vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

277 επισκέπτες, 4 χρήστες
Parolos, camber, karmakoma, Tem

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #405 στις: Φεβρουαρίου 20, 2014, 20:48 »
Δεν έχεις άδικο η αλήθεια πάντως είναι ότι με τα παλμικά έχω πια και εγώ σημαντικό πρόβλημα. Παρότι καλύτερη κατασκευή ο SVD θεωρώ ότι στην διαχείριση ρευμάτων είναι λίγο χειρότερο από το Vamo. Αν παρατηρήσεις ειδικά όταν κάνεις το αρχικό setup ή σε κάποιο dry burn ότι η αντίσταση είναι σαν να αναβοσβήνει. Ίσως αυτό να ευθύνεται για την μεταλλική γεύση που λες εφόσον σε μηχανικό δεν έχεις το ίδιο πρόβλημα. Ή εναλλακτικά δοκίμασε το σε κάποιο provari ή DNA mod νομίζω ότι δεν θα έχεις θέμα.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #406 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 12:43 »
Πάντως επειδή έχω ιδία άποψη για την πολιτική επιστροφών τους σου προτείνω να ανοίξεις ένα support ticket και να το στείλεις πίσω. Εφόσον δεν έχεις κλείσει 6μηνο θα σου δώσουν και τα χρήματα της αποστολής και θα σου το αντικαταστήσουν. Αν έχεις απορία ρώτα ότι θέλεις είτε από εδώ είτε με pm


Έπειτα από ticket που άνοιξα στη fasttech μου πρότειναν αντικατάσταση (replacement) του SVD. Βασικά δέχθηκα άσχετα που θα μείνω για ένα διάστημα χωρίς mod. Ποιος ξέρει να μου πει πόσο χρόνο παίρνει αυτή η διαδικασία με τη fasttech; Θα μου στείλουν καινούργιο και ταυτόχρονα θα επιστρέψω το παλιό ή θα το στείλω πρώτα εγώ και μετά θα στείλουν αυτοί καινούργιο;
Γιατί αν είναι να μου πάρει κανένα 2μηνο άστα να πάνε...

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #407 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 12:53 »
θα παραληφθει ,θα ελεχθει,θα αποσταλλει νεο..αυτη ειναι η σειρα...............

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #408 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 12:54 »
Το πακετάρεις το πας στα ΕΛΤΑ και τους ρωτάς την φτηνότερη τιμή για αποστολή Σιγκαπούρη (θα βρεις τη διεύθυνση στο site της fasttech). Τους ενημερώνεις σου δίνουν το οκ πληρώνεις την αποστολή και τους βάζεις στο ticket αντίγραφο της απόδειξης. Θα σε ρωτήσουν αν τα θες σε λεφτά ή κουπόνι και θα δεις και την αποστολή του νέου SVD στις παραγγελίες σου αλλά σε κατάσταση on hold. Η κατάσταση του θα αλλάξει μόλις παραλάβουν τον δικό σου. Δυστυχώς όπως αντιλαμβάνεσαι το δίμηνο δύσκολα το γλυτώνεις

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #409 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 13:29 »
ρε παιδιά, αντιγράφω απο το site της innokin μια ανακοίνωση που έχει βγάλει σχετικά με την fasttech

"We Innokin make the following statements in response to the pricing discussion about "Innokin Products" Fast Tech sell:
 
  1. As we all know that it is very difficult to avoid faking products on the internet. Innokin will fight firmly against fake products and try our best to protect the interests of our cusumers and distributors.
  2. We sell our products to our distributors at the same prices,  maintainning the retailing price will not result in maximizing our profit. On the contrary, if Fast Tech are selling our products, the more they sell, the more profit we can make. As a manufacturer, large sales is the key to ensure our profit.  But being a responsible brand,  indulging fake products or unreasonable pricing sellings will cause damage to the whole market.
 3. As a company that respects intellectual property right, we won't infringe intellectual property rights, we have always been sticking to develope our own electronic cigarettes in an innovative way. China also have many companies that respect intellectual property rights."


Επειδή τα αγγλικά μου είναι χάλια (ίσως και ανύπαρκτα!) υπάρχει κάποιος που να μπορεί να βγάλει νόημα και να δούμε τί ακριβώς εννοεί ο ποιητής?

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #410 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 13:36 »
1. Θα κάνουμε ότι μπορούμε να σας προστατέψουμε από αντίγραφα
2. Πουλάμε σε όλους με μαρκέ τιμές. Η fastech πουλάει μεγάλες ποσότητες (οκ και?)
3. Σεβόμαστε την πνευματική ιδιοκτησία. Και άλλοι κινέζοι τη σέβονται (εδώ γελάμε?)


Εν ολίγοις απολύτως τίποτα

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #411 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 13:39 »
To φαντάστηκα απο τα λίγα που κατάλαβα αλλα τα αγγλικά μου...δεν!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1943
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #412 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 15:20 »
Kι όμως, δεν είναι απολύτως τίποτα.
Ειδικά σε ότι αφορά το 2, νομίζω ότι εννοεί πως η τιμολόγηση των προϊόντων από τους μεταπωλητές είναι καθαρά δική τους υπόθεση, καθόσον αυτό που ενδιαφέρει την innokin είναι η πώληση μεγάλων ποσοτήτων. Έτσι λοιπόν, αντίστοιχα, και η fasttech, επειδή ακριβώς εξαρτά τα κέρδη της από την ποσότητα των πωλήσεών της, καθορίζει κατά το δοκούν την (περισσότερο επιθετική) τιμολογιακή της πολιτική.

π.χ. Είμαι κατασκευαστής που φτιάχνει τζιν παντελόνια. Πουλάω αυτό το προϊόν σε όποιον το θέλει για το μαγαζί του 20 ευρόπουλα. ΔΕΝ καθορίζω πόσο θα το πουλήσει αυτός, αυτή είναι δικιά του δουλειά.
Έχω λοιπόν 2 πελάτες. Ο ένας αγοράζει (και προφανώς πουλάει) 10 παντελόνια το μήνα, κι ο άλλος 100.
Ο πρώτος, πουλάει το κάθε ένα από αυτά έναντι 45 ευρώ, και αποκομίζει κέρδος από αυτά 250 ευρώ. Ο δεύτερος, τα πουλάει έναντι 28 ευρώ και κερδίζει 800.
Εγώ θέλω και τους δύο πελάτες, αλλά είναι προφανές ποιος από τους δύο μου είναι πιο πολύτιμος.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #413 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 15:51 »
ε ναι αλλα στο θέμα που μας ενδιαφέρει πιο πολύ δηλαδή αν ειναι καποια γνήσια ή όχι δε λέει πως η fasttech εχει μαιμούδες!!!


Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #414 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 15:55 »
Σύμφωνοι μια χαρά τα λες απλά δεν έχω καταλάβει τι με αφορά σαν καταναλωτή να δω αυτή την ανακοίνωση στο site της Innokin. Πέρα από την διαφήμιση (ή έμμεση σύσταση) να το πάρουμε από fasttech (αν και καλά την χρησιμοποιεί σαν παράδειγμα) τα υπόλοιπα είναι παντελώς ανούσια. Εσύ πήρες από το κείμενο αυτό κάποια πληροφορία που είτε δεν ήξερες είτε θα μπορούσε να σε ενδιαφέρει για κάποιο λόγο? (πέραν του ότι εμείς και κάποιες άλλες κινέζικες εταιρίες προστατεύουμε τα πνευματικά δικαιώματα που άποψη μου είναι ότι πιο ειρωνικό έχω δει σε site)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #415 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 17:59 »
Εγώ άλλο καταλαβαίνω από το 2, το οποίο μεταφράζω ως:

Πουλάμε τα προΙόντα μας στους διανομείς στις ίδιες τιμές, το να ζητάμε φιξ τιμή λιανικής δεν μεγιστοποιεί το κέρδος μας. Αντίθετα, αν η fasttech πουλούσε τα προϊόντα μας, όσο περισσότερα πουλούσε, τόσο μεγαλύτερο κέρδος θα βγάζαμε(βλ.

π.χ. Είμαι κατασκευαστής που φτιάχνει τζιν παντελόνια. Πουλάω αυτό το προϊόν σε όποιον το θέλει για το μαγαζί του 20 ευρόπουλα. ΔΕΝ καθορίζω πόσο θα το πουλήσει αυτός, αυτή είναι δικιά του δουλειά.
Έχω λοιπόν 2 πελάτες. Ο ένας αγοράζει (και προφανώς πουλάει) 10 παντελόνια το μήνα, κι ο άλλος 100.
Ο πρώτος, πουλάει το κάθε ένα από αυτά έναντι 45 ευρώ, και αποκομίζει κέρδος από αυτά 250 ευρώ. Ο δεύτερος, τα πουλάει έναντι 28 ευρώ και κερδίζει 800.
Εγώ θέλω και τους δύο πελάτες, αλλά είναι προφανές ποιος από τους δύο μου είναι πιο πολύτιμος.

. Ως κατασκευαστές, ο όγκος πωλήσεων είναι το κλειδί για τα κέρδη. Αλλά σαν υπεύθυνη εταιρεία, το να ανεχόμαστε μαϊμούδες ή παράλογη τιμολογιακή πολιτική, θα οδηγούσε σε ζημιά της αγοράς.

Το συμπέρασμά μου, είναι ότι η Innokin δεν δίνει στην fasttech. Τώρα το ότι το 3 είναι κάργα ειρωνία όπως και το "το να ανεχόμαστε μαϊμούδες", θα πέσει φωτιά να με κάψει αν δεν συμφωνήσω.

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #416 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 18:12 »
Παντως το δικό μου που πήρα απο ft τον Οκτωβριο δουλευει αψογα  :thumpup:
και εχει φαει και τις κολοτουμπες του ::)

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #417 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 19:41 »
Επειδή ίσως τελικά λόγω της απίστευτης ασάφειας της διατύπωσης τους να έχεις και δίκιο επανέρχομαι μετά από μια μικρή αναζήτηση. Η fasttech διαρρηγνύει τα ιμάτια της ότι όταν αναγράφει τον τίτλο authentic στο προϊόν τότε είναι αυθεντικό. Εδώ μάλιστα αναφέρει συγκεκριμένα και την innokin και τα προϊόντα της.
Η innokin από την πλευρά της έχει μια τελείως ξεκάθαρη ανακοίνωση εδώ που εν συντομία λέει "ποιοι είναι οι κύριοι δεν τους ξέρω δεν τους γνωρίζω".
Με λίγη προσοχή βέβαια και προσεκτική από μέρους της διατύπωση πουθενά δεν λέει ξεκάθαρα ότι είναι μαϊμού αυτά που πουλάει η fasttech. Λέει αοριστίες τύπου ψάξαμε στα κιτάπια μας και δεν τους βρήκαμε κάπου να αγοράζουν από εμάς οπότε να προσέχετε γιατί μπορεί και να μην είναι δικά μας και...άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.
Και τελικά η απορία μου λύνεται εδώ όπου εξηγεί το γεγονός ότι όντως δεν αγοράζει απευθείας από την innokin αλλά έχει μια εικονική εταιρία που αγοράζει από εκεί και μετά φυσικά έχει το δικαίωμα να σπάσει το θέμα της fix τιμής και να πουλάει όσο φτηνά θέλει. Πράγμα που φυσικά δεν αρέσει καθόλου στην innokin μιας και φαίνεται ότι τελικά χαμένοι είναι οι πελάτες της που αναγκάζονται και πουλάνε ακριβότερα.
Κερδισμένοι τελικά είμαστε εμείς έστω και αν η fasttech κινείται στα όρια του αθέμιτου αλλά σε τελική σε καπιταλιστική κοινωνία ζούμε και αυτά αφορούν εκείνους που κερδίζουν από αυτή την ιστορία

Αποσυνδεδεμένος panos76

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #418 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 19:49 »
 Και το δικό μου από fasttech είναι και πάει σφαίρα.
…………ως τώρα τουλάχιστον.
 

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #419 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 23:17 »
Δυστυχώς όπως αντιλαμβάνεσαι το δίμηνο δύσκολα το γλυτώνεις


Καλά κρασιά, κρατάω τότε το παλιό, αν είναι να μπω σε τέτοια διαδικασία (2 μήνες και βάλε) bye bye bueatiful. Άσε που μπορεί να μου το ξαναγυρίσουν πίσω ότι και καλά δεν έχει τίποτα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342881 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios