vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, ZoeM, manoslykos

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #390 στις: Ιουνίου 04, 2013, 17:32 »
Είναι φιμέ... και ενώ δεν φαίνεται στην φωτό, έχει λευκές γραμμές με νούμερα που αναγράφουν την ποσότητα του υγρού (σαν σύριγγα)...


Εδω στη φωτό φαίνεται καλύτερα...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #391 στις: Ιουνίου 04, 2013, 17:53 »
Eχει καποια διαφορα απο τους <παλιους>?

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #392 στις: Ιουνίου 04, 2013, 19:01 »
Σε εμενα πάλι η πλαστικίλα του Epsilon είναι ανυπόφορη.... τι να πει κανείς....


ναι ε? όντως, τι να πω, εγώ αν δεν είχα ανακαλύψει τον εψιλον, θα είχα φύγει από τα μοντ και θα χα γυρίσει στον ego-c.


Τέσπα, υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο το σώμα?


Μήπως να δοκιμάσω και με αυτό που έχει το clear window?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #393 στις: Ιουνίου 04, 2013, 21:22 »
Η συμπεριφορά του διάφανου είναι ακριβώς ίδια με τον κανονικό. Δεν παρατήρησα καμμιά αλλαγή...
Η μόνη διαφορά ήταν όταν τους έβρασα και τους δύο μαζί για 5 λεπτά, ο διάφανος θόλωσε ενώ τα πλαστικά του κανονικού δεν έπαθαν τίποτα...




Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #394 στις: Ιουνίου 04, 2013, 21:43 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dhFklSC6eYg[/youtube]

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #395 στις: Ιουνίου 05, 2013, 12:02 »
Σαν μόνιμο ατμο έχω τον nobacco epsilon xl, έχω δοκιμάσει με τον t3 και μετά από 4 διαφορετικές παρτίδες ατμοποιητών δεν πήρα ποτέ γεύση που να μην έχει μια χαρακτηριστική "σιδερίλα"¨.

Αποφάσισα να δοκιμάσω και αυτόν

http://www.310.gr/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/clearomizer/kanger-evod-clearomizer

η μαμίσια αντίσταση είναι σύμφωνα με το lava, 2.6.
Αφού τον έκανα το κλασσικό μπανάκι με οινόπνευμα, τον άφησα να στεγνώσει και τον δοκίμασα.
Μετά το πρώτο γέμισμα, με κάποια προσπάθεια κατάφερα να περάσω στο δεύτερο και πάλι αυτή η "σιδερίλα".
Σε μικρότερο βαθμό βέβαια με το αίσχος τον Τ3, αλλά υπάρχει.
Το έχω πάθει κι εγώ. Δεν νομίζω νάχει σχέση με τους ατμοποιητές. Εγώ σώθηκα με το που αγόρασα μπαταρία VV. Παίζεις με τα V μέχρι να σου ρθει η επιθυμητή γεύση.

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2013, 12:29 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Inps123

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #396 στις: Ιουνίου 08, 2013, 00:23 »
Καλησπέρα κι από εμένα.Μετά από καιρό ταλαιπωρίας με διάφορους ατμοποιητές από διάφορες εταιρίες μπήκα σ ένα καταστημα nobacco στη γειτονιά μου.Μου λέει ο πωλητής πως έχει φέρει κάτι νέο.Μόνο αυτό εφτασε να με κάνει να τον αγοράσω.Από τότε δεν τον αλλάζω.
Ξεκίνησα να παίζω με μια ego μπαταρία.Αλλά η πραγματική του απόδωση τελικά φαίνεται σε vv.
Μετά απο συστηματική χρήση δεν τον αλλάζω.Δουλεύει.Χάνει ελαφρώς σε γέυση σε σχέση με τον thor αλλά δουλεύει.
Το μόνο μου παράπονο είναι πως ανεβάζει θερμοκρασία πολυ γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #397 στις: Ιουνίου 12, 2013, 18:20 »
σορι ρε παιδια αλλα να ρωτησω κατι? evod kai protank εχουν την ιδια λειτουργια και ιδια αποδοση σε ατμο αλλα και σε διαροες και το μονο που αλλαζει ειναι τα ml που χωρανε????ευχαριστω αν και μαλον ειμαι off topic!!!!!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #398 στις: Ιουνίου 12, 2013, 18:58 »
Πέρα από τη χωρητικότητα o protank έχει πολύ καλύτερη κατασκευή, γυάλινο τάνκ και ανοξείδωτα μεταλλικά μέρη. Αντίθετα ο Evod είναι πλαστικός με επιχρωμιομένα μέρη.
Ενδεχομένως βέβαια η διαφοροποίηση του υλικού να προκαλεί μια μικρή διαφορά στην απόδοση, λόγω μεταλλικού επιστομίου, αλλά αυτό είναι το λιγότερο.

Φυσικά περιμένουμε και τον protank mini, με διάμετρο 14, όσο και ο evod...

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #399 στις: Ιουνίου 13, 2013, 20:54 »
ο ατμοποιητής λοιπόν μου κράτησε από τις 30/5 μέχρι τώρα που σας γράφω 13/6....περιπου 5ml την ημερα, διάφορα υγρά...μέχρι στιγμής 4 καθαρισμούς και με dry burn....το τελείωμα μου το έκανε ξεκινώντας πριν 3 μέρες να χάνει υγρό, μπουρμπουλήθρες...και τώρα τέλος!!! ποιότητα δεν είχε χάσει μόνο από εχθές είχε χάσει ένα 15% της έντασης.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #400 στις: Ιουνίου 13, 2013, 21:09 »
Η αλήθεια είναι ότι 4 dry burn στην ίδια κεφαλή δεν είναι ο,τι το καλύτερο. Υπάρχουν κάποια υλικά δίπλα της που αρπάζουν ελαφρώς με το dry burn.
Στην τελική δεν αξίζει και τον κόπο, με το κόστος που έχουν οι κεφαλές. Πάνω από 2 dry burn σε κάθε κεφαλή το βρίσκω λίγο τολμηρό

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #401 στις: Ιουνίου 13, 2013, 21:23 »
και εγώ αυτό κατάλαβα, αλλά είχε ποιοτικά φυτίλια, και οι αντιστάσεις μέσα καλή αντοχή...αυτό που νομίζω τον καθήλωσε είναι ότι τον είχα  :baby: και όταν λέμε  :baby: το εννοώ, σε 10 μέρες κλείνω 2 μήνες ατμιστής. Εγώ έμεινα ικανοποιημένος, σχετικά με τα δύο ευρώ η ανταλλακτική, και το ότι τον τρέλανα στις αλλαγές υγρών  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #402 στις: Ιουνίου 14, 2013, 00:09 »
Καποιες συζητησεις για το στριψιμο εργοστασιακων αντιστασεων μεταφερθηκαν εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17830.0.html

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #403 στις: Ιουνίου 15, 2013, 20:39 »
εγω τον αγορασα σημερα απο νομπακο(primero) ,με την κεφαλη που ειχε επανω ειναι ενα χαλι μαυρο!!ουτε ατμο ,ουτε χτυπημα και πολυ μπουρπουλυφρα!!!!εκανα ολα οσα διαβασα εδω και παλι τα ιδια χαλια!!!!θα τον δοκιμασω με μια 1,8 που πηρα για παν ενδεχομενο και θα δω τι θα γινει.παντως αν ημουν νεος στο ατμισμα και επαιρνα αυτον για αρχη μαλον θα τα παρατουσα!!  η πρωτη εντυπωση ειναι <<just not working>>.θα δουμε στο μελον!!!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #404 στις: Ιουνίου 15, 2013, 20:42 »
Tσεκαρε πρωτα την μπαταρια σου αν εχει δυναμη να δουλεψει την συγκεκριμενη κεφαλη και τσεκαρε επισης αν ειναι καλα βιδωμενη η κεφαλη και μετα αν συνεχιστει αυτο τοτε ναι θα δεχτω το οτι αν ησουν νεος στο ατμισμα θα τα παρατουσες.Καμια φορα δεν φταινε τα προιοντα αλλα και η υποστηριξη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1938 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511831 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios