vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, treloneritis, Blackwolf, Parolos, Ribot, lagoudakis

Twitter

Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #315 στις: Ιουλίου 12, 2013, 01:42 »
Ζητώ συγγνώμη καταρχάς γιατί είμαι από κινητό και δεν μπορώ να κάνω πολλαπλές παραθέσεις. Κάποιες σκέψεις μου ακολουθούν με βάση κάποιες απαντήσεις.

- Το τελευταίο δίμηνο μόνο διάβασα στο νήμα του πρόβαρι για ένα που μετά από το προτεινόμενο από την προβειπ μπάνιο αυτό άρχισε να αφριζει. Ενα άλλο του ξεκόλλησε η πλακέτα χωρίς να πέσει. Ενα άλλο του βγήκε η κεφαλή και ήθελε σφυρί για να ξαναμπεί. Ενα άλλο καινουριο επιστράφηκε γιατί ήταν άλλο χρώμα το εξτενσιον και του επεστράφη αντί για 2.5 ένα μεταχειρισμένο 2. Αν αυτό είναι  ποιότητα τότε τι να πουν και τα κινεζακια...

- Έστω χ ένας κάτοχος φεραρι (άλλο μπραντ νειμ τρέλα υπερτιμολογημενο που συντηρεί το μύθο του κατά ένα μέρος απο την υπερτιμολογιση. Τουλάχιστον η φέραρι εξελισσεται. Δεν βγάζει την f40 20 χρόνια την ίδια...). Θεωρεί ότι έχει το καλύτερο αυτοκίνητο. Φυσικά δεν μπορεί να τα έχει όλα αλλά θεωρεί ότι αφού είναι ακριβότερο το δικό του θα είναι και καλύτερο. Σε ένα καφέ λοιπόν στο Ντα Βίντσι έρχεται ένας άλλος κάτοχος φεραρι και του λέει ότι η νέα 911 είναι καλύτερη από την διπλής τιμής δικιά του. Ο Χ τι σκέφτεται?
Α) δεν ξέρει αυτός.
Β) σιγά μην είναι. Το λέει για να με πικαρει.
Γ) θα παω να την αγοράσω για να δω αν όντως με τα μισά λεφτά κάνω τα ίδια πράγματα και απολαμβάνω το ίδιο.

Έτσι λοιπόν και με κάποιους προβαριστες. Πόσοι κάτοχοι πήγαν και αγόρασαν πχ το innokin svd των 60 ευρώ το χρησιμοποίησαν για κάνα δίμηνο και έβγαλαν συμπέρασμα ότι είναι υποδεέστερο? Οι κάτοχοι προβαρι (οχι όλοι ευτυχώς) δλδ μπορούν να βγάζουν άχρηστα όλα τα Μοντ (ακόμη και πριν κυκλοφορήσουν) χωρίς να τα έχουν χρησιμοποιησει (αλλά αφού το λέει ο pbusardo έτσι θα'ναι) αλλά οι κάτοχοι των φθηνών Μοντ δεν μπορούν να κρίνουν το συνολικό φαίνεσθαι και είναι του προβαρι αν δεν γίνουν κάτοχοι?

- Το πρόβαρι μπορεί να έχει συν αλλά έχει και μείον και για μένα χτυπητά. Που είναι τα Βατ? Η αντίσταση μπορεί να μεταβληθεί για πολλαπλούς λόγους. Εγώ νομιζω ότι ατμιζω κάπου αλλά αν η αντίσταση έχει πάει από 1.8 στο 2.1 η αντιστροφο ατμιζω στο περίπου. Που είναι η ευχρηστία? 13 πατήματα για να τσεκάρεις αντίσταση? Τι παίζω? Call of duty και πυροβολω? Δεινόσαυρος κανονικός ή εξέλιξη στην Αμερική. Βγάλαμε κάτι καλό πριν κάτι χρόνια και προσπαθούμε να πείσουμε ότι έτσι πρέπει να είναι ακόμη και αν ο κόσμος γύρω μας αλλάζει.

- αυτονομία. Χωρίς puff counter ΔΕΝ μπορείς να ξέρεις πόσο κρατάει η μπαταρία. Εκτός και αν μετράς με ακρίβεια το υγρό. Αλλά σε μπουκαλάκι πχ των 30 ML πως μετράς τι καταναλώσες? Υπάρχουν μέρες που κάνω 450 τζούρες και άλλες που κάνω 250. Όπως και ενδιάμεσα νούμερα. Αν έβλεπα μόνο την μπαταρία θα ήταν αλλά αντι αλλά για εκτίμηση σε διάφορα Μοντ αφού μπορεί με το ενα να εκανα 300 τζούρες και με το αλλο 400. Αλλά και καλύτερη αυτονομία να έχει κατά ένα 10% που να πάει με την 18350? 700-800 mah χωράνε εκεί μέσα. Όσο καλή διαχείριση και να κάνεις ή μέρα βγαίνει δύσκολα. Οπότε να η προεκταση να η 18650 να τα άλλα που έγραψα πιο πάνω να και το 250αρι για ένα ποιοτικό μα ξεπερασμένο πλέον μόντ.

Κλείνοντας, θα έλεγα ότι με βάση τις βλάβες που αναφέρονται στο νήμα το προβαρι σίγουρα δεν είναι συμφέρουσα αγορα. Γιατί αν συνυπολογίσεις και το κάνα 30αρι 40αρι που θέλει να πάει Αμερική και τον ένα μήνα που θα μεινεις χωρίς μοντ τότε είναι πολλά τα λεφτά Άρη. Για μένα συμφέρουσα αγορά είναι αυτή που θα χαλάσει σήμερα και αν είσαι Αθήνα αύριο έχεις νέο στα χέρια σου. Χέρι με χέρι από έναν σοβαρό καταστηματάρχη που σέβεται τον πελάτη του. Και αν δεν είσαι Αθήνα το πολύ 3-4 μέρες με τα πηγαινελα. Σέρβις σε αντικείμενα μικρού μεγέθους να πρέπει να πηγαίνουν Αμερική όπως έγραψα και πριν είναι αστείο. Το ότι η προβειπ δεν φτιάχνει ένα σέρβις σεντερ κάπου στην Ευρώπη για να εξυπηρετεί μέσα σε 4-5 εργάσιμες τους πελάτες Π
προσωπικά το θεωρώ μεγάλη αδιαφορία για μια εταιρία που δηλώνει ότι σέβεται τον πελάτη της.

:)

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #316 στις: Ιουλίου 12, 2013, 01:44 »
δεν θα διαφωνησω με τα παραπανω φιλε  zacharis1955
Αρκετά ακριβό βέβαια αλλά αξίζει όλα τα λεφτά του μέχρι και το τελευταίο cent!
με αυτο θα διαφωνησω....
ουτε το Ζ αξιζει τοσα λευτα ουτε το provari.... μιλαμε για σωληνες παραγωγης και οχι για ιδιοκατασκευες που θελουν πολυ κοπο και δουλεια.
ουτε το ενα τα αξιζει ουτε το αλλο, μια σωστη τιμη για σωληνα ειδα το vamo με 25 ευρω.
κακα τα ψεματα αλλα νιωθω θυμα οταν για εναν σωληνα και μια πλακετουλα δινω τοσα λεφτα και αναφερομαι στο Ζ γιατι provari δεν εχω...
πρεπει να πεσουν οι τιμες επιτελους και να μην μας θεωρουν προβατα επειδη κοψαμε το τσιγαρο και διναμε περισοτερα εκει...

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #317 στις: Ιουλίου 12, 2013, 01:46 »
Εφόσον όπως βλέπω έχει επιτραπεί αυτή τη φορά η συζήτηση τέτοιων συγκριτικών, επανέρχομαι. Το darwin που ήταν το αντίπαλο δέος αναβαθμίστηκε. Αντίπαλο δέος εννοώντας σε αντοχή σε ποιότητα από ρεύματα και όριο αμπέρ στο θεό. Αλλά οι άνθρωποι δεν κολλήσανε, "κοίτα τι μαμάτοι που είμαστε και δε φτιάχνουμε τίποτ'άλλο", κι όχι μόνο φτιάξανε, αλλά φτιάξανε το DNA 20 που από τους πιο φανατικούς provariδες εδώ θεωρείται ίσως η πιο ποιοτική πλακέτα σήμερα. Και βλέπεις στα νήματά του να αναφέρονται αρνητικά στις μπαταριοθήκες που το εμπεριέχουν τα "δεν επιτρέπει εύκολη αλλαγή Watt", 'δεν επιτρέπει εναλλαγή οθόνης πάνω κάτω λόγω συστήματος".. Επιλογές που το προβάρι δεν μπορεί όχι να κάνει (αλλαγή πλευράς οθόνης;; )αλλά ούτε να φανταστεί (τι είναι τα Watt;; ) Ξέρω ότι όπως και τα προηγούμενα μηνύματα θα χαθούν σε ένα πλήθος εντάξει είναι πανάκριβο γιατί είναι το καλύτερο, αλλά ας μην κλείνουμε και τα μάτια μας. Τώρα για αεραγωγούς στο πάνω μέρος; Εδώ αυτό θεωρείται δεδομένο και λέμε πως θα έχουν όλα ρύθμιση τζούρας, τι δεν έχουν καταλάβει και το φωτογραφίζουν στην provape με 510 άτμο; Να του βάλουμε μήπως και προγεμισμένο cartridge πάνω;

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #318 στις: Ιουλίου 12, 2013, 01:50 »
για ποιο σιγα ρε παιδια....τρεχετε παρα πολυ.....
τι καλυτερο εχει το provari  απο το Ζ δηλαδη? τα σπυρωματα? οκ...
το οτι του λες 7,5 w και ατμιζεις με 7 η 8? οκ...
το ενα εχει (ελλαδα βεβαια) 119γιουργια και το το αλλο 190...
αμα ειναι για αυτες τις διαφορες να δωσω αλλα 70 οκ να τα δωσω....
αλλα το provari θα μου αντεξει μια πτωση 2,5 μετρων? γιατι το Ζ μου ελεγε ''κι αλλο, κι αλλο..'' :idiot1:
εχω ζωηρο παιδι.... ;D
περι ορεξεως....αν δεν σε ενοχλουν αυτα οπως και η μεταπωληση φυσικα παιρνεις z χωρις δευτερη κουβεντα,αν εχεις ζωηρο παιδι τοτε νομιζω οτι με μια ego θα εισαι καλυτερα,κανενα προιον δεν βγαινει με σκοπο να τρωει τουμπες,ειναι σαν να σου πω επειδη κοπαναω σε τοιχους τι αυτοκινητο να παρω;μα δεν αγοραζεις κατι με σκοπο τις σαβουρδες

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #319 στις: Ιουλίου 12, 2013, 01:52 »
13 πατήματα για να τσεκάρεις αντίσταση? Τι παίζω? Call of duty και πυροβολω?

χαχαχαχαχα ελιωσα......  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


περι ορεξεως....αν δεν σε ενοχλουν αυτα οπως και η μεταπωληση φυσικα παιρνεις z χωρις δευτερη κουβεντα,αν εχεις ζωηρο παιδι τοτε νομιζω οτι με μια ego θα εισαι καλυτερα,κανενα προιον δεν βγαινει με σκοπο να τρωει τουμπες,ειναι σαν να σου πω επειδη κοπαναω σε τοιχους τι αυτοκινητο να παρω;μα δεν αγοραζεις κατι με σκοπο τις σαβουρδες
μα τι λες φιλτατε? φυσικα και σε ενδιαφερει η αντοχη απο σαβουρες , τρακαρισματα κτλ. δεν θα του συμπεριφερομαστε λες και ειναι διαμαντενιο...

 

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #320 στις: Ιουλίου 12, 2013, 01:54 »
δεν θα διαφωνησω με τα παραπανω φιλε  zacharis1955 με αυτο θα διαφωνησω....
ουτε το Ζ αξιζει τοσα λευτα ουτε το provari.... μιλαμε για σωληνες παραγωγης και οχι για ιδιοκατασκευες που θελουν πολυ κοπο και δουλεια.
ουτε το ενα τα αξιζει ουτε το αλλο, μια σωστη τιμη για σωληνα ειδα το vamo με 25 ευρω.
κακα τα ψεματα αλλα νιωθω θυμα οταν για εναν σωληνα και μια πλακετουλα δινω τοσα λεφτα και αναφερομαι στο Ζ γιατι provari δεν εχω...
πρεπει να πεσουν οι τιμες επιτελους και να μην μας θεωρουν προβατα επειδη κοψαμε το τσιγαρο και διναμε περισοτερα εκει...
μα το θεμα τις τιμης εχει να κανει με το εισοδημα που βγαζεις,πχ για καποιον τα 200 ευρω ειναι αστειο ποσο και για καποιον τα 50 ειναι μεγαλο

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #321 στις: Ιουλίου 12, 2013, 01:56 »
Ελεγα να μη ξαναγραψω στο νημα μια και εχει εξελιχθει κοντρα Vamo-Provari, που ειναι ανουσια και επειδη τα εχω και τα συμπαθω και τα δυο.Μια που τεθηκε θεμα porsche-yugο ομως  :hmmm: Καθομαι τωρα και ατμιζω μπροστα στον υπολογιστη και ατμιζω genesis 1,4Ω εναλλαξ με το μινι προβατο, και vamo 2x18350.  Μαντεψε φιλε μου πιο απο τα δυο τερματιζει το κοντερ και  στελνει τον genesis στα κοκκινα  :bye:
 Αν ηταν να παραλληλησω το προβατο με αμαξι θα ελεγα κατι σε Rolls/Bentley   :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 02:05 από DIMTH »

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #322 στις: Ιουλίου 12, 2013, 01:58 »
χαχαχαχαχα ελιωσα......  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

μα τι λες φιλτατε? φυσικα και σε ενδιαφερει η αντοχη απο σαβουρες , τρακαρισματα κτλ. δεν θα του συμπεριφερομαστε λες και ειναι διαμαντενιο...
οποτε αλλο εργαλειο ενδιαφερει εσενα και αλλο εμενα,τοσο απλα

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #323 στις: Ιουλίου 12, 2013, 02:07 »
Το provari είναι ΆΧΡΗΣΤΟ και πανάκριβο!!!!
Καλύτερα 10  2μετρα mod ( να παίζεις και ξιφομαχια με τα φιλαράκια άμα λάχει) με στραβή ( από το εργοστάσιο) οθόνη, από Casio ρολόι της δεκαετιας του  '80!!!!!!


Edit: Το όποιο δεν σε νοιάζει και άμα πέσει κάτω, όχι όμως γιατί έχει καλή ποιότητα κατασκευής, αλλά γιατί έχει 25 ευρώ.... Μια χαρά.....

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #324 στις: Ιουλίου 12, 2013, 02:15 »
αυτο καταλαβες απο οσα ειπα?


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 07:10 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #325 στις: Ιουλίου 12, 2013, 02:21 »
Δεν απάντησα σε σένα φίλε μου...ήταν μια γενικότερη τοποθέτηση, σε ένα νήμα το όποιο έχει καταντήσει ότι να ναι.....
Ντε και καλά να βγάλουμε το ένα mod καλύτερο από το άλλο, και παρα μα παρα μα παρα πολλούς ατμιστές (έμπειρους και μη) στον κόσμο κατόχους του provari, κομπλεξικούς...
Επόμενο βήμα θα είναι να βγάλουμε το ίδιο και όλους τους reviewers ανά τον κόσμο, γιατί ΌΛΟΙ έχουν provari, και όχι vamo......


Στάλθηκε από το GT-P5110 μου


Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #326 στις: Ιουλίου 12, 2013, 02:32 »
σορυ νομιζα οτι ηταν για μενα.... ;)
δεν νομιζω οτι υπαρχει το καλυτερο μοντ, η οτι ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο, αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο και υποκειται στην αντιληψη του καθε ενος μας.
το provari μονο αχρηστο η μετριο μοντακι δεν μπορει να χαραχτηριστει (δεν το λεω για σενα φιλε joyeman)
απλα θα επρεπε να αναθεωρησουν καποιες εταιριες τις πολιτικες τους και να μπουν στον υγειες ανταγωνισμο και να μην πιστευουν οτι επειδη ημαστε εθισμενοι στην νικοτινη
ειμαστε και μ@λ@κες.....


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 07:11 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #327 στις: Ιουλίου 12, 2013, 02:35 »
Συμφωνώ με όλα αυτά, απλά ας κοιτάξει ο καθένας μας να ατμιζει με αυτό που έχει και να το ευχαριστιέται, και να μην κοιτάζει να βγάζει σκαρτο του διπλανου του..(για τους X-Ψ λόγους).... 

Καλό βράδυ από εμένα.....

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #328 στις: Ιουλίου 12, 2013, 02:54 »
Ζητώ συγγνώμη καταρχάς γιατί είμαι από κινητό και δεν μπορώ να κάνω πολλαπλές παραθέσεις. Κάποιες σκέψεις μου ακολουθούν με βάση κάποιες απαντήσεις.

- Το τελευταίο δίμηνο μόνο διάβασα στο νήμα του πρόβαρι για ένα που μετά από το προτεινόμενο από την προβειπ μπάνιο αυτό άρχισε να αφριζει. Ενα άλλο του ξεκόλλησε η πλακέτα χωρίς να πέσει. Ενα άλλο του βγήκε η κεφαλή και ήθελε σφυρί για να ξαναμπεί. Ενα άλλο καινουριο επιστράφηκε γιατί ήταν άλλο χρώμα το εξτενσιον και του επεστράφη αντί για 2.5 ένα μεταχειρισμένο 2. Αν αυτό είναι  ποιότητα τότε τι να πουν και τα κινεζακια...

- Έστω χ ένας κάτοχος φεραρι (άλλο μπραντ νειμ τρέλα υπερτιμολογημενο που συντηρεί το μύθο του κατά ένα μέρος απο την υπερτιμολογιση. Τουλάχιστον η φέραρι εξελισσεται. Δεν βγάζει την f40 20 χρόνια την ίδια...). Θεωρεί ότι έχει το καλύτερο αυτοκίνητο. Φυσικά δεν μπορεί να τα έχει όλα αλλά θεωρεί ότι αφού είναι ακριβότερο το δικό του θα είναι και καλύτερο. Σε ένα καφέ λοιπόν στο Ντα Βίντσι έρχεται ένας άλλος κάτοχος φεραρι και του λέει ότι η νέα 911 είναι καλύτερη από την διπλής τιμής δικιά του. Ο Χ τι σκέφτεται?
Α) δεν ξέρει αυτός.
Β) σιγά μην είναι. Το λέει για να με πικαρει.
Γ) θα παω να την αγοράσω για να δω αν όντως με τα μισά λεφτά κάνω τα ίδια πράγματα και απολαμβάνω το ίδιο.

Έτσι λοιπόν και με κάποιους προβαριστες. Πόσοι κάτοχοι πήγαν και αγόρασαν πχ το innokin svd των 60 ευρώ το χρησιμοποίησαν για κάνα δίμηνο και έβγαλαν συμπέρασμα ότι είναι υποδεέστερο? Οι κάτοχοι προβαρι (οχι όλοι ευτυχώς) δλδ μπορούν να βγάζουν άχρηστα όλα τα Μοντ (ακόμη και πριν κυκλοφορήσουν) χωρίς να τα έχουν χρησιμοποιησει (αλλά αφού το λέει ο pbusardo έτσι θα'ναι) αλλά οι κάτοχοι των φθηνών Μοντ δεν μπορούν να κρίνουν το συνολικό φαίνεσθαι και είναι του προβαρι αν δεν γίνουν κάτοχοι?

- Το πρόβαρι μπορεί να έχει συν αλλά έχει και μείον και για μένα χτυπητά. Που είναι τα Βατ? Η αντίσταση μπορεί να μεταβληθεί για πολλαπλούς λόγους. Εγώ νομιζω ότι ατμιζω κάπου αλλά αν η αντίσταση έχει πάει από 1.8 στο 2.1 η αντιστροφο ατμιζω στο περίπου. Που είναι η ευχρηστία? 13 πατήματα για να τσεκάρεις αντίσταση? Τι παίζω? Call of duty και πυροβολω? Δεινόσαυρος κανονικός ή εξέλιξη στην Αμερική. Βγάλαμε κάτι καλό πριν κάτι χρόνια και προσπαθούμε να πείσουμε ότι έτσι πρέπει να είναι ακόμη και αν ο κόσμος γύρω μας αλλάζει.

- αυτονομία. Χωρίς puff counter ΔΕΝ μπορείς να ξέρεις πόσο κρατάει η μπαταρία. Εκτός και αν μετράς με ακρίβεια το υγρό. Αλλά σε μπουκαλάκι πχ των 30 ML πως μετράς τι καταναλώσες? Υπάρχουν μέρες που κάνω 450 τζούρες και άλλες που κάνω 250. Όπως και ενδιάμεσα νούμερα. Αν έβλεπα μόνο την μπαταρία θα ήταν αλλά αντι αλλά για εκτίμηση σε διάφορα Μοντ αφού μπορεί με το ενα να εκανα 300 τζούρες και με το αλλο 400. Αλλά και καλύτερη αυτονομία να έχει κατά ένα 10% που να πάει με την 18350? 700-800 mah χωράνε εκεί μέσα. Όσο καλή διαχείριση και να κάνεις ή μέρα βγαίνει δύσκολα. Οπότε να η προεκταση να η 18650 να τα άλλα που έγραψα πιο πάνω να και το 250αρι για ένα ποιοτικό μα ξεπερασμένο πλέον μόντ.

Κλείνοντας, θα έλεγα ότι με βάση τις βλάβες που αναφέρονται στο νήμα το προβαρι σίγουρα δεν είναι συμφέρουσα αγορα. Γιατί αν συνυπολογίσεις και το κάνα 30αρι 40αρι που θέλει να πάει Αμερική και τον ένα μήνα που θα μεινεις χωρίς μοντ τότε είναι πολλά τα λεφτά Άρη. Για μένα συμφέρουσα αγορά είναι αυτή που θα χαλάσει σήμερα και αν είσαι Αθήνα αύριο έχεις νέο στα χέρια σου. Χέρι με χέρι από έναν σοβαρό καταστηματάρχη που σέβεται τον πελάτη του. Και αν δεν είσαι Αθήνα το πολύ 3-4 μέρες με τα πηγαινελα. Σέρβις σε αντικείμενα μικρού μεγέθους να πρέπει να πηγαίνουν Αμερική όπως έγραψα και πριν είναι αστείο. Το ότι η προβειπ δεν φτιάχνει ένα σέρβις σεντερ κάπου στην Ευρώπη για να εξυπηρετεί μέσα σε 4-5 εργάσιμες τους πελάτες Π
προσωπικά το θεωρώ μεγάλη αδιαφορία για μια εταιρία που δηλώνει ότι σέβεται τον πελάτη της.

 :)


Τοσο νέος και τοσο provari hater;  :laugh1:
Δηλαδή μιλας για 1-2-3-4? provari που δεν χάλασαν απλα έπειτα απο απροσεξία του χρήστη παρουσίασαν πρόβλημα και επιδιορθωθηκε οταν στο evic από τις 100 σελίδες οι 99 γράφουν για πρόβλημα ή πεθαμένα evic και εχεις παράπονο απο το provari; :idiot1:
Ξέχασα εσυ έχεις σκάσει χιλιάρικα στη apple αλλα αυτα άξιζαν τα λεφτά τους όταν τα είχες  ;) .
Το ιδιο θα συμβεί αμα πιάσεις στα χέρια σου provari,dna,zorba τοτε θα δεις πως vamo zmax κλπ ειναι απλα υποδεέστερα εννοείτε ομως πως το evic κοντράρετε με twist αλλα προφανώς επειδή ποτε δεν ειχες twist ακόμα δεν καταλάβες τη διαφορά.
Τι να πει κανεις  :laugh1:

9:50 ουτε review δεν μπορεί να κάνει κάποιος ;)

[youtube]KdEt9ORHulE?t=9m47s[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 03:20 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #329 στις: Ιουλίου 12, 2013, 03:21 »
Για να επιστρεψουμε και στο θεμα του νηματος.
Πριν λιγους μηνες αποφασισα μετα απο ενα χρονο με εγκο, να περασω σε βιβι (και βινταμπλεγιου) μοντ. Ζητουσα 18650 μπαταριες, και συγκεκριμενα τις panasonic με τα 3400 μαχ, (ειτε με ειτε χωρις βυζι, αναλογως τι μοντ θα επαιρνα) γιατι ειχα διαβασει τα καλυτερα εδω απο αποψη αυτονομιας. Τεσσερις, γιατι ατμιζω παρα πολυ κι εχω ανασφαλεια. Και τετραπλο φορτιστη. Παιρνοντας ως δεδομενο αυτην την επενδυση (ειτε επαιρνα προβαρι ειτε βαμο, τα ιδια θα εδινα για μπαταριες και φορτιστη), τα χρηματα που μου "περισσευαν" δεν ηταν για προβαρι με τιποτα. Αλλά υπηρχαν και οι αγγελιες και παρακολουθουσα μηπως και. Απο την αλλη, εχοντας ως κυριους ατμοποιητες τους "φτιαγμενους" ce3 gianto μου (με ποδιά ego), αλλά και θελοντας να παιξω με κανεναν evod, αλλά και με φθηνους επισκευασιμους διαφορων μεγεθων, η σκεψη του βαλε - βγαλε ανταπτορακι αν εχω ατμοποιητη με εγκο ποδιά, ή βαλε βγαλε δαχτυλιδι αν εχεις 22ρι ατμοποιητη για να μη φαινεται σαν παγοδα, δεν μου αρεσε. (Εξαιρω και την αυξηση κοστους για ανταπτορακι, δαχτυλιδι, και εξτενσιον του προβαρι για 18650ρα). Απο την αλλη, εαν ειχα καταληξει σε ενα μονιμο μεγεθος - μοντελο ατμοποιητη, και εαν δεν ειχα οικονομικες δυσκολιες, θα το επαιρνα, επηρεασμενος απο τις πολυ καλες κριτικες ως προς την ατμιστικη ποιοτητα του (δεν το εχω δοκιμασει).
Ηθελα λοιπον ενα μοντ με φλατ κεφαλη γιατι ταιριαζουν αισθητικα καλυτερα οι μεγαλοι ατμοποιητες, και με εγκο σπειρωμα στο πηγαδακι του για να παιρνει εγκο ποδιές. Ο μονος που μου τα εδινε τοτε αυτα ηταν ο βαμο, ο εβικ για τον οποιο ακουγα-διαβαζα οτι δεν εχει δυναμη, και θεωρητικα ο innokin svd που δεν ειχε ερθει ακομα, οποτε πηρα τον βαμο.
Απο ελληνικο καταστημα. Γιατι, σε περιπτωση στραβης, θα εμενα χωρις μοντ μονο οση ωρα χρειαζομαι μεχρι να παω στο μαγαζι, γιατι το μαγαζι θα μου εβρισκε λυση ειτε αντικαθιστωντας, ειτε "δανειζοντας" κατι αλλο, με οποιο τροπο τελως παντων μεχρι να λυθει η στραβη. (Οπως και εγινε, οχι με το βαμο αλλά με τον φορτιστη, ο οποιος αντικατεσταθη πριν τελειωσω την φραση μου). Και υπαρχουν δοξα τω θεω ολο και περισσοτερα τετοια μαγαζια.
Ειμαι υπερευχαρηστιμενος απο το βαμο, χωρις να μπορω να πω τιποτε το συγκριτικο με αλλους γιατι δεν τους εχω δοκιμασει, ειμαι ομως αρκετα εμπειρος για να ξερω οτι μου δινει αυτο που του ζηταω (τωρα αν του ζηταω 9 βατ και μου δινει 8μισυ, θα σας γελασω). Η πτωση μπαταριας σε μενα γινεται ελαφρως αντιληπτη οταν φτανει στα 3.5V χωρις να ειναι τοσο μεγαλη. Μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα, εκτος καποιας στιγμης που το κουμπι του δεν εκανε καλα επαφη λογω μακας μαλλον, και που λυθηκε με ενα μπανακι με ισοπροπυλικη.
Σε ελληνικα καταστηματα κανει γυρω στα 40 με 45 ευρω (με τις εκπτωσεις που κανουν για το φορουμ) και συστηνω να αγορασθει απο ελλαδα, για αμεση λυση οποιοων προβληματων με οποιο τροπο. Στη φαστεκ κανει 24, επισης μια φονικη τιμη, για οποιον το προτιμα.
Επαιξα και μια μερα (προσεκτικα γιατι τον πηρα για φιλο) με τον innokin svd, που ειναι πιο ωραιος και "κυριλε", με το διπλο χρωμα γυαλισμενο-σατέν, που ταιριαζει με πιο πολλους ατμο, με το φαρδυ πηγαδι που παιρνει και τους Τ3, με το κλειδωμα (πολυ πρακτικο). Δεν διαπιστωσα λιγοτερη δυναμη στις ιδιες ρυθμισεις, οπως διαβασα καπου εδω προσφατα, αλλά η αληθεια ειναι οτι τον δουλεψα ισα να τον μαθω (για να τα εξηγησω μετα στον ανεπιδεκτο) και δεν τον "ρουφηξα" καλα.
Η τιμη του ειναι κανενα 20ρικο παραπανω απο ελλαδα, και κατι λιγοτερο παραπανω, απο φαστεκ.
Αυτες ειναι οι ολιγες διαπιστωσεις μου, και αυτα εχω να πω για τις συμφερουσες τιμες (οπως αντιλαμβανεται, ή εχει πραγματικη αναγκη ο καθενας - απο ελλαδα λιγο παραπανω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο, απο κινα πιο φθηνα με το ρισκο και την ταλαιπωρια του περιμενε, στειλε αν δεχονται κλπ).

Και για να μην στεναχωρησω τους οφτοπικτζηδες. Το προβαρι εργονομικο, δεν το λες. Απο τοτε που βγηκε, εχουν βγει παρα πολυ καλοι εργοστασιακοι εγκοατμοποιητες, και παρα πολλα χοντροι επισκευασιμοι. Μια κεφαλη φλατ και εγκο σπειρωμα στον κοννεκτορα του, πρεπει να τα βγαλει... (Για να το παρω κι εγω, οταν και αν, μου περισεψουν).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 03:34 από Πολυκράτης »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116200 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824553 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507560 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8967 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568886 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294310 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1787 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762858 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4040 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem