vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 7 χρήστες
skoubri, tsoutseki, zamploutos, myiorgos, azografos, manoslykos, dallaskdp

Twitter

Fog!!

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Fog!!
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 27, 2010, 16:16 »
θα περιμένουμε εντυπώσεις από exelixis 3  ;)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 27, 2010, 16:29 »

θα περιμένουμε εντυπώσεις από exelixis 3  ;)
[/quote]
αμεσως μολις δοκιμαστουν να δουμε τις βελτιωσεις σε σχεση με τον
πρωτο γιατι τον 2 δεν τον πηρα

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Fog!!
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 12, 2011, 14:58 »
Βρε παιδιά μια βοήθεια θέλω αν ξέρει κανένας. Το Fog μου σχεδόν συνέχεια μου βγάζει γεύση καμένου. Όταν βάλω καινούριο υγρό φτιάχνει, αλλά μετά από λίγες τζούρες βγάζει ξανά γεύση καμένου. Ξέρει κανένας να με βοηθήσει σε αυτό το πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 12, 2011, 15:02 »
κλεισα με το δακτυλο σου τις 2 τρυπιτσες,τραβα 2-3 τζουρες χωρις να πατας διακοπτη και θα εισαι οκ.για καντο.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 12, 2011, 15:11 »
οχι καλες τζουρες γιατι θα πνιγεις στο υγρο.υπερβολικα ελαφρυες

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Fog!!
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 12, 2011, 15:41 »
Ευχαριστώ Tripolitis. Άργησες Zantos!!! Τι έκανα τις τζούρες, πήρα αρκετό υγρό αλλά τώρα καθάρισε. Γιατί χρειάζεται αυτό? Πρέπει να το επαναλαμβάνω συχνά? Πάντως άμα δουλεύει σωστά το Fog νομίζω ότι είναι το καλύτερο που μπορεί να καπνίσει κάποιος σε Η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 12, 2011, 16:04 »
αυτο χρειαζεται γιατι το υγρο μενει μεσα στον θαλαμο με υποπιεση και
δεν παει με σταθερη ροη στον ατμοποιητη οποτε κλεινοντας τις 2 τρυπουλες
και ρουφωντας ανεβαζεις υγρο στον ατμο
οντως ειναι καλο εργαλει :thumpup:ο

Αποσυνδεδεμένος mylonojr

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro BAFUM
Πρόβλημα με το FOG - ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 13:26 »
Λοιπόν παιδιά αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με το FOG. Συγκεκριμένα, ενώ δούλευε άψογα εδώ και δύο μήνες, μετά την αλλαγή του ατμοποιητή (ο παλιός τα είχε ψιλοπαίξει) αντιμετωπίζω προβλήματα με γέυση καμμένου, διαρροή υγρού και διάφορα τέτοια. Δοκίμασα με 3 διαφορετικούς καινούργιος ατμοποιητές (όλοι LR) το έλυσα και το ξανασυναρμολόγησα άπειρες φορές αλλά το πρόβλημα παραμένει. :idiot1:
Να σημειώσω ότι τα μέλη του τα βιδώνω αρκετά σφιχτά (δηλαδή όχι με πένσα αλλά με το χέρι), κανω το κόλπο  "κλείσιμο των δύο τρυπών και ρούφηγμα" (εδώ είναι που αν το παρακάνω έχω τη διαρροή) και γενικά τα κάνω όλα 'by the book'.
Τα φώτα σας παρακαλώ γιατί τα έχω παίξει. :wall: Οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη.

Υ.Σ. Πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι ότι δεν πηγαίνει υγρό στον ατμοποιητή (εξ' ού και η γέυση καμμένου) πράγμα που με παραξενεύει αλλά δεν ξέρω τι να κάνω για να το διορθώσω.

Υ.Υ.Γ. Επίσης, δεν ξέρω αν λέω βλακείες, αλλά μου φαίνεται ότι μου τα κάνει μόνο με το υγρό Kentucky του Funstore μιας και (υπενθυμίζω και πάλι ότι μπορεί να λέω μακακίες) έχω την εντύπωση ότι με το Oriental δεν είχε πρόβλημα (αυτό δεν μπορώ να το ξαναδοκιμάσω μιας και μου τελείωσε). Μήπως, λέω μήπως, έχει να κάνει και με την πυκνότητα του υγρού και έτυχα σε 'στραβή' παρτίδα του Kentucky;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2011, 13:57 από mylonojr »

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog!!
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 14:22 »
βαλε σε ένα μπουκαλάκι κανα δυο μλ υγρο και 3-4 σταγονες απιονισμένο νερό. Ανακάτεψετο και δοκίμασε

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Fog!!
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 14:51 »
Κι εγώ Mylon αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα και δεν κατάφερα να το λύσω. Με το Fog πάω μέχρι 6-7 τζούρες. Από εκεί και πέρα βγαίνει καμένο. ξανακάνω την ίδια διαδικασία και πάλι το ίδιο. μετά από 6-7 τζούρες, τσουπ και νάσου πάλι το καμένο. Ούτε εγώ ξέρω τι να κάνω. και γαινεται καλό εργαλείο γμτ, αλλά δεν κατάφερα να το δαμάσω. Μακάρι να βρεθεί κάποιος που να μπορεί να μας βοηθήσει. Ίσως καμιά μικρή λεπτομέρεια να μπορεί να μας πει το Funstore.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Fog!!
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 15:03 »
Παράθεση
κανω το κόλπο  "κλείσιμο των δύο τρυπών και ρούφηγμα" (εδώ είναι που αν το παρακάνω έχω τη διαρροή) και γενικά τα κάνω όλα 'by the book'.
Δεν έχω fog αλλά επειδή έχει την ίδια φιλοσοφία με το AVS το καμένο (μη ροη υγρού) λύνεται με φύσημα με κλειστες τις τρύπες εξαερισμού όχι με ρούφηγμα.  Ετσι το υγρό περνάει απο το tank στον ατμοποιητή. Ισως λέω και σαχλαμάρες επειδή δεν έχω fog.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog!!
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 20:03 »
Δεν φταίει το fog και το κάθε fog, επειδή στεγνώνει..  Ο ατμο ευθύνεται για αυτό.  Δεν είναι σχεδιασμένος για συστήματα afs-avs και συναφή προϊόντα..
Οι κινέζοι πάντως το ψάχνουν..

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Fog!!
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 21, 2011, 15:16 »
Βρε παιδιά καμιά βοήθεια για το  Fog? Όταν του βάζω υγρό, τρέχει σχεδόν όλο από το μπροστινό μέρος που βάζουμε το καποτάκι. Μήπως έχει διαρροή? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Το έχω εδώ και δυο μήνες και δεν μπόρεσα να το κάνω καλά. Βία να πάω 6-7 τζούρες και μετά έρχεται καμένο. όσες πατέντες και αν χρησιμοποίησα, καμιά δεν μου βγήκε. και μου αρέσει γμτ επειδή έχει άπαιχτη παραγωγή ατμού.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog!!
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 21, 2011, 15:23 »
Τοποθέτησε την προεκταση στον ατμοποιητή και βίδωσε τον κεντρικό άξονα στον  ατμοποιητή. Μόνο αυτά τα τρία. Κλείσε την τρύπα του 901 και την τρυπα κάτω από τον κεντρικό αξονα και φυσα πάνω από την προέκταση. Δεν πρεπει να έχεις καμια ροη αέρα. Αν έχεις  κάτι δεν είναι βιδωμένο σωστα .
Κατόπιν βιδωσε και τα υπόλοιπα. Πάλι κλεισε με τα δάκτυλα σου την τρύπα του κεντρικού άξονα. Αν έχεις ροή αέρα κάτι δεν εχεις βιδωσει καλά από τα υπόλοιπα κομάτια δηλαδη τη δεξαμενή και το καπακι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2011, 15:39 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog!!
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 21, 2011, 15:43 »
βασικα κοιτα το λαστιχακι κατω απο το πιπακι και της προεκτασης του ατμοποιητη μηπως ειναι κομενα η τσαλακομενα
αν δεν ειναι σωστα δεν υπαρχει υποπιεση αρα διαροη υγρου.
ο ατμο να ειναι σφιχτος και οχι λασκα καθως και
οκονεκτορας στην δεξαμενη.
οσο για το καμενο σου απαντησε ο craven.
αν φυσηξεις για να φερεις υγρο αντι για υποπιεση
θα δημιουργησεις πιεση οποτε θα εχεις διαροη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 49 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 33 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248748 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767048 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 173 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 366 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573446 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123997 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios