vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

340 επισκέπτες, 4 χρήστες
ThioVag, Tem, camber, bloodlessz

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #390 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 00:07 »
Πάντως στο δικό μου SVD από το καπάκι φεύγει το μαύρο πλαστικό που καλύπτει το ελατήριο, αν το γυρίσεις ανάποδα δηλαδή το καπάκι , είναι σχεδόν έτοιμο να πέσει. Δεν βλέπω να έχει σπειρώματα πουθενά στο καπάκι. Πάντως συνεχίζει να ατμίζει, αν και από πάντα (από τότε που το αγόρασα-fasttech) μου κλείνει από μόνο του την μπαταρία, είτε φορτισμένη είτε λιγότερο φορτισμένη, και κάπου όλο αυτό έχει καταντήσει σπαστικό. Μάλλον θα φάει σουτ. Μου το κάνει σε 6 μπαταρίες Panasonic, 4 Samsung και κάτι noname που έχω. Μα σε όλες ρε παιδί μου;
Στην αρχή σκέφτηκα μήπως στρεσσάρω πολύ τις μπαταρίες αλλά ξέρω γω; Σα να μην κάνει καλή επαφή, σαν να μην μπορεί να δώσει η μπαταρία περισσότερο ρεύμα. Τι να πω
Αν δεν είχα αυτό το πρόβλημα θα έλεγα πως ήταν η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Πάντως ένα κουλό που βλέπω είναι πως όταν κρατάω το mod προς τα κάτω και ατμίζω μου δίνει καλά ρεύματα, αν το κρατήσω σε σχεδόν οριζόντια θέση, είναι έτοιμο να σβήσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2014, 00:20 από testament »

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #391 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 06:34 »
παιδια τα φωτα σας !!!! εκανα μια διπλη αντισταση στον vivi nova ( οχι cross ) , την μετραω με το Svd και μου δειχνει 0,8 Ohm.
τις δινω.... και παιζει κανονικα....
ποιο ειναι το οριο της χαμηλοτερης αντιστασης που παιζει ???
ειναι λογικο που δεν γραφει Low Ohm ????


Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #392 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 10:18 »
Αν θυμαμαι καλα, παιζει μεχρι 1,2 ωμ και 5 Α. Οποτε δεν ειναι φυσιολογικο.... Αλλα εγω στην θεση σου θα χαιρομουν.

@ testament
Αναφερεσαι στο κουμπι ενεργοποιησης (fire button), σωστα;
Γιατι δεν το εστειλες πισω;

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #393 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 10:43 »
Πάντως και σε εμένα 0,8Ω αντίσταση μετρημένη στο ΤΣΑΦ την μετράει 1,1Ω και παίζει κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος liogas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #394 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 11:47 »
Κάτοχος και εγώ του συγκεκρίμένου εργαλείου(iTaste SVD),έχω παρατηρήσει το εξής έχω την ΣΟΦΙΑ όταν την δουλευω σε ένα μηχανικό mod με φορτισμένη μπαταρία όλα καλά όταν την βάζω πάνω στον SVD και τον ρυθμίζω 3,7volt το πολύ (αντίσταση 1.9 πάντα η ΣΟΦΙΑ) παίρνω την αίσθηση καμένου και μεταλίλας και αναγκάζομαι να παίξω ποιο χαμηλά ακόμα στα 3.4 με 3.5 volt που και πάλι καμια φορά την ακούω στην γεύση την μεταλίλα...έχει παρατηρήσει κανεις άλλος το φαινόμενο αυτό?

Αποσυνδεδεμένος panos76

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #395 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 11:58 »
 Καλημέρα. Χρησιμοποιώ και εγώ τη ΣΟΦΙΑ με το SVD , καμένο έχω πάρει αν ανεβάσω τα watt, αλλά μεταλλική γεύση ΠΟΤΕ. Για τη μεταλλική γεύση δεν νομίζω να ευθύνεται το mod.
 

Αποσυνδεδεμένος liogas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #396 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 12:17 »
ισως το καμένο μου αφήνει αυτην την μεταλική γευση...πόσα volt το δουλευεις εσυ ?

Αποσυνδεδεμένος panos76

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #397 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 12:36 »
 Δεν το δουλεύω με volt, αλλά με watt. 8w και 1,9Ω αντίσταση.  Στα 3,7 που είπες, εμένα  μου δουλεύουν  χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Αποσυνδεδεμένος liogas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #398 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 16:18 »
Τι να πω σε εμένα όταν το δουλεύω 8watt είναι πολυ μου έρχετε λίγο καμμένο με την ΣΟΦΙΑ είδικα με το THE Dripper στα 8watt είναι ποιο έντονο και έτσι  το δουλεύω 7watt το πολύ

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #399 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 17:40 »
Να υποθέσω ότι η αντίσταση σου είναι με (αντίσταση σύρμα) και non ή σκέτη με (αντίσταση σύρμα) ?

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #400 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 18:54 »
Kατοχος και εγω του εργαλειου, αξιοπρεπες στη χρηση και "τιμιο" για τα λεφτα του. Εχω παρατηρησει διαφορα στο ατμισμα οταν η ρυθμιση γινεται στα watt με το ατμισμα στα αντιστοιχα volt σε σχεση και με την αντισταση (συμφωνα με τους πινακες). Δεν παιζει φυσικα κανενα ρολο, απλα εγκυκλοπαιδικα το λεω οτι παρατηρω αναντιστοιχια τασης- ισχυος στα επι μερους χαρακτηριστικα του ατμισματος (ντουμανι,γευση).

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #401 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 02:57 »
Αν θυμαμαι καλα, παιζει μεχρι 1,2 ωμ και 5 Α. Οποτε δεν ειναι φυσιολογικο.... Αλλα εγω στην θεση σου θα χαιρομουν.

@ testament
Αναφερεσαι στο κουμπι ενεργοποιησης (fire button), σωστα;
Γιατι δεν το εστειλες πισω;


μηπως παιζει ρολο που ειναι διπλη αντισταση ??? (αν και δεν νομιζω...)
οκ να χαρω αλλα αν δεν λειτουργει ο κοφτης τοτε θα αρχισω να ανησυχω αν στο μελλον αρχισει και δεν λειτουργει και καμμια προστασια για βραχυκυκλωμα κτλπ... καταλαβαινεις που το παω....

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #402 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 23:44 »


@ testament
Αναφερεσαι στο κουμπι ενεργοποιησης (fire button), σωστα;
Γιατι δεν το εστειλες πισω;


Που να το στείλω; Στην fasttech; Σιγά μην βγάλω άκρη (το έχω αγοράσει από τον περασμένο Οκτώβριο). Ναι στο fire button αναφέρομαι. Μου έκανε κόλπα από την αρχή. Το αστείο είναι ότι σε ένα ψευτολάβα που έχω όλες οι μπαταρίες παίζαν ΟΚ. Τώρα τι συμβαίνει; Δεν ξέρω αλλά σίγουρα δεν είναι θέμα μπαταρίας. Και σίγουρα φταίει το mod. Απλά για την ενημέρωση. Όχι ότι θα συμβεί και σε άλλους αλλά για να ξέρουν και την άλλη πλευρά.

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #403 στις: Φεβρουαρίου 20, 2014, 00:15 »
Πάντως επειδή έχω ιδία άποψη για την πολιτική επιστροφών τους σου προτείνω να ανοίξεις ένα support ticket και να το στείλεις πίσω. Εφόσον δεν έχεις κλείσει 6μηνο θα σου δώσουν και τα χρήματα της αποστολής και θα σου το αντικαταστήσουν. Αν έχεις απορία ρώτα ότι θέλεις είτε από εδώ είτε με pm

Αποσυνδεδεμένος liogas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #404 στις: Φεβρουαρίου 20, 2014, 20:08 »
Να υποθέσω ότι η αντίσταση σου είναι με (αντίσταση σύρμα) και non ή σκέτη με (αντίσταση σύρμα) ?


n-r-n αντιστάσεις των 1,9 έτοιμες τις αγοράζω, εγώ πάντως με το μηχάνικο mod που έχω ατμίζω κανόνικά χωρίς να μου έρχεται καμένο η κάτι μεταλλικό στην γεύση στο itaste πρέπει να πέσω μέχρι και 6watt όταν το έχω στην λειτουργία των watt ή αλλιώς να παίξω με volt και εκεί όχι πάνω απο 3.7 και πολύ λεω αλλιώς η γέυση γίνεται.... :lipssealed: , εννοειται με τις δοκιμές τις κάνω με το ίδιο ατμοποιητη ή με την ΣΟΦΙΑ ή με τον THE Dripper απλά στον δευτερο είναι ποιο έντονο το προβλημα, το αποτέλεσμα είναι τον svd να τον έχω στο συρτάρι και των βγάζω μονο για να μετράω τις αντιστάσεις....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342411 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206608 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541721 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193166 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592137 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios