vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

330 επισκέπτες, 1 χρήστης
jmark

Nobacco Omikron

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 01, 2013, 15:04 »
@ slammer : μα αυτό το χρυσοκίτρινο που γράφω δεν είναι το χρώμα του χαλκού ;

Παίζει κάποιο κράμα σιδήρου να έχει τέτοιο χρώμα ή θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι με το 100% SS;
Είπα, δεν έχω ιδέα από μέταλλα, όποιος είναι πιο σχετικός ή και ειδικός ας μου πει, γιατί ή το vamo μου δεν είναι SS, ή...

... ο Omikron που μου έστειλαν είναι πρωτότυπο προπαραγωγής :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Πάντως, μόλις έκανα την πατέντα του συμφορουμίτη Vamire (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14233.msg611406.html#msg611406) και μου αρέσει πολύ, οπότε σκοπεύω να μην τρίψω άλλο, προτιμώ το γυαλιστερό από το κίτρινο

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 01, 2013, 16:14 »
Oχι δεν το πατένταρα ακόμα :P
Βάλε καμιά φώτο οταν μπορέσεις.

Ατσα η nobacco....

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 01, 2013, 16:17 »
Τρέξε να προλάβεις...


θα στο φάνε οι Κινέζοι...  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 01, 2013, 16:19 »
Mε oring το έπιασες;
Κάτσε να βρω και το κεραμικό :P

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 01, 2013, 16:32 »
Ναι με o-ring αλλά όχι αυτό που είχε πάνω ο Omikron γιατί είναι πολύ λεπτό και "έπαιζε" η αυτοσχέδια καμπάνα. Έβαλα ένα πιο χοντρό που βρήκα σε ένα drip tip που είναι σε αχρηστία.

Το κεραμικό θα είναι η επόμενη αλλαγή που έχω σκεφτεί κι εγώ, αλλά δεν ξέρω από ποιον άτμο χωράει εκεί μέσα. Αν το 'χεις κάνει, πες μας και βάλε και φωτό...
Απ' ότι διάβασα γίνεται πάντως και, μόνο με σύρμα με, γιατί είναι πολύ μικρές οι αποστάσεις  :thumpup:

Άντε να το κάνω κι αυτό και μετά, θα πουλήσω τον Dripper  και τα ρέστα πακοτίνια ... :idiot1: :idiot1: :idiot1: (λέμε και καμιά @#^$#!& να περνάει η ώρα)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 01, 2013, 16:38 »
Dripper σταθερή αξία ;)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 01, 2013, 16:57 »
Πάντως ο kanivalos έχει δίκιο στο ότι άτμο ζεσταίνεται αρκετά και σχετικά εύκολα, όλος, πλην του drip tip που φαίνεται να έχει το διπλό πάχος απ' ότι ο υπόλοιπος.

Μμμμ  :hmmm: ... για να τρίψω και το drip tip...

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 01, 2013, 17:53 »
Το drip tip πρόσεχε το...του eternity μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα με ερεθισμό στα χείλη - αρχικά νόμιζα οτι ήταν απ'τη θερμοκρασία, αλλά με ss drip tips δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 01, 2013, 18:12 »
Παρακαλώ: Προσέξτε μην δημιουργείτε λάθος εντυπώσεις σε μερικά θέματα:
Από ενημέρωση που είχα από την Nobacco, ο Omikron δεν είχε ανέβει ποτέ στο site (e-shop) ώστε να αποσυρθεί στη συνέχεια όπως αφέθηκε να εννοηθεί από προηγούμενα μηνύματα. Λόγω περιορισμένου αριθμού κομματιών μοιράστηκε κατευθείαν για διάθεση στα διάφορα καταστήματα της εταιρίας.
Όσο για το μέταλλο κατασκευής του, όπως με ενημέρωσαν, οι ίδιοι το έχουν τρίψει, το έχουν κόψει και δεν υπήρχε το φαινόμενο αλλαγής χρώματος που αναφέρθηκε παραπάνω. Όπως μου είπαν, όποιος θέλει μπορεί να πάει να το διαπιστώσει στην εταιρία οποιαδήποτε στιγμή το επιθυμεί.

Από την εταιρία είχα το παρακάτω e-mail με τις φωτογραφίες που βλέπετε:

-----------------

Αγαπητοί Κύριοι/ες,

Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες όπου φαίνεται σαφώς η διαφορά μεταξύ ορείχαλκου & ανοξείδωτου ατσαλιού. Ο οποιοσδήποτε άπιστος μπορεί να επισκεφτεί το τεχνικό τμήμα μας  να κόψουμε και τους δυο ατμοποιητές να γίνει πιο κατανοητή η διαφορά.

Θα σας παρακαλούσαμε να μην προβαίνετε σε διαπιστώσεις χωρίς να υπάρχουν απτές αποδείξεις.

Θεωρώ ότι στα 5 χρόνια που είμαι μέλος της εταιρίας ουδέποτε κοροϊδέψαμε κανέναν. Θεωρώ ότι πάντα ήμουν και ήμασταν κοντά σε όλους ανεξαρτήτως αν ήταν πελάτες μας ή όχι.

Με Εκτίμηση,

Μιχάλης Τσεβδός 








Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 01, 2013, 22:05 »
Φίλτατε Atmos, μπορείς σε  παρακαλώ να μου πείς με πμ σε ποιο κατάστημα της nobacco βρίσκεται ο κ. Τσεβδός, ώστε προσωπικά να του παραδώσω τις απτές αποδείξεις που έχω στα χέρια μου, αύριο κιόλας; Κι αν θέλει να  τρίψουμε επί τόπου τον Omikron που μου εστάλη, παρουσία σου κιόλας. Τί λες;

Δεν έχω κάτι με την nobacco απεναντίας. Ούτε με ενδιαφέρει τί κάνουν με τα προϊόντα τους, δικό τους θέμα. Με ενδιαφέρει όμως όταν κάποιος αμφισβητεί την αξιοπιστία μου και την ακεραιότητά μου. Δεν είμαι παπαγαλάκι, ούτε fanboy κανενός και ούτε γνωριζόμαστε κι από χτες με τον κ. Τσεβδό, για να απαξιώνει με τόση σιγουριά τα λεγόμενά μου. Δεν μπαίνει καν στον κόπο να υποθέσει έστω μια αστοχία υλικού πριν προβεί στους χαρακτηρισμούς του περί απίστων και, περί αυθαίρετων διαπιστώσεων.

Όπως ίσως έχεις δει, στο προφίλ μου δίνω πλήρη στοιχεία. Ονοματεπώνυμο και website στο οποίο υπάρχει και e-mail επικοινωνίας. Μπορείς να τα προωθήσεις στον κ Τσεβδό καθώς και το e-mail εγγραφής μου, αν θέλει να επικοινωνήσει με τον "'απιστο", επισημένοντάς του όμως πώς ό,τι μου πεί θα μεταφερθεί αυτούσιο εδώ, από εμένα. Επίσης και για να μην δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις, μπορείς να του στείλεις και τις φωτό που θα ανεβάσω αύριο.

Εις αύριον, λοιπόν !!!

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 01, 2013, 22:16 »
Μπράβο σου που μιλάς υπεύθυνα και με επιχειρήματα! Δε νομίζω όμως ότι σε προσέβαλλε κανένας. Ολοι είμαστε ''άπιστοι'' ειδικά σε προιόντα που φαίνονται ολόιδια μεταξύ τους. Πιθανόν χάρη σ' εσένα και με τη βοήθεια του φόρουμ θα επιβεβαιωθούν κάποια πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 01, 2013, 22:38 »
Φίλε μου είμαι λίγο στραβωσιάρης και αυτό :

"Ο οποιοσδήποτε άπιστος μπορεί να επισκεφτεί το τεχνικό τμήμα μας  να κόψουμε και τους δυο ατμοποιητές να γίνει πιο κατανοητή η διαφορά.

Θα σας παρακαλούσαμε να μην προβαίνετε σε διαπιστώσεις χωρίς να υπάρχουν απτές αποδείξεις.
"

με πείραξε γιατί χωρίς να κρατάει καμιά επιφύλαξη για μια πιθανή αστοχία όπως λέω και πιο πριν, εκφράζεται με τρόπο που με κάνει να φαίνομαι εμπαθής και υποκινούμενος.

Απόδειξη καλύτερη και από τις φωτό που θα ανεβάσω, είναι μόνο να δει αυτοπροσώπως τον Omikron, όποτε θέλει ο ίδιος θέλει και παρουσία ενός διαχειριστή του φόρουμ !

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 01, 2013, 23:48 »
Απο την πλευρα μου θα σε παρακαλουσα να ανεβάσεις οποιες φωτό μπορείς με τον Ομικρον που ετριψες. Το να γινονται λαθη απο οποιαδηποτε πλευρα ειναι λογικο. Αλλα εδω τίθεται ενα θεμα. Και εγω εχω δωσει τα λεφτα μου για αυτο το προιον και θελω να ξερω τι γινεται. Δεν σε διοριζω εμπειρογνωμονα, αλλα εαν ενα τυχαιο περιστατικο μας οδηγήσει σε αποδείξεις, πρεπει να ανακοινωθει.  Σε ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 02, 2013, 01:13 »
Φίλε κristoff, ένα τηλέφωνο στα κεντρικά της Nobacco θα σε καθοδηγήσει στο τεχνικό τμήμα τους.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 02, 2013, 12:00 »
Αυτή είναι και η φωτό.
Από αριστερά : ο Ομικρον με την αυτοσχέδια καμπάνα, η καμπάνα για ντρίπινγκ, η επίμαχη καμπάνα για τανκ που έφαγε το τρίψιμο και η προέκταση του vamo ss, που έχει τριφτεί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31047 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50159 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193048 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios