vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #420 στις: Ιουλίου 15, 2013, 23:16 »
ειναι δηλαδη θεμα κεραμικου και μαλλον οταν παει να σφηνωσει   θελει λιγο τριψιμο  για να μπορεσει μετα να βγει σωστα διχως να σπασει .
Θα προσπαθησω την επομενη φορα να τραβηξω με τσιμπιδακι το πινακι και οχι το κεραμικο μηπως και ειναι πιο ανωδυνο.

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #421 στις: Ιουλίου 15, 2013, 23:18 »
το φύσημα από κάτω ενδείκνυται για όλους τους μπότομ κόιλ, εννοείται πως το κάνω και στον δύτη. ;)
τα φυτίλια μου είναι οκ,
αλλά μη σκάτε άλλο.... ;D
μάλλον το τανκ πρέπει να φταίει.  :yes:

Δοκίμασε τα εξής:

- Στρίψε όλο τον ατμοποιητή σε σημείο που θα κρύβεται η μίση τρύπα εισαγωγής από την μεριά του φυτιλιού που η αντιστασή γυρίζει απο κάτω και μέσα στο κεραμικό , αν δεις πάλι γουργουρητό

- Πριν βρέξεις τα φυτίλια και βιδώσεις το σώμα κόψε το πάνω φυτιλί (από το διπλό 2άρι) συριζα στο κεραμικό και κούμπωσε το, αν πάρεις καμμένο ελευθέρωσε την τρύπα στρίβοντας το , αν δείς πάλι γουργουρητό

- Κούμπωσε το κεραμικό πάνω στη βάση , πάρε ενα κομμάτι mesh 325 ή και χαμηλότερο αν βρείς , και κόψε σε ύψος όσο φαίνεται το κεραμικό , μήκος περίπου 1,5 - 2 στροφές κράτα το τυλιγμένο & βίδωσε το σώμα και ότι είπε ο tzes13 ή ο gewre στο βίντεο του.

Αν δεις γουργουρητό πάλι έχεις 100% διαρροή αέρα από το τανκ, πιο πιθανό είναι όταν είναι τίγκα γεμάτο να θέλει 2-3 τζούφιες και από 3/4 και κάτω να πηγαίνει αέρα.

Y.Γ. Στην περίπτωση του mesh βράσιμο σε ένα μπρίκι και κάψιμο σε γκαζάκι του καφέ για να αποκλείσουμε αλλοίωση γεύσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2013, 23:50 από darkeid »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #422 στις: Ιουλίου 15, 2013, 23:32 »
ειναι δηλαδη θεμα κεραμικου και μαλλον οταν παει να σφηνωσει   θελει λιγο τριψιμο  για να μπορεσει μετα να βγει σωστα διχως να σπασει .
Θα προσπαθησω την επομενη φορα να τραβηξω με τσιμπιδακι το πινακι και οχι το κεραμικο μηπως και ειναι πιο ανωδυνο.



Μην το κανεις με τιποτα μεταλικο.Αν ψαξεις στο νημα θα δεις οτι ο Γιαννης εδειξε πως βγενει  με μια φαλτσετα το πινακι ευκολα και τελος το βασανο

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #423 στις: Ιουλίου 22, 2013, 13:38 »
σφιχτό τανκ και όλα ρολόι, εδώ και 3 μέρες.  :yes:
ευχαριστώ το συνατμιστή για το τανκ :bow:

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #424 στις: Ιουλίου 22, 2013, 21:39 »
το τανκακι salt & pepper gp paps ταιριαζει παιδια ? Το χρησιμοποιει κανεις?

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #425 στις: Ιουλίου 22, 2013, 21:53 »
πωλειται και μαζι με diver σαν επιλογη....στο site.

αρα θα ταιριαζει....

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #426 στις: Ιουλίου 22, 2013, 22:10 »
πωλείται το salt?
σε ποιο site αναφέρεσαι?


vapourart  .


out of stock  :(


Τέλος οφ τοπιτσ :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2013, 22:57 από alkaz77 »

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #427 στις: Ιουλίου 22, 2013, 22:43 »
vapourart  . O φιλος Μακης μαλλον αναφερεται στο scuba .

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #428 στις: Ιουλίου 22, 2013, 23:08 »

Αν δεις γουργουρητό πάλι έχεις 100% διαρροή αέρα από το τανκ, πιο πιθανό είναι όταν είναι τίγκα γεμάτο να θέλει 2-3 τζούφιες και από 3/4 και κάτω να πηγαίνει αέρα.



Το γουργουριτό μπορεί κ να οφείλεται σε εγκλωβισμό αέρα κάτω από την αντίσταση, εμένα με μερικές σταγόνες μέσα στον άτμο μου εξαφανίστηκε, και τον έχω σε scuba. ( από τη παρουσίαση του killer  απο τον leo)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2013, 23:13 από alkaz77 »

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #429 στις: Ιουλίου 22, 2013, 23:17 »
για το vapour art ελεγα......αλλα απο ελλαδα το παιρνεις απο zerobacco....κανε ενα τηλ. να δεις αν υπαρχει.

το scuba tank κατασκευαζεται απο τον ιδιο κατασκευαστη που φτιαχνει και τον Diver

οποτε σιγουρα θα κανει... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #430 στις: Ιουλίου 28, 2013, 18:55 »
Τον έχω περίπου ένα μήνα και πραγματικά είναι εξαιρετικός. Πολύ καλό ντουμάνι και άριστη απόδοση της γεύσης.
Στα αρνητικά, αν τον αφήσω πολύ ώρα κατακόρυφα θα τραβήξει υγρό προς την μπαταρία και όταν βάζω το αξονάκι του κάτω πόλου δύο στις τρεις μου βραχυκυκλώνει. Το βγάζω και το ξαναβάζω 2-3 φορές και είναι κομπλέ. Επίσης, με το βίδωσε ξεβίδωσε στην μπαταρία ο πόλος του μου ανεβαίνει και δεν κάνει επαφή. Τότε, σπρώχνω το κεραμικό προς τα κάτω και είναι κομπλέ.
Χαλάλι του πάντως μιας και αποδίδει σούπερ ακόμα και κάτω από τα 6 watt και ίσως ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει από θέμα γεύσης.

 Το βραχυκύκλωμα τελικά γινότανε όταν προεξείχε το non που διπλώνει κάτω από το κεραμικό, έστω και για μισό χιλιοστό. Τα υπόλοιπα τα έλυσα βάζοντας περισσότερο non στην βάση του κεραμικού και διπλό non ανάμεσα στο κεραμικό και στη βάση. Επίσης, όταν τον βάζω στο μοντ λίγη προσοχή να σταματήσω το βίδωμα μόλις ακουμπήσει ο πόλος και 2 εβδομάδες τώρα τον λειτουργώ απροβλημάτιστα και τον καραευχαριστιέμαι  ;D
 

Αποσυνδεδεμένος makisk

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #431 στις: Αυγούστου 09, 2013, 20:23 »
Μπορείτε να μου πείτε τι κάνω λάθος στον diver και έχω συνέχεια μπουρμπουλήθρες και υγρό στον πόλο?
Τον έχω 3 μέρες τώρα και τον έχω δοκιμάσει με την μαμά την αντίσταση,με κάτι άλλες αντιστάσεις έτοιμες που πήρα,με κάτι αντιστάσεις που έκανα εγώ,άλλαξα κεραμικά,έβαλα mesh γύρω γύρω από το κεραμικά,άλλαξα και tank μήπως φταίει αυτό άλλα τίποτα.Μόλις τον αφήσω 1-2 λεπτά γουργουρίζει και γεμίζει υγρό ο πόλος.Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #432 στις: Αυγούστου 09, 2013, 20:28 »
Το κεραμικό κουμπώνει καλά στην βάση?

Αποσυνδεδεμένος makisk

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #433 στις: Αυγούστου 09, 2013, 20:30 »
Κουμπώνει angele.Εχω δοκιμάσει 3-4 κεραμικά.Το πιέζω και σφηνώνει πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #434 στις: Αυγούστου 09, 2013, 20:34 »
Με τι αντιστάσεις και στα πόσα βολτ παίζεις?


Επίσης δες αν το τανκ είναι στεγανό. αν παίρνει αέρα έστω και ελάχιστο από το οριγκς θα έχεις διαρροές

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342401 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206593 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541706 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31135 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597369 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357871 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11582 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193132 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios