vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 3 χρήστες
mathimatikos1966, Parolos, bloodlessz

Twitter

Nobacco Omikron

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 02, 2013, 12:09 »
Αυτή, η "χαλκινη" είναι η καμπάνα του τανκ? Για τα άλλα κομμάτια έκανες τίποτα? συμβαίνει το ίδιο? κυρίως στη βαση είναι το πρόβλημα μας... (βέβαια δεν λέω να τον καταστρέψεις για χάρη μας...)

Αποσυνδεδεμένος takisathens

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 02, 2013, 12:18 »
slammer απο το στομα μου το πηρες !!
γιατι αν τα δυο κατω κομματια που εχουν το λογοτυπο ειναι οκ  και τα επανω που δεν εχουν διακριτικα ειναι τα προβληματικα τοτε μαλλον κατι βρωμαει :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 02, 2013, 12:22 »
Ναί, παιδιά, αλλά οι φώτο από nobacco δείχνουν να είναι ss  :hmmm: 
Χριστόφορε, τρίψε κ' την άλλη να δούμε  ;D

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 02, 2013, 12:24 »
Φίλε Atmos, εγώ δεν έχω καμιά διάθεση για περαιτέρω "αντιπαράθεση" με τον κ. Τσεβδό ούτε και με κανέναν άλλο και σίγουρα δεν προκειται να τους ψάξω.

Σας έδειξα την φωτό, δεν είναι "πειραγμένη", υπάρχει το raw αρχείο που μπορώ να σου το στείλω και με we transfer αν θες (είναι σχεδον 10mb), και μπορείς βέβαια να δώσεις το link και σε όποιον εκπρόσωπο της nobacco νομίζεις. Το raw είναι επίσης και στην δική τους διάθεση, αν το θέλουν. Επειδή όμως η nobacco δεν έχει επίσημο νήμα εδώ, την καμπάνα θα την πάρουν στα χέρια τους για εξέταση-επεξεργασία, αν τους ενδιαφέρει, μόνο με παρουσία διαχειριστή από το φόρουμ !

Παιδιά, δεν σκοπεύω να τρίψω και τον υπόλοιπο (αν και θα έπρεπε), γιατί όπως ξαναέγραψα, δεν ξέρω τί θα βγεί και προτιμώ το γυαλιστερό φινιρισμα από το χρυσοκίτρινο.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 02, 2013, 12:25 »
krisoff εκός από την καμπάνα του τανκ, έτριψες κάποιο άλλο τμήμα (την άλλη καμπάνα, βάση κλπ) ? Αν ναι είχαν το ίδιο αποτέλεσμα ?

edit: μια και την καμπάνα για dripping δεν την χρησιμοποιείς, δεν της ρίχνεις ένα γυαλισματάκι ?

Προσωπικά έχω δει, ειδικά σε αποστολή πρώτης φουρνιάς άλλου άτμο, π.χ. πυρεξάκι με χάλια τελειώματα, ενώ σε επόμενες φουρνιές λύθηκαν αυτά. Μπορεί να παίζει κάτι τέτοιο και να μην φταίει η εταιρεία που τον φέρνει. Από την άλλη μεριά, η εταιρεία καλό είναι να χρησιμοποιεί πιο ήπια φρασεολογία, μέχρι να εξακριβώσει και η ίδια τι συμβαίνει.

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 02, 2013, 12:32 »
Παιδιά, δεν σκοπεύω να τρίψω και τον υπόλοιπο (αν και θα έπρεπε), γιατί όπως ξαναέγραψα, δεν ξέρω τί θα βγεί και προτιμώ το γυαλιστερό φινιρισμα από το χρυσοκίτρινο.

Θα μπορούσες να τρίψεις τη βάση από κάτω, δίπλα στον κονέκτορα που και να γίνει χρυσοκίτρινη δε θα φαίνεται...

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 02, 2013, 12:35 »
@ vagskram :Ακριβώς, μπορεί κάτι να συνέβη με κάποιο αριθμό κομματιών.
Ας τσεκάρουν τί μπορεί να έχει συμβεί, πριν απαντήσουν.

Και παιδιά ας τρίψει και κανένας άλλος όχι μόνο εγώ  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 02, 2013, 19:40 »
Έχουμε κάτι νεότερο? Το θέμα πάγωσε ή πάγωσαν κάποιοι? 

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 02, 2013, 21:57 »
Νομίζω ότι από εδω και πέρα περιμένουμε μια επίσημη απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος s3raph

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 03, 2013, 09:20 »
@kristoff είναι μια στους χίλιους να κάτσει κάποιος να τρίψει τον ατμοποιητή επειδή δεν του αρέσει το γυαλιστερό χρώμα. Πιστεύω οτι η εταιρία θα πρέπει να ελέγξει αυτή τη φουρνιά των ατμοποιητών και να ενημερώσει τους πελάτες της.

Αποσυνδεδεμένος smartmedia

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 03, 2013, 10:19 »
Γενικά μιλώντας,
Η διαφορά του κόστους για να γίνει SS είναι αμιλητέο όταν παραχθεί στη Κίνα και φυσικά με την προϋποθεση οτι αγοράζεις πολλά κομμάτια. Ξεκινώντας με αυτή την παραδοχή θα έλεγα οτι αποκλείεται μια εταιρία να θέλει να διακινδυνέψει τη φήμη της για να κερδίσει κάτι που έτσι κι αλλιώς πουλάει με ικανοποιητικό κέρδος.
Απο την άλλη μεριά όσοι έχουν συνεργαστεί με Κινέζους σίγουρα θα έχουν καταλάβει ορισμένα πράγματα για τον τρόπο που δουλέουν και κινούνται. Με απλά λόγια, η αντιγραφή της αντιγραφής γίνεται προκειμένω να πουλήσουν. Μπορεί λοιπόν στα πρώτα 200 κομμάτια επειδή δεν πρόλαβαν να βγάλουν το πάνω μέρος σε SS να έβαλαν απο Eternity, σενάριο βέβαια αλλά επειδή μου έχει τύχει αρκετές φορές θα έλεγα οτι είναι δύσκολο να εμπιστευτείς αρκετούς απ δαύτους. Σε κάθε περίπτωση ο μόνος που έχει δικαίωμα και υποχρέωση να το ξεκαθαρίσει είναι η εταιρία. Για το καλό της.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 03, 2013, 10:24 »
Το θεμα δεν ειναι να αιτιολογήσουμε αν φταίνε οι Κινέζοι ή οχι αλλά αν ο τελικός καταναλωτής έλαβε αυτο που περιέγραφαν στην αγορά.
Και οσο καθυστερεί μια επίσημη απάντηση οι αιχμές και οι θεωρίες συνωμοσίας θα οργιάζουν.

Αποσυνδεδεμένος Kanivalos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 03, 2013, 12:08 »
Εγώ προανέφερα ότι δε μου κάνει για ατσάλι για 2 λόγους. Για το χρώμα (περισσότερο μοιάζει με CrMo) και για το βάρος (θυμίζει αρκετά αλουμίνιο, αλλά δε πρέπει να είναι κάτι τέτοιο). Όσο αναφορά το βάρος, είναι μικρός ο όγκος της συσκευής για να το καταλάβω κ δεν είναι τα χέρια μου ζυγαριές ακριβείας. Ας πούμε όμως ότι είναι και τσίγκος, εμένα δε με απασχολεί αυτό ιδιαίτερα, ακόμα και αν η εταιρία με κορόιδεψε εν γνώση της για το υλικό. Με εκνευρίζει όμως αφάνταστα το ότι σίγουρα εν γνώση της μου πούλησε κάτι για 100% επισκευάσιμο, ενώ δεν είναι!!! Πλέον με επιφύλαξη θα ψωνίζω nobacco προϊόντα. Τον eternity δε τον ξέρω, όπως δε ξέρω κ κανέναν άλλο επισκευάσιμο καθώς είμαι νέος στο χώρο του ατμού και δεν έχω εμπειρία μεγαλύτερη των 5 μηνών στο σύνολο. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είμαι και μ@##κας και δε μπορώ να καταλάβω τί σημαίνει 100% επισκευάσιμο. Σημαίνει ότι οτιδήποτε υπόκειται φθορά, αντικαθίσταται. Τώρα αν βγει η καλή nobacco και μου πει ότι πουλάει ολόκληρη τη βάση της βελόνας ώστε να αντικαταστήσω το καμμένο φιλτράκι που βρωμοκοπάει, τότε με έχασε από πελάτη. Και όπως έκανα και άλλα 4 άτομα στο περιβάλλον μου να αρχίσουν το άτμισμα, θα χάσει εκείνα (το τελευταίο το έστειλα στην οβάλ γιατί αγόρασε το πρότω η.τ. του μια μερά μετά από όταν αγόρασα εγώ τον όμικρον). Δε θα κάτσω να ασχοληθώ με νόμους κ προστασίες καταναλώτή γιατί δεν έχω τον χρόνο. Αλλά όπως και στη δικιά μου τη δουλειά, οι πελάτες μου με κρίνουν εκ του αποτελέσματος και τους χάνω από πελάτες αν θεωρήσουν ότι τους κορόιδεψα, άσχετα αν έχουν δίκιο ή άδικο. Και δεν είμαι υποχρεωμένος να πάω πίσω στο κατάστημα και να κάνω τον μεταλουργό και το χημικό αναλυτή για οτιδήποτε για να βρω το δίκιο μου. Ειδικά όταν βλέπω ένα μικρό μαγαζάκι σε μια από τις πιο υποβαθμισμένες περιοχές της Αθήνας να παρακολουθεί το εδώ φόρουμ με επίσημο τρόπο (αναφέρομαι στο zerobacco) και να συζητάει με τους πελάτες του και τη nobacco με δεκάδες μαγαζιά και αντιπροσώπους ανά την επικράτεια να σφυρίζει κλέφτηκα και να περιμένει από τους φρατσαϊζήδες της να βγάζουν το φύδι απτη τρύπα κάθε φορά.

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 03, 2013, 15:16 »
διστυχως ετσι ειναι
η Nobacco εχει χαλασει αρκετα σαν εταιρια ή παει η γκαντεμια συννεφο αλλα οπως και να εχει ποτε δεν αμφισβιτεις τον πελατη χωρις απτες αποδιξεις, το αν θα το κινηγησει ο πελατης για να βρει το δικιο του ή θα ριξει μαυρη πετρα πισω του για μια εταιρια ειναι αναλογα το τι θελει να κανει ο πελατης και των χρηματων που επενδισε σε κακης ποιοτητας προιόν

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 03, 2013, 15:42 »
Από τη Nobacco έλαβα το παρακάτω e-mail:

> Αγαπητοί Κύριοι/ες,
>
> Για να ξεκαθαριστούν οι όποιες παρεξηγήσεις προέκυψαν από το γραπτό λόγο κάνω τις παρακάτω διευκρινήσεις:
>
> 1)      Στο θέμα "άπιστου" ή μη, αναφέρομαι (όχι προσωπικά) στο φωτογραφικό υλικό που σας παραθέσαμε και γι αυτό συνοδεύεται από τις λέξεις «να κόψουμε και τους δυο ατμοποιητές να γίνει πιο κατανοητή η διαφορά».
>
> 2)      Στο δειγματοληπτικό ποιοτικό έλεγχο που έγινε στην συγκεκριμένη παρτίδα, δεν ανιχνεύτηκε κανένα πρόβλημα υλικού ή κατασκευαστικό.
>
> Σας διαβεβαιώ ότι δεν τρέφουμε εμπάθεια για κανέναν και κοιτάμε μόνο την δουλειά μας.
>
> Μετά από συνεννόηση με τον κ. Βραδή (τον ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την βοήθειά του) θα εξετάσουμε το θέμα και θα κινηθούν οι ανάλογες διαδικασίες.
>
>  Επαναλαμβάνω δεν έχουμε σκοπό ούτε και λόγο να κοροϊδέψουμε κανέναν.
>
> Ευχόμαστε σ’όλους ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ.
>
> Μιχάλης Τσεβδός
NOBACCO
Υπεύθυνος Τεχνικού Τμήματος

Σημ.: Ο κ. Βραδής είναι το μέλος kristoff (το αναφέρει και στο προφίλ του)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246028 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8029 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326748 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511695 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios