vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 0 χρήστες

Πρωτότυπα και ιμιτασιόν

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #750 στις: Ιουλίου 05, 2014, 14:48 »
Φιλε Βαγγελη εχω ατμισει κλωνους και ειναι και πολυ καλοι σε αποδοση

βεβαια δεν εχω αγορασει γιατι εχω δει και κλωνους με σκουριες και ετσι ποτε δεν αγορασα

μου φθανει αυτο που ειδα και οχι μια φορα αλλα επανειλημενως  :) :) :) :) :)

οσο για το Luncer που τοσο πολυ παινευεις τριζουν η οχι τα σπειρωματα του οταν το βιδωνεις? ??? ?? 8) 8) 8) 8)









 

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #751 στις: Ιουλίου 05, 2014, 15:21 »
ειναι ασχημο πραγμα να βαζουμε σε ενα τσουβαλι τα παντα...........


δεν μπορει να εχουμε την αποψη οτι ολοι οι κλωνοι ειναι για τα μπαζα και ολοι οι γνησιοι ειναι κορυφη.........!!!!


αυτο με τις σκουριες εχει γινει γραφικο πλεον..............
εχουμε δει ολοι μας ειτε γραπτως ειτε απο προσωπικη επαφη οτι υπαρχουν ποιοτητες και ποιοτητες.........αλλοι ειχαν βιδες που σκουριαζαν και η επομενη παρτιδα ειχε διορθωθει.......στους κλωνους!!!!!!!


οπως επισης εχουμε δει ακριβους ''γνησιους'' να περνανε σε update επι πληρωμη βεβαια.............!!!!!!!



Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #752 στις: Ιουλίου 05, 2014, 21:05 »
Μαυρες αλεν βιδες

https://www.fasttech.com/p/1447805

Απόρησα με την ατυχία σου και τα στατιστικά σου, αλλά τώρα εξηγούνται όλα!

Είτε αγοράζεις χωρίς να διαβάζεις τις κριτικές και τα σχόλια, είτε αγοράζεις συνειδητά κάτι που γνωρίζεις ότι μπορεί να σκουριάσει εύκολα.

Ειλικρινά νομίζω ότι αν κάποιος είχε ρίξει μια απλή ματιά σε σχόλια όπως αυτό ή αυτό (άσε που μόνο από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι οι βίδες δεν είναι ανοξείδωτες) και προχωρούσε σε αγορά του συγκεκριμένου RDA, θα το έκανε συνειδητά και εν γνώσει του ότι αφού οι βίδες δεν είναι ανοξείδωτες, κάποια στιγμή θα οξειδωθούν.

Βρίσκω λοιπόν μάλλον παράδοξο το ότι έβαλες το "σίδερο" για ώρες σε αραιό όξινο διάλυμα και διαμαρτύρεσαι επειδή σου έβγαλε σκουριές και ... "μυγοσκατά".
Δηλαδή τι ακριβώς περίμενες να κάνει ένα κομμάτι σίδερο μέσα σε οξικό οξύ;

Επίσης, χωρίς να αναφέρομαι σε αυθεντικά ή μαϊμούδες, ούτε να ισχυρίζομαι ότι η υψηλή τιμή αποτελεί τεκμήριο της υψηλής ποιότητας του προϊόντος, θεωρώ ότι είναι πολύ τραβηγμένο να αγοράζουμε ένα προϊόν πρός "τρείς κι’ εξήντα" (κυριολεκτικά) και να απαιτούμε να έχει την ποιότητα ενός προϊόντος που πωλείται πρός 69,95$.

Μιλάω για οποιοδήποτε προϊόν, όχι μόνο για ατμοποιητές...

