστευω οτι με 1-2 rda (επισκευασιμους dripper) και 1 τανκατο ειμαι ΟΚ.


Και εβαλα 2 drippers για το μοναδικο λογο, οτι μερικες γευσεις ειναι αρκετα εντονες, οποτε
δεν εχεις αμμεση αλλαγη οταν θες να αλλαξεις υγρο.


Ο τανκατος βολευει οταν οδηγαω, αντε κ σε καμια ειδικη περιπτωση που το dripping ειναι λιγο πιο
αβολο ( μεσα σε κανα στριμοκωλο clubaki, καμια συναυλια κτλ). Ειδικες περιπτωσεις μεν, αλλα κ
παλι αναλογα τις ορεξεις.


Μεχρι να βρω ομως με ποια θα παραμεινω... εχουμε μελλον για δοκιμες & πειραματα..  :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος vilsnick

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Στην κατοχη μου εχω αρκετους ατμο, μοντ, μπαταριες, αλλα κατεληξα μετα απο καιρο να χρησιμοιω εναν (Ιθακη) ατμο σε μηχανικο η vv μοντ, και ειμαι ικανοποιημενος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος stef08

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ έχω έναν dripper βασικό έναν dripper αναπληρωματικο και έναν dripper αναπληρωματικο του αναπληρωματικου

Αποσυνδεδεμένος Atmomaniac

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Εγω  με τα vw χροισιμοποιω kayfunia lite και lite plus .........
Ενω με μηχανικα αποκλειστικα rda ........

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τρεις ατμοποιητές: Ναυτίλο, Aspire BDC mini και Gemini Mini, με τρία διαφορετικά υγρά. Θεωρώ ότι τα τρία διαφορετικά setup είναι το μίνιμουμ για να αποφύγει κάποιος τον εύκολο κορεσμό και τη μονοτονία.

Περιμένω βέβαια από το fasttech και έναν κλώνο του Kayfun και έναν RG500, οπότε θα είμαι με πέντε πλέον ατμοποιητές...  :)

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Ενας καλός επισκευάσιμος και εφεδρικός ένας, επίσης κατα την γνώμη μου καλός, εργοστασιακός.
Αν και έχω στην κατοχή μου και δεύτερο επισκευάσιμο, προτιμώ σαν εφεδρεία τον εργοστασιακό, λόγω ευκολίας αλλαγής φυτιλοαντιστάσεων.
Αρα 2 νομίζω είναι υπεραρκετοί.


ΥΓ. Περιπτώσεις όπως "κουτσουλιά" Σένιας και γκαντεμιά τύπου Πέτρας, μάλλον θα πρέπει να εξεταστούν σαν σπάνια γαλαξιακά φαινόμενα. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354709 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191120 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588831 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797093 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7204 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6600 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13130 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711