vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

247 επισκέπτες, 0 χρήστες

The EGO-T

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1125 στις: Μαΐου 01, 2011, 19:30 »
Το egoT στο ivape.eu το έχεις δεί;

Αποσυνδεδεμένος angelheart

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Share my world...
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1126 στις: Μαΐου 03, 2011, 13:39 »
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ατμίζω εδώ και ~1 μήνα, χρησιμοποιώντας το  Ego-T (το προμηθεύτηκα από την Nobacco). Το πακέτο ήρθε με τους απλούς ατμοποιητές, (όχι δλδ LR/Mega κτλ). Πρόσφατα πήρα mega atomizers (Cylinder shape/Type B) από το Heavengifts. http://www.heaven-gifts.com/product-324.html
Δεν είμαι πολύ σίγουρος για το ποια φίλτρα πρέπει να προμηθευτώ. Τα "απλά" δεν κάνουν διότι είναι μικρά. Στο Heaven βλέπω αυτά εδώ
http://www.heaven-gifts.com/product-323.html
Αυτά http://www.nobacco.gr/product.asp?catid=632 είναι ίδια ;

Ευχαριστώ πολύ
Χριστός Ανέστη

Σίμος

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1127 στις: Μαΐου 03, 2011, 13:48 »
Αυτα απ' τη heaven ειναι τα σωστα για τον ατμοποιητη σου. Αυρα της nobacco στο λινκ που εδωσες ειναι τα απλα, με το σφουγγαρακι. Σε αυτο τον τυπο ατμοποιητη, μονο τα τυπου Β φιλτρα κανουν και αυτη τη στιγμη απ' οτι φαινεται μονο στη heaven τα βρισκει κανεις.

Αποσυνδεδεμένος angelheart

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Share my world...
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1128 στις: Μαΐου 03, 2011, 22:43 »
Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το θέμα είναι οτι μέχρι να έρθει η επόμενη παραγγελία από Heaven, θα περάσουν ~15 μέρες. Έλεγα αν είχε στην Ελλάδα κάπου. Μάνο, αν εννοείς αυτά http://www.nobacco.gr/product.asp?catid=644, νομίζω οτι δεν κάνουν (Δεν το ξέρω βέβαια κιόλας γιαυτό και ρωτάω). Αν ξέρει κανένας από Ελλάδα κάποιο μαγαζί θα με βοηθούσε πολύ. Αλλιώς πρέπει να τους πάρω έναν έναν τηλέφωνο.   

Σίμος

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1129 στις: Μαΐου 03, 2011, 23:48 »
Τι το ήθελες το mega ? :)

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1130 στις: Μαΐου 04, 2011, 00:36 »
Καλησπέρα και από μένα,

Νέος ατμιστής και εγώ (συγκεκριμένα ψάρακας ;) από Παρασκευή ατμίζω) αντιμετωπίζω ένα θεματάκι το οποίο αρχίζει και με κουράζει ήδη. Αγόρασα και εγώ και ένας φίλος μου πρόσφατα το ego-T. Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αίσθηση του ατμίσματος και όλη την ιδέα, όμως σε διάστημα 5 ημερών και εγώ, αλλά και ο φίλος μου μας έχουν ή έχουμε χαλάσει ήδη 2 ατμοποιητές. Νιώθω έντονα μία πικρία στη γεύση σε σημείο να αηδιάζω. Στην αρχή επειδή δεν ήξερα τι φταίει δοκίμασα να αλλάξω μπαταρία και φιλτράκια αλλά τίποτα. Όταν έβαζα καινούργιο ατμοποιητή η πικρία αυτή εξαφανιζόταν. Μπορώ να δικαιολογήσω έως έναν βαθμό την καταστροφή του πρώτου ατμοποιητη ως την απειρία μας ως νέοι ατμιστες. Άτμιζα όπως κάπνιζα ένα τσιγάρο. Διάβασα όμως στο forum πως οι τζούρες πρέπει να είναι αργές και μακρόσυρτες οπότε και άλλαξα τακτική. Σήμερα το πρωί όμως μου έκανε τα ίδια και ο δεύτερος ατμοποιητής και χρησιμοποιώ σε 5 μέρες τον τρίτο. Είναι φυσιολογικό? Κάνω κάτι λάθος εγώ? Επειδή είμαι και νέος ατμιστης πήρα 3 διαφορετικές γεύσεις όλες στα ίδια επίπεδα νικοτίνης και βγάζω-βάζω φιλτρακια και γεύσεις. Μήπως οφείλεται σε αυτό?

Ευχαριστώ προκαταβολικα!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2011, 00:42 από padilikis »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1131 στις: Μαΐου 04, 2011, 00:47 »
Αν διαβάσεις τα δυο βασικά θέματα για τους Τ (αυτό εδώ και το άλλο για αλλαγή φιτιλιού ) θα διαπιστώσεις πως όλοι οι Τ, έχουν θέμα με το εργοστασιακό φιτίλι.
Έτσι έχουμε αναπτύξει διάφορες πατέντες για να το αντιμετωπίσουμε.
Αφιέρωσε χρόνο να διαβάσεις το θέμα για αλλαγή φιτιλιού.