Καλό Σαββατοκύριακο

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #753 στις: Ιουλίου 05, 2014, 22:50 »


οσο για το Luncer που τοσο πολυ παινευεις τριζουν η οχι τα σπειρωματα του οταν το βιδωνεις? ??? ?? 8) 8) 8) 8)







Το πιστευεις δεν το πιστευεις δεν τριζει απολυτως τιποτα.... Πραγματικα αν θελεις να δοκιμασεις μηχανικο μοντ και φτηνο, η αν θελει καποιος γνωστος σου, το προτεινω ανεπιφυλακτα. Βασικα ειναι ισως το μοναδικο μοντ που εχει διατηρησει την καλη του ποιοτητα, και δεν θα βρεις κανεναν να πει το παραμικρο αρνητικο για το συγκεκριμενο. Το μονο "προβλημα" του ειναι οι χαλκινοι πολοι του, οπως και να το κανεις ειναι ποιο ευαισθητο μεταλλο, αλλα ειναι και ο λογος που πουλαει σαν τρελο. Για μενα παντως ο χαλκος τελος, προτιμω τον αρειχαλκο μονο και μονο για την ανθεκτικοτητα του (με λιγα λογια μου τη σπαει να πρεπει να γυαλιζω συνεχεια τον χαλκο που μαυριζει και καπως ποιο ευκολα) Τωρα βεβαια δεν μπορω να το συγκρινω με το αυθεντικο launcher. Και ο chi you κλωνος βγηκε πολυ πολυ καλος, αν και ειναι χειροτερος σε θεμα ρευματων απο το launcher, αλλα δεν ξερω κατασκευαστη. 


Nickgr, αληθεια τωρα, τι προσπαθησες και πλεον πας πασο; Ωραιο το παραδειγμα σου για τις μαυρες βιδες, αμα παιρνεις ατμοποιητες των 3 ευρω και δεν διαβαζεις καν τα σχολια τοτε λογικο ειναι να σου σκουριασανε ολοι. Αλλα εδω μπαινει ενα ζητημα τωρα. Αν τσιγκουνευεσαι να δωσεις 10 ευρω για ενα καλο κλωνο τοτε πως δεν τσιγκουνευεσαι να δωσεις 100 για ενα οριτζιναλ; Ασε, μην απαντας, ρητορικη ηταν η ερωτηση. Το ξερουμε πλεον οτι κλωνο δεν εχεις δει απο κοντα, εκτος ισως απο εναν και μοναδικο που σου ετυχε σκαρτος. Κοιτα, κανεις κουβεντα με ενηλικες εδω, που εχουν και λιγο μυαλο να καταλαβαινουν οταν καποιος λεει, πως να το πω ευγενικα τωρα; Εσκεμενες ανακριβειες;;;  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2014, 22:56 από Vagelas »

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #754 στις: Ιουλίου 06, 2014, 00:40 »
Με χιουμορηστικη ματιά" Σημερα σε γνωστο μαγαζι με ατμιστικα ειδη ενας συνατμιστης μας ειχε μαζι του ενα κλωνο απο γνωστο επωνυμο ατμοποιητη ελληνικης κατασκευης .Τον ρωταω <<ποια ειναι η διαφορα με τον οριτζηναλ ? >> Απανταει <<τα 105 ευρω>>
Να ειναι καλα ο ανθρωπος  :laugh1: :laugh1: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2014, 01:09 από vouvouria »

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #755 στις: Ιουλίου 06, 2014, 01:15 »
Ενταξει, δεν θα ελεγα οτι η διαφορα ειναι μονο χρηματικη. Οπως και να το κανουμε ενα προιον που κατασκευαζεται με μεγαλυτερη προσοχη και υποκειται σε σχολαστικοτερο ποιοτικο ελεγχο θα ειναι κατα πασα πιθανοτητα καπως καλυτερο. Το θεμα ειναι, και η ουσια του θεματος που γραφουμε, το κατα ποσο η ποιοτικη αυτη διαφορα ανταποκρινεται στην διαφορα της τιμης. Και αυτο ειναι κατι που δεν λυνεται με ενα ναι ή ενα οχι. Διαφερει απο προιον σε προιον.
Εγω ενα απλο εχω να πω, Ας πει ο καθενας συγκεκριμενα την εμπειρια του με τα γνησια και τις απομιμησεις που εχει. Εγω μονο για το launcher, το chi you, τον τριντεντ, το Gus Lord, και σε λιγο για το νεμεσις κλωνο και τον origen μπορω να πω. Αληθεια,  εχει μετρησει κανεις το γνησιο νεμεσις με samsung 25r; Nα συγκρινουμε απωλειες στο κατω κατω. Ε αυτο ειναι το ιδανικο και αυτο που ενδιαφερει ολο τον κοσμο, το αν αξιζει αν δωσει 135 αντι για 20 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #756 στις: Ιουλίου 06, 2014, 01:47 »
Όχι,αν το βλέπεις καθαρά από θέμα απωλειών δεν αξίζει.Ούτε και το Chi,η Caravella και όποιο άλλο σκεφτείς.
Το εκάστοτε όμως γνήσιο mod,ανεξαρτήτου ποιότητας είναι γνήσιο.Όπερ εστί ότι πληρώνεις και τον άνθρωπο/ους που έκατσαν και το σκέφτηκαν,σχεδίασαν,πήραν το ρίσκο να το βγάλουν στην αγορά.Στον κλώνο αυτά δεν τα πληρώνεις.Πληρώνεις έναν κλοπέα πνευματικής ιδιοκτησίας(γιατί στο φινάλε αυτό είναι),σε μια χώρα που πριμοδοτεί τις εξαγωγές(Κίνα) και κατά πάσα πιθανότητα κάτι με χειρότερης ποιότητας μέταλλο.


Επίσης σκεφτείτε κάτι ακόμα.Κλώνοι υπάρχουν επειδή υπάρχουν οι αρχικοί κατασκευαστές.Αν όλοι το ρίξουμε στους κλώνους τότε σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχουν κατασκευαστές και κατ' επέκταση δεν θα υπάρχουν και νέοι κλώνοι..

Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #757 στις: Ιουλίου 06, 2014, 02:08 »
Κλοπη πνευματικης ιδιοκτησιας θα ηταν αν τα γνησια ηταν κατοχυρωμενα. Απο τη στιγμη που δεν ειναι, τοτε δεν μιλαμε για κλοπη. Οι κατασκευαστες ξερουν πολυ καλα, πριν κατασκευασουν κατι, το τι παιζει νομικα, και το οτι θα κλωνοποιηθουν, αλλα και παλι προχωρουν στην κατασκευη και σιγουτα δεν εχουν προβλημα με τους κλωνους, μια χαρα πουλανε και βγαζουν και καινουρια μοντελα. Στο κατω κατω αυτος που δεν εχει χρηματα για το γνησιο και παιρνει κλωνο, δεν θα αγοραζε το γνησιο αν δεν υοηρχε ο κλωνος, απλα θα επαιρνε καποιο φτηνο μοντ. Αρα χρηματα δεν χανουν.
Και τωρα επιστρεφουμε στα ιδια. ΔΗλαδη τι παει να πει "αρχικος κατασκευαστης"; Οτι πρεπει να ανεχτουμε οτι τιμη βαζει και να σεβαστουμε οτι του κατεβασει το κεφαλι του ενω ο ιδιος δεν εχει σκοπο να προστατευσει το προιον του κατοχυρωνοντας το; Για σκεψου το γνησιο νεμεσις να ειχε 70 ευρω. Θα επαιρνε κανεις κλωνο; Και ναι, ολο και καποιος θα επαιρνε, αλλα το ποσοστο θα ηταν πολυ μικροτερο.
Και μια ερωτηση. Θελω εναν ντριπερ για να ατμισω. ΤΟ βλεπεις λογικο να δωσω 80 ευρω για μια τοσο απλη κατασκευη; ΑΝ ηταν οτιδηποτε αλλο θα γελουσαμε με τα χαλια του κατασκευαστη, στα ηλ. τσιγαρα γιατι το βλεπουμε αλλιως;
Α, μην το ξεχασω, υπαρχει κανεις που δεν εχει βαλει ιμιτασιον ανταλλακτικο στο αυτοκινητο του; Που δεν εχει κατεβασει παρανομα ταινια ή λογισμικο; Ποοι εχουν τα γνησια windows; Γιατι και αυτο το ιδιο πραγμα ειναι και μαλιστα ειναι πραγματι κλοπη μιας και αυτα το προιοντα ειναι οντως κατοχυρωμενα και νομικα  ;)

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #758 στις: Ιουλίου 06, 2014, 03:32 »
Ρε μανία με το Νεμεσις..
Ε και 70 να είχε πάλι θα γκρινιάζαμε και πάλι στους κλώνους θα καταφεύγαμε.
Όσο για το αν έχει οικονομική αιμοραγία ο αρχικός κατασκευαστής αυτό είναι απροσδιόριστο.Έστω και ένας που μπορεί να αγοράσει το γνήσιο αν καταφύγει στον κλώνο τότε ναι είναι οικονομικό χτύπημα.Βέβαια και εμένα οι τιμές σε πολλές συσκευές μου φαίνονται υπερβολικές.Όμως δεν έχω ασχοληθεί επαγγελματικά με τον τομέα και συνεπακολούθως έχω μεσάνυχτα από τα κοστολόγια υλικών και διαδικασίας παραγωγής.Άρα ότι και να πω είναι κρίση της τσέπης και αντίληψης μου η οποία ενδέχεται να είναι και 100% λάθος(η τσέπη είναι σίγουρα ;D ).Αν έχεις ασχοληθεί και ξέρει πόσο κοστίζει κατασκευαστικά ένα mod/ατμοποιητής/αξεσουάρ παρέθεσα τα να γίνουν όλα μπουρλότο.
Αναφορικά με το θέμα της κατοχύρωσης,μαζί σου.Όντως και εμένα μου φαίνεται αδιανόητο να μην έχουν κατοχυρώσει λογότυπα ή πατέντες.Πιθανόν όμως και κατοχυρωμένα να είναι τα δικαστικά έξοδα να είναι τέτοια που να μην τους επιτρέπουν να κινήσουν νομικές διαδικασίες.Δεν είναι όλοι Provari..
Oπότε από τη στιγμή που δεν ξέρω κατά πόσο και ποιός έχει κατοχυρωμένα λογότυπα για να μπορώ και νομικά να λέω τον κλωνοποιό κλοπέα,τον λέω στον εαυτό μου γιατί για εμένα αυτό είναι.


Για το τελευταίο σκέλος της απάντησης σου:
Κάτι που γίνεται κατά κόρον από ιδιώτες (χωρίς όφελος περαιτέρω οικονομικών απολαβών) το συγκρίνεις με κάτι που γίνεται κατά κόρον από επαγγελματίες;Ελπίζω να κάνεις πλάκα..Αν όχι,over and out από εμένα καθότι υπάρχει τρομακτική διαφορά στον τρόπο σκέψης.
Έχω φτάσει και σε μια ηλικία που ξέρω και καταλαβαίνω με ποιους μπορώ να κάνω ''χωριό'' είτε διαδικτυακά,είτε εκ του σύνεγγυς.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #759 στις: Ιουλίου 06, 2014, 05:05 »
Αν δεν υπήρχαν οι κλώνοι οι περισσότεροι θα είχαν ενα protank και ενα vivi, οχι 20 επισκευασιμους.. (με μια δόση χιούμορ)
Προσωπικά δεν έχω πράγματα που δεν χρειαζομαι οπότε είμαι καλυμμένος με kayfun και ενα dripper.
Anyway,
Ο καθένας αγοράζει ότι του αρέσει και ότι σηκώνει η τσέπη του.
Κλώνους αγοραζει ο κόσμος γιατί οι τιμες στα γνήσια συνήθως είναι στο Θεό. Την τσέπη σου θα κοιτάξεις και να κάνεις την δουλειά σου στην τελική.

Εμένα δεν με ενδιαφέρει αν είναι κλώνος η αυθεντικό ενα προϊόν οταν με ευχαριστεί και με κρατάει μακριά από το τσιγάρο. Όταν δοκιμάζω κλώνο και μου αρέσει, αγοράζω το γνήσιο όταν μπορέσω. Αν όχι, σκουπίδια.
Αν όμως δεν υπήρχε φθηνός κλώνος για να δοκιμάσω, πότε δεν θα αγόραζα έναν ατμοποιητη 80€ η ενα μηχανικό στα 130€. Ποτέ όμως.

Οπότε (εγώ τουλάχιστον) δεν νομίζω ότι οι κλώνοι κάνανε τόσο μεγάλη ζημιά στους κατασκευαστές.
Όσοι θα αγόραζαν αυθεντικό, θα το αγοράσουν κάποια στιγμή. Οι υπόλοιποι που κρατάνε τον κλώνο, δεν θα αγόραζαν ποτέ το αυθεντικό.
Προφανώς και δεν είναι απόλυτα τα παραπάνω. Αναφέρομαι στους περισσότερους.

Sent from my G pad using Tapatalk Pro


Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #760 στις: Ιουλίου 06, 2014, 08:19 »
Για το τελευταίο σκέλος της απάντησης σου:
Κάτι που γίνεται κατά κόρον από ιδιώτες (χωρίς όφελος περαιτέρω οικονομικών απολαβών) το συγκρίνεις με κάτι που γίνεται κατά κόρον από επαγγελματίες;Ελπίζω να κάνεις πλάκα..Αν όχι,over and out από εμένα καθότι υπάρχει τρομακτική διαφορά στον τρόπο σκέψης.
Έχω φτάσει και σε μια ηλικία που ξέρω και καταλαβαίνω με ποιους μπορώ να κάνω ''χωριό'' είτε διαδικτυακά,είτε εκ του σύνεγγυς.


Οταν λες καποιον ανηθικο γιατι αγοραζει κλωνους (οχι οτι το ειπες εσυ), τοτε ειναι καλο παραδειγμα. Επισης για σκεψου το λιγο. Οταν λες οτι καλο ειναι βοηθαμε τους κατασκευαστες για να συνεχισουν να υπαρχουν οριτζιναλ, ε δεν εχει σχεση το τελευταιο μου σχολιο; Απλα λεω οτι οσο αντιγραφη και να γινει παλι θα υπαρχουν οριτζιναλ, γιατι ποτε κανενας δεν χανει χρηματα απο την πειρατεια (αποδεδειγμενο στον κοσμο των υπολογιστων)  :thumpup: 
Συμφωνω σε αυτο που λες, οτι αλλο ο ιδιωτης/χρηστης και αλλο ο εμπορος/κερδοσκοπος. Ομως αν δεις κανενας δεν τα ξεχωριζει και παντα μπαινουν 'διλληματα ηθικης' προς τους ιδιωτες, εξ ου και το επιχειρημα μου.


Α, με το νεμεσις εχω κολλησει γιατι κοστιζει 135 ευρω, αλλα μαλλον εχεις δικιο, θα ψαξω να βρω κανα ακριβοτερο να κατηγορω  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2014, 08:32 από Vagelas »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #761 στις: Ιουλίου 06, 2014, 09:02 »
Βέβαια και εμένα οι τιμές σε πολλές συσκευές μου φαίνονται υπερβολικές.Όμως δεν έχω ασχοληθεί επαγγελματικά με τον τομέα και συνεπακολούθως έχω μεσάνυχτα από τα κοστολόγια υλικών και διαδικασίας παραγωγής.Άρα ότι και να πω είναι κρίση της τσέπης και αντίληψης μου η οποία ενδέχεται να είναι και 100% λάθος(η τσέπη είναι σίγουρα ;D )

Πόσοι απο αυτούς που υποστηρίζουν τα κλεψίτυπα (καα γράφουν εδώ) έχουν κατασκευάσει κάτι για να μπορούν να που ότι είναι ακριβό κάτι που βλέπουν?

Κανέις και όλοι το συγκρίνουν με το κλεμμένο.

Και μην ακούσω τίποτα χαζά διότι...


Oπότε από τη στιγμή που δεν ξέρω κατά πόσο και ποιός έχει κατοχυρωμένα λογότυπα για να μπορώ και νομικά να λέω τον κλωνοποιό κλοπέα,τον λέω στον εαυτό μου γιατί για εμένα αυτό είναι.



Έχω φτάσει και σε μια ηλικία που ξέρω και καταλαβαίνω με ποιους μπορώ να κάνω ''χωριό'' είτε διαδικτυακά,είτε εκ του σύνεγγυς.


Ακριβώς αυτό :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #762 στις: Ιουλίου 06, 2014, 09:20 »
Να μιλήσω κι εγώ λίγο ως κατασκευαστής (σε άσχετα είδη βέβαια από το Η.Τ.).
Κανένας δεν έχει βάλει μέσα στην συζήτηση τον όρο "αποθησαυρισμός" ενός προϊόντος.
Δέχομαι ότι ο Χ κατασκευαστής όταν δημιούργησε ένα πρωτότυπο, είχε στο μυαλό του το Χ κόστος για κατασκευή Ψ κομματιών και επάνω σε αυτό πρόσθεσε το Ζ κέρδος του.
Όταν λοιπόν φτάσαμε τα Ψ προϊόντα να εχουν πουληθεί, αυτόματα το project έχει πετύχει 100%. Όλα τα παραπάνω προϊόντα που θα πουληθούν έχουν πολλαπλάσιο κέρδος μιας και έχει γίνει ήδη απόσβεση του σχεδιασμού και της υλοποίησης και ως έξοδα Έχουμε μόνο υλικό , χρόνο κατασκευής και πιθανή απόσβεση Εξοπλισμού.
Αν λοιπόν ενδιαφερόταν ο εκάστοτε κατασκευαστής να χτυπήσει τον αντιγραφεα αυτόματα θα έριχνε την τιμή πώλησης κατά πολύ ΧΩΡΙΣ να χάνει....
Όμως, όλοι ακολουθούν την ιδεολογία πολλών που απλά θέλουν να λένε ότι έχω το τάδε επώνυμο και το χρυσοπληρωσα γιατί ειμαι large....
Sent from my nokia lumia 920 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #763 στις: Ιουλίου 06, 2014, 09:35 »
O oρος αυτος υπαρχει πραγματι και το κανουν μεγαλες πολυεθνικες στο εξωτερικο.
Στην Ελλαδα οπως κι ολα τα πραγματα μπορει να το δουμε σε 20-30 χρονια.
Εδω εχουμε αλλη νοοτροπια.
Το λεει  και το σλογκαν μου.
Τα λιγα λεφτα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #764 στις: Ιουλίου 06, 2014, 09:40 »

Αν λοιπόν ενδιαφερόταν ο εκάστοτε κατασκευαστής να χτυπήσει τον αντιγραφεα αυτόματα θα έριχνε την τιμή πώλησης κατά πολύ ΧΩΡΙΣ να χάνει....


Αυτό στο ηλεκτρονικό τσιγαρο ΔΕΝ γίνεται

Διότι θα βγουν και θα πουν όλοι ότι έριξε την ποιότητα και ότι πριν κέρδιζε πολλά κ.λ.π κ.λ.π

Φαγωμάρα με τα πάντα , να'χαμε να λέγαμε 8)



Με προλαβαίνουν τα ποστ ;D

O oρος αυτος υπαρχει πραγματι και το κανουν μεγαλες πολυεθνικες στο εξωτερικο.

Εδω εχουμε αλλη νοοτροπια.


Κανένας κατασκευαστής ηλεκτρονικού τσιγάρου δεν είναι μεγάλη πολυεθνική και ούτε πρόκειται να γίνει ποτέ ;)
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342382 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541660 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11569 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592081 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios