vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, seniorize, Tem, bloodlessz, trabaman, mathimatikos1966

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #450 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 11:32 »
open απο την στιγμη που μεσολαβει ο παραγοντας "ανθρωπινο χερι" θα τα περιμενεις ολα.
Και αν προσθεσεις στο στησιμο μιας αντιστασης περισσοτερο η λιγοτερο σφιξιμο του συρματος επανω στο φιτιλι η τις διαφορετικες ποιοτητες σε φιτιλια και συρματα και πολλα πολλα αλλα που μεταβαλονται τοτε τπτ δεν θεωρειται παραξενο.
Καποτε εκανα στον v.ether. ενα σεταπ που προτεινε ο Τεμ και βγηκε τελειο.Μετα απο μια εβδομαδα οσες φορες επιχείρησα να το ξανακανω δεν μου βγηκε ποτε το ιδιο  :wall:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #451 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 11:35 »
Εννοείται ρε παιδιά ότι τα κάνω σωστά, και γιαυτό ποστάρο.  :wall:


Το μόνο που δεν χρησιμοποιώ είναι το non Δεν βάζψ γιατί με τους κόμπους τα πάω χάλια, και τσάφ δεν έχω ακόμα.
Οδηγό χρησιμοποιώ για την αντίσταση.


Αυτό με το mesh θα το δοκιμάσω.  :thumpup:


-------- edit -------
SEB αυτό έχω καταλήξει να πιστεύω και εγώ, και το βλέπω γιατί μου συμβαίνει.
ο παραγοντας "ανθρωπινο χερι"


Αλλά, λέω μήπως..... μήπως υπάρχει κάτι άλλο ?  ???

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #452 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 11:41 »
Δεν ειναι αναγκη να χτυπιεσαι  :))
Αλλα θα σε ρωτησω.Εχεις καποιο τροπο που υπολογιζεις την δυναμη που βαζεις για να τυλιξεις το συρμα?
Ειναι ιδια καθε φορα?
Πχ. Ενας ντιλερ στο καζινο μολις πιασει δουλεια και παρατηρησουμε θα δουμε οτι στις πρωτες 25 ριξιες εμφανιζει τα ιδια σχεδον νουμερα.
Μετα απο καποια ωρακ αι εναν αριθμο πεταγματος μπιλλιας αρχιζει και βγαζει ασχετα νουμερα σε συγκριση με την πρωτη μιση ωρα που ξεκινησε.
(οχι δεν εχω παει ποτε σε καζιν0.Απλα ρωτησα ντιλερ να μου πει καποιο κολπο και μου ειπε το παραπανω) ;D

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #453 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 11:47 »
Φυσικά και δεν έχω τρόπο να μετρήσω την δύναμη που βάζω.... αλλά λίγο πολύ, το ίδιο θα είναι το σφίξιμο, που βάζω.
Μου αρέσει να " περπατάει" το φυτίλη μέσα στην αντίσταση, όχι να ¨κολυμπάει " οπότε πρέπει λογικά να είναι το ίδιο κάθε φορά.


Μήπως ήρθε η ώρα να " χτίσεις " ένα δυναμόκλειδο για αντιστάσεις ?  :)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #454 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 11:50 »
Το μόνο που δεν χρησιμοποιώ είναι το non Δεν βάζψ γιατί με τους κόμπους τα πάω χάλια, και τσάφ δεν έχω ακόμα.
Οδηγό χρησιμοποιώ για την αντίσταση.


Αυτό με το mesh θα το δοκιμάσω.  :thumpup:




Άρχισε να χρησιμοποιείς νον και στις 2 μεριές

Στρίφτα με τον κλασικό τρόπο (με τσιμπιδάκι . με πενσάκι , όπως σε βολεύει)

Μεγάλη η διαφορά απόδοσης.

Στρίψε 10 μαζί (θα σου λυθούν τα χέρια) και θα έχεις και καβάτζα.

Και δοκίμασε οποσδήποτε και το κόλπο με το mesh.

Απο τότε που το έκανα δεν το αλλάζω με τίποτα (ούτε υποτροφοδοσία ούτε υπερτροφοδοσία , όλα άψογα)

Και επίσης αν βρείς τη σωστή ποσότητα δεν χρειάζεται να το αλλάξεις ποτέ (δεν πιάνει κατάλοιπα , δεν παθαίνει τίποτα)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #455 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 11:52 »
Φυσικά και δεν έχω τρόπο να μετρήσω την δύναμη που βάζω.... αλλά λίγο πολύ, το ίδιο θα είναι το σφίξιμο, που βάζω.
Μου αρέσει να " περπατάει" το φυτίλη μέσα στην αντίσταση, όχι να ¨κολυμπάει " οπότε πρέπει λογικά να είναι το ίδιο κάθε φορά.


Μήπως ήρθε η ώρα να " χτίσεις " ένα δυναμόκλειδο για αντιστάσεις ?  :)
Πιστεψε με αν μπορουσα να το κανω θα το ειχα κανει ηδη και δεν θα επαιρνα ετοιμες αντιστασεις για να μπορω να βριζω αλλους και οχι εμενα για τις αποτυχιες στα στησιματα  :laugh1:
Μετα απο τεσσερα χρονια σε σεταπ και με αλλους "παλιους" που μιλαω ολοι μια απο τα ιδια εχουμε καταληξει.Ενα σεταπ να σου βγαινει μετα απο τεσσερα πχ αποτυχημενα  :yes:
Και ετσι το αντιμετωπιζουμε σαν κατι συνηθισμενο πλεον στην καθημερινοτητα  :))
Τουλαχιστον εισαι πιο καλα απο πλευρας νευρων και δεν χτυπιεσαι συνεχεια  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #456 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 11:59 »
@SEB
Κατάλαβα  :yes:
Αν όχι με την μία, ... πάμε για την επόμενη, μπας και μας κάτσει.


ΕΡΩΤΗΣΗ, γιατι δεν θα συνέβαινε όμως και με τους άλλους επισκευάσιμους ?  ???


@tsiv
Ποιό mesh χρησιμοποιείς ? 300 / 400 ?  Ποιό ?
Επίσης το φέρνεις μία φορά γύρω ή περισσότερες ?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #457 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 12:01 »
Δεν θα απαριθμησω τους επισκευασιμους που εχουν περασει απο τα χερια μου αλλα πιστεψε με συμβαινει σε ολους  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #458 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 12:04 »
Θα κάνω την προπόνηση που μου πρότεινε ο tsiv, και που θα πάει το άτιμο ?  Θα την βρω την άκρη. Θα το δαμάσω το θηρίο  :))

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #459 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 12:15 »
325 χρησιμοποίησα και το περιστρέφω 4 φορές.

Καλύτερα κοίτα να μπαίνει ούτε σφιχτά ούτε χαλαρά όταν τοποθετείς το σώμα

Ύψος όσο το κεραμικό (αυτό που φαίνεται εννοείται όταν είναι τοποθετημένο το κεραμικό)



Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #460 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 12:20 »
 :thumpup:
Ευχαριστώ.
Θα το κάνω στην επόμενη αντίσταση, γιατί αυτή που έφτιαξα σήμερα, πάει μιά χαρά.  :D  και μάλιστα ήταν η πρώτη [ της ημέρας  :))  ] !!!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #461 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 13:43 »
Δεν ειναι αναγκη να χτυπιεσαι  :))
Αλλα θα σε ρωτησω.Εχεις καποιο τροπο που υπολογιζεις την δυναμη που βαζεις για να τυλιξεις το συρμα?
Ειναι ιδια καθε φορα?
Πχ. Ενας ντιλερ στο καζινο μολις πιασει δουλεια και παρατηρησουμε θα δουμε οτι στις πρωτες 25 ριξιες εμφανιζει τα ιδια σχεδον νουμερα.
Μετα απο καποια ωρακ αι εναν αριθμο πεταγματος μπιλλιας αρχιζει και βγαζει ασχετα νουμερα σε συγκριση με την πρωτη μιση ωρα που ξεκινησε.
(οχι δεν εχω παει ποτε σε καζιν0.Απλα ρωτησα ντιλερ να μου πει καποιο κολπο και μου ειπε το παραπανω) ;D

να πω ε?  :-[
πραγματικα συμβαινει αυτο.. βεβαια εκει εχουμε να κανουμε με τοξα..(δωδεκαδες).
για αυτο κ αλλαζουν συχνα οι "μανες" στα τραπεζια. για την αποφυγη στησιματος κ καλα. :)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #462 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 13:58 »
Το παραδειγμα ηταν γιατι οπως εχουμε διαπιστωσει οι περισσοτεροι
και μάλιστα ήταν η πρώτη [ της ημέρας  :))  ] !!!
ξεκιναμε καλα και συνεχιζουμε προς το χειροτερο.
Ειτε γιατι κουραζετε το ματι,το χερι,τα νευρα κτλ κτλ  :))



Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #463 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 14:09 »
Έχει δοκιμάσει κανένας φίλος να σετάρει τον Diver με Ecowool φυτίλι? Έχει καλύτερη γεύση από το Silica?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #464 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 14:14 »
καμμια ιδιαιτερη διαφορα. (αποψη μου ε..)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342536 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541812 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11633 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193210 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios