vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

319 επισκέπτες, 2 χρήστες
antiklitos140, tasos1976

Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 10, 2014, 18:47 »
Δεν είναι πάντα δόκιμο να γειώνεις ή να πετάς παντόφλα σε κάποιον που θα ρίξει στραβή ματιά ή θα αντιδράσει από περιέργεια στην θέα ενός μάλλον ογκώδους σωλήνα που βάζεις στο στόμα σου.
 
Για παράδειγμα, δεν θα μπορούσα να αντιδράσω σε πελάτες με τον τρόπο που αναφέρεις.
Προκειμένου λοιπόν να μη βρεθούμε αμφότεροι σε δύσκολη θέση, προτιμώ στις περιπτώσεις αυτές να το έχω αποσυναρμολογημένο στην οπλοθήκη του...
Έχεις δίκιο. Ο καθένας μας αποφασίζει ποιες μάχες θέλει να δώσει και ποιές όχι.
Αλλά κι εγώ δεν αναφέρομαι στην απλή περιέργεια (η οποία παραδόξως είναι σπανιότερη απ' όσο περίμενα!).
Στον επαγγελματικό χώρο τα πράγματα συχνά απαιτούν λεπτές ισορροπίες.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #226 στις: Ιουλίου 10, 2014, 18:53 »
Στον επαγγελματικό χώρο αν βρίσκεσαι σε κάποιο γραφείο, σε μια εταιρία , σε ένα κατάστημα προφανώς απαγορεύετε και να καπνίσεις –ατμισης μέσα , αν επιτρέπετε να ατμισης δε νομίζω πως αν έχεις διακριτική συσκευή η όχι να ενοχλήσει κανέναν αντιθέτως θα ενοχλούνται που ατμιζεις και αυτοί δε μπορούν να καπνίσουν


Τώρα αν κάποιος βρίσκετε σε κάποιο Meeting εκεί θεωρό πως είναι αγένεια ακόμη και να ατμιζη αν δεν επιτρέπετε το κάπνισμα , οπότε είτε διακριτικό είτε όχι απλά το αφήνεις στο γραφείο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2014, 18:58 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #227 στις: Ιουλίου 10, 2014, 19:46 »
Η εμπειρια μου 8.5 μηνες τωρα, μου λεει οτι ειτε γυρνας με ego, ειτε με boxaki, ειτε με το πιο διακριτικο μοντακι, ειτε με
κλαρινομοντ, σε αυτους που δεν εχουν ιδεα το τι ειναι το ατμισμα (a.k.a. ΗΤ) παλι περιεργος θα φαινεσαι.


Οποτε ας κοιταξουμε να το ευχαριστιομαστε με οποιον τροπο μπορουμε κ να ναι καλα το trolling!!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #228 στις: Ιουλίου 10, 2014, 21:29 »
Πλέον, η πολιτική μου στο θέμα, είναι επιθετική. Ναι, οκ, έχω ένα VV No.1 με evod για κανένα κλαμπάκι ώστε να μην σκοτώσω κανέναν άνθρωπο, αλλά στην πλειονότητα των περιπτώσεων, κυκλοφορώ με SVD & Kayfun 3.1ES Clone. Χτες μάλιστα, έκανα εμφάνιση με φορεμένο το long mode των 11 μλ. Προτιμώ να συγκεντρώνει βλέμματα ώστε να μπορώ να εξηγήσω μετά τι γίνεται. Έχω βέβαια και το αβαντάζ του ότι βρίσκομαι σε κλειστή σχετικά κοινωνία με αποτέλεσμα όλοι λίγο πολύ να γνωριζόμαστε μεταξύ μας.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #229 στις: Ιουλίου 10, 2014, 21:33 »
Στις κλειστές κοινωνίες λίγο πολύ ΠΑΡΑγνωριζομαστε θες να πεις … :)) :))

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 12, 2014, 16:01 »
απο την μια σε παραλιες η σε πολυ κοσμο αισθομαι λιγο υπερβολικος με το 18 εκατοστα ητ μου!
απο την αλλη χερομαι οταν καταλαβαινω οτι με λοξοκοιτανε ατομα αντιθετα με το ητ που μονο ασχημο/κακο λογο θα σου πουνε αν τους ρωτησεις..
επεισης κατι συμπεθερες,κοκονες-κουτσομολες που κρυφοκυτανε το μεγαλο μου γαρο!! :))

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #231 στις: Αυγούστου 10, 2014, 19:55 »
Τον 1ο μηνα ημανε καπως "μαζεμενος"... Αλλα μετα δεν... Αερα κι οποιον παρει ο χαρος!
Ειχα βεβαια αρκετες αντιδρασεις απο φιλους (με ποοοοοοολυ πειραγμα) αλλα ευτυχως ο καλος Θεουλης με εκανε να ειμαι ετοιμολογος, οποτες... "επαιζα" μαζι τους!

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #232 στις: Αυγούστου 10, 2014, 21:19 »
αμηχανια και ντροπη οχι ,αλλα σημερα ειπα να παρω μαζι το svd me 18650 και kayfun επανω ,μολις μπηκα σε ενα καφε μαζευτικανε 2-3 κυριες στην ακρη .. μαλλον νομιζανε πως ειμαι τρομοκρατης  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος apatsi77

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #233 στις: Αυγούστου 10, 2014, 23:35 »
Αμηχανία και ντροπή όχι.  Απλός τον πρώτο καιρό είχα κάποια πειράγματα τύπου τι ΚΛΑΡΙΝΟ ειναι αυτο λόγου spinner2. Αλλα βλέπω πως και αυτή που με πείραζαν στην αρχή είναι έτοιμη να πάρουν και αυτή τέτοιο κλαρίνο :)) :))

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #234 στις: Αυγούστου 11, 2014, 00:17 »
Η μόνη φάση που δεν ατμίζω είναι μπροστά στον 83ων πλέον χρονών παππού μου με ελαφρύ αλτσχαϊμερ.
Όχι τίποτα, απλά δεν μπαίνω στη διαδικασία να του εξηγήσω γιατί θα με ξαναρωτήσει την επόμενη φορά.
Όλους τους άλλους εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Ειδικά τους καπνιστές που με κοιτάνε επικριτικά.

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #235 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 15:17 »
Οπως και να το κανεις ειναι λιγο αμηχανο να σε βλεπουν να ρουφας απο ενα "μαρκουτσι" και να τους λες οτι εχει γευση κρεμα μπανανα  :))

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #236 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 15:59 »
Οταν το πρωι πήγα να πάρω ενα φορτιστή τοιχου και usb καλ και μου ζήτησε 10 ευρ χωρις να μου κόψει απόδειξη

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #237 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 19:00 »
...το οποίο μάλλον είναι καλύτερα να το γράψεις εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20385.240.html , ώστε να πληροφορηθούν κι άλλα μέλη  την άσχημη εμπειρία σου... ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #238 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 09:03 »
Αισθάνομαι πολύ καλύτερα να με βλέπουν με το η.τ. παρά με το κανονικό. Μετ ο κ.τ. οι αντικαπνιστές πλέον σε κοιτούν σαν δολοφόνο, με το η.τ. σε κοιτουν με απορία. Επίσης, στο γραφείο ψάχνουν να βρούν ποιός έκαψε ζάχαρη στο μάτι ή σχολιάζουν την ωραία μου κολώνια!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος giannis2050

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #239 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 21:39 »
πιστευω λιγο πολυ οι περισσοτεροι αισθανθηκαμε  καπως ορισμενες φορες..ειδικα παλαιοτερα που ηταν πιο αγνωστο στο ευρυ κοινο το ηλ.τσιγαρο..
εγω ειχα ενα θεμα σε καφετεριες,παραλιες κ γενικα δημοσιους χωρους,αλλα σιγα σιγα τα αποβαλλεις αυτα κ δεν σε νοιαζει..κ δεν πρεπει να σε νοιαζει :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 645 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 521 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11871 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13100 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711