vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

362 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Πόσοι ατμοποιητές είναι αρκετοί; Λόγοι κατοχής πολλαπλών συσκευών

Έχω 5 αλλα χρησιμοποιώ μόνο 3, εξω συνήθως το mini David, στο σπίτι big David και ET.

Αποσυνδεδεμένος ymc

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Iatty και diver με διαφορετικές γεύσεις και ένα protank σε περίπτωση που χαλάσει κανένας.

Αποσυνδεδεμένος giannis60

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Αυτή την περίοδο με 2 μεσάτους

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Εγω παλι μπορω να πω οτι ύστερα απο πόλλους
Ατμό και πολλα (πείραματα  ) κατασταλάξα σε 2 bcc έναν protank και έναν mini Davide με διαφορετικές γεύσεις σε καθημερινή βάση και έναν μέσατο (rss) για ειδικές καταστάσεις..
Φυσικά μεχρι τον επόμενο..


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος KatsikoSkulo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Οταν ξεκίνησα το η.τ είχα 1 που αγόρασα και αργότερα αφού την πάτησα, πήρα αλλον 1 για καβάτζα να υπάρχει ωστε σε περιπτωση ατυχήματος να μη ξαναγυρίσω σε κ.τ.
Πλέον (καθιερωμένο η.τ) έχω διάφορα είδη (κάπου στα 6 νομίζω) ατμοποιητών απο περιέργεια και ψάξιμο για να δώ τι παίζει και μου ταιριάζει καλύτερα.


Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Οι λογοι κατοχης πολλων ατμο, ειναι πολλοι και διαφορετικοι (και μπερδευονται και μεταξυ τους).

Περιπτωση Α. Μας αρεσουν ατμοποιητες που γεμιζουν δυσκολα, οποτε γεμιζουμε 5-6 και τους κουβαλαμε ωστε να μην μεινουμε (ηταν ο κυριος λογος για μενα, οσο κουβαλουσα τους ανυπερβλητους-απιθανους Ce3).

Περιπτωση Β. Μας αρεσει να αλλάζουμε γευσεις, οποτε κουβαλαμε τοσους οσες και οι γευσεις που μας αρεσει να αλλαζουμε.

Περιπτωση Γ. Εχουμε ανασφαλεια (ψυχολογικη ή/και δικαιολογημενη) οτι ο ενας θα χαλασει, οποτε κουβαλαμε και εναν-δυο καβατζα.

Περιπτωση Δ. Εχουμε εναν kayfun lite, οποτε δεν κουβαλαμε τιποτα άλλο  :))

(Περαν του αστειου, καλο ειναι ασχετως εργαλειων, μια μπαταρια φορτισμενη ego κι ενας ατμο στυλ κληρομαιζερ γεματος, να βρισκονται στο αμαξι ή στη δουλεια εν αναμονη, δεν ξερεις ποτε).

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Αρκετοι μπορει να μην είναι ποτε, ούτε 20...

Για απαραίτητους όμως προτείνω 2 που έχει κατασταλλάξει ο καθένας ότι γουστάρει.
Το Νο1 σε χρήση και το Νο2 καβάτζα σε περίπτωση που σπάσει - χαθεί - κλαπεί κ.ο.κ το Νο1.

Υ.Γ: Μαζί με το Νο2 βάζουμε κι ένα 10ευράκι για να παραγγείλουμε καινούριο Νο2 όταν χρειαστεί :D


Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Η απάντηση στο ερώτημα αυτό είναι υποκειμενική.


Για παράδειγμα αν κάποιος κυνηγάει το τέλειο άτμισμα τότε θα αγοράζει κάθε νέα καινοτομία που έχει ακούσει ότι ανεβάζει την ποιότητα του ατμού. Βέβαια έτσι θα καταντήσει να έχει πολλούς ατμοποιητές και θα χρησιμοποιεί ουσιαστικά 1-3 το πολύ.


Εγώ προσωπικά έχω την ΣΟΦΙΑ σαν βασικό γιατί είναι εύκολη στο στήσιμο και έχει πολύ καλή ποιότητα ατμού, όπως επίσης μπορεί να χρησιμοποιηθεί υβριδικά ως dripper με ανάλογη απόδοση, αλλά έχω αγοράσει και τον Russian 91% γιατί είναι συνεχούς τροφοδοσίας genesis style, bottom coil και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την απόδοσή του. Επίσης ξέρω ότι μπορείς να πειραματιστείς με διάφορους τρόπους στησίματος με διαφορετικού τύπου αντιστάσεις και διαφορετικού τύπου φιτίλια.

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Εγω προσωπικα εχω μαζι μου παντα 3 ατμο μια μπαταρια Σπιννερ και μια εξτρα AW .
Ενα βασικο Genesis ,ενα τανκ με καρτο ,και κιλλερ για ντριππινκ .Μια μπαταρια Σπιννερ φουλ γεματη και μια μπαταρια εξτρα για το προβαρι.
Το βασικο ειναι να νιωθεις ασφαλεια μη τυχον και ξεμεινεις.
Τωρα πως θα ξεμεινω εγω δεν το βρισκω αφου ακομα δεν ετυχε... :hmmm:
Ολα για παν ενδεχομενο.
θεωρω υπερβολη τους 3+ ατμοs  :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas1989

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Zmax Sigelei & Kayfun 3.1
Αν θες να εχεις δυο γευσεις μαζι σου,με δυο clearo εισαι κομπλε.Τουλαχιστον εγω ετσι κανω μεχρι στιγμης.Και κανενας εφεδρικος καρτο δεν ειναι κι ασχημος για καθε ενδεχομενο..

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Ως καταναλωτής του κερατα,πόλους,αλλά μαζί μου,εχω ένα μεσατο με μοντ+μπαταρία και μια ego vv με clearo.Σπίτι η χαρά του ατμιστη,5 μοντ,μηχανοηλεκτρονικα,2 ego,8 επισκευασιμους μεσοφιτιλατουςdrip,ΚΑΙ mini and more.

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
εναν iclear 16  και εναν ιδιο εφεδρικο γιατι την πατησα μια φορα.

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Δύο σίγουρα για να αισθάνομαι ασφάλεια και να έχω δύο διαφορετικές γεύσεις. Iclear 30b και Aspire vivi nova αυτή την περίοδο.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Εγώ έχω τόσους, όσους χρειάζομαι για να αλλάζω γεύσεις εύκολα και να μη χρειάζεται να πλένω. . Ειδικα σε έντονα αρώματα έχω ατμοποιητές που τους χρησιμοποιώ αποκλειστικα σε αυτούς. Βάση βάζω στους ατμο που χρησιμοποιώ τα καπνικά.
Εννοείται ότι αυτή η τακτικη δεν προτείνεται σε κόσμο με 30 γεύσεις στο οπλοστάσιο

Αποσυνδεδεμένος Drosos

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • suck my mod
Εγώ είμαι στους 3 ατμό, δύο με της καπνικες (μην τυχών κ σπάσω κανέναν) κ έναν για ότι γεύση φέρνει ο καιρός (για να αλλάζει ουρανίσκος), φυσικά στο συρτάρι υπάρχουν αρκετοί Παροπλισμένοι,  και ένας 306 για τις δοκιμές!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354716 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191124 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 669 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797099 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7208 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6606 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13136 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711