vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 1 χρήστης
xsad

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #555 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 03:34 »
Με την μπαταρια του epsilon 1100 σε μενα παντως δεν ρουφουσε με 2.5ω
Με 1.8 δεν την παλευε σχεδον καθολου. Καμια σχεση με τον ce4+ δηλαδη.
Προς το παρον πηρα μια spinner μεχρι να ερθουν οι slb vv2 που πηρα και την εχω στα 3.7volt με την 1.8ω. Ετσι την παλευει σχετικα ο ατμοποιητης.
Μηπως επεσα σε μαπα?
Επισης αυτο το "βαλε-βγαλε" φυτιλι, δεν το εχω καταλαβει..  :-\

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #556 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 10:10 »
Διάβασε αυτό το νήμα και θα καταλάβεις

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #557 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 21:11 »
Μπορεί κάποιος να μου πει πώς καθαρίζουμε ένα καινούριο evod αλλά και γενικά πως τα καθαρίζουμε ?

Μέχρι τώρα είχα crystal ce4 v3, τον έλυνα όλο και τον έπλενα με χλιαρό τρεχούμενο νερό. Τώρα καλό-κακό έπλενα και τις φ/α.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #558 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 01:06 »
Σημερα ηρθε το delirium 69 που πηρα για ενα φιλο και το δοκιμασα.
Παιδια δεν εχει καμια σχεση με τον δικο μου primero..
Με μπαταρια epsilon 1100 σε μενα δεν τραβουσε με 2.5 αντισταση και με την 1.8 την παλευε ελαχιστα (δεν το αντεχες παλι).
Το delirium ομως εδινε ΡΕΣΤΑ με την 2.5 μπροστα στο δικο μου  :o
Τι παιζει? Επεσα σε μαπα παρτιδα ατμοποιητη/αντιστασεων?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #559 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 01:14 »
H μπαταρία του delirium είναι εξαιρετική... δύο που έχω έτσι είναι! και φυσικά passthrough με φορτιστή/καλώδιο τύπου ΝΟΚΙΑ.
Το κακό τους είναι ότι αυτή η γυαλιστερή επίστρωση φεύγει εύκολα και έτσι "ψωριάζουν" πολύ γρηγορα...

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #560 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 02:02 »
Ναι αλλα εμενα το θεμα των ατμοποιητων με καιει :p
Πανω στην ιδια μπαταρια εβαλα τον δικο μου primero με την 1.8 και ο delirium με την 2.5 εσβηνε τον δικο μου.. (αδουλευτος ο δικος μου. 3ml περιπου ολα κι ολα)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #561 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 09:37 »
Πολύ πιθανό να φταίει η παρτίδα.  :dontknow:  Δοκίμασε και τον δικό του ατμοποιητή στο primero. Λογικά ο ατμοποιητής (κεφαλή, φυτιλοαντίστασή) σου φταίει, αλλά εγώ επειδή είμαι πολύ... περίεργη, θα το δοκίμαζα.
Primero δεν έχω, έχω όμως και delirium και kanger evod. Σ' αυτές τις δύο κεφαλές, διαφορές δεν έχω εντοπίσει. Όχι αξιοσημείωτες τουλάχιστον.... Σε ego παίζει κι η 2,5, αλλά με 2,2 είναι καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #562 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 16:21 »
Ειστε σηγουροι οτι τα ωμ ειναι αυτα που λετε;;;;;;
 
Εχω παρει κεφαλες για φιλο που ελεγαν 1,8 και ηταν 2,8... :dontknow: :dontknow:
 
Ενα αλλο θεμα ειναι το τι συρματα εχουν.Οσο πιο μικρη διαμετρο,τοσο πιο γριγορα αρπαζει,αλλα δεν εχει και τοσο πολυ ντουμανι και γευση.Μπορει να εχουν ιδια ωμ αλλα διαφορετικα συρματα απο εταιρια σε εταιρια.Αν ειναι με λεπτο συρμα εχει μεγαλυτερη αντ/ση και αρα βαζουμε λιγοτερο συρμα,με αποτελεσμα να υπαρχει μικροτερη επιφανεια ατμοποιησης    κλπ. κλπ. κλπ.
Στις μαμα κεφαλες ποτιστε τα φυτιλια και δωστε ρευμα,χωρις να εχετε το τανκ επανω.Σκετη τη βαση. Καντε το αρκετες φορες αυτο και μετα ατμιστε κανονικα με ολο τον ατμοποιητη.
Ετσι δεν παιρνετε την γευση αυτη που εχουν τα αστρωτα φυτιλια και καθαριζουν απο τις διαφορες ουσιες που εχουν απο τα εργοστασια.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2013, 19:11 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #563 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 21:50 »
Να πω κι εγώ την μέχρι τώρα εμπειρία μου με τον Evod BCC. Παρελήφθη εχθές, η μαμίσια κεφαλή έφυγε χωρίς καν να τεσταριστεί και στη θέση της βιδώθηκε η 1.8Ω. Πληρώθηκε  :tongue_smilie:  με υγρό 100% VG και κουμπώθηκε σε απλή eGo 1100. Ωραία αεράτη τζούρα, ατμός πολύς (ομίχλη λέμε!), δροσερός και γεύση ένα σκαλί πάνω από τους μέχρι τώρα χρησιμοποιούμενους CE4+. Ακολούθως, αλλαγή με υγρό 50-50, λίγος παραπάνω θόρυβος αλλά αποτέλεσμα το ίδιο. Μετά απο 3 αδειάσματα-γεμίσματα ούτε υποψία διαρροής ή καμμένου (ακόμα και με μηδενική σχεδόν στάθμη υγρού). Βρήκα νομίζω τον ατμοποιητή μου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #564 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 22:02 »
Μπορεί κάποιος να μου πει πώς καθαρίζουμε ένα καινούριο evod αλλά και γενικά πως τα καθαρίζουμε ?

Μέχρι τώρα είχα crystal ce4 v3, τον έλυνα όλο και τον έπλενα με χλιαρό τρεχούμενο νερό. Τώρα καλό-κακό έπλενα και τις φ/α.

Mε τον ιδιο τρόπο φανταζομαι...
Λύσε ότι λυνεται, πλύνε, στεγνωσε, δεσε και κατεβα.
Ουπς  :eyesplash: κι ατμισε εννοούσα!

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #565 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 22:21 »
Aυτό ακριβώς έκανα! Και φυσικά το χω ταράξει στο άτμισμα εδώ και ώρες! Μπόμπα τ αργαλείο...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #566 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 22:48 »
Τελικά οι evod είναι με τις παρτίδες όπως είχε πει ένα παιδί από τις πρώτες σελίδες του θέματος. Το ίδιο και οι κεφαλές τους.
Δοκίμασα άλλον ένα σήμερα και είναι διαφορετικός και από τον δικό μου και από τον delirium ενός φίλου..
Θέλει να πάρεις 4-5 διαφορετικούς για να δεις τι σου ταιριάζει! Χαχα

Sent from my Optimus G using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #567 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 00:16 »
Μπορεί, δεν το νομίζω αλλά μπορεί. Το λέω, γιατί έχω πάρει πάρα μα πάρα πολλές κεφαλές, κι ούτε μία δε βγήκε σκάρτη! Αλλά ας μη μιλάω πολύ, γιατί ποτέ δε ξέρεις..... μην μου επιφυλάσσει εκπλήξεις η επόμενη....  :hmmm:
Πάντως, τσέκαρε κι αυτό που γράφει ο shadockan
Ειστε σηγουροι οτι τα ωμ ειναι αυτα που λετε;;;;;;
 
Εχω παρει κεφαλες για φιλο που ελεγαν 1,8 και ηταν 2,8... :dontknow: :dontknow:
 
Αυτό το βρίσκω πολύ πιθανό...!!!!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #568 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 01:32 »
Τελικά οι evod είναι με τις παρτίδες όπως είχε πει ένα παιδί από τις πρώτες σελίδες του θέματος. Το ίδιο και οι κεφαλές τους
....
Μηπως δεν συμβαίνει σε όλους αυτό? Στην αρχή που μόνο η αρχική εταιρία βγάζει ανταλλακτικά όλα πάνε κάλα, μετά που είτε αρχίζει να δίνει φασόν σε άλλους είτε γιατί πλακώνουν οι κλώνοι των κλώνων, γίνεται ο χαμός και ελπίζεις να πέσεις σε καλό...

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #569 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 15:36 »
Να κάνω μία ερώτηση....

πώς διαπιστώνουμε ότι τα clearomizer που παίρνουμε είναι όντως "Kanger Evod bottom Coil" αφού πάνω δεν αναγράφουνε τίποτα και έρχονται απλά σ ένα σακουλάκι ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342297 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206512 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597259 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357784 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios