vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 1 χρήστης
ZoeM

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #450 στις: Μαρτίου 22, 2013, 04:45 »
Εχω τον RSS κανα δυο μερες στα χερια μου και σημερα βρηκα χρονο να ασχοληθω λιγο μαζι του.
Εκανα ενα σεταπ ετσι στα γρηγορα με 400αρι 35Χ35 και 20αρι συρμα στα 2,2 μου βγηκε η αντισταση και λογω οτι ξερω τι γαιδουρινο χτυπημα βγαζει αν σου κατσει εβαλα μεσα 18αρα vg.
Μετα απο αρκετο καιρο πεφτω τοσο χαμηλα σε νικοτινη απο τα 36 mg που ημουν και απο οτι βλεπω παω ακομα πιο κατω γιατι δεν αντέχετε  :fight_shot_thickgun: :fight_shot_bandana:
Και ακομα δεν εχει στρωσει :wall:


Σίγουρα δεν χωτ σπωτιάζεις? Δεν είναι λογικό να πέφτεις τόσο... Όχι αρκετά για καμμένο χωτ σπωτ αλλα πάλι να μην δουλεύει καλά... (μην πέσετε και με φάτε.. Απορία κάνω...)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #451 στις: Μαρτίου 22, 2013, 08:19 »
μετα απο πολλές προσπάθειες τελικά κατάφερα να δουλέψει με 3 σπείρες στα 1,9 Ω περίπου
γευση πολύ καλή ντουμάνι καλό και χτύπημα καλό
 ( υποθέτω με άλλο σύρμα οπου να κάνω 4 σπείρες και αντίστση γύρω στα 1,7 θα είναι μπαμ)
και επίσης πανέμορφος

Τώρα στα αρνητικά
η καμπάνα δεν κουμπώνει τέλεια με το υπόλοιπο σώμα ( κενό χιλιοστών)
εκτός απο το δικό του ντριπτιπ τα υπόλοιπα κολυμπάνε
και τέλος πολλές διαρροές ( απο τον πόλο αλλά και στην καμπάνα λίμνη)
στην καμπάνα πολύ υγρό καθε 1  ώρα καθαρίζω

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #452 στις: Μαρτίου 22, 2013, 08:55 »
Για διαρροή στον πόλο όπως έχω πει πρέπει να βρεις το ιδανικό σημείο να μην εξέχει ο άξονας
από τον κονέκτορα ( λίγο δύσκολο ) αλλά με το σιλικονάκι του Aga-T ... Τέλος διαρροή  :yes:

Για την καμπάνα έχει υδρατμούς όπως σε όλους τους genesis δεν γίνεται κάτι με αυτό, αλλά
δεν ενοχλεί στο άτμισμα εκτός και αν κάποιος δεν το καθαρίζει με νερό κάθε 2-3 ml περίπου,
και μαζεύει πολλούς υδρατμούς οπότε αλλοιώνεται η γεύση ή έχει σφύριγμα στην "τζούρα".

Η καμπάνα εφαρμόζει τέλεια αλλά μπαίνει λίγο σφιχτά και βγαίνει πάλι σφιχτά.

Για το 510 drip δεν έχω άποψη μιας και ο δικός κουμπώνει άνετα χωρίς να υπάρχει χαλαρότητα
όλα τα drips 510.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #453 στις: Μαρτίου 22, 2013, 09:08 »
αλλά με το σιλικονάκι του Aga-T ... Τέλος διαρροή  :yes:

το έκανα αλλά δεν έμενε σταθερός ο θετικός πόλος έφευγε το σύρμα


Η καμπάνα εφαρμόζει τέλεια αλλά μπαίνει λίγο σφιχτά και βγαίνει πάλι σφιχτά.
 

ναι μπαίνει και βγαίνει δύσκολα αλλά σε μένα αφήνει ενα μικρό κενό

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #454 στις: Μαρτίου 22, 2013, 09:16 »

ναι μπαίνει και βγαίνει δύσκολα αλλά σε μένα αφήνει ενα μικρό κενό
Ρίξε λίγο από το υγρό σου πάνω στο o-ring της καμπάνας, και μάλλον θα φτιάξει....

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #455 στις: Μαρτίου 22, 2013, 09:35 »
Χρήστο, αν έχεις πρόβλημα με το σιλικονάκι, κάνε όπως ο Κωνσταντίνος ( Demkoni ) με το O ring.

Για το κλείσιμο της καμπάνας που λες μήπως δεν έχεις σφίξει καλά το tank με το πάνω καπάκι-βάση
και σε γελάει στο μάτι ή είναι στραβά βιδωμένο ?


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #456 στις: Μαρτίου 22, 2013, 09:37 »
το έκανα αλλά δεν έμενε σταθερός ο θετικός πόλος έφευγε το σύρμα


Μάλλον μαζί το γράφαμε Γιάννη!!!! :respect_hat:


Wilde δες και εδώ.
Το θετικό με το όρινγκ είναι ότι σφίγγει κι άλλο το ελατήριο και γίνεται ακόμη πιο σταθερή η συγκράτηση του σύρματος. ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16370.msg602746.html#msg602746
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2013, 10:01 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος charis39

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #457 στις: Μαρτίου 22, 2013, 12:51 »
Με το ribbon   είναι 2 φορές καλύτερος   :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby:        :sign_trelaaa:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #458 στις: Μαρτίου 22, 2013, 12:58 »
Οι διαρροές του πόλου εύκολα σταματάνε: το σιλικονάκι του aga-t v2 σε συνδυαασμό με ένα ψιλό ο-ringάκι και βίδωμα του πόλου χωρίς ΄πομως να εξέχει από την βάση. Να τον αφήνουμε στο τραπέζι και να κάθεται χωρίς παίξιμο κατευθείαν.

Εγώ δεν την πάλεψα με τα ζουμιά στην καμπανα. Δύο μέρες μαζί με τον aga-t v2, ίδια ποσότητα ατμίσματος, σε ίδια αντίσταση, με ίδια τάση: στον aga-t απλώς υγρασία, το λογικό. Στον rss ποτάμι, στην τρίτη φορά που γέμισα, έπρεπε να έχω λεκάνη από κάτω να μαζέψει τα ζουμιά...

Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που μπήκε στην άκρη.

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #459 στις: Μαρτίου 22, 2013, 13:04 »
μετα απο πολλές προσπάθειες τελικά κατάφερα να δουλέψει με 3 σπείρες στα 1,9 Ω περίπου
γευση πολύ καλή ντουμάνι καλό και χτύπημα καλό

αδελφε WILDE πες μου τι εκανες να το κανω κι εγω!  :wall:
Ακομα δεν μπορεσα να τον σεταρω αξιοπρεπως.
Μολις δοκιμασα με 0,15 συρμα και δεν ειδα καμια διαφορα, ισως και χειροτερα.
Αυτο με κανει να χαιρομαι, μιας και πρεπει να εχω κανει κατι με το μες και την οξειδωση.
Δωστε καμια συμβουλη ρε παιδια.... :respect:

π.ς.: 0,15 συρμα και 3 σπειρες, μιλαμε για αντισταση κατω του 1,8 περιπου. Νομιζω οτι δεν εκανα καλη προετοιμασια το μες. Ακολουθησα οτι ειδα στα βιντεακια. Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω ή να αλλαξω;
 

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #460 στις: Μαρτίου 22, 2013, 13:20 »
ξεκίνα απο τα βασικά
βγάλε το πλέγμα όπως είναι και καυτο δυο φορές απο 20δευτερα στο γκαζάκι
μετά πριν το τοποθετήσεις κάνε τρεις σπείρες κολητές
 και μετα αφου το βάλεις πιάσε πρώτα τον θετικό και μετά στον αρνητικό
(θα ανόιξουν οι σπείρες όσο πρέπει)
αν δε σου κάνει hot spot πυροβόλα

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #461 στις: Μαρτίου 22, 2013, 13:26 »
οπα! ειπες να στριψω ΠΡΙΝ βαλω το μες στη θεση του;
στο βιντεακι ειδα να στριβει με το μες στην τρυπα.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fPuTwDM38no&feature=player_embedded[/youtube]
Λες να εγινε εκει η πατατα;
Το συρμα θελει να στριφτει σφιχτο σε βελονα, οπως κανουμε και με το φυτιλι;

Για να κανω μια δοκιμη....

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #462 στις: Μαρτίου 22, 2013, 13:29 »
έτσι το κάνω εγώ και μου δουλεύει
στην αρχή οχι πολύ σφικτό
μετά που θα απλώσει για να πιαστεί στους πόλους θα στρώσει

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #463 στις: Μαρτίου 22, 2013, 13:31 »
Νομιζω οτι δεν εκανα καλη προετοιμασια το μες. Ακολουθησα οτι ειδα στα βιντεακια. Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω ή να αλλαξω;

Κατ αρχήν έχεις την τρύπα της καμπάνας σε ίδια ευθεία με το mesh ? αν όχι ξεκίνα με αυτό. SOS !!

Οξείδωσε καλά το mesh κάψτο σε γκαζάκι καλά μέχρι να γίνει όλο μαύρο χωρίς κανένα σημείο γκρι
ή με κενά. Παρόλο που το έχεις κλείσει ( στρίψει ) άνοιξε το και κάψτο καλά και μετά αφού το κλείσεις
(τυλίξεις) κάψτο μια και τέρμα.

Ξεκίνα μόλις και περάσεις το σύρμα να δοκιμάζεις τις σπείρες ενεργοποιώντας τον ατμοποιητή να δεις αν ανάβουν όλες οι σπείρες ομοιόμορφα, αν όχι απομάκρυνε τες μεταξύ τους και κοίταξε αν στην πάνω σπείρα έχει λάμψη που σημαίνει πως έχεις πάλι hot spot. Προσπάθησε με μια καρφίτσα παράλληλα να διορθώσεις την πάνω σπείρα ή να σφίξεις καλύτερα το σύρμα γιατί πολλές φορές παίρνεις hotspot επειδή δεν ακουμπά καλά η τελευταία στο mesh.

Όλες οι σπείρες πρέπει να είναι εφαπτόμενες με το mesh χωρίς να το "πνίγουν" αλλά χωρίς κανένα κενό στον περίγυρο αυτού.

Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε  :)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #464 στις: Μαρτίου 22, 2013, 13:32 »

Σίγουρα δεν χωτ σπωτιάζεις? Δεν είναι λογικό να πέφτεις τόσο... Όχι αρκετά για καμμένο χωτ σπωτ αλλα πάλι να μην δουλεύει καλά... (μην πέσετε και με φάτε.. Απορία κάνω...)
Ρε λες μετα απο τοσα χρονια να μην καταλαβαινω αν εχω χοτ σποτ η αλλοιωση στην γευση? :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Να ημουν και πρωταρης θα το καταλαβαινα το ερωτημα η απορια σου αλλα ετσι με ριχνεις με τοσα χρονια στα θρανια  :laugh1:
Οταν εχεις αντιμετωπισει προβληματα οπως ποσο bluefoam να βαλεις η ποσο πολυεστερα να βαλεις κατι τετοια με χοτ σποτ ειναι γελοια για μενα  :))
Το χθεσινο προχειρο σεταπ
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hHUtb2eEFgI&feature=youtu.be[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2013, 14:59 από SEB »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499130 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy