vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

102 επισκέπτες, 9 χρήστες
antiklitos140, maprix, tony1976, lagoudakis, FaniFox, Milarepa, Sergios, liabovas, Jorge

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #645 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 21:45 »
Εμένα πάντως η nobacco κάθε φορά που έλεγα οτι ο primero βγάζει ζουμιά, έστελνε κουριερ την επόμενη μέρα σπίτι μου, μου έφερνε τον καινούργιο και έπαιρνε τον παλιό. Δωρεάν εννοείται. Πριν λίγες μέρες η τελευταία φορά.
Τον αγόρασα τις πρώτες μέρες του Σεπτεμβρίου..!!

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος adoniram

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #646 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 21:47 »
Είναι βέβαιο αυτό? Οπου και αν ρώτησα (συμπεριλαμβανομένων των καταστημάτων απ' όπου ψωνίζω συνήθως) μόνο για το μεγάλο Protank II κυκλοφορεί ανταλλακτικό pyrex.

Αν υπάρχει link ή άλλη πληροφορία και μου την κοινοποιούσες με ΠΜ θα ήμουν υπόχρεος.

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #647 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 21:54 »
Ριξε μια ματια εδω: http://www.atmosfaira.com/aksesouar-ilektronikou-tsigarou/atomizers-ilektronikou-tsigarou/clearomizers/

Στα αξεσουρ


Υ.Γ  .Αν δε βγαινει το link,το ονομα του sait ειναι ''ατμοσφαιρα''

Διόρθωση λινκ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2013, 22:54 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος adoniram

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #648 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 23:06 »
Όντως έχει ανταλλακτικό Pyrex αλλά για την ΙΙ έκδοση των Protank & Protank mini.

Για την πρώτη έκδοση όπου το pyrex ήαν κολλημένο στο μεταλικό επιστόμιο και την βάση, δεν υπάρχει ανταλλακτικό, δυστυχώς.

Η στάση πάντως των καταστημάτων είναι κατακριτέα, στη περίπτωσή μου τουλάχιστον. Το ελλάτωμα στη κατασκευή είναι ελάττωμα και χρήζει ολικής αντικατάστασης.


Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #649 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 23:48 »
Η Nobacco πρεπει να έχει αλλάξει προμηθευτή για τον Primero. Πήρα πριν 4-5 μέρες έναν καινούργιο ασημί και παρατήρησα κάποιες μικροδιαφορές αρχικά (πιο μικρό σηματάκι στη βάση, πιο μικρές τρύπες αερισμού με αποτέλεσμα σφύριγμα, ελαφρώς πιο παχυ επιστόμιο) καθώς και μια δυσκολία στο βίδωμα σε eGo μπαταρία. Δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί μετά από αρκετά βιδώματα κουμπώνει κανονικά και δουλεύει καλά. Σήμερα όμως πήγα να τον κουμπώσω στο καινούργιο μου μοντάκι και δεν βιδώνει μέχρι τέρμα, με αποτέλεσμα να μην ακουμπά η βάση στον πόλο. Οι άλλοι δυο Primero που έχω μπαίνουν άνετα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή έπεσα σε προβληματικό?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #650 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:00 »
......Είναι κρίμα να αχηστεύεται το μεταλλικό τμήμα του ατμοποιητή (Kanger Evod) γιατί έσπασε το πλαστικό σώμα του ή αν πετάμε Protank Mini γιατί έσπασε το pyrex.Θα ήθελα την άποψή σας.

και εγω τα ίδια έπαθα με 2 evod, όμως όχι το πρώτο 24ωρο, μετά από αρκετές ημέρες....
Μήπως όπως το κρατάς το τσιγάρο ασκείς πίεση στο επιστόμιο? Δεν είναι πολύ ανθεκτικά αλλά δεν χαλάνε και έτσι.....
Τελος πάντων, δοκίμασε τον davide, ίδιες κεφαλές, ίδια και καλύτερη γεύση evod, ίδιο σχεδόν μέγεθος και σίγουρα πολύ καλύτερη κατασκευή...

Σχετικά με τη Nobacco, μπορώ να πώ ότι σίγουρα οι κεφαλές είναι διαφορετικές απ' ότι ήταν στην αρχή. Ενώ ήταν σε blister τώρα πήρα σε μεμονωμένα σακουλάκια. Έχουν επίσης διαφορετική απόδοση, κυρίως στην αρχή.... δεν είναι κακές, απλά είναι διαφορετικές....

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #651 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:09 »
Αυτό για τις κεφαλές ισχύει. Οι καινούργιες παρτίδες πάντως μου φαίνονται ελαφρώς καλύτερες και πιο ανθεκτικές.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #652 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:15 »
Επιβεβαιώνω κι εγώ alex. Όσα ανέφερες σχύουν και για τον καινούργιο ασημένιο που μου έστειλαν τώρα.
Δεν έχω το βαμο ακόμα για να επιβεβαιώσω το κουμπωμα σε μοντ, αλλά σίγουρα βιδωνει πιο δύσκολα.

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #653 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:22 »
και επειδή μόλις άλλαξα κεφαλή, από τις καινούργιες της nobacco, και έγινε η απαραίτητη εγχείριση, έχουμε:


Σύρμα (μόνο το res) 38 χιλιοστά @ 1.8Ω, άρα 17αρι!, τύλιγμα σε μονό δυάρι ή εναμισάρι φιτίλι και ένα παχύ στρώμα φιτιλιού από πάνω εκτός αντίστασης... σίγουρα διαφορετικές απ' ότι έχω ανοίξει μέχρι τώρα, καθως πρώτη φορά βλέπω τόσο φιτίλι εκτός αντίστασης, φαίνεται να είναι πιό πολύ και από αυτό που βρίσκεται μέσα στην αντίσταση...
Από αντοχή πήγαν πολύ καλά, περίπου μια εβδομάδα, ίσως 30-35 ml... θέλουν όμως πολύ χαλαρή χρήση στο πρώτο γέμισμα και καλό βρέξιμο το φιτίλι ακόμα και πρίν μπεί στο τάνκ, αν αρπάξουν στην αρχή δεν φιάχνει η γεύση εύκολα στην συνέχεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:27 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #654 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:37 »
Η δική μου γράφει και τα Ω από κάτω παρεμπιπτόντως, ξέχασα να το αναφέρω.

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #655 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 16:58 »
Nα ρωτήσω κάτι...

Κεφαλές αλλάζουμε περίπου ανά βδομάδα. Ο ατμοποιητής, αφού πρόκειται για πλαστικό, πρέπει να αλλάζεται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα κι αν ναι πότε περίπου ?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #656 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 17:07 »
Αν δεν λασκαρει σε βιδωματα, ή δεν θολωσει το πλαστικο του, δεν υπαρχει λογος κατα τη γνωμη μου.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #657 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 17:10 »
Φίλε duman άκου τη δικιά μου εμπειρία από τις κεφαλές. Την 1η κεφαλή την άλλαξα στις 3 μέρες. Την 2η και 3η το ίδιο. Την 4η την άλλαξα μετά από 1 μήνα!!!!!!!
Αυτό που κατάλαβα είναι ότι τη ζημιά μου την έκανε ένα συγκεκριμμένο υγρό. Για την ακρίβεια το longhorn της halo. Στην 4η κεφαλή χρησιμοποίησα αποκλειστικά prime15 και μου κράτησε ένα μήνα. Όλο αυτόν τον καιρό δεν είχα καμία αλίωση στη γεύση ή στο χτύπημα. Ο λόγος που την άλλαξα είναι γιατί έβαλα λίγο longhorn και εκεί η κεφαλή κλάταρε

Τι να πεις; Ίδια εταιρία διαφορετικά υγρά. Κρίμα γιατι το longhorn μ´αρέσει πολύ.

Το τανκάκι δεν μπορω να καταλάβω γιατί να πρέπει να το αλλάξεις. Αν το ξεπλένεις με λίγο οινόπνευμα κάθε 4-5 μέρες που έτσι και αλλιώς το αδειάζεις, τότε πιστεύω ότι μπορει να κρατήσει μήνες ή χρόνια

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #658 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 17:18 »
Mε τις κεφαλές δεν έχουμε θέμα. Μόνο μία έχει κάτσει που ήθελε αλλαγή μετά από 3 μέρες, παρόλο που χρησιμοποιείται κυρίως ένα υγρο torque56.

Το τανκάκι καθαρίζεται ανά 5-6 μέρες, οπότε είμαστε κομπλέ! ευχαριστώ για τις απαντήσεις  :)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #659 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 17:52 »
Αν κανετε DIY και δεν βαζετε αρωμα ή βαζετε λιγο,θα δειτε μεγαλη διαφορα στην διαρκεια.
 
Αυτο ειδα εγω τουλαχιστον.   Δλδ το αρωμα ειναι αυτο που κανει τη μεγαλυτερη ζημια.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 295000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:50
από antiklitos140
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8830 1117469 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:01
από Sergios
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 29 6456 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:48
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825539 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508677 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155385 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1996 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1319 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog