vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

360 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1155 στις: Μαΐου 10, 2011, 23:25 »
Παράθεση
Και αυτό που λέμε φυτίλι, είναι το "βαμβακοειδές" που μας χωρίζει από την αντίσταση.
Ορθότερα, θα έλεγα "ενώνει" και περνάει δια μέσου της αντίστασης μεταφέροντας το υγρό ΜΕΣΑ στις σπείρες της.

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1156 στις: Μαΐου 11, 2011, 00:16 »
Ορθότερα, θα έλεγα "ενώνει" και περνάει δια μέσου της αντίστασης μεταφέροντας το υγρό ΜΕΣΑ στις σπείρες της.

 :thumpup:  Σωστός! Για να μαθαίνουμε κι εμείς οι νέοι...

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1157 στις: Μαΐου 11, 2011, 01:06 »
Πάνω στο θέμα της διαρροής μου συνέβη το εξής περιστατικό από άτομο συγγενικό που μυησα στο η_τ. Λοιπόν γέμιζε την αμπούλα και μετά από μερικές τζούρες άδειασε η αμπούλα και εφευγε το υγρό από παντού. Ο τρόπος που ατμίζει είναι κοφτές έντονες τζούρες καθότι δεν έχει απαλλαγει ακόμα τελείως από το κ_τ, είναι και το περασμένο της ηλικίας , δεν αλλάζει όσο και αν προσπάθησα να το εκπαιδεύσω στις μακρόσυρτες τζούρες.
Οταν χρησιμοποιούσα τον ατμό εγώ όλα κανονικά. Μπά λέω κάτι δεν κάνεις καλά και τα ρίχνω όλα στο τρόπο εισπνοής. Δε λέω πήγε καλύτερα αλλά πάλι διαρροή. Ανοίγω τον ατμό αλλά  όλα μια χαρά καθότι καινούργιος.  Προβληματικός λέω και του βάζω και μεταλικό φυτίλι. Τον δοκιμάζω τέλειος, καμια διαρροή. Τον δίνω να τον δοκιμάσει. Αρχίζει πάλι τις κοφτές έντονές ρουφηξιές γιατί έτσι λέει εχει μάθει και πάλι το υγρό στο στόμα και διαρροή. Τελος είπα τα παρατάω και τότε παρατήρησα ότι έβάζε το ego στη παλάμη του και έκλεινε τις τρύπες του αέρα και οι έντονες κοντές τζούρες πλημύριζαν τον ατμό
Λοιπόν έτσι λύθηκε το θέμα και δουλευει ο ατμό άψογα.
Η συγκεκριμένη περίπτωση πάντως δεν ήταν περίπτωση προβληματικού ατμό.

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1158 στις: Μαΐου 11, 2011, 02:04 »
Τελικα με το δικο μου προβλημα εφταιγε ο ατμο !! παρολο που με φουλ τανκ δουλευε αψογα μολις εφτανε στο 20% ειχα διαρροη και μονο τοτε.Αλλαξα ατμο και ολα μια χαρα!!

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1159 στις: Μαΐου 15, 2011, 18:50 »
3η μερα με το Ego-t μου...και η αποψη μου ειναι...510lr με τα χιλια....!!!!
Δεν λεω στην αρχη του...την πρωτη μερα κυριως ηταν καλουλης...αρκετο ατμο...αλλα οχι το χτυπημα του 510lr!!!τουλαχιστον ομως ειχα τα ντουμανακια και χωρις μπουκαλακια στο χερι... Αλλα...απο την 2η μερα και μετα...η ποιοτητα του ατμου επεσε κατω του 50%!!! :thumpdown:
Με βλεπω να ξεκιναω αλλαγες φυτιλιου...αν τα καταφερω ??? :hmmm:
Τουλαχιστον εχω τις μπαταριες του που ειναι πολυ καλυτερης αντοχης(λογικο ;) ) απο τις 280mah που χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα..
Απογοητευτικα πολυ παντως... :(

Αποσυνδεδεμένος mikeegr

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1160 στις: Μαΐου 15, 2011, 19:06 »
3η μερα με το Ego-t μου...και η αποψη μου ειναι...510lr με τα χιλια....!!!!
Δεν λεω στην αρχη του...την πρωτη μερα κυριως ηταν καλουλης...αρκετο ατμο...αλλα οχι το χτυπημα του 510lr!!!τουλαχιστον ομως ειχα τα ντουμανακια και χωρις μπουκαλακια στο χερι... Αλλα...απο την 2η μερα και μετα...η ποιοτητα του ατμου επεσε κατω του 50%!!! :thumpdown:
Με βλεπω να ξεκιναω αλλαγες φυτιλιου...αν τα καταφερω ??? :hmmm:
Τουλαχιστον εχω τις μπαταριες του που ειναι πολυ καλυτερης αντοχης(λογικο ;) ) απο τις 280mah που χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα..
Απογοητευτικα πολυ παντως... :(

το έχω παρατήρηση και εγώ αυτό το καλο είναι ότι κάθε κανούρια παραλαβή που κάνουν φέρνουν και πιο βελτιωμένους EGO- tank αυτό πιστεύω να γίνει και τώρα

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1161 στις: Μαΐου 15, 2011, 19:13 »
Δεν δίνεις και πολλές πληροφορίες για να βοηθήσουμε αλλά θα προσπαθήσω.
Θέλω να πιστεύω όταν λες ποιότητα ατμού εννοείς (ποσότητα)αν είναι έτσι δοκίμασε τα εξής.
Βγάλε την αμπούλα και φύσα απο πάνω μέχρι να φύγει το περίσσιο υγρό που λογικά έχει μπουκώσει τον ατμοποιητή.
Σκούπισε καλά τα υγρά και δοκίμασε χωρίς να βάλεις την αμπούλα επάνω μερικές τζούρες κατευθείαν απο τον ατμό μέχρι να αρχίσει να σου δίνει κάτι σαν καμένο που σημαίνει οτι πρέπει να βάλεις την αμπούλα.
Τσίμπα και με μια βελόνα το φυτιλάκι προσεκτικά για να μη φύγει μέσα και αν δεν στρώσει ξεκίνα για αλλαγή φυτίλι.

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1162 στις: Μαΐου 15, 2011, 19:46 »
Ποσο δικιο ειχες!!!!! :thumpup:
Αν και ζαλιστικα απο το φυσα φυσα  :tongue_smilie: :)) Και οιο 2ατμο ηρθαν στα ισα τους...!!!Thaaanks :respect: :respect:
Μετα απο πολυ φυσιμα και καψιμο διαπιστωσα οτι κρατανε πολυ περισσοτερο υγρο απο τους 510...
Πολυ καλη λυση..!!!Κ παλι thanks :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1163 στις: Μαΐου 15, 2011, 19:52 »
Ένα video για eGo-T DryBurn από το γερμανικό forum
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yKi3JzH5XZA&feature=related[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1164 στις: Μαΐου 15, 2011, 20:33 »
Ποσο δικιο ειχες!!!!! :thumpup:
Αν και ζαλιστικα απο το φυσα φυσα  :tongue_smilie: :)) Και οιο 2ατμο ηρθαν στα ισα τους...!!!Thaaanks :respect: :respect:
Μετα απο πολυ φυσιμα και καψιμο διαπιστωσα οτι κρατανε πολυ περισσοτερο υγρο απο τους 510...
Πολυ καλη λυση..!!!Κ παλι thanks :respect: :respect:

Χαίρομαι που βοήθησα οπως άλλωστε βοηθήθηκα και εγω απο άλλα μέλη του φόρουμ  ;)

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1165 στις: Μαΐου 16, 2011, 22:34 »
μετά από αρκετό καιρό ατμίσματος με τα Tank systems(e-go T και ovale) πιστεύω ότι τα ovale σαν ατμοποιητές αντέχουν περισσότερο.Τα e-go Τ πεθαίνουν πιο έυκολα.Με αλλαγές πάντα στα φιτίλια και τοποθέτηση πλέγματος και στους 2 άτμο, ο ovale με έβγαλε μέχρι και μήνα.Τα Τ ούτε 15 μέρες.

έχετε την ίδια γνώμη ή μόνο με μένα συμβαίνει;

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1166 στις: Μαΐου 16, 2011, 22:38 »
θα έτυχε εγώ ένα μήνα με τον πρώτο και 1 αλλαγή στο φιτίλι

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1167 στις: Μαΐου 16, 2011, 22:52 »
Δεν γνωρίζω αν είναι τυχαίο γεγονός για τον ovale, αλλά έχω βγάλει περισσότερο απο 40 μέρες με έναν Τ απλό οχι LR. Βέβαια μπανάκια φυτιλάκια και όλα τα συναφή!

Ενδεχομένως η παρτίδα να παίζει ρόλο.


ΣΗΜ:Και τον έκαψα ο βλάξ βάζοντας τον στα 7.4 βολτ !!  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1168 στις: Μαΐου 16, 2011, 22:54 »
μετά από αρκετό καιρό ατμίσματος με τα Tank systems(e-go T και ovale) πιστεύω ότι τα ovale σαν ατμοποιητές αντέχουν περισσότερο.Τα e-go Τ πεθαίνουν πιο έυκολα.Με αλλαγές πάντα στα φιτίλια και τοποθέτηση πλέγματος και στους 2 άτμο, ο ovale με έβγαλε μέχρι και μήνα.Τα Τ ούτε 15 μέρες.

έχετε την ίδια γνώμη ή μόνο με μένα συμβαίνει;
και εγώ είχα αυτή την εντύπωση αλλά νόμιζα ότι ήταν η ιδέα μου. Με τις αλλαγές που αναφέρεις βέβαια

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1169 στις: Μαΐου 16, 2011, 23:19 »
πάντα με το ίδιο υγρό παιδιά (freedom) και όχι σε lr.


όπως και να χει ίσως γι αυτό υπάρχει η διαφορά των 3 ευρώ(πανω κάτω) μεταξύ των 2.
δεν θέλω να επηρεάσω απλά λέω την γνώμη μου.
νομίζω οτι αξίζει ως προς την διάρκεια ζωής του ατμοποιητή και φυσικά από την στιγμή που τα tank systems πλέον μονοπωλούν αν δεν πας σε λύση αγοράς κάποιου mod.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342281 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206491 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357768 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1313 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios