vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

375 επισκέπτες, 4 χρήστες
gigelis78, Yakinthos, maraki1308, grag

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 22, 2013, 12:33 »
Ωραιο αυτο που ειπες με το κατσαβιδακι,μπραβο

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 22, 2013, 16:03 »
κολπακι για τη θεση του κεραμικου:(βιδωμενο κανονικα το πανω μερος του ατμο)  αν ο πολος μπαινει σφιχτα στο κεραμικο (εμενα μπαινει λογω non 20) τοτε απο την πλευρα του πολου, με ενα ισο κατσαβιδακι γυριζουμε τον πολο κ ταυτοχρονα γυριζει κ το κεραμικο.
ετσι φερνουμε την τρυπα τροφοδοσιας σε οποια θεση μας κανει κεφι.
Αυτά είναι ! ΣΩΣΤΟΣ !  :respect:

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 22, 2013, 16:34 »
Δεν έχω Δύτη αλλά αυτή η πατέντα μου προκαλεί μια απορία... Τα σύρματα όταν στρίβεις με το κατσαβίδι παρασέρνονται και αυτά ή παραμένουν σταθερά οπότε αν στρίψεις λίγο παραπάνω απ όσο αντέχουν, εκτός του ότι πνίγεις το φιτίλι, κόβονται και αυτά?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 22, 2013, 16:38 »
για ενα τεταρτο της βολτας μιλαμε βρε daemona, οχι για κοκορετσι. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 22, 2013, 16:46 »
:thumpup: tzes13 :thumpup:

Σωστή η πατέντα με το μες. έβγαλα την βάση με την υπάρχουσα αντίσταση , κούρεψα τα βρεγμένα φυτίλια 1mm και κάτι λιγότερο έξω από το κεραμικό. Το έντυσα παίρνοντας μέτρα με το κεραμικό σφηνωμένο στη βάση και βίδωσα το σώμα, βοήθησε επίσης το ότι με ένα κατσαβιδάκι έφερα την εξώ βόλτα του μές πιο μέσα για να είναι πιο ελεύθερη η τρύπα.

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 22, 2013, 16:53 »
για ενα τεταρτο της βολτας μιλαμε βρε daemona, οχι για κοκορετσι. :tongue_smilie:

Εγω το έχω δοκιμάσει αλλά δεν βλέπω να γυρνάει το κεραμικο.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 22, 2013, 16:55 »
διαβαζοντας, κ αν καταλαβα καλα υπαρχει θεμα τρεξιματος υγρου στο γεμισμα. σωστα?
λοιπον... εμενα σε ολα τα τανκακια που εχω, αν κ χρησιμοποιω αποκλειστικα το prive, κανω το εξης.
σπρωχνω λιγο τον δυτη προς τα κατω με αποτελεσμα η τρυπα τροφοδοσιας υγρου στο θαλαμο καυσης να σφραγιζει αρκετα απο την κατω ταπα του τανκ. ετσι δεν εχω ποτε τρεξιματα.

μετα αφηνω ενα δοντι πρωπορεια στο αβανς κ ατμιζω με φουλ γκαζια. :o    σορρυ.. αυτο ειναι απο αλλο ανεκδοτο. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 22, 2013, 17:13 »
Κώστα δεν ξέρω αν απαντάς σε εμένα αλλά εγώ εννοώ ότι δεν γυρνάει το κεραμικο με το κατσαβιδακι.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 22, 2013, 17:37 »
Είχα πολλά γουργουρητά με τον δύτη και μάλιστα σε 5 διαφορετικά τανκάκια. Με το μαμά setup δηλαδή την τρύπα ανάμεσα στα φιτίλια. Εντάξει με 2,3 τζούρες σταματούσε το γουργουρητό αλλά αν το άφηνα λίγο επανερχόταν. Έτσι δοκίμασα να φέρω την τρύπα ακριβώς μπροστά από το ένα φιτίλι μήπως και στρώσει. Τα γουργουρητά εξαφανίστηκαν αλλά εξασθένισε και η γεύση. Χθες βράδυ γύρισα μια ιδέα το κεραμικό ώστε η τρύπα να πέφτει ακριβώς δίπλα από το ένα φιτίλι και έτσι έστρωσε και η γεύση. Παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα και έχω αδειάσει 2 φορές το τανκάκι. Έτσι λοιπόν προτείνω σε όσους έχουν θεματάκια να δοκιμάσουν να αλλάξουν την θέση της τρύπας μέχρι να βρουν την ιδανική θέση. Αυτή η θέση από ότι έχω καταλάβει διαφέρει στον καθένα μας γιατί τα τανκάκια διαφέρουν πολύ μεταξύ τους όπως και τα υγρά που χρησιμοποιεί ο καθένας μας ;)

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 22, 2013, 18:30 »
Συμφωνώ και επίσης να συμπληρώσω ότι αν τοποθετηθεί το φυτίλι ακριβώς  δίπλα στην τρύπα τροφοδοσίας (πόσο μάλλον επάνω στην τρύπα) καλό είναι οι μερακλίδες ατμιστές να στάζουν που και που καμιά σταγόνα από πάνω (drip tip). Οι πιο light, ειδικά με τον τρόπο τοποθέτησης που προτείνει ο zalaros δεν χρειάζεται ιδιαίτερα, αν και παίζουν πολλά ρόλο όπως το τανκ και η σύσταση του υγρού...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 22, 2013, 19:01 »
Προσωπικα δεν θα εκανα ποτε το κολπο με το κατσαβιδακι που αναφερθηκε για τον λογο οτι χαλαρωνει το κεραμικο απο την βαση με αμεση εμφανιση τις λεγομενες μπουρμπουληθρες.
Εχοντας τον Δυτη και μονο αποκλειστικα πλεον με οσα πειραματα και αν εκανα κατεληξα στο ιδιο συμπερασμα, καλα σφιγμενο το κεραμικο με το πενακι (καρφακι του θετικου πολου) και μπουρμπουληθρες ΤΕΛΟΣ.
Ο λογος ειναι να μην περνα αερας απο διπλα παρα μονο απο την κεντρικη τρυπα του κεραμικου δηλ μεσα απο το καρφακι.
Προσωπικα χρησιμοποιω μια βελονα απο 5αρα συριγγα (ειναι ακριβος η εσωτερικη διασταση του Δυτη ) και πιεζω (ξανα) το κεραμικο εφοσον εχω τοποθετηση το τανκ ηδη γεματο στο Μοντ.
Οσο αφορα την θεση του κεραμικου απλα μαρκαρω με εναν μαρκαδορο την θεση του πριν φτιαξω αντισταση εκει που την θελω.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #131 στις: Απριλίου 22, 2013, 19:28 »
το κεραμικο κ να χαλαρωσει (που δε χαλαρωνει μπορουμε να το σπρωξουμε με τον κωλο ενος μολυβιου, κ φρακαρει ΑΨΟΓΑ.
μακαρι να μπορουσα να βγαλω βιντεο, αλλά εκτος του οτι δεν το χω, ειμαι κ εν πλω.



ΥστερικοΓραφικον: απλα ανεφερα μια πατεντα που σε εμενα επιασε... μην ανεβω κ στο γολγοθα προμεγαλοβδομαδιατικα.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #132 στις: Απριλίου 22, 2013, 19:31 »
Κωστα δεν σε κατηγορησε κανεις για κατι  :dontknow:  ειπες την γνωμη σου και εγω την δικη μου δεν βλεπω κατι κακο σε αυτο.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #133 στις: Απριλίου 22, 2013, 19:36 »
δεν εχει να κανει επι προσωπικου βρε Γιαννη.
απλα εγραψα κατι που δοκιμασα, κ τελος.
τωρα αν πιανει η οχι τι να πω? εμενα επιασε...  (κ μου βαλε κ μπραβο ο ΣΕΒ...αρα ?  :)) )
τεσπα... δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης... σπαθι στο λεω. ;)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #134 στις: Απριλίου 22, 2013, 19:54 »
Ε αφου πιανει το κολπο με το non 20αρι να μην βαλω μπραβο.
Μετα ο  Diver εκει που μπαινει το κεραμικο εχει και εναν μαυρο υποδοχεα ο οποιος βγαινει.
Και αυτο με την απλη λογικη σημαινει οτι αν στριψεις απο κατω ολο το συστημα το κεραμικο περιστρέφετε παρεουλα με το μαυρο αυτο τεφλον ειναι δεν ξερω ακριβως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342010 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206296 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541023 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30896 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596984 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192849 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1194 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1160 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios