vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 5 χρήστες
krmhlds, manoslykos, camber, Gabriel74, white varadero

Twitter

Fog!!

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog!!
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 16:49 »
Απλά θα ήθελα να δώ ένα εργοστασιακό προϊόν ευρείας κυκλοφορίας και εύκολο να το βρει κανείς με αυτά τα χαρακτηριστικά.
Ο "τροχός" έχει εφευρεθεί!
Γιατί επιτέλεους δεν υιοθετείται απο τις βιομηχανίες?
Ειναι θεμα marketing, ενα προιον δεν χρειαζεται αναβαθμιση απο τη στιγμη που πουλαει κ ετσι, γιατι τα επενδυσουν χρηματα σε κατι που ετσι κ αλλιως θα το αγορασουν, απλα που κ που κανουν καποια αλλαγη για να το πλασαρουν ως καινουργιο κ να γινει ξανα αγοραστικο κυμα που θα τους βαλει πολλα € στις τσεπες.
Αμα δεν σταματησουν οι Αμερικανοι να παιζουν με τις νομοθεσιες κ να καταληξουν καπου με το θεμα e-cig (νομιμο ή οχι) ετσι ωστε να μπουν στην παραγωγη καποια στιγμη κ να ανεβασουν τον ανταγωνισμο προκοπη δεν θα δουμε.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog!!
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 16:59 »
Εχεις δικιο τελικα φιλε, το δοκιμασα αλλα δεν αλλαξε κατι. Δεν ειχα δει το παραπανω post, αλλα φαινεται τελικα οτι το χεις λυσει το προβλημα καμμενου, με τη χρηση του μινι a1 τελικα ή κανω λαθος?

Ναι..
Καμένο δεν υπάρχει, γιατί δεν στεγνώνει το φυτίλι, το οποίο τροφοδοτείται συνεχώς σε κάθε τζούρα.

Βέβαια το fog, έχει ένα πλεονέκτημα όταν στεγνώνει.  Μέσα σε 2 sec, με απλή κίνηση τραβάς υγρό στον άτμο, όπως σίγουρα έχεις διαβάσει στην ενότητα.
Και θα μου επιτρέψεις να το επαναλάβω....

"Δεν φταίει το fog που στεγνώνει, αλλά η κατασκευή των atomizer, που βεβαίως μια χαρά δουλεύουν, για την χρήση που έχουν αρχικά φτιαχτεί.  Αλλά όχι σε δεξαμενές".

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog!!
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 17:12 »
Θα διαφωνήσω μαζί σου craven, το fog φτιάχτηκε με βάση τους υπάρχοντες atomizers, και οχι για έναν φανταστικό atomizer που επρεπε να δουλευει μέσα μια δεξαμενή. Απλός πιστευω οτι είναι μια καλή κατασκευή που δουλευει ικανοποιητικά με την χρηση 901 ατομιζερ.
Αλλιως θα επρεπε να αναφερεται στα χαρακτηριστά  λειτουργίας του.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog!!
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 17:22 »
Μα....... ποιός είπε ότι το fog δεν δουλεύει ικανοποιητικά...
Εως πολύ καλά θα έλεγα.. :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Fog!!
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 17:52 »
Εμενα παντως με δυο 901 απλους που προσπαθησα να το κανω να δουλεψει, δεν τα καταφερα μιας και στην πρωτη-δευτερη τζουρα εφερνε παντα καμμενο. Δοκιμασα τα παντα και τρυπα ανοιξα και τα κολπα που αναφερετε, αλλα δε λεει να δουλεψει στρωτα με αυτους τους ατμο. Τελικα βρηκα καπου εναν παλιο 901LR και τελικα δουλεψε, αλλα ομιχλη δεν ειδα ομως. Τουλαχιστον τωρα πλεον δε μου φερνει καμμενο, αλλα δε βλεπω καμμια τρελη διαφορα σε σχεση με τα ADM straw mode φιλτρακια που χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα, εκτος βεβαια απ τη μεγαλυτερη διαρκεια υγρου φυσικα.
Τεσπα, μαλλον θα παραγγειλω τους ΟPW μπας και εχουν διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog!!
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 19:37 »
Μα....... ποιός είπε ότι το fog δεν δουλεύει ικανοποιητικά...
Εως πολύ καλά θα έλεγα.. :yes: :thumpup:
Craven δεν ειπα οτι δεν το βρισκεις ικανοποιητικό κάθε άλλο μάλιστα.
Μαλλον μου κάνεις το Σημίτη :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Εγω διαφώνησα επειδή είπες οτι δεν φταίει το fog. Σαφώς και φταίει το fog. Ετσι φτιάχτηκε.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog!!
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 20:15 »
Οκ....  ας το πάμε αλλιώς. :laugh1:

Ο ατμό που στεγνώνει στο fog, στεγνώνει και στο mini afs, στεγνώνει και στο v3, (άρα και κατ' επέκταση στο avs, αφού είναι τα ίδια πράγματα).

Ο ατμό που "δέν" στεγνώνει στο fog, "δεν" στεγνώνει ούτε στο mini afs, αλλά "δεν" στεγνώνει ούτε στο v3 (άρα και κατ' επέκταση ούτε στο avs, αφού είναι τα ίδια πράγματα).
Τουλάχιστον, αυτά έχω διαπιστώσει εγώ.

Ara, είναι θέμα ενός "φανταστικού" ατμό, όπως πολύ σωστά είπες, το οποίο θέλω να πιστεύω ότι θα το δούμε σύντομα.. :yes:, και όχι των δεξαμενών που κυκλοφορούν. (προσωπική άποψη).

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog!!
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 20:29 »
Το V3 ποιο ειναι? :-[

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog!!
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 20:33 »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 21:14 »
Δουλεύει τέλεια με τους EM 901 LR (Eastmall). Δεν είναι δική μου ανακάλυψη αλλά των Άγγλων συνατμιστών. Εγώ απλά το επιβεβαιώνω γιατί έτυχε να έχω κανα δυο. Οι άλλοι 901 μάλλον έχουν κάποιο μονωτικό γύρω από το βαρελάκι και δεν ανεβάζουν υγρό. Αν η καινούργια παρτίδα του funstore είναι από eastmall (η πρώτη που είχε φέρει πριν το fog ήτανε), τότε βουρ!

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Fog!!
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 12:46 »

Επίσης, όταν επικοινώνησα με τον κ. Περικλή από το Funstore, μου είπε ότι περίμενε κάποιους καινούργιους ατμοποιητές που θα δούλευαν καλύτερα με το FOG. Υποθέτω πως πρόκειται για τηε σειρά OPW. Αν τους έχει δοκιμάσει κανείς, ας μας πει τη γνώμη του.
Μολις παρελαβα 2  lr901 και 1 lr 510 . Eβαλα τους 901 στο gg και στο fog . Στην μιση ωρα που τους δουλευω , οι εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες .

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog!!
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 17:37 »
Ιδου κ το Fog με τις ( black ) 1100 mah μπαταριες απο Nobacco.gr μετα το περασμα με ασετον.  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2011, 18:04 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog!!
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 18:07 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 07, 2011, 21:21 »
Παρέλαβα προχθές δυο 510 OPW από funstore.Να πω ότι το σακουλάκι έγραφε επάνω 2,9 ohm.Σήμερα έδωσα μια ακόμη ευκαιρία στο fog με τον OPW.Mε λίγα λόγια... ο OPW είναι φτιαγμένος για το fog.Απο τις 4 το μεσημέρι που το γέμισα μέχρι τώρα δουλεύει τέλεια και χωρίς να κλείνω τρύπες για ρούφηγμα η ξεβίδωμα καπακιού.Υπόψιν η δοκιμή έγινε στα 5 βολτ με τον 510 OPW 2,9 ohm.   :thumpup:   

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog!!
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 07, 2011, 21:28 »
Ωραία πραματα. παω για 510lr opw. Πως έβαλες τον 510 στο fog???

510 απλό πηρες η LR...?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 247990 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181194 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123000 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 534 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis