vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 0 χρήστες

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #570 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 16:04 »
Ο γνήσιος γράφει EVOD και ο άλλος τίποτα. Αλλά και οι 2 σε σακουλάκι ήρθαν, όπως το 'πες.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #571 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 16:25 »
Δηλαδή ο συγκεριμένος evod εδώ ενώ αναφέρεται ότι είναι της Kangertech αλλά δεν έχει τυπωμένο το "evod" είναι του κιλού ?

Στην επίσημη σελίδα (αν είναι αυτή η επίσημη γιατί υπάρχει κι άλλη σελίδα παρόμοια εδώ) της Kangertech για τον evod, τουλάχιστον απ την μία πλευρά που δείχνει, δεν έχει τυπωμένο κάτι.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2013, 17:10 από duman »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #572 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 16:45 »
Δες και τις υπόλοιπες φωτό στο replacesmoke, όχι μόνο τη μία... :))


Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #573 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 16:48 »
Kι εγώ θα γελούσα, αν όμως δεν είχα αγοράσει άρα και μπροστά μου τον evod από replacesmoke.

E εμένα δεν λέει τίποτα. Να τον σκανάρω με uv, να τον κάνω ακτινογραφία. Εμένα δε λέει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #574 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 16:54 »
Τότε δεν ξέρω τι παίζει, γιατί κι εγώ από εκεί τον αγόρασα και γράφει EVOD όπως αυτοί της φωτογραφίας.... :dontknow: ...μήπως στην αρχή έφεραν γνήσιο και στη συνεχεια άλλαξαν?...μήπως είναι αλλαγή από την Kanger?.....δεν ξέρω.. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #575 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 18:37 »
...και εντάξει ο σωλήνας γράφει EVOD κλπ... με τη κεφαλή τι γίνεται? ασε... δεν βγάζεις άκρη... ακόμα και από τον ίδιο προμηθευτή είναι πιθανό να αλλάξει η ποιότητα... γνωστά πράγματα και "συμβαίνουν και στα καλύτερα σπίτια"... (και όχι πάντα με ευθύνη των καταστημάτων)

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #576 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 18:45 »
πολλές φορές καιγονται οι κεφαλές γρήγορα.Μήπως και οι αυθεντικές κεφαλές είναι μακροβιότερες.Με καλή ανταλλακτική  κεφαλή μπορεί και οι no name ατμοποιητές να δουλεύουν καλά.

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #577 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 21:37 »
Να κάνω μία ερώτηση....

πώς διαπιστώνουμε ότι τα clearomizer που παίρνουμε είναι όντως "Kanger Evod bottom Coil" αφού πάνω δεν αναγράφουνε τίποτα και έρχονται απλά σ ένα σακουλάκι ?

Και μόνο από το σακουλάκι μπορείς να καταλάβεις αν είναι Kanger. Τα original έχουν σφραγισμένο σακουλάκι χοντρό. Αν είναι σακουλάκι χύμα ή ziplock ... φασόν.

Η αναγραφή "EVOD BCC" στο σώμα έχει σταματήσει από καιρό.


...και εντάξει ο σωλήνας γράφει EVOD κλπ... με τη κεφαλή τι γίνεται? ασε... δεν βγάζεις άκρη... ακόμα και από τον ίδιο προμηθευτή είναι πιθανό να αλλάξει η ποιότητα... γνωστά πράγματα και "συμβαίνουν και στα καλύτερα σπίτια"... (και όχι πάντα με ευθύνη των καταστημάτων)

Επίσης και οι κεφαλές ξεχωρίζουν από τη συσκευασία και μόνο. Αν έρθουν μέσα σε κυψέλες κάψουλας είναι Kanger, οτιδήποτε άλλο είναι φασόν.
Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως είναι εκ προοιμίου υποδεέστερες, μπορεί να βγουν εξίσου καλές.

Προσωπικά έχω αλλάξει αρκετούς EVOD (original), σε όλους μου σπάει το σωληνάκι εσωτερικά στο ύψος που βρίσκεται το στόμιο. Και ένας μπανανογάφος που έχω εντωμεταξύ ζει και βασιλεύει απτόητος.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2013, 22:03 από zilberto »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #578 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 23:24 »
Δεν είναι σίγουρο ότι αν η κεφαλή διατίθεται σε συσκευασία blister είναι Kanger...
Εχω αγοράσει από μεγάλο κατάστημα & e-shop της Αθήνας κεφαλές EVod όχι Kanger σε συσκευασία blister...

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #579 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 13:41 »
Η απάντηση της replacesmoke.com για τους evod

Παράθεση
Οι πρώτοι evod που είχαν βγει έφεραν τη λέξη evod. Όταν η kangertech το έβγαλε σαν σετ (μάλλον λόγω υπερβολής) το γράφει μόνο στις μπαταρίες.

Εμείς το αναφέρουμε στο site ότι είναι την εταιρίας Kangertech και μπορούμε να σας δείξουμε και τα κουτιά (δείτε φωτογραφία) και να δείτε ότι έχουμε όλη την γκάμα της εταιρίας (Τ2, Τ3, Τ3s, Protank, κλπ).

Πέραν αυτού δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι παραπάνω.

Ελπίζουμε να σας καλύψαμε.

Με εκτίμηση

Replacesmoke

Δεν έχω κανένα θέμα με τους ανθρώπους στην replacesmoke απλά ακολούθησα την προτροπή απ τη σελίδα τους




Aλλά το συμπέρασμα είναι ότι δε μπορείς να ξέρεις τι είναι αυτό που πήρες μιας και η εταιρία (kangertech) δεν αναφέρει οτιδήποτε. Από ένα σακουλάκι, από ένα κουτάκι (οι φ/α ήρθανε σε παρόμοιο κουτάκι κομπλέ) δεν διαπιστώνεις κάτι. τεσπά. Μέσα σε λίγες μέρες ατμίσματος καταλαβαίνεις πόσο χύμα (σε κάποια θέματα) είναι (κι αυτή) η αγορά-βιομηχανία του η.τ.


...και εντάξει ο σωλήνας γράφει EVOD κλπ... με τη κεφαλή τι γίνεται? ασε... δεν βγάζεις άκρη... ακόμα και από τον ίδιο προμηθευτή είναι πιθανό να αλλάξει η ποιότητα... γνωστά πράγματα και "συμβαίνουν και στα καλύτερα σπίτια"... (και όχι πάντα με ευθύνη των καταστημάτων)

Συμφωνώ απόλυτα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2013, 13:53 από duman »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #580 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 00:46 »
Ακριβώς έτσι όπως τα λες duman!
και ακριβώς έτσι

Η αναγραφή "EVOD BCC" στο σώμα έχει σταματήσει από καιρό.

Ούτε ο δικός μου γράφει κάτι. Είναι από τους χρωματιστούς.
Ένας φίλος που πήρε το σετάκι μαύρο με μπαταρίες κλπ, στο σώμα του ατμο δε γράφει τίπτα παρά μόνο στις μπατ. Και το κουτί ήταν σφραγισμένο της kanger!
Oi delirium γράφουν μόνο επάνω delirium 69.
Προσωπικά, εμπιστεύτηκα το κατάστημα που γράφει ότι είναι kanger, και γνωρίζοντας από πείρα ότι φέρνει kanger (έχω πάρει protank, mini protank, κλπ σε σφραγισμένα κουτιά με ταινία της kanger).

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #581 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 01:28 »
Ta no name προοιντα ,συνήθως είναι <<μαιμουτζίδικα>> :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #582 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 08:25 »
Δεν ειναι και απολυτο αυτο......
Αν ειναι 100% αντιγραφη,νομιζω θα ειναι ο.κ.
 
 
 
Δεν ειμαι και Ο γνωστης βεβαια,γιατι σχεδον σε ολους τους evod που εχουν περασει απο τα χερια μου,σχεδον αμεσως γινεται αλλαγη φυτ/σης με χειροποιητη.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #583 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 12:18 »
Ϋπάρχουν no name διάφορα προοιντα για το η.τ ,σε συμφέρουσες τιμές και λειτουργούν καλά.   Εναν evod  όμως,no name, πού πήρα , πληρώνοντας για γνήσιο , η  βάση  του  ασφαλίζει με δυσκολία και μερικες γίνεται και διαροή .
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2013, 13:24 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #584 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 16:25 »
Πηρα τον delirium και τον ξαποστειλα διοτι μου μαυριζε οτι υγρο και αν του εβαζα .Χαμηλα βολτ δουλεμα .
χειροτερο πραγμα δεν πηρα μεχρι τωρα. :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357783 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591921 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios