vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 9 χρήστες
g1smo1978, Sergios, Amcm, laniel, camber, Tem, manoslykos, Βούδας, Milarepa

Twitter

Protank by Kanger

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #285 στις: Ιουλίου 07, 2013, 11:46 »
Πάλι τον εσπασα :wall: καλό το πυρέξ δεν λέω... αλλα ειναι ο δευτερος και εχω στραβώσει ασχημα,ασε που γέμισε γυαλάκια ολη η κουζίνα  >:(

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #286 στις: Ιουλίου 08, 2013, 10:58 »
Εκεί είναι το θέμα, γίνεται και θρύψαλα.... 1000 κομμάτια και λίγα λέω.......


Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #287 στις: Ιουλίου 08, 2013, 11:16 »
Ρε παιδιά εγώ τον δοκίμασα σε έναν φίλο και με provari αλλά και με evic και ντουμανια δεν εβγαζα , έκανα κάτι λάθος ;

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #288 στις: Ιουλίου 08, 2013, 11:24 »
Στα πόσα τον δουλεψες?

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #289 στις: Ιουλίου 08, 2013, 11:25 »
Δεν μας δίνεις στοιχεία όμως....πως να βοηθήσουμε?...

πχ περιεκτικότητα VG στο υγρό, αντίσταση, volt ή watt που επέλεξες, η γεύση ήταν σωστή? έκανες κάποιους ελέγχους? κλπ


Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #290 στις: Ιουλίου 08, 2013, 11:32 »
Αντίσταση 2.4 volt 3.8 εώς 4.3.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #291 στις: Ιουλίου 08, 2013, 11:33 »
Λογικά στα 4,2 και 4,3 θα πρεπε να σου έδινε  :thumpup:
 :confused1:  Μήπως θέλει άλλαγμα η κεφαλή; Μήπως την είχε μέρες και δε δίνει;;;;

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #292 στις: Ιουλίου 08, 2013, 11:38 »
Η αντίσταση ήτο νέα? Θέλει φρέσκια αντίσταση για να δουλέψει σωστά. Μου έχει τύχει με νορμάλ χρήσης σε 2 μέρες η αντίσταση να μην είναι ΟΚ και να μην δίνει σωστά ακόμη και χωρίς καμένο.

Ντουμανι δίνει καλό. Ίσως ακουστω υπερβολα αλλά Ο προτανκ με φρέσκια αντίσταση είναι 1-2 κλικ κάτω από τον ντριπερ. Δεν δίνει τόσο καθαρό άρωμα και γεύση αλλά δεν είναι και μακριά. Απλά εμένα μου καίει κάπως γρήγορα τις αντιστάσεις χωρίς να τον δουλεύω ψηλά.

Ερώτηση. Ποιες είναι οι ανταλλακτικες κεφαλές που αναφέρθηκαν πριν με τον χαμηλότερο λαιμό που του ταιριάζουν? Evod τις είπατε? Σε τι αντιστάσεις βγαίνουν? Ίδιο κόστος?

Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #293 στις: Ιουλίου 08, 2013, 11:39 »
Τον εχει μέρες ναι αλλά μια φορά τον εχει χρησιμοποιήσει και όταν πήγα να τον δοκιμάσω τον είχε σεταρει (καθαρίσει) μέσα στο κουτακι του σαν καινούριος . Του προσθέσαμε το υγρό και αρχίσαμε . Μισή ωριτσα τον παλευαμε μια με πρόβατο και μια με evic τίποτα όμως ντουμανια δεν έβγαζε , τον χειμώνα να φανταστείτε πιο πολύ αχνα βγάζεις απο το στoμα σου παρά με αυτόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2013, 11:44 από gastonegr »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #294 στις: Ιουλίου 08, 2013, 11:46 »
1. Έλεγξε αν η κεφαλή είναι σωστά βιδωμένη στη βάση
2. Άνοιξέ τον. Βγάλε το σιλικονάκι, ξεκούπμωσε το σωληνάκι, βγάλε τα 2 πρόσθετα σκέτα φιτιλάκια και φτάσε να δεις την φυτιλοαντίσταση. Με μια καρφίτσα κούνα λίγο τις σπείρες και αν δεν έχουν ίσες αποστάσεις μεταξύ τους προσπάθησε να τις διορθώσεις (με σεβασμό).
3. Δοκίμασε με άλλη κεφαλή
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2013, 12:50 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #295 στις: Ιουλίου 08, 2013, 11:48 »
Απλά εμένα μου καίει κάπως γρήγορα τις αντιστάσεις χωρίς να τον δουλεύω ψηλά.

Ερώτηση. Ποιες είναι οι ανταλλακτικες κεφαλές που αναφέρθηκαν πριν με τον χαμηλότερο λαιμό που του ταιριάζουν? Evod τις είπατε? Σε τι αντιστάσεις βγαίνουν? Ίδιο κόστος?
Ναι, evod. Της Kanger είναι πάλι. Αυτοί οι δύο (evod protank) παίρνουν ο ένας τις κεφαλές του άλλου.
Ίδια τιμή ίδια χαρακτηριστικά. Αλλά δε ξέρω γιατί, εμένα του evod μου κρατάνε πολύ περισσότερο.....  :dontknow:


1. Έλεγξε αν η κεφαλή είναι σωστά βιδωμένη στη βάση
2. Άνοιξέ τον. Βγάλε το σιλικονάκι, ξεκούπμωσε το σωληνάκι, βγάλε τα 2 πρόσθετα σκέτα φιτιλάκι και φτάσε να δεις την φυτιλοαντίσταση. Με μια καρφίτσα κούνα λίγο τις σπείρες και αν δεν έχουν ίσες αποστάσεις μεταξύ τους προσπάθησε να τις διορθώσεις (με σεβασμό).
3. Δοκίμασε με άλλη κεφαλή
Εγώ τώρα γιατί θα πήγαινα από το 1 κατ' ευθείαν στο 3 ;;;  :confused1: :confused1: :confused1:
Είμαι πολύ Laaarge τελικά και δεν το ξέρω.....  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Εμένα μου ακούγεται ότι ή κάηκε την πρώτη φορά κατά λάθος, ή αστοχία υλικού εξ΄αρχής (προσωπικά στις κεφαλές αυτές δεν έχω πετύχει ούτε μία να έχει αστοχία, αλλά το δέχομαι, ότι δε μπορεί, κάποια θα υπάρχει που να μη δουλεύει.... !!!!!! )

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #296 στις: Ιουλίου 08, 2013, 12:09 »
Εγώ πρέπει να είμαι medium  :)) Δεν είμαι τσιγκούνης, αλλά και δεν πετάω ούτε 1€ χωρίς λόγο. Και κάτι που έχουμε ξεχάσει 1€=340,75 δραχμές!  :) Με βάση αυτό πρέπει να είσαι XXL  :laugh1:
Μου έχουν τύχει 4 κεφαλές που με αυτό τον τρόπο ήρθαν "στα ίσα" τους  ;) Δεν ψάχνω λοιπόν το να μη δουλεύει, αλλά το να υπολειτουργεί.  :)


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2013, 18:19 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #297 στις: Ιουλίου 08, 2013, 16:34 »
Εγώ χτες έβαλα μια κεφαλή του evod
Και σε καμία 30 ρια τζούρες άρχισε να πετάει λάδι. Την έβγαλα την καθάρισα αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Όχι τίποτε άλλο αλλά ήμουν έξω και δεν είχα άλλο τσιγάρο μαζί μου >:D
Anyway μπορεί και να έτυχε αλλά δε το ξανακάνω...
Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος nikos tsaf

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #298 στις: Ιουλίου 08, 2013, 17:05 »
Ρε παιδιά εγώ τον δοκίμασα σε έναν φίλο και με provari αλλά και με evic και ντουμανια δεν εβγαζα , έκανα κάτι λάθος ;

Τον έβλεπε το μοντ ( μετρούσε την αντίσταση του; ) όταν τον έβαλες στο provari και στο evic;

Στάλθηκε από το U8800 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #299 στις: Ιουλίου 09, 2013, 00:14 »
Εγώ πρέπει να είμαι medium  :)) Δεν είμαι τσιγκούνης, αλλά και δεν πετάω ούτε 1€ χωρίς λόγο. Και κάτι που έχουμε ξεχάσει 1€=340,75 δραχμές!  :) Με βάση αυτό πρέπει να είσαι XXL  :laugh1:
Μου έχουν τύχει 4 κεφαλές που με αυτό τον τρόπο ήρθαν "στα ίσα" τους  ;) Δεν ψάχνω λοιπόν το να μη δουλεύει, αλλά το να υπολειτουργεί.  :)


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Δε μου έχει τύχει καμιά να μη λειτουργεί καλά.... Ίσως γι αυτό μιλάω έτσι εκ του ασφαλούς..... Και μάλιστα είναι και ο λόγος που λάτρεψα τόσο και τον pro και τον evod (69). Με προβληματίζεις - ανησυχείς τώρα.... Στο τι θα δω στις επόμενες κεφαλές .....


Τελικά, πολύ σοφή η ακριβώς προηγούμενη ερώτηση του nikos tsaf....
Αν και μάλλον την έβλεπε για να βγάζει έστω και μια υποψία ατμού.....

Εγώ χτες έβαλα μια κεφαλή του evod
Και σε καμία 30 ρια τζούρες άρχισε να πετάει λάδι. Την έβγαλα την καθάρισα αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Όχι τίποτε άλλο αλλά ήμουν έξω και δεν είχα άλλο τσιγάρο μαζί μου >:D
Anyway μπορεί και να έτυχε αλλά δε το ξανακάνω...
Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Ήταν καλά βιδωμένη η κεφαλή  :hmmm:   :dontknow:
Στάλθηκε από την πολύ XXL φίλη σας !!!!!   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248016 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 254 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 230 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2188 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8983 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis