vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 3 χρήστες
noe, Giannis.B, Olga68

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #900 στις: Ιουνίου 25, 2013, 15:58 »
Κάνω 5ml περίπου την ημέρα. Άρα από ότι κατάλαβα μάλλον θέλει αλλαγή το σύρμα πλέον. έλπίζω να είναι αυτό και να στρώσει.
Το mesh αν έχω καταλάβει καλά δεν το αλλάζω ακόμα. Εσείς κάθε πότε το αλλάζετε συνήθως (το mesh).


Άλλαξε το σύρμα της αντίστασης και πλύνε με καθαρό τρεχούμενο νερό (αν θες ζεστό), το πλέγμα, έτσι ώστε να καθαρίσουν οι τρυπούλες του από τη μάκα.
Αν θες, κάψε το πλέγμα πριν το πλύνεις μια φορά, για να καεί και να φύγει πιο εύκολα η μάκα  ;)  .

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #901 στις: Ιουνίου 25, 2013, 15:59 »
Κάνω το εξής : Όταν δω ότι το υγρό μου γίνεται σκούρο αρκετά, ξετιλύγω την αντίσταση και με μια χαρτοπετσέτα αφαιρώ την "μάκα" και την ξανατοποθετώ. Σε περίπτωση ατυχήματος (αν κοπεί το σύρμα) αλλάζω το σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #902 στις: Ιουνίου 25, 2013, 16:05 »
Δημήτρη...


γνώμη μου έτσι? 8)  Το θεωρώ άσκοπο αυτό που κάνεις. Απλά κάνε μια νέα αντίσταση, αφού πρώτα θα κάψεις και θα ξεπλύνεις το πλέγμα.
Η μάκα του πλέγματος, συνεχίζει να υπάρχει επάνω του αν δεν πλυθεί. ;)


Μη φοβόσαστε να ξαναστήσετε!!! :D  Αν υπάρχει σωστή οξείδωση στο πλέγμα, θα ξαναδουλέψει με τη μία!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #903 στις: Ιουνίου 25, 2013, 17:00 »
Εγώ παιδιά με 2 RSST κάνω 10ml την ημέρα (5ml  με τον καθένα). Στις 4 μέρες αλλάζω σύρμα. Αν το αφήσω η γεύση πέφτει πολύ.

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #904 στις: Ιουνίου 25, 2013, 18:53 »
Έχω τον RSST περίπου 10 μέρες. Όλα δούλευαν άψογα με το πρώτο στήσιμο μεχρι που πριν 2 μέρες χωρίς να πειράξω τίποτα, σε κάποιες τζούρες μου γεμίζει υγρο μέσα στην καμπάνα. Είναι λες και στις συγκεκριμένες τζούρες έχεις κλέισει την τρύπα της καμπάνας και όπως ρουφάς το mesh λειτουργεί σαν "καλαμακι" και φέρνει το υγρό πάνω. Και μιλάμε για πολύ υγρό, πλημμύρα κανονική. Χτές μου το έκανε ήδη 4 φορές. Έχει ιδέα κανένας γιατί συμβαίνει ενώ έπαιζε απροβλημάτιστα 7-8 μέρες και δεν άλλαξα κάτι στο setup του?

Το πιθανότερο είναι πως έχεις αφήσει μεγάλο κενό στη μέση στο τύλιγμα του mesh και με δυνατές τζούρες περνάει πολύ υγρό μέσα το οποίο δεν ατμοποιείται και πλημμυρίζει στο χώρο.
Άλλη περίπτωση είναι να πατάς παραπάνω ενεργοποίηση και να ατμίζεις με σύντομη "τζούρα", εκεί οι υδρατμοί επιστρέφουν μέσα στη βάση ή παραμένουν στα τοιχώματα της καμπάνας.

Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #905 στις: Ιουνίου 25, 2013, 19:17 »
Τελικα λεω να δοκιμασω την τυχη μου..Κανενα λινκ απο εξωτερικο εχουμε?

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #906 στις: Ιουνίου 25, 2013, 19:20 »
Έχουμε , αλλά να το κάνεις τι ? είναι πιο ακριβός από ότι εδώ  8)

http://www.ecigwizard.com/tanks-rebuildable/rssgenesisrba.html
http://www.myvaporstore.com/SMOKTech_RSST_Atomizer_p/smok-rsst.htm

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #907 στις: Ιουνίου 25, 2013, 19:23 »
https://www.canvape.com/product-p/rsst.htm


αλλα γενικά δεν σε συμφέρει  αυτός απ'εξω με μεταφορικά παει στα ίδια με το να τον πάρεις απο εδω σε φυσικό καταστημα

Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #908 στις: Ιουνίου 25, 2013, 19:28 »
Να στε καλα για τις απαντησεις.Τελικα οντως θα παραγγειλω απο εδω.Τι αλλο περνω?Mesh?Συρμα?Διαστασεις διατομες??Τα φωτα σας παιδια,ειμαι ετοιμος να αρχισω το στριψιμο!

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #909 στις: Ιουνίου 25, 2013, 19:28 »
Είναι στο πακέτο όλα που ζητάς  ;)

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10615.msg596664.html#msg596664

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #910 στις: Ιουνίου 25, 2013, 23:07 »
Αν και τα καταφερα με το στησιμο σε rsst, απο ατμο κι γευση ειμαι καλυμμένος, αλλα δεν εχω την αισθηση του χτυπηματος, τουλαχιστον αυτη που ειχα με τα clearomizer εστω. ατμιζω με diy ~0,9mg/ml.
 υπαρχει καποια λυση-εξηγηση???

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #911 στις: Ιουνίου 26, 2013, 00:12 »
και εδω σε καλή τιμή.... κι αν δε κανω λάθος, υπάρχει και έκπτωση για τα μέλη 20%....

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #912 στις: Ιουνίου 26, 2013, 06:15 »
Αν και τα καταφερα με το στησιμο σε rsst, απο ατμο κι γευση ειμαι καλυμμένος, αλλα δεν εχω την αισθηση του χτυπηματος, τουλαχιστον αυτη που ειχα με τα clearomizer εστω. ατμιζω με diy ~0,9mg/ml.
υπαρχει καποια λυση-εξηγηση???

Δεν είναι συγκρινόμενα μεγέθη σε απόδοση genesis με clearo. Παίζει μεγάλο ρόλο το πως αποδίδει ο κάθε ατμοποιητής τη γεύση ενός υγρού. Αυτό μπορεί να γίνεται ακόμα και σε 2 genesis ή σε 2 clearomizers.
Όμως καλύτερα να βρεις εσύ μόνος το σωστό σετάρισμα που θα σου το δώσει αυτό, ίσως χρειάζεται να ανεβάσεις τα volts  :)

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #913 στις: Ιουνίου 26, 2013, 16:16 »
Το πιθανότερο είναι πως έχεις αφήσει μεγάλο κενό στη μέση στο τύλιγμα του mesh και με δυνατές τζούρες περνάει πολύ υγρό μέσα το οποίο δεν ατμοποιείται και πλημμυρίζει στο χώρο.
Άλλη περίπτωση είναι να πατάς παραπάνω ενεργοποίηση και να ατμίζεις με σύντομη "τζούρα", εκεί οι υδρατμοί επιστρέφουν μέσα στη βάση ή παραμένουν στα τοιχώματα της καμπάνας.

Το κενό στο mesh είναι όσο μια βελόνα αλλά όπως και να έχει όπως προείπα δούλευε μια χαρά με αυτό το κενό μια βδομάδα. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι η αντίσταση έχει "παχύνει", έχει πίάσει μάκα δηλαδή. Δοκίμασα μερικά dry burn αλλά δεν πολυκαθάρισε και ετσι την έξυσα ελαφρώς με μια βελόνα. Από χτες το βράδυ που τον δουλεύω δεν έχει ανεβάσει ακόμα υγρό. Ελπίζω να ήταν αυτό το πρόβλημα

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #914 στις: Ιουνίου 26, 2013, 20:57 »
Άλλαξε την τι περιμένεις ? να πιάσει κάμπιες ?  :laugh1: :laugh1:
Αν όμως δεν θες και βαριέσαι , πάρε ένα βουρτσάκι νοτισμένο με νερό και ξύσε την
μαλακά και μετά σιγά-σιγά μόλις έχει φύγει η πολύ "μάκα" άρχισε να κάνεις dry-burn
θα γίνει πάλι σαν καινούργια και με τα ανάματα θα στεγνώσει το mesh  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823468 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114432 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506426 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8809 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154317 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568264 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243358 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293570 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762296 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3903 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem