vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

51 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mimhsdr, Tem, manoslykos, leriban, camber, zamploutos, bloodlessz

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #420 στις: Ιουνίου 18, 2013, 00:02 »
Όλα αυτά με τα ζουμιά στο στόμα και τον πόλο είναι θέμα αντίστασης. Είχα πολλά προβλήματα με κεφαλές delirium και απλα έχω αρχίσει να φτιάχνω δικές μου.


Διπλό 2άρι για αντίσταση και βγάζω γύρω στα 1,8ω, άλλο ένα διάρι από πάνω και μια χαρά. Σφιγγει λίγο η τζούρα όμως.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #421 στις: Ιουνίου 18, 2013, 00:33 »
Φυσικότατο το θεμα των ολιγων ζουμιών. Όταν γυρίζεις κάτι ανάποδα θα τρέξει λιγο ζουμάκι. Πριν γεμίσω και όποτε έχω εύκαιρο κωλοχαρτάκι, στρίβω και στουμπώνω το στόμιο μεχρι μεσα κ μετά ξεβιδωνω κ γεμίζω. Νο πρόμπλεμ. Έτσι καθαρίζεται και απο υδρατμους το στομιο που κ που.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #422 στις: Ιουνίου 18, 2013, 00:36 »
Αντε γιατι θα τρελαθώ.Δυο μηνες τωρα ακομα τπτ απο αυτα που διαβαζω δεν εχω συναντησει και αρχισα να νοιωθω και τυχερος  ;D
Μεχρι στιγμης εχω παρει κεφαλες απο dr antismoke,atmistique,vape club και ενα  προπο εδω στην περαια και ακομα δεν ειχα κανενα προβλημα.ΑΝ εξαιρεσω τις κεφαλες απο το προποτζίδικο που αργησαν να στρωσουν λιγο αντιθετα απο τις αλλες  κανενα  αλλο απο τα προαναφερθεντα.


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #423 στις: Ιουνίου 18, 2013, 00:49 »
Εσύ Seb 40 χρόνια φούρναρης, έεεεεχεις ψήηησει...! Τους παίζεις στα δαχτυλα τους άτμο. :D
Χωρίς πλάκα τώρα, πρέπει να συνεδητοποιήσει ο κοσμος πως όπως το κανονικό τσιγάρο θέλει τασάκι, έτσι κ το ηλεκτρονικό, χαρτοπετσέτα. Αλλοι λιγότερο, αλλοι περισσότερο. Και τουτος δω, ναι μεν θελει, αλλά όχι τόσο πολυ όπως άλλοι.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #424 στις: Ιουνίου 18, 2013, 01:03 »
Για να πω την αληθεια στις αρχες ειχα κατι τετοια χαζα με υγρα απο τον αξονα του τανκ αλλα στην πορεια ειδα οτι αν ξεβιδωσεις την κεφαλη και την τραβηξεις σιγα σιγα προς τα εξω και κρατωντας λιγο λοξα τον κορμο δεν γινεται τπτ απο υγρα στον αξονα.Και φυσικα το ιδιο και αντιστροφα κανω και στο γεμισμα λιγο λοξα ο ατμο και γεμισμα μεχρι τα ορια και ξανα βιδωμα της κεφαλης απαλα.Δεν με κυνηγαει κανεις  ;D
Οσο για το αν ειναι μειον το οτι δεν φαινεται το υγρο και θελει φωτισμο χειρουργείου να μου επιτρεψετε να γελασω  :laugh1: :laugh1: Αφου τον καταφερνω εγω μεσα στα σκοταδια και με το φως της οθονης απο το pc οταν παιζω στις αιθουσες με χαμηλωμενα ολα  τα φωτα και που φημιζομαι για την οραση μου  :tongue_smilie: χωρις γυαλια ..... ;D  


Σε αυτο με την χαρτοπετσετα και τα τασακια δεν εχεις καθολου αδικο απλα καποιοι ξεχνάνε πολυ ευκολα  ;D [size=78%] [/size]
[/size]

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #425 στις: Ιουνίου 18, 2013, 01:56 »
Οσο για το αν ειναι μειον το οτι δεν φαινεται το υγρο και θελει φωτισμο χειρουργείου να μου επιτρεψετε να γελασω  :laugh1: :laugh1:

Συμφωνώ και επαυξάνω :thumpup:

Και εγώ που για να δω κοντά η μικρότερη απόσταση είναι στους 40 πόντους :( μια χαρά τον γεμίζω.

Το θέμα είναι να σου κάνει κλικ κάποιος άτμο , μετά τα διάφορα ''θεματάκια'' τα λύνεις εύκολα ;D

Αν δεν σου κάνει κλικ με την πρώτη υγρασία στον πόλο... φεύγει από το παράθυρο συνοπτικά :))

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #426 στις: Ιουνίου 18, 2013, 02:30 »
Τα δικά μου προβλήματα πάντως ήταν τεράστια. Υπερτροφοδοσια όσο δεν παει, σε σημείο που να μην δουλεύει ο ατμοποιητής. Μη νομίζετε ότι όλοι είχαν θέμα με την χαρτοπετσέτα δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος marioboni

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #427 στις: Ιουνίου 18, 2013, 23:31 »
έχει δοκιμάσει κανείς κεφαλές από fasttech?
http://www.fasttech.com/products/1411/10004691/1375200


υπάρχουν κοντές και μακριές?ποια η διαφορά τους?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #428 στις: Ιουνίου 19, 2013, 00:16 »
Δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά...
Και οι original Kanger κεφαλές κυκλοφορούν με κοντό και με μακρύ σωληνάκι...

Αποσυνδεδεμένος marioboni

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #429 στις: Ιουνίου 19, 2013, 00:18 »
παρά μόνο στην αντίσταση


από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι οκ?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #430 στις: Ιουνίου 19, 2013, 00:21 »
Και οι original Kanger και οι διάφορες παραλλαγές παράγονται σε διάφορες αντιστάσεις...

Αποσυνδεδεμένος marioboni

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #431 στις: Ιουνίου 19, 2013, 00:25 »
Σόρι για το πρήξιμο, αλλά επειδή θα πάρω ποσότητα είναι οκ η ποιότητά τους?Από το fasttech
Για απλή 1300άρα Ego λογικά είναι προτιμότερη η μικρή στα 2Ω έτσι?

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #432 στις: Ιουνίου 19, 2013, 00:53 »
Παντως ενα θεμα με τη διαρκεια ζωης (καλης αποδοσης) της φυτιλοαντιαστασης που ειχα εντοπισει στην αρχη το εχω επαληθευσει και με αλλες παρτιδες, οποτε επειδη τον εχω συμπληρωματικο σε επισκευασιμο, και βαριεμαι πια να αλλαζω φυτιλοαντιστασεις σε εργοστασιακους.... παω γι'αλλα... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #433 στις: Ιουνίου 19, 2013, 01:07 »
Αν κάποιος φίλος συνατμιστής δεν τον δουλεύει και τον εχει για το συρτάρι ας μου
τον χαρίσει μια και εχασα τον δικό μου :( [size=78%].Εμένα μου κάνει δεν εχω κανένα παράπονο.[/size]

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #434 στις: Ιουνίου 20, 2013, 02:25 »
Διάβασα πολλές αντίθετες απόψεις και από περιέργεια πήρα έναν evod την προηγούμενη εβδομάδα να τον δοκιμάσω.
Μου άρεσε πολύ η ποιότητα κατασκευής και η υφή που έχει. Πλαστικούρα, καμένο, μπουρμπουλήθρες, διαρροές δεν πήρα ποτέ. Ο ατμός του είναι κρύος, όπως τον προτιμώ.
Αυτά ήταν τα θετικά του. Όλα τα υπόλοιπα αρνητικά.
Φοβερά αεράτη τζούρα. Έκλεισα τις 2 τρύπες αλλά και πάλι δεν.... Με τις 3 τρύπες κλειστές σφίγγει υπερβολικά η τζούρα.
Δεν μπορείς να δεις εύκολα τη στάθμη του υγρού.
Ο τρόπος γεμίσματος από κάτω δεν είναι τόσο πρακτικός.
Γεύση υποδεέστερη των epsilon, thor.
Τέλος και σημαντικότερο για μένα: μηδενικό χτύπημα σε σχέση με τους dual coil thor και epsilon.

Τελικό συμπέρασμα: Στο συρτάρι με τα μουσειακά εκθέματα.  :thumpdown:



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 96 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 93 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247484 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572677 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8227 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327371 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8864 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140