vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 0 χρήστες

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #675 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 20:20 »
Δε στην ειχα απαντηση παλιοτερα την ιδια ερωτηση?

Θα λυσεις τον ατμοποιητη στα κομματια του, θα τα βαλεις σε ενα ποτηρακι με οινοπνευμα
(ή ισοπροπυλικη αλκοολη για οικονομια, τη βρισκεις στα φαρμακεια) για λιγα λεπτα,
θα τα αφησεις να στεγνωσουν καλα και εισαι ετοιμος.
Εγω προσωπικα αυτο το κανω μονο οταν θελω να απαλλαξω τον ατμοποιητη μου απο τη μυρωδια ενος πολυ εντονου υγρου.
Αλλιως τον ατμιζω μεχρι να αδειασει τελειως κι απλα τον γεμιζω με το νεο υγρο.
Η μυρωδια του προηγουμενου υγρου ειναι σχεδον μηδενικη. ;)

Ξεχνας γρηγορα μου φαινεται.  :))

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #676 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 20:25 »
Εγώ πάλι, απλά το ξεπλένω με νερό. Τίποτ' άλλο.
Το λύνω, ξεπλένω όλα τα μέρη με νερό κάτω από τη βρύση, στεγνώνω, συναρμολογώ, γεμίζω κι έτοιμη!
Πρόσεχε μην τρέχει με δύναμη το νερό, και φύγει κανένα ορικνάκι ή τυχόν και όλη η κεφαλή ή η βάση στην.... αποχέτευση. Μια φορά παρά λίγο να την πάθω.....

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #677 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 21:05 »
Εχεις δικιο, ξεχαστηκα.. Κανω bookmark για καλο και για κακο! Σας ευχαριστω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #678 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 18:01 »
Εγω σταζω μεσα και απορυπαντικο πιατων και μετα αφθονο πλυσιμο με χλιαρο μερο και απο τις 2 πλευρες. Το ιδιο και με το o-ring. H αντισταση kanger delirium που εχω την αλλαζω προληπτικα καθε 7-9 μερες. Ααααααλλλη.εμπειρια με καθαρο τανκακι και νεα αντισταση!!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk now Free


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #679 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 20:52 »
Νεράκι και ούτε καν στέγνωμα. Δυο-τρία τινάγματα στο νεροχύτη μόνο και είμαι έτοιμος. Μόνο αν θέλω να αλλάξω άρωμα και το προηγούμενο ήταν έντονο, τότε μόνο βάζω οινόπνευμα

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #680 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 22:02 »
Και την κεφαλη ρε παιδια; Εχω ακουσει οτι χαλαει ευκολα... Εγω την εβαλα κατω απο τη βρυση με λιγο νερο (οχι πολλη πιεση) και ολα καλα. Απλα δεν ηξερα αμα πρεπει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #681 στις: Ιανουαρίου 11, 2014, 19:26 »
Την κεφαλη εγω ποτε δεν την πλενω παντως. Οταν χαλασει η προληπτικσ στη βδομαδα πεταμα

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk now Free


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #682 στις: Ιανουαρίου 11, 2014, 20:05 »
Εγώ βγάζω ~80 ml πάντως με τις κεφαλές protank από replacesmoke.
Δύο εβδομάδες πάνω κάτω δηλαδή.
Ούτε το 1/4 δεν έβγαζα με κεφαλές evod.

Sent from my G using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #683 στις: Ιανουαρίου 12, 2014, 01:34 »
Και την κεφαλη ρε παιδια; Εχω ακουσει οτι χαλαει ευκολα... Εγω την εβαλα κατω απο τη βρυση με λιγο νερο (οχι πολλη πιεση) και ολα καλα. Απλα δεν ηξερα αμα πρεπει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
:yes: :yes: :yes:
Και την κεφαλή!!! Κατ' εμένα καλά έκανες. Πάντα όταν το πλένω, ξεπλένω και την κεφαλή με λίγο νεράκι, όπως λες ότι έκανες. Μήηηηνες τώρα, ποτέ δε μου χάλασε έτσι κεφαλή. Μην τη φοβάσαι....


Εγώ βγάζω ~80 ml πάντως με τις κεφαλές protank από replacesmoke.
Δύο εβδομάδες πάνω κάτω δηλαδή.
Ούτε το 1/4 δεν έβγαζα με κεφαλές evod.

Sent from my G using Tapatalk Pro

Όχι, εγώ δε βγάζω τόσο. Γύρω στις 7-8 μέρες. Αλλά αυτό έχει να κάνει και με τη χρήση (κατανάλωση ml)

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #684 στις: Ιανουαρίου 12, 2014, 03:16 »
Σενια εγώ είμαι στα 6 τη μέρα.
Τα 80 τα έκανα με ry69 και 90%vg. Τώρα που έχω σκέτη μιστ είμαι στα 60 περίπου και δε νιώθει τίποτα η αντίσταση! Σε λίγο θα κλείσω 2μηνο με 3 κεφαλές μόνο!!

Sent from my G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #685 στις: Ιανουαρίου 12, 2014, 09:50 »
Nικολακη,κανε κατι που θα σου πω.........

Βαλε την κεφαλή του protank στον evod και μετα πες μας αν ταιριαζει..........για να σε προλαβω,ταιριαζει.....μηπως ειναι ιδιες ,απλα ο protank εχει μεγαλυτερο λαιμο ;;;;;


Εχεις αντ/ση για 80 ml ???????

Μπορεις να μου πεις τι ειναι αυτο που ατμιζεις ;;;;;   VG,PG,στάχτη,καταλοιπα,σκόνη κλπ. κλπ . κλπ.......

Αλλαξε τις αντ/σεις στα 30-40 ml γιατι δεν ειναι και το καλυτερο να ατμιζεις την μακα φιλε.


Φιλικα παντα και για το καλο ολων μας , τα λιγοστα ευρω που αξιζει μια αντ/ση , δεν ειναι αιτια για να τις κραταμε τοσο πολυ.



Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #686 στις: Ιανουαρίου 12, 2014, 15:28 »
Σε evod και Ω τις βάζω ωρέ.
Φίλε μου, την κάθε αντίσταση την πετάω με το που νιώσω διαφορά στη γεύση, έστω και λίγο. Δεν τραιναρω τίποτα.
Κεφαλές evod που είχα πριν τις πετούσα σε 2-6 μέρες (με 3-4μλ τη μέρα τότε).
Το 2ευρω θα τσιγκουνευτουμε;;!

Ps σκετη vg 5mg

Sent from my G using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #687 στις: Ιανουαρίου 12, 2014, 22:41 »
Κοιτα.......οτι λεω το λεω για το καλο και μην ξεχνας οτι εχουμε να κανουμε και μια συναντηση.......θελω να γνωριστουμε...

Μη σε χασουμε ακομα δε σε βρηκαμε............... ;D


Σοβαρα τωρα....οι φιτιλ/σεις οι μαμα ειναι για 30 ml (πανω-κατω)

Δεν χρειαζεται να τις κραταμε παραπανω παιδια......





Η δικη μου γνωμη βεβαια ειναι γνωστη........Αλλαγη με το που τις αγοραζουμε με δικες μας ή εχουμε μια,του ατμοποιητη  και κανουμε σ' αυτην αντικατασταση.....

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #688 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 01:53 »
Χαχα
Φάε την γλώσσα σου ρε! :laugh1:
Φυσικά και για καλό τα λες, δεν κατάλαβα το αντίθετο :)
Δεν γνώριζα ότι είναι για 30-40ml γενικώς οι αντιστάσεις. Νόμιζα μέχρι να βγάλουν καμένο κλπ. Δεν παρατήρησα καμία αλλοίωση πχ με τη τελευταία μέχρι σήμερα το απόγευμα (ναι, την γλωσσοφαγαμε και αλλοιώθηκε η γεύση στο λεπτό :p) και έτσι δεν την άλλαξα.
Νόμιζα ότι απλά είναι καλύτερες οι protank γιατί οι evod που είχα είχαν αλλοίωση στα 7-15ml και τις έστελνα.

Sent from my G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #689 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 08:38 »
Εγω την κεφαλη την πεταω καθε 8 μερες περιπου με 1,5 ml τη μερα δηλαδη καθε 12ml.
Θα μπορουσα παραπανω????
Δεν ξερω αλλα εχω την εντυπωση οτι πεφτει η αποδοση
Αλλοιωση γευσης 1 φορα ειχα μονο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341909 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206223 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540886 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596723 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357395 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios