vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

292 επισκέπτες, 2 χρήστες
chkontog, thanos1071

Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #255 στις: Νοεμβρίου 10, 2014, 22:23 »
Λιγο παλιοτερα που το η.τ. δεν ηταν τοσο διαδεδομενο ειχα ενα θεμα σε ευτυχως λιγες περιπτωσεις (πχ σερβιτορα φωναξε τον υπευθυνο γιατι δεν ηξερε η ιδια αν επιτρεπεται σε κλειστο χωρο). Τα ξεπερασα ομως αμεσα αυτα και πλεον ατμιζω οπου μπορω να ειμαι διακριτικος (πχ αεροδρομια, κινηματογραφους). Spinner II και vamo ετσι κι αλλιως δεν πολυκουβαλαω εξω για πρακτικους λογους κυριως (μεταφορα κλπ).

Πλεον που οι ατμιστες ειναι περισσοτεροι τους κοιταζω εγω με απορια και περιεργεια... για να δω τι εργαλειο δουλευουν :-) (οφ τοπικ: στα θετικα επισης η αισθηση συντροφικοτητας μεταξυ ατμιστων)

Αποσυνδεδεμένος goodOldHolden

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 03:18 »
Στην αρχή αισθανόμουν αρκετή αμηχανία ειδικά όταν πολλοί κοιτούσαν χαμογελώντας :))  Τωρα πια καθόλου γιατί το έχω συνηθίσει και γω ο ίδιος οπότε μια χαρά. Είναι και αυτό που βγάζει ο καθένας..δηλαδη αν κάποιος κρατάει Η.Τ. και προσπαθεί να δει αν τον κοιτάνε περίεργα..θα τραβήξει και περίεργα βλέματα

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 06:18 »
Εγώ όχι. Αρχικά, αμήχανα αισθάνονταν όσοι επί 35 χρόνια με ήξεραν με μια σακούλα καπνό στο χέρι και ξαφνικά με είδαν με ένα ατμίζον γκατζετάκι ... ;)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 09:34 »
Παλιά που το είχα ξεκινήσει,εποχή OVALE και κινέζικα μόνο (άγνωστοι σωλήνες) ήταν μόδα οπότε οκ.
Μετά απο καιρό τώρα που το είχα παρατήσει,βγαίνω έξω με τους μισάμετρους σωλήνες και BOX μου
και τους γράφω όλους κανονικά  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 17:12 »
Τις τρείς πρώτες μέρες μέρες. Αλλά μου πέρασε σχετικά γρήγορα όταν σε καφέ έιδα ότι τα κυκλάκια που έκανα με τον ατμό ήταν χοντρότερα και δεν διαλυόντουσαν γρήγορα σε σχεση με τους αμετανοήτους κ.τ φίλους μου. Έκει κατάλαβα ότι δεν έχω να ντραπώ για τίποτα!! :D

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #260 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 21:59 »
ουτε ντροπη ουτε αμηχανια.
ουτε μια στιγμη.

καποιες φορες που προσπαθησα να το "κρυψω" ηταν απο συγκεκριμενα ατομα και αυτο γιατι ηξερα απο πριν οτι θα με επρηζαν στις ερωτησεις ... και στο τελος θα το δαιμονοποιουσαν.

Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #261 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 02:08 »
Καλά,δεν το συζητώ,βλέπω ατμιστή και αν καταλάβω καμιά κουμούτσα στα χέρια ή μπαστούνι,πάω και του μιλάω,
τον γνωρίζω δεν τον γνωρίζω :))  (Βεβαίως για να δω τι κρατάει).


Ένα πρόσφατο,γιατί υπάρχουν και αυτοί,πετυχαίνω στον χώρο εργασίας μου ένα αντίγραφο του iStick (box,κάπως έτσι λέγεται).
και τον ρωτάω,καλό; Πιάσαμε λίγο συζήτηση και τον ρωτάω,πόσο το αγόρασες; Μου λέει 50€.Μα του λέω καλά,59€ έχει το γνήσιο
και στα 69€ έχει προσφορά με ατμοποιητή GS Air μαζί γιατί πήρες αυτό; Μου λέει στα 50€ ήταν δώρο ο ατμοποιητής (δεν κατάλαβα
ποιος ήταν,πλαστικός ήταν) και ένα υγρό δώρο..)Το σταμάτησα εκεί βέβαια... Δεν τον κρίνω,αλλά απόψεις του γλίτωσα 5-10-15€
και ατμίζω με κάτι που δεν έχει δοκιμαστεί τόσο,είναι δεν είναι καλό,εγώ απλά δεν το καταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #262 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 02:17 »
Αν αναφερεσαι στο e-box  αυτο ειναι γνησιο istick που η ecig hellas εχει βαλει δικη της επωνυμια πανω. Οπως και το mas της Nobacco.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #263 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 02:30 »
Αυτό ήταν,οπότε καλά που δεν συνέχισα και την συζήτηση καθώς ο ανενημέρωτος της υπόθεσης ήμουν εγώ  :) 


Ναι αλλά,γιατί μου είπε 50€ε Με είχε ρωτήσει κιόλας,Λιανική ή Χονδρική; Άλλος το άτμιζε και άλλος μου απαντούσε..
περίεργο :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #264 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 02:35 »
Η τιμη του επεσε πολυ προσφατα στα 40 ευρω λογω προφανως των νεων στικακιων. Πριν νομιζω ειχε κοντα στα 50. Ή το πηρε απο αλλο καταστημα και του χρεωσανε στην ουσια και τον ατμο "δωρο"  ;) . Λεω εγω τωρα...

Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #265 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 17:10 »
Ουδέποτε αισθάνθηκα άσχημα....ούτε πριν 4 χρόνια που ο κόσμος πραγματικά κοιτούσε με απορία και φυσικά ούτε τώρα.

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 18:14 »
ΠΟΤΕ..

αντίθετα νιώθω λύπηση και ντροπή ταυτόχρονα,εκ μέρους των, όταν βλέπω διάφορους στο δρόμο ή μεσα σε αυτοκίνητο να κρατάνε το κωλοτσίγαρο


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 18:18 »
εγω παλι νιωθω λυπηση κ ντροπη για οσους αισθανονται ντροπη γιαυτους που κανουν κατι διαφορετικο απο αυτους .. οπως ατμιστες vs καπνιστες


για το οτι ατμιζω οχι και δε προκυτε να νιωσω αμηχανα η κατι αλλο γιατι ειναι επιλογη μου , αντιθετως μαρεσει οταν με κοιτανε, παιρνουν τα πανω τους για να κανουν και αυτοι το ιδιο ..


γιατι αυτος και οχι και εμεις ας πουμε
 



Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 19:02 »
Πάντως 9+ μήνες τώρα που ατμίζω, οι καπνιστές είναι αυτοί που χλευάζουν τους ατμιστές. Οι υπόλοιποι έχουν απλά περιέργεια να μάθουν τι είναι αυτό που κρατάς, ειδικά αν έχεις κανένα μοντάκι και βγάζεις και συννεφάκια  :o

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #269 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 19:08 »
Το τι κάνει ο καθένας,ειναι καθαρά επιλογή του.Αν κρίνεται,τότε έρχεται το σημείο επιλογής σωστού ή λάθους.
Απο την στιγμή που τίποτα απο τα 2 δεν είναι ούτε σωστό αλλά ούτε και λάθος,θα συμφωνήσω με τον Αποστόλη.


Λυπάμαι γι'αυτούς που κρίνουν,αυτούς που κάνουν κάτι διαφορετικό απο τους ίδιους.


Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δυσανασχετώ όταν μπαίνω σε μαγαζί και βρωμάει τσιγαρίλα,βέβαια τότε θυμάμαι τον
εαυτό μου που κάπνιζα επι 14 χρόνια,και η σκέψη παραμένει σκέψη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354599 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10224 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 528 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588696 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7190 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13105 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711