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1132 στις: Μαΐου 04, 2011, 01:34 »
2 άτμο σε 5 μέρες...;  Ψιλο-γκαντεμιά ακούγεται.  Μόνο έναν ξέρω που του χαλάνε όλοι μαζί και μάλιστα εντός ΣΚ

Αποσυνδεδεμένος angelheart

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Share my world...
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1133 στις: Μαΐου 04, 2011, 01:40 »
Τι το ήθελες το mega ? :)

Δεν το "ήθελα". Το παρήγγειλα κατά λάθος.

Δεν σχολιάζω το θέμα των καμένων ατομάιζερ διότι και εγώ μόλις ένα μήνα ατμίζω, συνεπώς άσχετος είμαι και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1134 στις: Μαΐου 04, 2011, 02:37 »
Καλησπέρα και από μένα,

Νέος ατμιστής και εγώ (συγκεκριμένα ψάρακας ;) από Παρασκευή ατμίζω) αντιμετωπίζω ένα θεματάκι το οποίο αρχίζει και με κουράζει ήδη. Αγόρασα και εγώ και ένας φίλος μου πρόσφατα το ego-T. Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αίσθηση του ατμίσματος και όλη την ιδέα, όμως σε διάστημα 5 ημερών και εγώ, αλλά και ο φίλος μου μας έχουν ή έχουμε χαλάσει ήδη 2 ατμοποιητές. Νιώθω έντονα μία πικρία στη γεύση σε σημείο να αηδιάζω. Στην αρχή επειδή δεν ήξερα τι φταίει δοκίμασα να αλλάξω μπαταρία και φιλτράκια αλλά τίποτα. Όταν έβαζα καινούργιο ατμοποιητή η πικρία αυτή εξαφανιζόταν. Μπορώ να δικαιολογήσω έως έναν βαθμό την καταστροφή του πρώτου ατμοποιητη ως την απειρία μας ως νέοι ατμιστες. Άτμιζα όπως κάπνιζα ένα τσιγάρο. Διάβασα όμως στο forum πως οι τζούρες πρέπει να είναι αργές και μακρόσυρτες οπότε και άλλαξα τακτική. Σήμερα το πρωί όμως μου έκανε τα ίδια και ο δεύτερος ατμοποιητής και χρησιμοποιώ σε 5 μέρες τον τρίτο. Είναι φυσιολογικό? Κάνω κάτι λάθος εγώ? Επειδή είμαι και νέος ατμιστης πήρα 3 διαφορετικές γεύσεις όλες στα ίδια επίπεδα νικοτίνης και βγάζω-βάζω φιλτρακια και γεύσεις. Μήπως οφείλεται σε αυτό?

Ευχαριστώ προκαταβολικα!!!!
Και 'γω γι αυτό τον άφησα στην πάντα τον Τ, πίκριζε, έτσι όπως το λές , αλλά όχι ακριβώς πικρίλα, μια αίσθηση " μη γευσης" ας μου επιτραπεί η έκφραση. Οποτε δοκιμάζω κάτι καινούριο επιστρέφω σε 2-3 μέρες στον παλιό καλό 510 ή 901. Μέχρι τώρα τίποτα καινούριο δεν μου έχει κάτσει πλην των AFS , αλλά είναι "φαγανά" τα άτιμα  :tongue_smilie:

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1135 στις: Μαΐου 04, 2011, 02:56 »
Δήλαδή, γτ δεν καταλαβαίνω πολλά λόγω απειρίας, παραγγέλνω ατμοποιητές 510 που έχουν το φίλτρο με το βαμβάκι? 510 ή 510 LR?

ΥΓ: φαγανά????? τι εννοείς???

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1136 στις: Μαΐου 04, 2011, 04:26 »
Ναι
Και βέβαια φαγανά διότι καταναλώνουν αρκετό υγρό.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1137 στις: Μαΐου 04, 2011, 07:53 »
Από το φαγανός.... (φαγάνα που λέγαμε στο Δημοτικό την μπουλντόζα...)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1138 στις: Μαΐου 04, 2011, 10:00 »
Σταύρο..μου κάνει εντύπωση αυτό που γράφεις. Πίκρα δεν έχω εισπράξει ποτέ από τον Τ. Αντιθέτως. Γενικά μου αρέσουν οι γλυκές γεύσεις. Τι έχω πάθει όμως τελευταία, από τη στιγμή που έβγαλα άκρη με τους Τ και τους έκανα να δουλεύουν σωστά, η γεύση  αντιθέτως επειδή αναδεικνύεται περισσότερο, μου έρχεται πλέον αρκετά πιο γλυκιά και από το επόμενο υγρό θα περιορίσω τα γλυκά αρώματα των υγρών μου.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1139 στις: Μαΐου 04, 2011, 10:14 »
Παρη συμφωνω απολυτα. Ειδη εχω μειωσει κατα πολυ τα αρωματα για τον λογο οτι ο Τ  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541548 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50207 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357829 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11550 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592046 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios