vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

336 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1140 στις: Μαΐου 04, 2011, 23:18 »
μιλησα τηλεφωνικα με υπευθηνο της nobacco και με αντιπρωσοπους ηλεκτρωνικον τσιγαρων

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1141 στις: Μαΐου 05, 2011, 00:56 »
Σταύρο..μου κάνει εντύπωση αυτό που γράφεις. Πίκρα δεν έχω εισπράξει ποτέ από τον Τ. Αντιθέτως. Γενικά μου αρέσουν οι γλυκές γεύσεις. Τι έχω πάθει όμως τελευταία, από τη στιγμή που έβγαλα άκρη με τους Τ και τους έκανα να δουλεύουν σωστά, η γεύση  αντιθέτως επειδή αναδεικνύεται περισσότερο, μου έρχεται πλέον αρκετά πιο γλυκιά και από το επόμενο υγρό θα περιορίσω τα γλυκά αρώματα των υγρών μου.
parpen, περί ορέξεως η γάτα γλύφει τον (_Ι_) της όπως έλεγε και η γιαγιά μου.
Δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα, το Τ είναι εξαιρετική συσκευή γι αυτόν που του αρέσει. Ο Χρήστος πχ έχει βολευτεί με το 401, αφου τον ικανοποιεί εμένα μου περισευει, το ότι εγώ δεν μπορώ να το βάλω στο στόμα μου λίγο τον ενδιαφέρει!
Γι αυτό υπάρχουν 1000 είδη σοκολάτας, 500 είδη καφέδων , για να ταιριάζει κάποιο στο γούστο σου, αλλιώς θα υπήρχε μόνο ένα...το καλύτερο.
Ομοίως και στα ΗΤ. Εξού και είναι χαζή η ερώτηση αρχαρίου "ποιό είναι το καλύτερο ΗΤ? "
Είναι σα να λες ποιά είναι η καλύτερη γυναίκα? Μα , αυτή που την βρίσκεις μαζί της φυσικά!
 

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1142 στις: Μαΐου 05, 2011, 09:48 »
Λογικοτατον  :thumpup: :laugh1: . Δεν γινετε να εχουμε ολοι τα ιδια γουστα. Θα μαλωναμε ποιος να (το , την) πρωτοπαρει  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1143 στις: Μαΐου 05, 2011, 21:56 »
πες τα μεγαλε πες τα,ο T ειναι ο καλυτερος και ολη η συσκευη η καλυτερη.

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1144 στις: Μαΐου 06, 2011, 00:46 »
χαχαχχαχαα
ωραια τα λετε παιδια...και σημερα πηρα το Τ μου απο ivape,και εδωσα το revo στο πατερα μοθ μπας και τον ψησω να το κοψει...μεχρι στιγμης ολα καλα,και περιτο να σας πω οτι το Τ μου και το freedom halo θα μαθουν ολο το καμα σουτρα απ εξω....ειναι ολα τα λεφτα....

Αποσυνδεδεμένος docma

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1145 στις: Μαΐου 08, 2011, 21:15 »
Καλησπέρα.Νέος ατμιστής εδώ και μια εβδομάδα,και καταενθουσιασμένος.Ελπίζω να κρατήσει..
Μια ερώτηση..Τι κάνω λάθος και αν δεν τρυπήσω με βελόνα το τανκ από πάνω ,δεν δουλεύει σωστά ?Πρέπει να το πιέζω δυνατά προς τα μέσα?Γιατί οι οδηγίες έλεγαν σαφέστατα να μην το ζορίζουμε.
Μόις κάνω μια μικρή τρυπίτσα όλα δουλεύουν άψογα.Λέτε οι πιθανότητες για διαρροή να αυξάνουν?
Ευχαριστώ και καλως σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1146 στις: Μαΐου 08, 2011, 21:46 »
καλώς ήλθες !
για να ανοίξεις την τρύπα στην αμπούλα πίεσε το με δύναμη στον ατμοποιητη αν δεν ανοίξει ολη η τρυπα δεν θα τροφοδοτεί σωστά ;D

Αποσυνδεδεμένος docma

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1147 στις: Μαΐου 08, 2011, 23:22 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Thnx

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1148 στις: Μαΐου 09, 2011, 14:51 »
Γεια σας
Μολις παραγγειλα και εγω τον EGO-T και χρησιμοποιω υγρο απο Ok smokey.Ειμαι νεος στο αθλημα (4 εβδομαδες) και μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα ενα ητ 510.
Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν εχει καποιος τον EGO T με το υγρο που αναφερα και να ατμιζει κανονικα η του παρουσιαζει προβληματα.
Σημερα παραλαμβανω τον EGO T οποτε δεν εχω δοκιμασει ακομα.

Ευχαριστω προκαταβολικα

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1149 στις: Μαΐου 10, 2011, 17:57 »
Εχει τυχει σε κανεναν οταν εχει λιγο υγρο μεσα στο tank ο EGO T να του κανει διαροη? Εμαι στο 3ο τανκ και μονο οταν φτανει στο τελος (οχι αδειο εντελως) οταν ρουφαω βγαινει και υγρο.
Συμβαινει και σε αλλους?

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1150 στις: Μαΐου 10, 2011, 18:27 »
Μόνο υγρό στο στόμα δεν είναι διαρροή. Διαρροή είναι όταν πέφτει το υγρό στον ατμο και φτάνει μέχρι την μπαταρία. Φυσικά τότε σου έρχεται και στο στόμα.
Αν σου έρχεται μόνο στο στόμα και είναι στεγνός από κάτω το άτμο (στο βίδωμα της μπαταρίας) τότε ατμίζεις λάθος. Πρέπει να συγχρονίσεις πιο καλά τη τζούρα με το πάτημα του κουμπιού. Αν ρουφάς δηλαδή χωρίς να πατάς (έστω και ελάχιστα δέκατα δευτ), τότε το υγρό που κατεβαίνει δεν ατμοποιείται και γιαυτό σου έρχεται πάνω
Να θυμάσαι επίσης οτι η συμπεριφορά του είναι διαφορετική από έναν 510. Θα πρέπει να πειραματιστείς δηλαδή μέχρι να βρεις πόσο πίεση και διάρκεια θέλει η τζούρα του

Αν πάλι πατάς-ατμίζεις σωστά και πάλι σου έρχεται υγρό, τότε φταίει
1) η αντίσταση (δεν καίει πολύ) του άτμο και δεν ατμοποιεί. Καλό θα ήταν αν είχες ένα πολύμετρο να μετρήσεις τον ατμο για να επιβεβαιώσεις τουλάχιστον οτι το ελάττωμα είναι εκεί
2) Η μπαταρία σου μπορεί να μην δίνει σωστή τάση (να είναι στα τελειώματα ή ελαττωματική) με αποτέλεσμα να μην δουλεύει σωστά ο atmo με το ρεύμα που δίνει

Αν πάλι έχεις διαρροή-διαρροή (φτάνει μέχρι κάτω το υγρό) τότε
3) Είναι πολύ χαλαρό το φιτίλι (απίθανο, καθώς δε μου έχει τύχει ποτέ, συνήθως πιο σφιχτό είναι και δε κατεβαίνει εύκολα) οπότε θέλει αλλαγή
4) Έχεις τρυπήσει την αμπούλα πάρα πολύ, οπότε θέλει άλλαγμα η αμπούλα

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1151 στις: Μαΐου 10, 2011, 18:43 »
Arxos
Ευχαριστω για την απαντηση. Το θεμα ειναι οτι οση ωρα ειναι γεματη η αμπουλα ατμιζω κανονικα και χωρις προβλημα.Μονο οταν φτασει περιπου στο 20-25% της αμπουλας τοτε αρχιζει τισ διαρροες.Και η διαρροη ειναι οπως το ειπες μεσα στο ατομιζερ και μεχρι το βιδωμα της μπαταριας.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1152 στις: Μαΐου 10, 2011, 18:53 »
Μάλλον θερμαίνεται ο αέρας μεσα στην αμπούλα απο τη ζέστη του ατμ, οπότε πιέζει το υγρό και το βγάζει έξω.
Πάντως δεν συμβαίνει σε όλους τους ατμ αυτό. Θυμάμαι μου είχε τύχει κι εμένα  και αυτήν την ερμηνεία είχα δώσει.



Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1153 στις: Μαΐου 10, 2011, 21:05 »
Τι να πει κανείς...
Καθε ητ και το δικό του χούι...
Αν δεν θέλαμε τοσο πολύ να κόψουμε το τσιγάρο, δεν υπήρχε περίπτωση να ρίξουμε τοση ασχολία στο θέμα

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1154 στις: Μαΐου 10, 2011, 23:07 »
Η αλήθεια είναι ότι με απασχόλησε αρκετά κι εμένα αυτός ο πρωτόγνωρος ενθουσιασμός που με κατέλαβε... Ρε μπας και πάω βουρ να γίνω πρεζάκι; ...αναρρωτήθηκα κάποια στιγμή! Αλλά τελικά, νομίζω πως φταίει το αίσθημα ενοχής που μας συνοδεύει κάθε φορά - μας συνόδευε δηλαδή - κάθε φορά που ανάβαμε κτ. Τ'ωρα αντίθετα, φουμάρουμε, χωρίς ενοχές, βλέπουμε επιτέλους ξανά τηλεόραση ατμίζοντας χωρίς να ενοχλούμε κανέναν, νιώθουμε φυσικά μεγάλη χαρά που κόψαμε - ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ ΕΓΩ! - αυτό το διάολο κτ... Γιατί λοιπόν να μην είμαστε ενθουσιασμένοι; Άσε που ήρθε η γλυκιά ώρα της εκδίκησης στους μανιακούς αντι-καπνιστές που μας την έλεγαν σε κάθε στροφή... (αν και αυτοί δείχνουν να χαίρονται με την πρόδό μας αντίθετα με τους καπνιστές που μας αμφισβητούν χαμογελώντας στραβά...) Και για να μην σας μουρλάνω στα off ας γυρίσουμε στο θέμα μας...
Κατ΄αρχήν το -Τ στον τύπο του ατμοποιητή προφανώς σημαίνει tank, έτσι; Και αυτό που λέμε φυτίλι, είναι το "βαμβακοειδές" που μας χωρίζει από την αντίσταση. Εμένα η σημερινή μου εμπειρία μου έδειξε ότι σκουπίζοντας τα πάσα του, διέκρινα σημάδια υγρού στο χαρτί... Αν και γέμισα με μεγάλη προσοχή και φειδωλά... Δεν ξέρω γιατί αλλά νομίζω πως είναι δύσκολο να αποφύγω την διαρροή... Πάλι καλά που το καταναλώνω σφαίρα και δεν τα κάνει όλα χάλια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193064 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios