vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, panaulis, nightdream, Tazz, antre, aalex

Twitter

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #630 στις: Απριλίου 02, 2014, 14:58 »
το προηγουμενο στησιμο που εκανα ηταν με φυτιλι κοψιμο συριζα στο κεραμικο κ μια στρωση γυρο γυρο με βαμβακι κ ειχα κ ωραια γευση κ καλο χτυπημα,μαλλον θα γυρισω στο ιδιο

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #631 στις: Απριλίου 02, 2014, 14:59 »
Πρεπει να εβαλες πολυ βαμβακι Big.


Δεν θελει και πολυ βαμβακι , γιατι εχει τη διαστολη απο το υγρο και μπορει να μη μπορει να ατμοποιησει τοσο πολυ υγρο η αντ/ση......... ;)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #632 στις: Απριλίου 02, 2014, 16:03 »
Ευχαριστώ shadockan! Αυτό σκέφτηκα κι εγώ αλλά με προβλημάτιζε και το μήκος του βαμβακιού. Το έκοψα όσο μακριά κόβω και το φυτίλι. Θα κάνω στήσιμο με λιγότερο βαμβάκι.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #633 στις: Απριλίου 02, 2014, 16:42 »
Πρεπει να περναει καλα απο το micro , αλλα στρημενο και μετα να το ξεστρηψεις παλι ωστε να αποκτησει αυτο το ελαχιστο παχος πριν και μετα το micro.


Με το υγρο το βαμβακι θα διασταλει πολυ και θα καλυψει ολο το φασμα της αντ/σης........

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #634 στις: Απριλίου 03, 2014, 23:54 »
 τελικα το εκανα ξανα οπως ειπε ο shadockan κ την τρυπα την εβαλα αναμεσα στα φθτιλια αλλα πιο κοντα σε αυτο με τον θετικο τον πολο κ ολα καλα με ωραια γευση κ χωρις υπο ή υπερτροφοδοσια


Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #636 στις: Αυγούστου 18, 2014, 14:29 »
σημερα εστησα τον diver v2 μετα απο πολυ κοπο με το διπλο κεραμικο απο atmistyqye.2 αντιστασεις τον 1,8ω με 0,16 non και 0,20 =0,9ω.τον δουλευω τον τελευταιο μηνα παρα πολυ γιατι εχει κατσει πολυ ωραια μεσα στο the cage και πανω στο νεμεσις.ευχαριστημενος ειμαι,δεν μπορω να πω,αλλα μετα απο αυτο το στησημο το εργαλειο απλα πεταει :fight_shot_thickgun: .

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #637 στις: Αυγούστου 19, 2014, 11:25 »
Πάρτε τα κεραμικά με της μεγαλύτερες οπες για το βαμβακι/φιτιλι απο το Atmistique.


Yπαρχει μεγαλη διαφορα στην τροφοδοσια σε σχεση με το απλο κεραμικο.

[/size]Επιτρεπει να γινει μεγαλυτερο micro,με αποτέλεσμα να μπορουμε να βαλουμε πιο πολυ βαμβακι και στην απλη με φιτιλι εχει πιο ευκολη προσβαση το υγρο προς την αντ/ση.[size=78%]

[/size]Μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο.[size=78%]

[/size]Και το διπλο κανει τρομερη δουλεια (με διπλό εχω τον Eviva) , αλλα και το απλο με τις ανοιγμενες οπες,ειναι πολυ ευκολο και γρηγορο πλεον.[size=78%]

Αποσυνδεδεμένος gosgot

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #638 στις: Αυγούστου 19, 2014, 12:08 »
διαβαζω διαβαζω διαβαζω και μαλλον το πηρα αποφαση για τον diver. 2 ερωτησεις μονο στο 2ερο βιντεακι απο πανω το δειχνει με μια μπαταριοθηκη και φαινεται σε αποδεχτο μεγεθος για μενα που εχω συνηθισει στις απλες εγκο .ξερουμε ποια ειναι η καποια προταση σε μικρο μεγεθος που να τεριαζει?επισης στην παραγγελια τι να προσθεσω ωστε να ειμαι ετοιμος να πειραματιστω συρματα φυτιλια αρκουν?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #639 στις: Αυγούστου 19, 2014, 12:40 »
Από τότε που ατιμζω με diver – grail  έχω παρκάρει σχεδόν τα πάντα , όταν ο diver είναι στημένος καλά εχει απίστευτο ντουμάνι και γεύση . το έχω με scuba tank sta 1,5 και με 9αρα νικοτίνη δεν ατμιζετε από το χτύπημα ( οπότε ρίχνεις και τη νικοτίνη ).
Σε σχέση με τον kaifoyn lite plus που έχω για εμένα είναι μέρα με τη νύχτα σε γεύση :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #640 στις: Αυγούστου 19, 2014, 12:41 »
Νομίζω ότι εννοείς αυτό http://www.atmizoo.com/modware/guppy/?lang=el αλλά είναι μηχανικό οπότε θέλει λίγο διάβασμα πρώτα και προσοχή. Γενικά τα περισσότερα μηχανικά είναι σε μικρό σχετικά μέγεθος.


Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις έτοιμες αντιστάσεις για αρχή ώστε να τις χρησιμοποιήσεις αμέσως μέχρι να τις φτιάχνεις μόνος σου. Θα χρειαστείς όμως και κάτι να μετράς τις αντιστάσεις που φτιάχνεις και να τσεκάρεις αν είναι σωστές.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #641 στις: Αυγούστου 19, 2014, 12:55 »
Δεν ειναι το Guppy , αλλα το Lab.


http://www.atmizoo.com/modware/lab/?lang=el




Oσο για τη δυσκολια του μηχανικου , εεε δεν θελει και πολλα πραγματα.... ;) ...λιγο προσοχη και αφου κοιταξει πολλα απο τα νηματα του φορουμ για μπαταριες και αντ/σεις , ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους.


Ειναι ομως για πιο εμπειρους χρήστες τα μηχανικα , χωρις αμφιβολια.




Για τον Diver φιλε μου,προσωπικα παντα,αγορασα κι αυτα:


http://www.atmistique.gr/el/new-products?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=393&category_id=95


http://www.atmistique.gr/el/diafora?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=523&category_id=59


http://www.atmistique.gr/el/new-products?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=725&category_id=35




Αν θελεις ομως κατι πιο λεπτο απο τα 22-23mm,υπαρχουν κι αυτα:


http://www.atmistique.gr/el/new-products?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=727&category_id=96


http://www.atmistique.gr/el/new-products?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=709&category_id=35


To tank ειναι στα 17mm και η μπαταρια στα 18.5mm.


Aν αισθανεσαι πιο ανετα με μπαταριες τυπου ego,πιστευω ειναι μια καλη λυση το σετακι αυτο.
Η μπαταρια αυτη εχει και πολυ καλη διαρκεια και διατηρει για αρκετη ωρα τη δυναμη της. 


Ο Diver στο τανκ αυτο εχει πολυ ωραια εικονα με το σπασημο που κανει (ο enezlis) στη μεση και ετσι , ειναι σα να εχεις κατι διαφορετικο μεσα στο τανκ και οχι κατι μονοκοματο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2014, 13:04 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #642 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 16:33 »
σημερα απεκτησα και εγω το δικο μου diver v2 μεσα σε minion tank.


ελεγα οτι θα γερασω με την σοφουλα  :)) ,αλλα διαψευστηκα ,θα γερασω με την σοφουλα και τον diver μαζι  :yes: .


ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια απο atmistique,βγαζουν υψηλων προδιαγραφων προιοντα.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #643 στις: Οκτωβρίου 05, 2014, 11:54 »
παιδια μια βοηθεια απο τους ποιο εμπειρους,απο χτες ο diver οταν μετραω αντισταση μου βγαζει κατι τρελα,μετα απο σκουπισμα στον πολο ξανα ψιλοεπανερχεται.


το στησιμο το εκανε ο τασος απο atmistique ,οποτε δεν παιζει για λαθος.


επισης εχει χαραχτει και ο πολος (παλι απο τασο) για περισσοτερη αερατη τζουρα.


τι μπορει να φταιει και στα καλα καθουμενα ανεβαινει στα υψη η αντισταση?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #644 στις: Οκτωβρίου 05, 2014, 12:04 »
Υπαρχει βραχυκυκλωμα στο εσωτερικο του και πιο συγκεκριμενα στο συρματακι που μπαινει στο τσουνι του κεραμικου.
Επειδη σκουπισες το πινακι υπαρχει η περιπτωση με την περιστροφη του πινακιου να χαλαρωσε το "συν " της αντιστασης και να κανει σωμα με το εξωτερικο -γειωση του diver.
Kαι ποιος ειναι ο Τασος δηλαδη? Ο ασφαλτος? (αυτος που δεν κανει σφαλματα -Α.Δημητριου)  :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Περα απο την πλακα δοκιμασε να περιστρεψεις παλι το πινακι και να τσεκαρεις που ειναι οκ η ωμικη αντισταση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 246984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572447 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2050 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 755 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 466 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327144 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298281 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827806 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512255 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios