vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 8 χρήστες
skoubri, Barbapaidi, maprix, grag, Ηρακλης, lagoudakis, dallaskdp, Buliwyf

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #480 στις: Μαρτίου 22, 2013, 22:30 »
Μα στην πρώτη φωτο, φαίνεται κενό φίλε μου πάνω από το τανκ και το  πανω καπακι, μάλλον δεν το έχεις κουμπωσει καλά....

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Δες την δευτερη φωτο,αυτη ειναι η πρωτη,μετα το ανοιξα.


Και ραγισμα δεν βλεπω να εχει.Ασε που δεν ξερναει μονο απο μια μερια αλλα γυρω γυρω,αναλογος απο που θα πλαγιασει εστω και λιγο.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #481 στις: Μαρτίου 22, 2013, 22:35 »
Οκ, απλά είδα αυτό το κενο στη φωτο...αλλιώς δεν δικαιολογείται υγρό εκεί...



Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #482 στις: Μαρτίου 22, 2013, 22:49 »
Και εγω όπως και οι υπόλοιποι έχουμε διαπιστώσει μεγάλη συσσώρευση υγρού στην καμπάνα
με αποτέλεσμα τον συχνό καθαρισμό της
αλλά μόνο την καμπάνα καθάριζα και διαπίστωσα μετά απο λίγο υγρο συσσωρευμένο κάτω απο το o ring
μήπως δεν το είχες προσέξει με αποτέλεσμα να σου στάζει έξω

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #483 στις: Μαρτίου 22, 2013, 22:52 »
1) εδω στον ιδιο ατμο και υγρο με λιγο διαφορετικο στησιμο μπορει να δεις μεγαλη διαφορα στο χτυπημα... δεν ειναι παραλογο... ;)
2) Μπορει να μην εχεις πολυ καλη τροφοδοσια (οχι στο σημειο που να παιρνεις καμμενο/μεταλλιλα)
ή μπορει το υγρο σου να εχει "πραγματικα" αυτη την γευση και τωρα την ανακαλυπτεις καλυτερα..

(+πλυμενος ατμο και προσεχεις την τρυπα να ειναι φατσα στο μες)
1,7-2Ωμ αντισταση πιστευω ειναι ιδανικο ευρος να παιζεις, στην ταση ρυθμιζεις ωστε να εχεις την μεγιστη αποδοση (χτυπημα/ντουμανι/γευση)


τι εννοείς φάτσα στο mesh?

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #484 στις: Μαρτίου 22, 2013, 22:54 »
μηπως δεν εχεις βιδωσει το πανω μερος του ατμοποιητη στον καθετο αξονα?πολλες φορες εχουμε δει να συμβαινει κατι παρομοιο.αν εχει απο μεσα το διαφανο o-ring δε μπορω να φανταστω τι αλλο μπορει να συμβαινει.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #485 στις: Μαρτίου 22, 2013, 22:55 »

τι εννοείς φάτσα στο mesh?
η τρύπα να βλέπει το πλέγμα
να είναι ακριβως πάνω

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #486 στις: Μαρτίου 22, 2013, 23:03 »
Δεν ειναι φιλε μου απο την καμπανα.Το γεμιζω χωρις καμπανα και σε χρονο D αρχιζει να ξερναει αναμεσα απο το πανω καπακι και το τανκ.
Στο πανω καπακι απο μεσα εχει μια πατουρα κυκλικα που φωλιαζει το τανκ εκει.Απο κει εχω διαροες. Δεν ξερω αν ειχε κανα ορινκ  δεν το προσεξα και στο καθαρισμα το εχασα.....δεν ξερω,αλλα ετσι ο ατμοποιητης ειναι για πεταμα.

εχει ορινκ..ενα ασπρο.

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #487 στις: Μαρτίου 22, 2013, 23:10 »
Δεν ειναι φιλε μου απο την καμπανα.Το γεμιζω χωρις καμπανα και σε χρονο D αρχιζει να ξερναει αναμεσα απο το πανω καπακι και το τανκ.
Στο πανω καπακι απο μεσα εχει μια πατουρα κυκλικα που φωλιαζει το τανκ εκει.Απο κει εχω διαροες. Δεν ξερω αν ειχε κανα ορινκ  δεν το προσεξα και στο καθαρισμα το εχασα.....δεν ξερω,αλλα ετσι ο ατμοποιητης ειναι για πεταμα.

Δεν έχεις σφίξει-κλείσει σωστά το τάνκ με την βάση , όπως φαίνεται καθαρά από τις φωτό σου.



Κοίτα πως είναι ο ατμοποιητής στο πρώτο πόστ να καταλάβεις  :)

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #488 στις: Μαρτίου 22, 2013, 23:17 »
Γιαννη αυτη η φωτο ειναι κανονικα η δευτερη ασχετα αν την εβαλα εδω πρωτη.τον ειχα ανοιξει. Ομως εδω λενε οτι μεσα εχει ορινκ τελεικα,κατι που εγω δεν το προσεξα και ισως να μου εφηγε την ωρα που τον καθαριζα και να μην το πηρα χαμπαρι. Αν υπαρχει καμια φωτο με αυτο το ορινκ ας την βαλει καποιος να ξερω τι ψαχνω.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #489 στις: Μαρτίου 22, 2013, 23:17 »
Δεν ξερω αν ειχε κανα ορινκ  δεν το προσεξα και στο καθαρισμα το εχασα.....δεν ξερω,αλλα ετσι ο ατμοποιητης ειναι για πεταμα.

Η διάσταση του, δεν νομίζω να είναι δύσκολη να την βρεις, για να αγοράσεις άλλο.... Είναι κρίμα να πάει για πέταμα, αν πάλι το αποφασίσεις, θα χαρώ να τον πετάξεις σε μένα! ;D

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #490 στις: Μαρτίου 22, 2013, 23:33 »
Αν υπαρχει καμια φωτο με αυτο το ορινκ ας την βαλει καποιος να ξερω τι ψαχνω.



Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #491 στις: Μαρτίου 22, 2013, 23:55 »
Ευχαριστω πολυ ολους σας  :respect: :respect: :respect: :respect:


Να εισαι καλα γιαννη!


Και αν μου επιτρεπετε θα ηθελα να ευχαριστησω και την Μαρια(fabvape) για το ενδιαφερων που εδειξε για να λυθει το προβλημα. Μαρια...... :respect_hat:

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #492 στις: Μαρτίου 23, 2013, 00:01 »
και μεις ευχαριστούμε που δεν είδαμε το ποδόσφαιρο για να σου βρούμε λύση  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #493 στις: Μαρτίου 23, 2013, 00:11 »
τελικα λυθηκε το προβλημα σου ή εχεις χασει το o-ring?
οφ-τοπικ δε χασατε και τιποτα που δεν ειδατε τονν αγωνα.

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #494 στις: Μαρτίου 23, 2013, 00:27 »
αξιζει τον κοπο πιστευω να μπω στους genesis με τον συγκεκριμενο μετα απο οσα διαβασα...μια απορια εχω...η διαμετρος για το mesh για ποιο λογο διευκρινιζεται στα specs του? δεν ειναι στανταρ η διαμετρος της οπης σε ολους τους genesis? σκεφτομαι να παρω ετοιμο καμμενο mesh απο το μπιχλιμπιδι...θα πρεπει να ρωτησω αν κανει για αυτον τον RSS πρωτα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6275 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117296 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508527 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244454 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763400 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog