vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, maprix, bloodlessz, vagskarm, manoslykos, camber, lidbab, georgeboy

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #90 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 00:53 »
Το φόρουμ σίγουρα είναι η νούμερο ένα βοήθεια στη δεύτερη απόπειρα μου να απαλλαγώ από το κ.τ..
Διανύοντας την 23η ημέρα χωρίς να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου,η επιθυμία έχει μεν ελλατωθεί,αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που νιώθω εντονη την ανάγκη να καπνίσω.Αυτές τις φορές λοιπόν,μόλις βρω χρόνο,μπαίνω στο φόρουμ και διαβάζω για τα οφέλη που έχουν αποκομίσει οι πιο παλιοί ατμιστές,για το πόσο πολύ σιχαίνονται πια το τσιγάρο κτλ,κι έτσι παιρνω δύναμη αλλά και ξεχνάω την επιθυμία μου για κ.τ
Άλλος πολύ σημαντικός παράγοντας,είναι οτι στα 40 μου,ξανάρχισα να παίζω μπάλα.Στο πρώτο ματς νόμιζα οτι θα πάθω έμφραγμα στο 10λεπτο.Σιγά-σιγά άντεχα περισσότερο,αλλά παντα τα φτυνα πιο γρηγορα από τους συμπαίχτες μου(οι οποιοι βέβαια είναι και καμμια 10αρια χρονια μικρότεροι απο μενα)Στα 2 τελευταία παιχνίδια,έχω παρατηρήσει αρκετά αυξημένη αντοχή(παίζουμε κανονικά δύο 45λεπτα) και αυτό με παροτρύνει να απέχω από το κ.τ έτσι ώστε να μπορώ να βγάζω όλο το παιχνίδι άνετα.
Η ενασχόληση με κάποιο σπορ λοιπόν,παράλληλα με την προσπάθεια για διακοπή του καπνίσματος,θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #91 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 01:00 »
...μπαίνω στο φόρουμ και διαβάζω για τα οφέλη που έχουν αποκομίσει οι πιο παλιοί ατμιστές,για το πόσο πολύ σιχαίνονται πια το τσιγάρο κτλ,κι έτσι παιρνω δύναμη αλλά και ξεχνάω την επιθυμία μου για κ.τ...

Πέραν αυτού και της συμπαράστασης στην κοινή προσπάθεια, μέσω του forum εγώ βρήκα τις πληροφορίες και τους τρόπους για να βελτιώσω την ατμιστική μου εμπειρία και να με ικανοποιήσει στο μέγιστο, ώστε να το απολαμβάνω το ίδιο ή/και περισσότερο από το Κ.Τ.

 :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #92 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 01:31 »
Η βιομηχανική νικοτινη.O έθισμός στό καπνικό τσιγάρο οφέιλεται στήν νίκοτινη.Τώρα παίρνω (1,2 mg 50%/50%/vg/pg) νικοτίνη, αλλά αποφεύγω όλες τίς άλλες βλαβερές ουσιέςτού κ.τ.                                Βέβαια είχα πάρει παλαιοτερα τό γνωστό στούς περισσότερους από εμάς nicorette σε τσίχλες ,ανεπιτυχώς όμως.                                                                                                                                                     
Τώρα,  χάρις στην εφευρεση του η.τ, απεχθάνωμαι το καπνικό τσιγάρο και φυσικα σε όλα αυτά ουσιαστικα με βόηθησαν οι ατμοποιητές πού λετουργουν καλά,τα μοντ ,οι απλές μπαταρίες καί βεβαίως, τα υγρά αναπλήρωσης.
Από το φόρουμ και τούς συνατμιστές εδώ, έμαθα τα περισσότερα πράγματα για τό η.τ καί αύξησα την εμπειρία μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2013, 09:06 από nikospap »

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #93 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 02:03 »
Είναι και παραμένουν οικονομικοί λόγοι αλλά παράλληλα ότι ξέφυγα και από τη βρώμα. Τώρα ατμίζω μέσα έξω παντού. ευχαριστώ και το φόρουμ για όλα όσα μας προσφέρει

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #94 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 07:24 »
Για μενα ηταν το φορουμ φυσικα αλλα και το γεγονος οτι ειδα σε ελαχιστο χρονικο διαστημα μεταβολη στον εαυτο μου παντα προς το καλυτερο. Ειδικα το δευτερο δε μου επετρεψε ουτε να σκεφτω να κανω κτ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2013, 10:20 από Ares »

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #95 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 10:13 »
Aπλα, τα παντα γυρω απο το η.τ., συνειδητοποιωντας σε καθημερινη βαση τη βλακεια που εκανα να καπνιζω 1,5-2 πακετα τσιγαρα για σχεδον μια 20ετια. Απλα καμια σχεση. Και οπως λενε και στο χωριο μου...keep vaping!!


Αποσυνδεδεμένος minka

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #96 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 17:01 »
Το ειχα βαρεθει με ενοχλουσε πλεον αλλα δε μπορουσα να κοψω την συνηθεια.... με το ητ κ την συνηθεια εχω κ μεγαλυτερη απολαυση.
Στους πρωτους 6 μηνες ειμαι με 6mg και 3mg κ δε μου λειπη τπτ.... ελπιζω πολυ συντομα σε 0mg

Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #97 στις: Οκτωβρίου 26, 2013, 13:27 »
ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ στο φόρουμ με βοήθησε και με βοηθά κάθε φορά που έχω μια απορία  :respect: ευχαριστώ  και τούς συν ατμιστες για την βοηθεια τους  :bye:     

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #98 στις: Οκτωβρίου 26, 2013, 17:21 »
Συσκευη (nobacco epsillon 1100) πρωτο υγρο (nobacco storm) και ΦΥΣΙΚΑ το φορουμ. Αν ΔΕΝ υπηρχε αυτο, μαλλον δεν θα αρχιζα το ατμισμα.
6 βδομαδες περιπου χωρις κ.τ. μετα απο σχεδον 8 χρονια αδιακοπου καπνισματος 2 τουλαχιστον πακετα την ημερα.
Απο την 3η βδομαδα στο η.τ. σιχαθηκα το κ.τ. και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν θελω ουτε να το βλεπω ουτε να το μυριζω (με ενοχλει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ). Επισης για μια βδομαδα που δεν ειχα μπαταριες (την 4η εβδομαδα ατμισματος) δεν εκανα ουτε τζουρα απο κ.τ. ουτε και με τραβουσε. Μπαταριες εψαχνα, οχι κ.τ.!!

100% ατμιστης (χομπιστας οπως φαινεται πλεον :p) και 1000% αντικαπνιστης ξανα (οπως παλια  ;D )!!

Ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστω στα παλιακρια του φορουμ που βοηθανε λαο να απαλλαγει απο το κ.τ. και το κανουν εθελοντικα.
keep it up!  :thumpup:
(και ενα  :thumpdown:  σε μερικους μερικους που ειναι οι κλασσικοι σπαστικοι σε καθε φορουμ..  :tongue_smilie: )

Αποσυνδεδεμένος speedgd

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 26, 2013, 19:49 »
ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ στο φόρουμ που με βοήθησε και πεταξα το κτ.

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #100 στις: Οκτωβρίου 26, 2013, 23:10 »
Λείπει η επιλογή για λόγους καθαριότητας.
Πραγματικά είναι μεγάλο συν να μην υπάρχει αυτή η εμετική δυσωδία πάνω σου και στο προσωπικό σου περιβάλλον και σίγουρα είναι κάτι που ενισχύει την απόφασή σου να μην ξαναγυρίσεις πίσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2013, 23:18 από zilberto »

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #101 στις: Οκτωβρίου 27, 2013, 00:00 »
το φόρουμ κυρίως γιατί με βοήθησε να απαλλαγώ από κάποιες επιφυλάξεις και φόβους γύρω από το ητ και τα υγρά άτμισης.
και χάρη σε φίλους μπήκα στον κόσμο των επισκευάσιμων αποκτώντας παράλληλα και ένα χόμπι που προσφέρει καλύτερη ποιότητα ζωής (σε σχέση με το κτ) και ατέλειωτη ευχαρίστηση. 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #102 στις: Οκτωβρίου 27, 2013, 01:03 »
Η βοήθεια από το Forum (80%) και τα mini Lava, Vmax & Golden Virginia DF / Old Holborn DF  by oksmokey (20%) ...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #103 στις: Οκτωβρίου 27, 2013, 02:53 »
Το e-kapnisma.gr και μετα η θεληση μου να μεινω μακρια απο το γαμοτσιγαρο που με ειχε γερασει πριν την ωρα μου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2013, 11:01 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #104 στις: Οκτωβρίου 27, 2013, 03:28 »
 :laugh1: ο μαστροSEB γέρος  :laugh1: που παίζει;  :laugh1: έχουν εξαντληθεί τα εισιτήρια;  :laugh1: να πάρω και τη κόρη μαζί ή γ***τσιγαρο;  :laugh1:
 :laugh1: έτσι εξηγείται το τρέμουλο στις μπαταρίες της μόντας του exispathi  :laugh1: γιατί δεν κοιμάσαι τέτοια ώρα γέρος άνθρωπος;  :laugh1:


Να προστεθεί στις επιλογές "ο σεβάσμιος γέροντας μαστροSEB, με τα πετυχημένα του".
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 124 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 120 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247532 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2109 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327383 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140