vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 4 χρήστες
chkontog, manoslykos, camber, bloodlessz

Twitter

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #600 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 16:40 »
Και εγώ πάντως έχω τον diver 2 μέρες με βαμβάκι, θεωρώ απίθανο πλέον να γυρίσω στο φυτίλι  :yes:
Επίσης, τουλάχιστον στον kayfun που έχω στήσει πολλές φορές, δεν είχα διαφορές απόδοσης ή προβλήματα με την ποσότητα βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #601 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 17:11 »
δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά από ότι έχω καταλάβει μάλλον κανείς σας δεν έχει δοκιμάσει το dual coil με φιτίλι με το c2 κεραμικό, το ντουμάνι που έχει και το χτύπημα δεν υπάρχει απλά  :cigar: :fight_shot_auto: :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #602 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 19:01 »
Αδερφε , ολοι μας εχουμε δοκιμασει τα παντα.......

Πολλες φορες εχουμε κανει και πραγματα που δεν ειναι και πολυ σωστα.

Αν ειναι να καθομαστε και να λεμε ολοι μας τι κανουμε...........

Ο SEB  εκανε ατμ/τη επισκευασιμο την κεφαλη απο ενα πουρο , που ειναι μιας χρησης....

Λες να μην ξερει να κανει micro coil ??? ?



Καλο ειναι , δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι καλο , αλλα το τι αρεσει στον καθενα , ειναι προσωπικο και δεν μπορει κανεις να μου πει οτι το δικο μου ειναι πιο καλο απο το δικο σου.....

Cristos520 ,
δεν τα λεω αυτα για 'σενα αλλα και για κανενα αλλο συνατμιστη.
Απλα , ειπες αν δοκιμασαμε ή οχι.

Υπαρχουν κι αλλα πραγματα που μπορεις να κανεις , δεν ειναι μονο το στησιμο με βαμβακι ή οχι...
Δοξα το Θεο εχουμε στην Ελλαδα μας πολλα παιδια που εχουν ξεφυγει εντελως...... :laugh1:

Ο Babis , Kayfun να παρει , κεραμικο θα βαλει...

Εγω στο Spheroid , A2 classic βαζω συρμα χωρις αντ/ση..... :idiot1: :idiot1: :laugh1: :laugh1:

Στον Diver V1 εβαλα δυο αντ/σεις τη μια πανω απο την αλλη παραλληλα με micro  5αρι Kanthal Ribbon......... :eyesplash: :idiot1: :laugh1:

Oλοι μας εχουμε κανει διάφορα.......
Το θεμα ειναι οτι στο τελος βαριεσαι και γυρνας παλι στο στησιμο του Γιαννη (Craven) ή του Τασου στον V2  και τελειωνεις με τα πειραματα........ ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #603 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 19:27 »
δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά από ότι έχω καταλάβει μάλλον κανείς σας δεν έχει δοκιμάσει το dual coil με φιτίλι με το c2 κεραμικό, το ντουμάνι που έχει και το χτύπημα δεν υπάρχει απλά  :cigar: :fight_shot_auto: :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun:

εεε οχι και κανενας..... 8)


Ο Babis , Kayfun να παρει , κεραμικο θα βαλει...


πως με καταλαβαινεις...... ;D
μαγος εισαι....? ? ?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #604 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 19:41 »
Οι αποδειξεις Μπαμπη μου , οι αποδειξεις..... ;D :))

Π.χ. ο Tzes 13 βαζει παντου mesh......... ;D :))

Ολοι μας εχουμε προσωπικα στησιματα.

Εμενα μου αρεσει με micro και βαμβαξ , αλλα προτιμω το φιτιλι με non.
Aυτο μου αρεσει , αυτο κανω τις πιο πολλες φορες.
Το αν ειναι πιο καλο ή οχι , δεν μπορει κανεις να μου το πει , γιατι εμενα αυτο με ευχαριστει.....


Κεραμικα καλλα να εχουμε και ολα τα αλλα , μια χαρα ειναι....... ;D

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #605 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 19:46 »
εγώ μιλούσα σε σχέση πάντα με το μικρο κόιλ ότι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με το ντούαλ κόιλ ή και καλύτερο αλλά χωρίς το τρίτο φιτίλι στο ενδιάμεσο, έτσι όπως το έδειξε πιο πάνω ο Μπάμπης.Δεν ξέρω αλλά έχω ένα μήνα τώρα που δεν έχω αλλάξει στήσιμο, και κρατάει περισσότερο και η απόδοσή του δεν παίζεται.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #606 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 20:04 »
Το πόσο θα αντεξει μια αντ/ση , εχει πρωτα απ' ολα σχεση με το πόσα ml κάνεις , μετα με το τι υγρο εχεις , τα Volts που δουλευεις και μετα πολλα αλλα , δευτερης σημασιας.

Εγω με micro coil , δεν μπορω να παω πανω απο 3 μερες και μαλιστα με το ζορι .
Τα 15 ml τη μερα ειναι πολλα για το βαμβακι.
Η πυχτη VG ειναι ενας ακομα λογος που ειμαι συναιχεια με τα κατσαβιδια στα χερια.

Εχω αυτη τη στιγμη πανω απο 30 ml  με το φιτιλι εδω και δυο μερες.......




Δεν σε εκρινε κανεις , ουτε εγω.  Με την καλη εννοια ειπα οτι ειπα και παντα καλοπροαίρετα .... :)

Καλα κάνεις και κάνεις οτι κάνεις , αλλα ολοι μας εχουμε τα δικα μας γουστα........ ;)



Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #607 στις: Μαρτίου 02, 2014, 00:51 »
[youtube]vFHdH6JTOT8[/youtube]
όσοι έχουν πρόβλημα να αλλάξουν βαμβάκι και ξαναστήνουν από την αρχή δείτε στο 15:30 (12:00 όσοι δεν βαριούνται )



 20 δευτερόλεπτα είναι αρκετά για να αλλάξεις βαμβάκι , ελπίζω το βιντεακι να βοηθήσει  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #608 στις: Μαρτίου 07, 2014, 12:01 »
ειμαι και εγω ενας ευτυχισμένος κάτοχος του diver 1 θελω λοιπον να κανω μια ερώτηση στους μάστορες της παρέας η αν το εχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει εντυπώσεις η να βάλει καποιο βιντεακι με στήσιμο του diver με σκετο mesh  η με φιτίλι και mesh παρέα ...
απο αναζήτηση που εκανα δεν βρηκα κατι οπότε αντι να διπλοπαρκαρω στην πανορμου ειπα να γραψω εδώ
παίζω με 
νον0,20-με 0,20-νον 0,20 στα 2Ω με διπλο 2μμ φιτίλι κομμένο σύριζα στο κεραμικό η τρυπα λιγο δίπλα απο το φιτίλι
provari mini-twins -hippo1 -scuba
απο απόδοση ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος απλα που και που καμια αλλαγή δεν βλάπτει,,

 επειδει δεν γράφω συχνά εδω εχω να δηλώσω επισης
κατω το μονοπώλιο του atmistique  :)) κληση τωρα σε ολους τους διπλο παρκαρισμενους της πανορμου :tongue_smilie:
μαγκες απο εμενα ευχαριστώ πολυ εχουμε σταματήσει το καπνισμα  και εγω και η κοπελια  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2014, 12:12 από carpe-noctem »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #609 στις: Μαρτίου 07, 2014, 16:46 »
Φιλε Carpe , εχω κανει και τα δυο που ειπες , αλλα μόνο με το φιτιλι τυλιγμενο με mesh καταφερα να τον κανω να δουλεψει.
Δεν με εκανε ομως να το αγαπησω........χαμενος κοπος ηταν με σκετο mesh.......
Xαμενο χρονο ειχα με το φιτιλοmesh.......


20 - 20 - 20 non - με - non συρμα και  2 χ 2  0.20 φιτιλι  ειναι και για 'μενα το ιδανικο , ευκολο και αποτελεσματικοτατο set up

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #610 στις: Μαρτίου 07, 2014, 21:35 »
καλησπερα κ απο μενα.ειμαι κ εγω κατοχος του diver 1 εδω κ ενα μηνα το στησιμο που χρησιμοποιω συνηθως εναι 0,20 νον με 0,17 στο 1,8-1,9ωμ με διπλο δυαρι φυτιλι.εβαλα mesh εβαλα κ το φυτιλι ακριβως στην τρυπα αλλα μετα δοκιμασα κ εβαλα γυρω απο το κεραμικο βαμβακι.τωρα το δουλευω ετσι κ μ εκανα πιο πλουσια γευση κ πιο καλο δουλεμα.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #611 στις: Μαρτίου 07, 2014, 21:49 »
Πωωω ρε φιλε, τι εχεις φτιαξει ??
Και φιτιλι και mesh και βαμβακι??


Κουραστηκα κ μονο που το φανταστηκα..!! Αλλα εαν σε ικανοποιει το αποτελεσμα, παλι καλα!! :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #612 στις: Μαρτίου 07, 2014, 21:53 »
οχι φιλε εννοω οτι τα δοκιμασα μονο φυτιλι κ βαμβακι βαζω τωρα


Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #613 στις: Μαρτίου 07, 2014, 21:54 »
μάλλον δεν κατάλαβες στο δεύτερο στήσιμο είπε χρησιμοποιεί δυάρι διπλό φιτίλι και έχει τυλίξει το κεραμικό με βαμβάκι όχι και τα τρία μαζί.

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #614 στις: Μαρτίου 07, 2014, 22:03 »
φανταζεσαι να τα εβαζα κ καθε φορα θα επρεπε να εχω σχεδιο κ οδηγιες χρησης. :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181157 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 231 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247834 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572826 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 827 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 528 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis