vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

401 επισκέπτες, 2 χρήστες
tsipi, JohnDag

Πρωτότυπα και ιμιτασιόν

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #765 στις: Ιουλίου 06, 2014, 09:43 »
Μαλλον μου κάνετε πλάκα.... Δεν χρειάζεται να είσαι πολυεθνική ούτε μεγάλος κατασκευαστής και δεν θα σου πουν ότι έριξες ποιότητα. Αν πεις ότι γιανα σας ευχαριστήσουμε κλπ κλπ προσφέρουμε έκπτωση 30% ποιος θα κατηγορηθεί και γιατί;
Sent from my nokia lumia 920 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #766 στις: Ιουλίου 06, 2014, 09:52 »
Εδώ (στο χώρο του η.τ εννοώ) θα το πουν

Δεδομένο...

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #767 στις: Ιουλίου 06, 2014, 10:29 »
Φυσικα και δεν θα το κανουν  αφου ειπαμε ειναι θεμα νοοτροπιας,αλλα και λογικης αφουεξακολουθει να εχει ζητηση στα 100 εγω μονος μου θα το παω 70 επειδη καποιος μιλαει για.......αποθησαυρισμο!!!. ;D
Οπως νοοτροπια ειναι σε πολλα κρατη οταν πας να κανεις παζαρι(ανατολιτικη εκφραση) σε βλεπουν σαν ουφο.
Νοοτροπια επισης ειναι που ο πελατης απαιτει το ενα σεντς ρεστα!!!!,εδω θα τον  βλεπουμε
εμεις σαν ουφο. :dontknow:
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #768 στις: Ιουλίου 06, 2014, 10:42 »
Εδώ η παραγωγή βγαίνει βάση ζήτησης.

Η αγορά είναι μικρή (μιλάω για παγκόσμια) και όλοι οι κατασκευαστές την παρακολουθούν.

Επίσης αν τους μείνουν κάποια κομμάτια (δύσκολο) προτιμούν να τα δώσουν σε κληρώσεις ως δώρα

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #769 στις: Ιουλίου 06, 2014, 11:35 »
Πόσοι απο αυτούς που υποστηρίζουν τα κλεψίτυπα (καα γράφουν εδώ) έχουν κατασκευάσει κάτι για να μπορούν να που ότι είναι ακριβό κάτι που βλέπουν?

Κανέις και όλοι το συγκρίνουν με το κλεμμένο.

Και μην ακούσω τίποτα χαζά διότι...


Ακριβώς αυτό :thumbsup_move_1:


Ουτε εσυ εισαι κατασκευαστης ομως για να υποστηριξεις το αντιθετο. Ασε δε που το γνωριζεις και εσυ οτι δεν ριχνουν τις τιμες μονο και μονο για να μην εχουν γκρινια οτι ριχνουν ποιοτητα, για να μην φανει οτι εβγαζαν πριν υπερκερδος κτλ (λες και δεν το ξερουμε μοτι ειναι υπερτιμημενα τα μοντ, την μειωση των τιμων περιμεναμε). Και η ειρωνια ειναι οτι ηδη εχουν γκρινια για μεγαλες τιμες. Αρα απλα βγαζουν πολυ κερδος, εγω αυτο καταλαβα οτι λετε ολοι στα τελευταια ποστ και συμφωνω απολυτα. Οποτε θα ρωτησω τωρα, ποια ειναι τα χαζα; Ειπα κανενα χαζο και δεν το καταλαβα; Κωλοτουμπες στα επιχειρηματα μου δεν κανω, απο την αρχη λεω οτι οποιος θελει να το παιξει ηθικος καλα θα κανει να κοιταχτει λιγο καλυτερα στον καθρεφτη αλλα και να καθορισει το τι ειναι ηθικο και τι οχι αντικειμενικα και οχι οπως τον συμφερει  ;)    Και το ξαναλεω, οταν καποιος αναφερεται στην ηθικη των απλων καταναλωτων, τοτε ειναι λογικο να αντιταξω το συγκεκριμενο επιχειρημα.


Οπως και να εχει για μενα το θεμα ειναι λυμενο. Μοντ κλωνο ουτως η αλλως δεν θα ξανααγορασω, τον βρηκα τον κατασκευαστη που με καλυπτει και σε τιμες και σε ποιοτητα, και ειναι και κοντα, αλλα ειναι και εξυπηρετικοτατος ( ενταξει, ποσα μηχανικα μπορει να χρειαστει καποιοςς Με 2 ειμαι καλυμενος).

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #770 στις: Ιουλίου 06, 2014, 11:36 »
Oi κληρωσεις δεν γινονται επειδη εμειναν στοκ , αλλα εγω νομιζω για διαφημιστηκους λογους. :hmmm:
Η ΑΓΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΠΡΟς ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ(σε 2 χρονια τα ξαναλεμε εκτος αν εχουμε προβλημα απο ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΙΛΙΠΣ ΜΟΡΙΣ) αλλα λογω ακριβως της στρεβλωσεως της αγορας πολλα ΜΟΝΤ πωλουνται στην..........ΜΑΥΡΗ!!!!!
Πετρος  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2014, 11:44 από TSARLY »

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #771 στις: Ιουλίου 06, 2014, 11:45 »
Εμενα με ενδιαφερει να μπορω να αγορασω ενα καλο μοντ και ατμοποιητη σε καλη τιμη χωρις να νοιωθω οτι με κοροιδευουν. Τοσα πολλα ζηταω δηλαδη; Αληθεια, υπαρχει κανενας που να πιστευει οτι ενας απλος ντριπερ μπορει να κοστιζει 80+ ευρω  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #772 στις: Ιουλίου 06, 2014, 12:05 »

Οποτε θα ρωτησω τωρα, ποια ειναι τα χαζα; Ειπα κανενα χαζο και δεν το καταλαβα;

Είπα εγώ ότι είπες κάτι??? :nope:

Τέλος πάντων συμφωνούμε σε αυτό...


Οπως και να εχει για μενα το θεμα ειναι λυμενο. Μοντ κλωνο ουτως η αλλως δεν θα ξανααγορασω, τον βρηκα τον κατασκευαστη που με καλυπτει και σε τιμες και σε ποιοτητα, και ειναι και κοντα, αλλα ειναι και εξυπηρετικοτατος ( ενταξει, ποσα μηχανικα μπορει να χρειαστει καποιοςς Με 2 ειμαι καλυμενος).

με τη διαφορά ότι εγώ δεν έχω κατασκευαστή συγκεκριμένο και ότι ένα μηχανικό είναι παραπάνω απο αρκετό

Με άλλα λόγια έχω 2 Ελληνικούς άτμο και 2 ηλεκτρονικά ιδιοκατασκευές (Ελληνικά εννοείται) και πορεύομαι με αυτά μέχρι να βγει κάποια νέα τεχνολογία που θα με εξυπηρετεί




Τα ποστ με προλαβαίνουν είπαμε ;D

Αληθεια, υπαρχει κανενας που να πιστευει οτι ενας απλος ντριπερ μπορει να κοστιζει 80+ ευρω  :confused1:

Εσύ γιατί πιστεύεις ότι μπορεί να κοστίζει πιό κάτω δηλαδή?

Δοκίμασες να φτιάξεις έναν?

Όλο το project όμως... όχι κλωνοποίηση κάποιου

Και μην νομίζεις ότι κάνω τον έξυπνο απλώς δεν δοκίμασα ποτέ να φτιάξω και γι' αυτό ΔΕΝ μπορώ να έχω άποψη για κάτι που δεν γνωρίζω ;)

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #773 στις: Ιουλίου 06, 2014, 12:14 »
Διαβάζω αυτό αυτό το νήμα εδώ και κάποιες μέρες και μπορώ να πω ότι συμφωνώ με όλα πλην κάποιων γενικών αφορισμών. Έχω στην κατοχή μου και γνήσια και ιμιτασιόν και είμαι ευχαριστημένος με τα περισσότερα. Σίγουρα θα προτιμούσα τα ορίτζιναλ να ήταν πιο φτηνά και οι κλώνοι καλύτεροι ποιοτικά, αλλά αυτό που έχει σημασία για μένα είναι ότι υπάρχουν πολλά καλά προϊόντα σε διάφορες τιμές έτσι ώστε να μπορώ να καλύπτω τις ανάγκες μου όπως νομίζω εγώ καλύτερα.[size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #774 στις: Ιουλίου 06, 2014, 12:38 »
Εγώ πάλι βλέπω πως στις 10 τελευταίες σελίδες επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια , πλέων το θέμα αυτό παίρνει απαντήσεις απλά για να ανεβαίνουν τα ποστ στο profile και τπτ παραπάνω , όλοι έχουν καταλάβει πως κάποιοι προτιμούν γνήσια , κάποιοι τους κλώνους και κάποιοι και τα δυο .

οπότε καλύτερα να παραθέσει ο καθένας τις απόψεις του για τις διάφορες σε συγκεκριμένα προϊόντα γνήσια – κλώνους και όχι για τις προτιμήσεις μας . και για να συμβεί αυτό θα πρέπει να έχει άποψη και για τα 2 . όλα τα αλλά είναι να είχαμε να λέγαμε 

Ένα θέμα που θα μπορούσε να βοηθήσει πολλούς νέους αλλά και παλιούς χρήστες έχει εξελιχθεί σε μια ανούσια διαμάχη 3-4 ατόμων στις τελευταίες σελίδες που σαφέστατα καταστρέφει το όλο θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2014, 12:58 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #775 στις: Ιουλίου 06, 2014, 14:48 »
Ξέρω, θα μου πείτε άμα δεν σ΄ αρέσει ένα θέμα, μην το διαβάζεις, μην ασχολείσαι!
Διαβάζω και ξαναδιαβάζω τα ίδια και τα ίδια ...
και αναρωτιέμαι, γιατί αυτή η υπέρμετρη υπεράσπιση των γνήσιων, και η επιμονή των υπερασπιστών των γνησίων να μας αποδείξουν-χωρίς αποδείξεις ότι πρέπει ντε και καλά να παίρνουμε γνήσια ...
Θέλεις να δώσεις για γνήσιο προϊόν 100 και πλέον ευρά, καλά κάνεις και λογαριασμό μην μας δίνεις.
Θέλεις να έχεις ένα άντε δύο γνήσια και σου φτάνουν ... κάλλιστα πράττεις...
Από την άλλη, οι αγοραστές υπερασπιστές των κλώνων, θέλουν να διαθέσουν λίγα χρήματα, άλλοι γιατί έχουν λίγα (δεν περσσεύουν και από πολλούς σήμερα) ...καλά κάνουν.
Θέλουν να πάρουν όχι μόνο ένα, δύο , αλλά τρία, τέσσερα και δεκατέσσερα κλωναράκια, πολύ καλά κάνουν, δικά τους τα χρήματα και λογαριασμο δεν έχουν να μας δώσουν..


Καλώς δεν πράττουν (κατά την άποψή μου), όσοι προσπαθούν να αποδείξουν αναπόδεικτα πράγματα ...
αστοχίες υλικών υπάρχουν παντού και στα πάντα!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #776 στις: Ιουλίου 06, 2014, 18:06 »
Μια που έχω γράψει επανειλλημένα "υπέρ" των γνήσιων, θα δώσω μια απάντηση στον αγαπητό psvag:

Πουθενά σε όλο το φόρουμ δεν "πολεμά" κανείς τους κλώνους, τους αγοραστές των κλώνων, τις πληροφορίες για τους κλώνους ή την διάθεση να πάρει κανείς κλώνο. ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΗΜΑ.
Ε, σε ένα νήμα που στήθηκε ειδικά γι αυτό κάποιοι εκφράζουμε τις απόψεις μας που δεν αρέσουν σε κάποιους άλλους.
Αυτό είναι "υπέρμετρη" υπεράσπιση; Ο κόσμος είναι γεμάτος κλώνους, κανείς μας δεν το κάνει θέμα, όλοι το θεωρούμε φυσικό, κι εδώ, που είπαμε να συζητηθεί παραπάνω, δέκα άνθρωποι θα πούν και το αντίθετο. "Υπέρμετρη υπεράσπιση";

Δεν είναι θέμα για το οποίο θα υπάρξουν αποδείξεις είτε από την μια μεριά, είτε από την άλλη.
Είναι κυρίως θέμα απόψεων και στάσης. Αλλά... όχι μόνο. Λέγονται ξανά και ξανά πράγματα ψευδή:
Κλοπη πνευματικης ιδιοκτησιας θα ηταν αν τα γνησια ηταν κατοχυρωμενα. Απο τη στιγμη που δεν ειναι, τοτε δεν μιλαμε για κλοπη. [...] Ποιοι εχουν τα γνησια windows; Γιατι και αυτο το ιδιο πραγμα ειναι και μαλιστα ειναι πραγματι κλοπη μιας και αυτα το προιοντα ειναι οντως κατοχυρωμενα και νομικα  ;)
Όχι συμφορουμίτη, δεν ξέρεις τον νόμο, δεν ξέρεις τι είναι παράνομο, διαδίδεις λάθος πληροφορίες.
Όπως έχουν κάνει και άλλα μέλη, ξανά και ξανά χωρίς να έχουν ιδέα τι ισχύει.
Μια που μιλάμε για αποδείξεις:
http://www.wipo.int/wipolex/en/text.jsp?file_id=209258#LinkTarget_1771

Παράθεση
Οι πνευματικοί δημιουργοί, με τη δημιουργία του έργου, αποκτούν πάνω σ' αυτό πνευματική ιδιοκτησία, που περιλαμβάνει, ως αποκλειστικά και απόλυτα δικαιώματα, το δικαίωμα της εκμετάλλευσης του έργου (περιουσιακό δικαίωμα) και το δικαίωμα της προστασίας του προσωπικού τους δεσμού προς αυτό (ηθικό δικαίωμα). .

Ανάλογη είναι και η νομοθεσία σχεδόν σε όλο τον κόσμο. Με το που δημιουργείς κάτι έχεις αυτομάτως την πνευματική ιδιοκτησία. Δεν χρειάζεται ούτε κατοχύρωση, ούτε τίποτα. Όποιος φτιάχνει αντίγραφο της δουλειάς σου είναι παράνομος. Όποιος το αγοράζει ενισχύει την παρανομία. Δεν έχει μα, μου, σου'πα, μού' πες. Ο νόμος είναι παγκοσμίως σαφής σε αυτό. Ο λόγος που οι νομοθέτες σε όλο τον κόσμο φτιάξαν ανάλογους νόμους είναι γιατί  παντού θεωρείται κλοπή και ανήθικο και ντροπή και εκμετάλευση να κλέβεις δουλειά αλλουνού και να βγάζεις λεφτά από αυτή.
Η απόδειξη και εφαρμογή του νόμου είναι δύσκολη και πολυδάπανη, άρα οι περισσότεροι υποτάσσονται στη μοίρα τους ή τιμολογούν έτσι ώστε να τους επηρεάσει λιγότερο. Υποτάσσονται οι "μικροί" και επιβάλλουν την θέλησή τους οι "μεγάλοι".

Δεν ξέρω αν αυτό το διαβάζεις και το ξαναδιαβάζεις. Εγώ το έχω γράψει και το έχω ξαναγράψει. Αλλά κάθε τρεις σελίδες "ξεχνιέται", όπως ξεχνιέται ό,τι δεν μας βολεύει.

Οπότε, φίλε psvag, μπορεί τώρα να έχεις κάποια "απόδειξη" γιατί ίσως να είναι καλύτερο να πάρουμε τον γνήσιο. Ή να μην τον πάρουμε, αλλα να ξέρουμε τι κάνουμε. Ή, τουλάχιστον, γιατί μπορεί να είναι θέμα κουβέντας. Να μην σοκάρει τόσο που μερικοί έχουμε κι άλλη γνώμη, βρε αδερφέ!
Εντάξει, και οι νόμοι είναι μεγάλο θέμα, και τον Ρομπέν των Δασών που είχε δικό του νόμο τον αγαπάμε όλοι. Αλλά όχι και να εκπλήσσεται το μισό φόρουμ που κάπου, σε ένα χωμένο νήμα στα "Γενικά", τολμάμε και μερικοί να πούμε ένα "ναι μεν, αλλά...".

Αποσυνδεδεμένος Oyk152

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #777 στις: Ιουλίου 06, 2014, 19:04 »
Ο νομος που δημοσιευεις αναφερεται για τηλεοπτικα εργα εξου και η παραπομπη στο υπουργειο πολιτισμου.
Αν καποιος θελει να κατοχυρωσει την πνευματικη του πατεντα -και εδω κατα 90% αναφερομασται σε πατεντες, πρεπει να το κανει ΠΡΟΤΟΥ κυκλοφορησει στην αγορα το προιον του. Αλλιως ο οποιοσδηποτε μπορει να το αντιγραψει και να κατοχυρωσει αυτος την πατεντα.  :))

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #778 στις: Ιουλίου 06, 2014, 19:10 »
\Λέγονται ξανά και ξανά πράγματα ψευδή:Όχι συμφορουμίτη, δεν ξέρεις τον νόμο, δεν ξέρεις τι είναι παράνομο, διαδίδεις λάθος πληροφορίες.
Όπως έχουν κάνει και άλλα μέλη, ξανά και ξανά χωρίς να έχουν ιδέα τι ισχύει.
Μια που μιλάμε για αποδείξεις:
http://www.wipo.int/wipolex/en/text.jsp?file_id=209258#LinkTarget_1771


Ο νομος αυτός αφορα εργα τεχνης και μονο, το αναφερει ρητα, αν τον διαβασεις θα το δεις και μονος σου. Τα ειδη που αφορουν την κουβεντα μας δεν υποκεινται σε αυτον τον νομο αλλα πρεπει να πατενταριστουν.


Oyk152, ο νομος δνε αναφερεται μονο σε τηλεοπτικα εργα, αλλα γενικα σε εργα τεχνης τα οποια και προσδιοριζει με σαφηνεια  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2014, 20:25 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #779 στις: Ιουλίου 06, 2014, 19:24 »


Nickgr, αληθεια τωρα, τι προσπαθησες και πλεον πας πασο; Ωραιο το παραδειγμα σου για τις μαυρες βιδες, αμα παιρνεις ατμοποιητες των 3 ευρω και δεν διαβαζεις καν τα σχολια τοτε λογικο ειναι να σου σκουριασανε ολοι. Αλλα εδω μπαινει ενα ζητημα τωρα. Αν τσιγκουνευεσαι να δωσεις 10 ευρω για ενα καλο κλωνο τοτε πως δεν τσιγκουνευεσαι να δωσεις 100 για ενα οριτζιναλ; Ασε, μην απαντας, ρητορικη ηταν η ερωτηση. Το ξερουμε πλεον οτι κλωνο δεν εχεις δει απο κοντα, εκτος ισως απο εναν και μοναδικο που σου ετυχε σκαρτος.

Δεν είχα σκοπό να ξανά συμμετάσχω σε αυτό το θέμα, άλλα αφού γίνονται προσωπικές προσβολές στο πρόσωπο μου και αμφισβητείτε η αξιοπιστία μου είμαι υποχρεωμένος να το κάνω
 
Αυτό είναι ότι βρήκα στα γρήγορα στο σπίτι.Υπάρχουν και άλλα καταχωνιασμένα εδώ και εκεί. Συν 4-5 μοντακια και 6-7 ατμοπιοητες που έχω στο γραφείο. Συν 2 ζευγάρια μοντ-ατμο που έχω μόνιμα στο αμάξι για εφεδρεία.

 Τα 5 πρώτα πάνω αριστερά (2 καυφουν στραικερ ναυτιλος ινοκιν) ειναι γνήσια. Kαι κάνα δυο από τα υπόλοιπα o IGO L και ο κωνος. Τα άλλα είναι κλώνοι.
 Νομίζω ότι το δείγμα είναι επαρκές για να έχω εμπεριστατωμένη γνώμη για τους κλώνους.
 


Ο καθένας έχει το δικαίωμα να επιλέγει με ποιον τρόπο προτιμά να πεθάνει.
 Αλλά να νικάς το καρκίνο τσιγάρο για να πας από κινέζικη σκουριά εγώ το θεωρώ οξύμωρο.



Εκτός και αν πιστεύει κάποιος ότι ο Κινέζος που βάζει σιδερένιες βίδες αντί για ατσάλινες ενώ ξέρει ότι σε μερικές μέρες θα το ανακαλύψεις, για τον υπόλοιπο ατμοποιητη χρησιμοποιεί χειρουργικό ατσάλι και food grade o ring και μονωτικά.



Ένας γνήσιος IGO L και ενας καυφουν στοιχίζουν συνολικά 90  ευρώ.  Λιγότερο από τα τσιγάρα
 ενός μήνα για καπνιστή ενός πακέτου. 



Επιμένω ότι οι κλώνοι πρέπει να είναι ένα φτηνό τεστ νραιβ. Για να δοκιμάσω τους παραπάνω ατμοποιητες γνήσιους θα έπρεπε να δώσω δύο τρεις χιλιάδες ευρό.
 Τους δοκίμασα με υπό δεκαπλάσιο κόστος και έτσι έχω προσωπική άποψη για το τι περίπου κάνει ο καθένας. Καλές
 οι κριτικές αλλά αφορούν τον τρόπο που βλέπει τα πράγματα κάποιος  άλλος. Καλά τα reviews   αλλά πολλά είναι απλά γκρίζες διαφημίσεις .
 Με τον κλώνο αποκτάς (ενδεχομένως)  κατά κάποιο τρόπο προσωπική άποψη ώστε να επιλέξεις τον κατάλληλο γνήσιο.


Αυτή είναι η γνώμη μου.
 Έχω δικαίωμα να έχω τη δίκη μου γνώμη, και όχι τη γνώμη κάποιου άλλου.
 Δεν προσπαθώ να την επιβάλω σε κανένα, απλά την εκφράζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2014, 20:31 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206526 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541477 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597277 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357803 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592009 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios