vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, grag, camber, takoulas

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #600 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 22:40 »
παιδια αγορασα εναν evod απο nobacco (primero). αρχικα με ενθουσιασε με 1.8 αντισταση η πολυ καλη αποδοση στην γευση καθως και στο τελειο ταιριασμα απο εμφανιση με τις 1100 μπαταριες μου. με υγρο numbers 3 12mg ειχα μειωμενο ντουμανι και χτυπημα εν σχεση με τον epsilon που χρησιμοποιω  αλλα μπρος στην αρκετα μεγαλυτερη αυτονομια και οικονομια στο υγρο αλλα και τα αλλα προτερηματα σκεφτηκα θα ανεβασω νικοτινη για να φτασω το χτυπημα στα επιπεδα epsilon και θα γινει ο βασικος μου ατμοποιητης..


μετα ομως απο 5-6 γεμισματα και ενω ειχα λιγοτερο χτυπημα και ντουμανι οπως ειπα πριν απο τον epsilon αρχισε να ερεθιζεται ο λαιμος μου καθως και ενιωσα οτι η γευση χαθηκε εντελως.. λεω θα την συνηθησα .. ομως λιγο αργοτερα το προβλημα εγινε εντονοτερο και ειδικα καθε τζουρα μετατραπηκε σε γευση λεσ και ηταν καπνος  απλυτος με χωμα κατευθειαν απο το χωραφι
δεν εβγαζε καμενο με την ενοια καμενο να το καταλαβεις καθαρα στην εισπνοη οπως στην υποτροφοδοσια...... ομως αν μυρισεις τον ατμο που φυσαω εκει νιωθεις την παρουσια καπως σαν καμενο..εβαλα την 2.5 αντισταση καινουργια που φοραγε στην αγορα και το ιδιο... βγαζω αντισταση δοκιμασμενη εν λειτουργεια απο protank mini την φοραω στον evod, τα ιδια... τι μπορει να συμβαινει? αν αγορασω αλλον evod αυτη την φορα και οχι nobacco θα εχω τα ιδια?


επισης ξεχασα να αναφερω οτι στην εισπνοη οι τρυπιτσες εισαγωγης αερα σε αργες εισπνοες σφυρανε και σε λιγο πιο γρηγορες φυσανε ενοχλητικα :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2013, 22:47 από ΑΕΤΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #601 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 23:59 »
Συνηθως φταινε οι αντιστασεις κι οχι το υπολοιπο μερος του ατμοποιητη.
Αν οι αντιστασεις που σου δινουν ασχημη γευση δουλευουν στον μινι προτανκ κανονικα (με την ιδια μπαταρια), τοτε το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι ενα καλο πλυσιμο του ατμοποιητη και της βασης, σιγουρεψου οτι το οριγκ ειναι στη θεση του, και με μια καρφιτσα-οδοντογλυφιδα περνα και τις τρυπουλες αερισμου.

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #602 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 00:16 »
ευχαριστω για την απαντηση!!


η μια που δοκιμασα απο τον προτανκ δουλέυε κανονικα στον προτανκ. οχι πολλα γεμισματα ομως 3-4 κ\γιατι και εκει ειχα μειωμενη αποδοση απο οτι ειχα συνηθησει  αλλα οκ εκει τουλαχιστον οσο τον δουλεψα αυτον ειχε σταθερη απαλη καλη γευση  χωρις ανεβοκατεβασματα απο μπουκωματα κτλ


τον επλυνα και μαλιστα αλαξα και υγρο εβαλα φουντουκι η οποια ητανε χαρακτηριστικη και χανεται τελειως η γευση και ειδικοτερα δεν ατμιζεται σου προκαλει αηδια.. δεν σκεφτηκα να βαλω ομως τις 2 αντιστασεις του evod στον προτανκ να δοκιμασω εκει αν παιζουν κανονικα.. θα δοκιμασω και θα επανελθω....τα ορινγκ τα κοιταζω τωρα οκ φαινονται και οι τρυπες αερισμου κατακαθαρεσ\ς...γενικα διαροες δεν εχει καθολου   και  οσο τον δουλεψα αδειαζε το τανκακι του ως την τελευταια σταγονα απροβληματιστα


μπαταριες δεν εχω αλλου τυπου να δοκιμασω.. τις εχω μετρησει με το πολυμετρο.. χωρις φορτιο ξεκινανε απο 3.9 volt φορτισμενες, και υπο φορτιο 1.8 ωμ ξεκινανε με 3.6 volt... γενικα με τον epsilon πανε πολυ καλα αλλα στον protank mini εχω την αισθηση οτι ειναι λιγες θα ηθελε παραπανω volt για να αποδωσει σωστα


Μικρή διόρθωση σύμφωνα με το επόμενο μήνυμα του ιδίου.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2013, 14:51 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #603 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 01:27 »
Κανονικά οι bottom coil  θέλουν λιγότερα volt από τους top coil, άρα κάτι δεν πάει καλά.
Αν δεν το έχεις κάνει, άνοιξε μία αντίσταση και βγάλε το ένα από τα δύο φιτιλάκια που έχει και ξαναδοκίμασε.
Ίσως το πρόβλημα να είναι όντως η υποτροφοδοσία, αλλά να μην είναι τόσο έντονη ώστε να σου δώσει καμένο. 

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #604 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 03:28 »
καταρχην να διορθωσω στο προηγουμενο ποστ ειναι 3.6 η ταση και οχι 5,6 που κατα λαθος εγραψα


λοιπον... στις αντιστασεις του  evod   
ανοιξα τη μια αντισταση οπως ειπες φιλε Αmcm δεν ειχε δυο μικρα φιτιλακια οπως εχει η αντισταση του protank (την ανοιξα κατοπιν για να συγκρινω)  αλλα ειχε μια μαζα φιτιλι οχι στριμενο και ηταν πολυ... οπως υπολογισα προχειρα οσο το φιτιλι  της αντιστασης περιπου.. εν τω μεταξυ ητανε μαυρα τελειως αυτα τα φυτιλια ειχαν πανω αρκετη μακα.. εβγαλα το μισο φιτιλι απο οτι ειχε.. την εβαλα πανω στον evod... ειχε κανει υπερτροφοδοσια εδωσα λιγο παραπανω πατημα στη μπαταρια μπας και εξατμισει το παραπανισιο και παει η αντισταση χαλασε ισα που δουλευει πλεον... μαλλον εκανα βλακεια..
βαζω την δευτερη στον protank... δεν ειχα την ασχημη γευση αλλα δεν ειχα και καθολου γευση... χτυπημα ανυπαρκτο ατμος λιγος.. υποψιαζομαι οτι αυτη ειναι η 2,5 ωμ γιαυτο δουλευει τοσο υποτονικα δεν γραφει και ποσο ειναι.. παντως γευση δεν πηρα... ουτε καμενο ουτε φουντουκι που ειναι το υγρο μαλλον επειδη δεν υπηρχε καλη παραγωγη ατμου... δεν δοκιμασα και πολυ καμια 15αρια τζουρες... αυριο θα την μετρησω με πολυμετρο για να επιβεβαιωσω οτι ηταν η 2.5 ωμ


βαζω στον προτανκ την δικια του (1,8) και και δουλευει  νορμαλ και γευση και ντουμανι και χτυπημα και αυτη τη φορα  λογω ερεθισμενου λαιμου ισως  νιωθω αρκετα δυνατο χτυπημα


αρα η αντισταση του προτανκ στον προτανκ δουλευει καλα στον evod βγαζει προβλημα... οι αντιστασεις του evod στον evod προβλημα και στον protank η μια πολυ υποτονικη λειτουργεια πιθανον λογω των 2,5 ωμ που δεν γραφει και τι ειναι ουτε την μετρησα ακομα και την αλλη δεν προλαβα γιατι χαλασε να την δοκιμασω


δεν ξερω παιδια μαλλον επεσα σε ελατωματικο κομματι συμβαινουν και αυτα.. πιθανον λογω αγνοιας η ημιμαθειας να μην εχω κανει και εγω κατι καλα... ελπιζω με τον δευτερο που θα αγορασω να παει καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #605 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 03:49 »
Πριν πετάξεις το σώμα του Evod, πάρε μια καινούρια κεφαλή 1,8 και δοκίμασέ την και στους δύο.
Όταν πλημμυρίζει η κεφαλή, γύρνα τον ανάποδα και φύσα για να φύγει το επιπλέον υγρό (το επιστόμιο προς τα κάτω και φυσάς από το επιστόμιο προς τα πάνω).
Ένας τρόπος που χρησιμοποιώ για να ελέγξω τη ροή της τροφοδοσίας είναι το σφίξιμο της βάσης στο σώμα του ατμοποιητή. Όταν έχω υπερτροφοδοσία σφίγγω τη βάση και όταν υποτροφοδοσία, τη λασκάρω λίγο (προσοχή μην ξεβιδώσει εντελώς). Εγώ βλέπω διαφορά, μέσα σε λογικά πλαίσια βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #606 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 08:52 »
Δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθει αλλα οσοι εχετε πολυμετρο προτου τοποθετήσετε μια κεφαλη στην βαση μετρηστε την .
Τους δυο τελευταιους μηνες οσες κεφαλες μετρησα ηταν ολες πανω απο 3,4 ωμ και ανεξαρτητα αν τις πουλουσαν για  1,8 η 2,2 κτλ κτλ
Αυτο που ανακαλυψα ηταν οτι αν περιστρεψω το θετικο πολο της κεφαλης αριστερα η δεξια  η ωμικη αντισταση μεταβάλλεται κατα πολυ.
 

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #607 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 12:51 »
Αυτό έχω παρατηρήσει σε δικές μου κεφαλές καυτά καιρούς ότι αν στριψω τον πόλο αλλάζει και ερχετε στα ίσα του.
Έχουν βγάλει μετά την μεταβλητή τζούρα και μεταβλητή αντίσταση χαχαχα

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος marioboni

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #608 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 22:01 »
που μπορώ να βρω καλές κεφαλές evod?
γιατί από fasttech στις 3, η μια είναι καλή, μια μέτρια και μια δεν δουλεύει

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #609 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 22:07 »
Εγω τις φτιαχνω,και εχω το κεφαλι μου ησυχο ;)

Αποσυνδεδεμένος marioboni

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #610 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 22:28 »
τι φιτίλι και τι σύρμα χρησιμοποιείς?
πως υπολογίζεις την αντίσταση?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2013, 22:47 από marioboni »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #611 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 22:30 »

Αποσυνδεδεμένος marioboni

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #612 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 22:49 »
δεν πρόλαβα να αλλάξω το μήνυμα και απάντησες! ;D


έχει κάτι έτοιμα στο fasttech [size=78%]http://www.fasttech.com/products/1411/10004596/1432701[/size]
θα είναι κομπλέ?σε περίπτωση που δεν βρω άκρη για να φτιάξω

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #613 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 22:56 »
Να συνεχιστει η κουβεντα στο νημα που παρεθεσα πιο πανω ομως, δεν ειναι εδω ο τοπος της.

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #614 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 22:59 »
μετρησα την μια αντισταση του evod αυτη που δουλευε υποτονικα και βγηκε 3.1 ωμ.. εστριψα λιγο τον πολο οπως προταθηκε παραπανω και οντως πετυχα εως και 2.7 αρκετη μεγαλη διαφορα κοντα μισο ωμ...   την δευτερη την πεταξα δεν την μετρησα αφου δεν λειτουργουσε καθολου... τωρα αυτη που μετρησε 3.1 αν επαιζε το ρολο τις 2.5 η της 1.8 αγνωστο.... θα αγορασω κανα δυο 1.8 μπας και πεσω σε καμια με νορμαλ τιμη να δοκιμασω πριν πεταξω ολοκληρο τον ατμοποιητη..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572239 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1928 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8069 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298056 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827674 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios