vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, PsykieG, camber, e-akapnos

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #360 στις: Μαΐου 19, 2013, 18:56 »
Παιρνεις μια πενσουλα, κρατας καλά την βαση, πιανεις με την πενσουλα την αναγλυφη κορυφη, και με κινησουλες δεξια αριστερα θα βγει. (Αυτο για τα μερικα πρωτα βγαλσιματα, μετα γινεται πιο ευκολο).

Αφαιρεις με προσοχη τα απο πανω φυτιλακια, και τα πλενεις. Αν εχεις γκαζακι καφε, ή κουζινα με αεριο, κρατα τα με ενα τσιμπιδακι δυο τρια λεπτα στη φλογα, θα γινουν κατασπρα.

Αφηνεις λιγο την κεφαλη με την αντισταση κατω απο ζεστο νερο, να φυγει οση μαυριλα γινεται. Ταμποναρεις με μια χαρτοπετσετα, και του κανεις στοργικα ντραημπερν (φορας την κεφαλη στη μπαταρια, και δινεις ρευμα με μικρες χρονικα επαναλαμβανομενες κινησεις, μεχρι να εξατμιστει το νερο απο το πλυσιμο, και να αρχισει η αντισταση να πυρωνει). Αυτο θα καψει καποια υπολοιπα καταλοιπα που δεν εφυγαν με το πλυσιμο. Αν θες ξαναξεπλενεις, ξαναταμποναρεις, προσθετεις τα φυτιλακια στη θεση τους, κλεινεις (ισως χρειαστει μια επιπλεον πιεση για να κλεισει παλι, εγω το παταω με το βαρος μου με τη μυτη προς τα κατω).

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #361 στις: Μαΐου 19, 2013, 19:42 »
Πολυκράτη δε χρειάζεται πενσούλα για να αφαιρεθεί το πάνω μέρος. Γίνεται με πολύ πιο απλό τρόπο, κρατάς κεφαλή με το ένα χερι και με το άλλο σπρώχνεις κόντρα το σωληνάκι στο πλάι με τον αντίχειρα, (με μια πετσετούλα κατά προτίμηση για να μην "κόβει" το δάχτυλο) κ βγαίνει πανεύκολα! Ούτε μπαταρίες, ούτε πένσες ούτε κάβουρες ούτε τρακτέρ! :tongue_smilie: Μου το έδειξαν μόλις χτες ;)
Το να το ξαναβάλεις είναι πιο ζόρικο (ειδικά για μένα)
Τα έξτρα φιτιλάκια μου διαλύθηκαν... :-\
Και ναι, θα προτιμήσω 2η μπουγάδα μετά το dry burn γιατί μου φαίνεται πως πάντα κάτι μένει από την καψίλα...αλλά με τα φιτιλάκια χαλάστηκα κ να ομολογήσω ότι....περίμενα κάτι πιο γρήγορο και απλό...
Βασικά τις πετάω όταν τα παίζουν (άσχετα αν λεφτΑ ΔΕΝ υπάρχουν, είμαι λάρτζ όμως εγώ :tongue_smilie: ) αλλά κάποιες μου ψοφησαν γρήγορα λόγω υγρού και είπα να το παλέψω λίγο. Σε κανονικές συνθήκες, μου βγάζουν περίπου βδομάδα, χωρίς καμιά περιποίηση και χωρίς μεγάλες απώλειες γεύσης προς τις τελευταίες μέρες τους.
Πολύ σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να γράψεις τόσο αναλυτικά :yes:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #362 στις: Μαΐου 19, 2013, 19:45 »
Δεν τα εγραψα για σενα αλλά για μελλοντικους αναγνωστες, εσυ εισαι εξπέρ!!  :tongue_smilie:

Ετυχα σε πολυ σφιχτη κεφαλη φαινεται εγω!

Ζητα απο καποιον συνατμιστη καλε λιγες πλεξουδες φυτιλακι να εχεις να αντικαθιστας. Να σε δωκω κι εγω ευχαριστως!

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #363 στις: Μαΐου 19, 2013, 20:10 »
Ω σας αφχαριστώ πολύ δια τα καλά σας λόγια!!!
Αλήθεια όμως, δε θέλει κόπο αλλά τρόπο! Οσο σφιχτή κι αν είναι :)
Το είδα μπροστά μου κ δεν το πίστευα!!

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #364 στις: Μαΐου 19, 2013, 20:56 »
Αρχισε και η microcig να φτιαχνει evod. Ολόιδια φαίνονται, και αντισταση από τιτάνιο
http://www.centraltrade.eu/starter-kits-evod-c-112_125.html


Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #365 στις: Μαΐου 19, 2013, 21:43 »
Από την σελίδα αυτή πουλάει μόνο χονδρική.
Η σελίδα της για λιανική είναι : http://www.e-liquid.cn/?zenid=3662ef38f76a33a516c694fdbda201dc
αλλά και πάλι οι τιμές είναι καλές, βέβαια δεν λένε επάνω ούτε Delirium ή Primero  :))

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #366 στις: Μαΐου 19, 2013, 21:54 »
Λογικό είναι να μη λένε, αφού τα delirium & Primero είναι ΟΕΜ των συγκεκριμένων ελληνικών καταστημάτων που γνωρίζουμε.
Μια και όπως λέει ο bender έβγαλε evod και η microcig και μια το σαιτ που δινεις το λινκ έχει κατά κόρον microcig, άρα μιλάμε για microcig evod και όχι για kanger evod.
Αρα, άλλη ποιότητα. Τι ποιότητα; Οποιος δοκιμάσει θα μας πει. Αν κρίνω πάντως από ό,τι microcig δοκιμασα τελευταια, αλλά και από τους "περίφημους" ce4 της, προσωπικά είμαι πολύ επιφυλακτική να δοκιμάσω, έστω και σε αρκετά χαμηλότερη τιμή.


Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #367 στις: Μαΐου 19, 2013, 22:38 »
Οταν ερθει με το καλό μια βάση απο τιτάνιο θα την αγοράσω.Ετσι για να ελαφρύνει ακόμα ποιό
πολύ ο Εvod Kanger μου. :yes:

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #368 στις: Μαΐου 19, 2013, 22:58 »
δεν υπάρχουν βασεις απο τιτάνιο,φίλε. για το σύρμα της αντιστασης λέει τιτανιο.
Ειναι βέβαιο οτι σε λιγο καιρό θα το φτιαχνουν 100 μαρκες-εργοστάσια στην Κίνα, οπως έγινε με τους ce4, vivi και οτιδηποτε άλλο πουλάει πολυ. Αλλά τουλάχιστον το ονομα πχ "evod"  ή "vivinova" δε θα μπορουσε να το κάνει tm, μια εταιρία? Τόσο μπάχαλο ειναι στην Κίνα? Βγάζουν αντιγραφες με την ιδια εμπορική ονομασία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2013, 00:09 από bender »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #369 στις: Μαΐου 24, 2013, 15:58 »
Ανεξήγητο: πήρα 2 κεφαλές evod από nobacco. 1.8 2.4
Καλές, αλλά στο θέμα γεύσης δεν με ξετρέλαναν.
Πήρα και χρησιμοποιώ εδώ και δυο μέρες κεφαλή 2.2 από dr.antismoke. Τουλάχιστον 50% πάνω η γεύση. Οχι στα επίπεδα του thor, αλλά αρκετά κοντά πλέον.
Το θέμα βέβαια με τη διάλειψη όταν κουμπώνω σφιχτά το τανκ πάνω στην κεφαλή παραμένει. Νεκρώνει ο ατμοποιητής και επαναλειτουργεί μόνο όταν ξεσφίξω τον τανκ, σε σημειο να πρεπει να προσέξω όταν ξεβιδώνω τον ατμοποιητή για να γεμίσω.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #370 στις: Μαΐου 24, 2013, 16:53 »
Πολύ καλής παρτίδας κεφαλές στα 2.4Ω είναι αυτές εδώ:
 
http://www.310.gr/ατμοποιητές/clearomizer/κεφαλή-kanger-evod

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #371 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:10 »
Εχω τον evod σε έκδοση primero, χρωμα SS περίπου έναν μήνα, έχω αλλάξει 3-4 εργοστασιακές κεφαλές και έχω φιάξει άλλες τόσες...
Τις τελευταίες ημέρες το σώμα του ατμοποιητή σαν να κολλάει... πίστεψα προς στιγμήν ότι είναι βρώμα, όμως είναι μια επικάλυψη σαν βερνίκι που σιγά-σιγά ξεφτάει... είναι πολύ άσχημη αίσθηση, σαν λίγδα... έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #372 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:21 »
Περίεργο αυτό που λες...όταν λες σώμα εννοείς το εσωτερικό σωληνακι ή εννοείς την εξωτερική επιφάνεια του ατμοποιητή?
Πάντως για τον ασημί primero μου είχαν διευκρινίσει από nobacco μαγαζί ότι είναι βαμμένος με χρώμα ασημί. Μάλλον αυτό σου ξεφτίζει αν έχω καταλάβει καλά την περιγραφή σου
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2013, 23:27 από zerom »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #373 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:33 »
Μιλάω για τον ασημί primero, μαλλον το βάψιμο έχει και βερνίκι από πάνω και αυτό ξεφτίζει... το χρώμα που αφήνει στα σημεία που έχει φύγει το βερνίκι παραμένει ασημί αλλά έναν τόνο πιό ανοιχτό.....
Τελικά όμως μου άφησε χρόνους ο evod.... πάνω στο σκούπισμα και ενώ τον κράταγα από το επιστόμιο, μόλις τωρα... μου έμεινε στο χέρι...   το επιστόμιο με το σωληνάκι.... έσπασε ακριβώς στη βάση του επιστομίου, στο πιο λεπτό σημείο.... και με δεδομένο ότι και ένας delirium μου χάλασε (μάλλον τον χάλασα με βράσιμο) ξέμεινα από evod....
Τελικά, μάλλον δεν θα ξαναπάρω άλλον..

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #374 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:16 »
Aπό μέσα είναι μέταλλο silver και απ΄έξω βαφή με βελούδινη υφή (xρησιμοποιείται σε πολλούς  ατμοποιητές, μπαταρίες eGo, mods κλπ) που φεύγει με τον καιρό σαν κόλλα ή σαν φλούδα αν δεν είναι καλής ποιότητας...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2013, 00:21 από zacharis1955 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246338 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572248 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios