vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #660 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 18:34 »
Η δική μου γράφει και τα Ω από κάτω παρεμπιπτόντως, ξέχασα να το αναφέρω.

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro
Δεν ξέρω από που τις πηγές αλλά πολύ fasttech μου θυμίζουν(έχω πάρει σχεδόν όλα τα μοντέλα από εκεί)

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #661 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 10:49 »
Είχα γράψει παλαιότερα ότι το longhorn μου έσκιζε τις κεφαλές ενώ το Prime15 (και τα 2 της Halo φυσικά) δούλευε ρολόι. Έχω εξελίξεις απ' το μέτωπο. Το longhorn τώρα το ατμίζω σε ένα Vivi nova και όλα πάνε μια χαρά. :dontknow:
 Άντε βγάλε τώρα άκρη γιατί μου κατέστρεφε τις κεφαλές του evod :confused1: :angry_orange: :idiot1: :idiot1:




Αποσυνδεδεμένος ddvap

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #662 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 00:34 »
Ο evod είναι καλός ατμοποιητής χωρίς διαρροές αλλά παίζεις λοττο με τις κεφαλές.
Ακόμη και αυτές που έρχονται με το κιτ 2,5 είχαν πρόβλημα και έβγαζαν καμμένο με την μία. Το ίδιο έγινε και με άλλες 1,8 από pro tank. Οταν πετύχεις κάποια σωστή όλα πάνε ρολόι απο την πρώτη τζούρα μέχρι την τελευταία σταγόνα. Δεν ξέρω αν με τις χειροποίητες λύνεται το πρόβλημα.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2013, 01:31 από ddvap »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #664 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 13:47 »
Θα συμφωνήσω....
Έχω χρησιμοποιήσει και κεφαλές protank & evod, .... και εγώ δε ξέρω πόσες..... ΠΟΛΛΕΣ!!!!!
Μόνο μία ήταν απ' την αρχή χαλασμένη. Δε δούλεψε καθόλου. Όλες οι άλλες...  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Να έτυχε;;;  :confused1:  .... Δε νομίζω.......


Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #666 στις: Νοεμβρίου 27, 2013, 02:33 »
Αν και έχουν ποιο μακρύ σωληνάκι σε σχέση με αυτές που έρχεται ο Evod, ταιριάζουν μια χαρά και παίζουν ακόμα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #667 στις: Νοεμβρίου 27, 2013, 13:21 »
Συμφωνώ απόλυτα ότι παίζουν καλύτερα, ακόμη και επισκευασμενες. Μάλλον, το μακρύ σωληνακι βελτιώνει μηχανικά το σύνολο.

Sent from my ST21i using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexan985

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #668 στις: Νοεμβρίου 27, 2013, 14:10 »
Όντως και από δική μου εμπειρία οι κεφαλές του protank, μου δουλεύουν καλύτερα και σε evod και σε protank, για κάποιο παράξενο λόγο

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #669 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 10:29 »
Εγώ έχω πάαααρα πολύ καιρό που χρησιμοποιώ κεφαλές protank στον evod, και κεφαλές evod στον protank!
 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Δε ξέρω γιατί μου δόθηκε η αίσθηση έτσι καλύτερα.......
Είμαι εντελώς.....  :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:
 :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ΟΚ, που και που, τις χρησιμοποιώ και .... κανονικά!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:  ...Έτσι, για αλλαγή!!!


Πάντως σε γενικές γραμμές, προτιμώ τις κεφαλές του evod κι όχι του protank. Πιο εύκολα θα βάλω evod κεφαλή και στους δύο....

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #670 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 12:37 »
Δεν ξέρω από που τις πηγές αλλά πολύ fasttech μου θυμίζουν(έχω πάρει σχεδόν όλα τα μοντέλα από εκεί)
όλες οι καινούριες κεφαλές γράφουν τα ohms και όλες οι καινούριες είναι σαν του protank με το μακρύ στέλεχος.


Εμένα πάντως το primero στάζει από το παράθυρο.. Αρχίζω και πιστεύω ότι η nobacco δεν τα προμηθεύεται από την kanger αλλά από αλλού.. Για παράδειγμα τα πριμέρο που πήρα έχουν 2 τρύπες αερισμού σε αντίθεση με το γνήσιο evod που έχει 3.. Το παράθυρο έχει μήκος 2,2cm σε αντίθεση με το γνήσιο evod που έχει 2cm. Δεν ξέρω αν ήταν έτσι οι αρχικές παρτίδες της kanger, αλλά όπου έχω ψάξει στο νετ, τα παραπάνω χαρακτηριστικά τα έχουν οι κλώνοι...

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #671 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 20:09 »
και εγω τα ίδια έπαθα με 2 evod, όμως όχι το πρώτο 24ωρο, μετά από αρκετές ημέρες....
Μήπως όπως το κρατάς το τσιγάρο ασκείς πίεση στο επιστόμιο? Δεν είναι πολύ ανθεκτικά αλλά δεν χαλάνε και έτσι.....
Τελος πάντων, δοκίμασε τον davide, ίδιες κεφαλές, ίδια και καλύτερη γεύση evod, ίδιο σχεδόν μέγεθος και σίγουρα πολύ καλύτερη κατασκευή...

Σχετικά με τη Nobacco, μπορώ να πώ ότι σίγουρα οι κεφαλές είναι διαφορετικές απ' ότι ήταν στην αρχή. Ενώ ήταν σε blister τώρα πήρα σε μεμονωμένα σακουλάκια. Έχουν επίσης διαφορετική απόδοση, κυρίως στην αρχή.... δεν είναι κακές, απλά είναι διαφορετικές....

Να προσθέσω πως εδώ και περίπου 2 μήνες οι εν λόγω κεφαλές που έχει η nobacco (αυτές που είναι πλέον σε σακουλάκια) δεν αναγράφουν τα ohm... Κάθε φορά τους ρωτάω και κάθε φορά τους κάνει εντύπωση και δηλώνουν έκπληκτοι  :thumpdown:

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #672 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 15:35 »

Αποσυνδεδεμένος Ritsa M

  • *
  • 56
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #673 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 18:47 »
Στην αρχη τις επερνα από την NOBACCO και ηταν καλές τωρα μου υπέδειξαν αυτές, όπως ειπώθηκε και παραπάνω
Kanger Protank Bottom CLEAROMIZER
http://www.replacesmoke.com/αξεσουάρ/ατμοποιητές-για-ηλεκτρονικά-τσιγάρα/bcc-bottom-coil-cartomizers/5-τεμ-αντιστάσεις-για-kanger-protank-bottom-clearomizer-detail.html


για τον EVOD που ταιριάζουν και είναι πολύ καλύτερες

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #674 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 20:15 »
Παιδια μια ερωτηση. Θελω να αλλαξω υγρο απο καπνικο σε αρωμα και θελω πρωτα να του ριξω ενα γερο καθαρισμα... Υποθετω θα βγαλω την κεφαλη, θα τη βαλω καπου μονη της και θα ξεπλυνω με νερακι τον ατμοποιητη; Μετα το αφηνω να στεγνωσει κ ειναι ετοιμο;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios