vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, Blackwolf, PsykieG, lagoudakis

Twitter

Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 16:01 »
Ναι αλλά είμαι σαδιστής και όχι μαζωχιστής για να μου αρέσουν οι κλωτσιές εκεί....

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 16:10 »
Επιμενεις να γυριζεις το ποστ σου επι του προσωπικου... αναφορες,λοιπον στο ecf και στο φορουμ αυτο, εκανα σχετικα με την μεταπωλητικη αξια. Εκει θα την δεις..στις αγγελιες και παρεθεσες μονος σου ενδεικτικα νουμερα.

Καποιοι απο τους λογους για την μεταπωλητικη αξια, αναφερθηκαν πολυ ωραια απο τον Pastafarai πιστευω. Ασχετα με το ποσες χιλιαδες τεμαχια θα φτιαξουν οι Κινεζοι...τον ατμιστη δεν τον ενδιαφερει αυτο. Ενα θα παρει  ;)
Δεν μπορείς να καταθέτεις άποψη και να γράφεις δες "εκειπέρα πως το κάνουν αυτοί",αυτό σου έγραψα-δεν μου αρέσουν τέτοιες αναφορές εν είδει παραδείγματος κιολας...
Τις αγορές μου τις κάνω με απόδειξη...Αν για σένα και οποιοδήποτε άλλον είναι μεγάλη ευκαιρία να γλυτώσει κάποια ευρώ απο την αγορά ενος μεταχειρισμένου χωρίς να μπορεί να καλυφθεί απο εγγύηση δεν μπορώ να το σχολιάσω κόσμια...
Επίσης θα πρέπει να ρωτήσω πως αντιλαμβάνεστε την μείωση της τιμής στα μεταχειρισμένα...(ρωτάω γιατι έχω δεί και απο κοντά όλα αυτά που σου αναφέρω,τριψήφιο νούμερο πώλησης, μέρες πριν την λήξη της εγγύησης και με παρότρυνση του πωλητή οτι θα καθαρίσει αυτός με το μαγαζί της αρχικής αγοράς κλπ).
Αυτό είναι ο ορισμός της κουτοπονηριάς. ;)

Τυχαίο δεν είναι φαντάζομαι πως μετά από την κυκλοφορία κάποιων mods που πολλά
υπόσχονται, να γίνεται μέτρηση και πάλι μέτρηση αν κάνουν αυτά που υπόσχονται.
Φυσικά και δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο να γίνουν, αλλά βλέπεις έχουν δώσει δικαίωμα
αμφισβήτησης. Εξάλλου οι V1,V2,V3,V4 εκδόσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα κάτι λένε.

Όπως τυχαίο δεν είναι, πως στην αγορά αλλάζοντας το περίβλημα ή την ονομασία νομίζουν
πως έκαναν κάποια καινοτομία!

Σίγουρα πάντως αν κατατάξουμε τα vv mods σε αξιοπιστία δεν χρειάζεται κάποιος να
αμφιβάλει όταν το πιάσει στα χέρια του ή διαβάσει τα όσα λένε οι χρήστες του απανταχού
στο κόσμο.
Βασικά είναι διαφορετικός ο τρόπος διαφήμισης της Provape ,γιατί έχει μοναδικό προϊόν στην αγορά και το ξέρει.Για την ποιότητα δεν αμφιβάλει κανένας ,αυτό το έχουν πετύχει οι Αμερικάνοι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2013, 16:16 από hemlock »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 16:23 »
Την αποψη μου θα την καταθετω οπως πιστευω
Ο ορος μεταπωλητικη αξια εχει σχεση με πωληση μεταχειρισμενου
Αποδειξεις φανταζομαι κοβουν οσοι το κανουν επαγγελμα αυτο, ενας ιδιωτης που θελει να μεταπωλησει ενα αντικειμενο που εχει δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ανοιξει χαρτια στην εφορια (διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα δεν γνωριζω να ειναι παρανομο ή ανηθικο)
Η μειωση της τιμης στα μεταχειρισμενα ειναι γιατι ειναι 2ο χερι, οχι "του κουτιου" που λενε. Εδω φυσικα, μπαινει και αυτο που ειπες για την μειωση του χρονου εγγυησης ή για την μη εγγυηση πλεον του μοντ. Αν βλεπεις αγοραστες να το δεχονται αυτο και να πληρωνουν σε παραπλησια τιμη το προιον, το μονο συμπερασμα που μπορεις να βγαλεις ειναι οτι νιωθουν ασφαλεια με το προιον αυτο (υπαρχει αξιοπιστια) και οχι οτι εχουμε φαινομενα χαζομαρας/κουτοπονηριας. Αυτο, λοιπον, δεν εχει σχεση με την διαφημιση της εταιριας αλλα με την αναγνωριση του προιοντος απο την αγορα.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 16:36 »
Άσε με να κάνω λάθος, αλλά απο αυτά που διαβάζω στο φορουμ (αγορές εντός συνόρων ,Έλληνες πωλητές ή Ευρωπαίους πωλητές,καχυποψία για αγορές απο Κίνα κλπ κλπ) δείχνουν οτι την εγγύηση την θέλεις.Ο τρόπος που  τοποθετήθηκες,δείχνει οτι το Provari πρέπει να είναι το μοναδικό προϊόν που κυκλοφορεί και δεν θα σου βγάλει πρόβλημα καθόλη την διάρκεια ζωή του...Θέμα στατιστικής είναι το να σου βγάλει ένα προϊόν σφάλμα...Το μετά και παρόλα τα τριψήφια νούμερα αγοράς ενός μεταχειρισμένου, εσύ το βλέπεις αδιάφορο...Λιγότερες αστοχίες μάλλον ναι,καθόλου σίγουρα οχι. ;)


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2013, 19:26 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 16:42 »
Ισως με μπερδευεις με αλλον... δεν αναφερθηκα σε αλλα προιοντα (με εξαιρεση την απαντηση στην συγκριση που εκανες με το Ζ) ποσο μαλλον για το αν ειναι το μοναδικο σε κατι...

Anyway, θα συμφωνησω στο "Λιγότερες αστοχίες μάλλον ναι,καθόλου σίγουρα οχι", δεν μου αρεσει η απολυτοτητα ;)

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 17:00 »
Σου έγραψα οτι απο τα γραφόμενα των υπόλοιπων φορουμιτών ισχύει το αντίθετο απο αυτά που γράφεις για τα μεταχειρισμένα σε καλή τιμή, οτι ΘΕΛΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2013, 17:05 από hemlock »

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 17:25 »
Παιδιά και το provari παλμικό είναι, νομίζω δουλεύει σε διαφορετική συχνότητα απο τα max.
Αν θυμάμαι καλά 33,3 Hz τα max και το provari >200Hz - σύμφωνα με τον παλμογράφο του Bussardo (?) σε κάποιο review...
 
Πάει καιρός που το είχα δεί, αλλά νομίζω και η Provape αναφέρει PWM.
Τέλος πάντων, τζάμπα αντιπαραθέσεις μου φαίνονται όλα αυτά, αφού σας καλύπτει όποιο μοντάκι έχετε και δεν ανάβετε τον αναπτήρα τα υπόλοιπα είναι περι ορέξεως...
 
Κι εμένα μ' αρέσουν ποιοτικά τα προβατάκια μου αλλά μου αρέσουν κι οι τράγοι που κλωτσάνε  :bye:
 
 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 17:48 »
Και να μην ξεχάσουμε και το...Steinbock (Vamo VV/VW) που κοστίζει μόνο 50 Ευροπουλάκια -το SS-και που με τα 5 Α που βγάζει (το Zmax βγάζει μόνο 4 Α) κουτουλάει και κλωτσάει αξιοπρεπώς...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2013, 12:42 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 17:59 »
Έχει καταντήσει βαρετή η σύγκριση των μοντ,το θέμα είναι να σε καλύπτει στο ατμισμα.εμένα το πρόβατο δεν με καλύπτει αλλά δεν σημαίνει οτι οτραγος είναι καλύτερος.Συμφερουσα αγορα για μένα είναι ο τράγος που ατμιζω καθημερινά και οχι τα αλλά μοντ που έχω στο συρτάρι...ίσως βγαίνει πιο ακριβός απο το πρόβατο γιατί χαλάει και περνεις άλλον...κάτι που με τα πρόβατα δεν γίνετε.Παντός αν είχα να επιλεξω ανάμεσα σε ζητα  και προβάρι το ζητα θα έπαιρνα!!!!
Βιτσιά είναι αυτά.....και πληρώνονται .... :D

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 18:15 »
Εξαιρετες αναλυσεις επι του προβαρι και μονο...μαλλον νομιζω οτι και αυτο το ποστ πρεπει να μεταφερθει...στο προβαρι


οκ καλο ακριβες ομορφο...ολα τελεια πανωστο προβαρι...το παιρνουμε...το αγοραζουμε...150ε...ε δεν θα βαλουμε και εναν ατμο καλο πανω να γουσταριζουμε...αλλο 1 κατουμπαλο...συνολο 250
(εγω προσωπικα εχω χαλασει περισσοτερα σε αχρηστες συσκευες...λεμε τωρα)


τι θελω να πω...μηπως υπερβαλλουμε λιγο?τι αξιζει δηλαδη 170 ε...ο σωληνας?το χρωμα?τα ηλεκτολογικα του?παρα πολλα δεν ειναι...οκ καλο αλλα υπερεκτιμημενο...


και να πω καποιες παραμετρους...που δεν αναφερθηκαν


αντε και παιζουμε σταθερα 4.2 το προβαρι...ποσες μπαταριες θαλλαξουμε στην διαρκεια της ημερας?θα τρεχουμε σε πριζες συνεχεια...αν και αυτο ισχυει για ολα τα μοντ...


υστερα ταση...στα 5,0 5,5 5,9 4,7?ποιοι παιζουν σε αυτες τις τιμες?
ολοι ψαχνουμε ατμο η φτιαχνουμε ατμο με 1.8 μεχρι 2,1-2,4....στα 4,5 θα εχει ψηθει ο ατμο...οποτε για εμενα αχρηστη η ταση απο 4,5 και πανω....


οποτε για να παρουμε ενα μοντ..vv οπου θα χρειαστουμε κατα την διαρκεια της ημερας 2 τουλαχιστον φορτισεις και οι περισσοτεροι θα χρησιμοποιησουν τις μισες δυνατοτητες του....ας το δουμε ρεαλιστικα...ειναι αρκετα υπερεκτιμημενο μηχανημα...αρκετα...


και για να ειμαστε λιγο ον τοπικ...


καλυτερο για εμενα ειναι αυτο...τιμη-μεγεθος-κατασκευη


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14955.msg571747.html#msg571747

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 19:31 »
Παιδιά και το provari παλμικό είναι, νομίζω δουλεύει σε διαφορετική συχνότητα απο τα max.
Αν θυμάμαι καλά 33,3 Hz τα max και το provari >200Hz - σύμφωνα με τον παλμογράφο του Bussardo (?) σε κάποιο review...

Aris proVape:

Ναι, χρησιμοποιείται PWM. PWM σημαίνει Pulse Width Modulation, δηλαδή Διαμόρφωση εύρους παλμών. Η PWM χρησιμοποιείται σαν μέθοδος στο κύκλωμα ανόρθωσης (ανόρθωση της τάσης της μπαταρίας δηλαδή), ώστε να έχουμε ρυθμιζόμενη τάση στην έξοδο του κυκλώματος, η τιμή της οποίας εξαρτάται από το εύρος των παλμών ενδιάμεσα στο κύκλωμα και όχι στην τάση εξόδου. Η τάση εξόδου είναι σταθερή. Έτσι αν κάποιος επιλέξει π.χ. 5V τάση στο προβάρι του, το εύρος των παλμών είναι τέτοιο, ώστε να γίνει ανόρθωση της DC τάσης της μπαταρίας στα 5V στην έξοδο του κυκλώματος ανόρθωσης και άρα στην αντίσταση του ατμοποιητή μας.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6411.msg454653.html#msg454653

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 19:37 »
Με λίγα λόγια, συνοπτικά, απο αυτά που διάβασα στις τελευταίες 2-3 σελίδες.


  • Το "Ζ" το οποίο αναφέρθηκε ΔΕΝ είναι VV, είναι VW. Το νήμα λέει για αγορά VV!(Αμα ήτανε να λέγαμε απ' ότι κυκλοφορεί στην αγορά γενικότερα)
  • Δεν νομίζω οτι τίθεται καν θέμα "αξιοπιστίας" του provari, και πόσο μάλλον όταν δεν το έχει δουλέψει κάποιος που θα το κριτικάρει, απλά  απ' ότι έχει διαβάσει. Απ΄όσους το έχουνε δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να το αμφισβητεί, ή να έχει μετανοιώσει την επιλογή του.[size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 19:44 »
Με λίγα λόγια, συνοπτικά, απο αυτά που διάβασα στις τελευταίες 2-3 σελίδες.


  • Το "Ζ" το οποίο αναφέρθηκε ΔΕΝ είναι VV, είναι VW. Το νήμα λέει για αγορά VV!(Αμα ήτανε να λέγαμε απ' ότι κυκλοφορεί στην αγορά γενικότερα)
  • Δεν νομίζω οτι τίθεται καν θέμα "αξιοπιστίας" του provari, και πόσο μάλλον όταν δεν το έχει δουλέψει κάποιος που θα το κριτικάρει, απλά  απ' ότι έχει διαβάσει. Απ΄όσους το έχουνε δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να το αμφισβητεί, ή να έχει μετανοιώσει την επιλογή του.
Ποιός δεν το έχει κρατήσει/κρατάει στα χέρια του Provari ? Αν αυτό το ποστ είναι κάποιου είδους δικαιολογία για "παράσταση" στο νήμα, είσαι κομματάκι εκτός.

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 19:51 »
Η προσπάθεια για ανάδειξη προβλημάτων σε συσκευή έπεσε στο κενό.
Ίσως να αναφερθούμε σε μια ή δυο περιπτώσεις χρηστών με μικροπροβλήματα
τα οποία λύθηκαν με ένα τηλέφωνο ή με Ισοπροπυλική αλκοόλη
Αν ρίξουμε μια ματιά σε άλλα νήματα mods έχουν γραφτεί σελίδες με προβλήματα

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 19:53 »

Ποιός δεν το έχει κρατήσει/κρατάει στα χέρια του Provari ? Αν αυτό το ποστ είναι κάποιου είδους δικαιολογία για "παράσταση" στο νήμα, είσαι κομματάκι εκτός.

"Παραστάσεις" δεν έχω ανάγκη να κάνω, για να μην μπερδεύεσαι...


Έκτος είναι τα σχόλια για το Ζ και όχι εγώ...


Πώς και το πήρες προσωπικά το σχόλιο για το "όποιος το έχει"? :hmmm:
Αλήθεια μιας και το ανέφερες, το έχεις το συγκεκριμένο mod, ή απλά στο έχουν δώσει να ατμίσεις και έβγαλες τα συμπεράσματά σου? :hmmm:




ΥΓ: Σε οτιδήποτε θελήσεις, ευχαρίστως να σου απαντήσω, αλλά αργότερα, γιατί έχω και κάποιες δουλειές. :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824550 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507558 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8966 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154861 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243979 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294309 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1787 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem