vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

336 επισκέπτες, 3 χρήστες
thanos1071, antiklitos140, tasos1976

Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #210 στις: Μαΐου 31, 2014, 16:10 »
 :laugh1:

Αυτό το οποίο πρέπει να καταλάβουμε όσον αφορά το κόστος, είναι ότι όσο περνάει ο καιρός αυτό μικραίνει γιατί τα επαναλαμβανόμενα (recurring) κόστη, είναι σαφώς μικρότερα. Τώρα, για να μην ξεφύγουμε και από το θέμα, το κατά πόσο χρωστάει ο καθένας μας εξήγηση για το μαρκούτσι που κουβαλάει, είναι καθαρά θέμα ιδιοσυγκρασίας.

Και θα κάνω τον εξής παραλληλισμό:

Έστω ότι, χτύπα ξύλο, κάποιος από μας (αρσενικός, για να το κάνω και πιο δραματικό) αποκτούσε καρκίνο του ήπατος και είχε ένα μήνα ζωής. Έστω επίσης ότι η μόνη θεραπεία που αποδεδειγμένα δουλεύει, είναι το να γυρνάει στην Ομόνοια για δύο ώρες με κόκκινες γόβες. Θα αισθανόταν ντροπή και αμήχανα? ΝΑΙ. Θα τον ενδιέφερε και ιδιαίτερα αφού θα γλίτωνε μία και καλή από το πρόβλημά του? ΟΧΙ.

I rest my case κύριε Πρόεδρε...

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #211 στις: Μαΐου 31, 2014, 19:01 »
Ντροπή ποτέ, αμήχανα μερικές φορές, ως διαφορετικότητα.
Συν το χρόνο και βλέποντας συχνότερα ατμιστές, συνηθίζω στην ιδέα.

Ως προς τις κόκκινες γόβες, μεγάλο ρόλο παίζει ο συνδυασμός του καλσόν. :))

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #212 στις: Μαΐου 31, 2014, 20:36 »
Ντοπη ποτε,αμηχανα καποιες φορες στην αρχη ναι ,γιατι ξεκινησα και με μεγαλο μοντακι(18650).αλλα μου ερχοτανε στο μυαλο κατ ευθειαν το ρητο(αστους να λενε).....και ολα καλα :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: .μονο που σκεφτομαι οτι μπορεσα εστω και με αυτον τον τροπο να κοψω αυτην την σιχαμερη συνηθεια που λεγεται τσιγαρο... :respect: :respect: :respect: .

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #213 στις: Μαΐου 31, 2014, 21:30 »
μερικές φορές μου φαίνεται για το πάχος του λίγο μεγάλο το η.τ. ... είναι μεγάλη η μπαταρία αλλά δεν ήξερα πως θα έβγαινε τόσο μακρύ... αν ποτέ αξιωθώ να πάρω κάτι καλύτερο με βλέπω σε κοντόχοντρο μαζεμένο μηχανικό μοντακι ;)
επίσης άλλες φορές μου τι σπάει που μου λένε "η.τ.; είναι άθλιο" ή άλλα τέτοια... αλλά γενικά το ατμίζω παντού (εκτός κλειστών χώρων) και πάντα :P

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #214 στις: Μαΐου 31, 2014, 22:02 »
 :)) καλησπερα και απο μενα  στο συγκεκριμενο θεμα μας....με κοιτουν με περιεργεια μπορω να πω αλλα και εχω βαρεθει να εξηγω τα  αυταπόδεικτα !!!!! δεν μπορω βεβαια να παραλειψω την ραδιοαρβυλα  που κυκλοφορει και το κατα ποσον ειναι  γενικως οι ανθρωποι ενημερωμενο...κουραζομαι πραγματικα να εξηγω καθε φορα ... το κανω φυσικα περισσοτερο για μια πιο καλυτερη ενημερωση , και μπορω να πω οτι πειθω αρκετους τουλαχιστον στα λογια !!!! :))

Αποσυνδεδεμένος chris76

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #215 στις: Ιουνίου 01, 2014, 01:09 »
στον δρόμο , τύπος με camel στο χέρι . . .
(και ύφος )
-αυτό που κάνεις δεν είναι καλό . . .

τον κοιτάω . . .
-γιατί το δικό σου είναι υγιεινό ;

-δεν ξέρεις  τι έχει μέσα αυτό το λάδι . . . 

δεν άντεξα . . . >:(
(τέλος οι ευγένειες )
το λάδι να το βάλεις στην σαλάτα . . . :angry_orange:
(και με μία ανάσα )
αυτό έχει 89% φυτική γλυκερίνη , 10%νερό 1%νικοτίνη ,
(και συνεχίζω )
όπως βλέπεις ξέρω τι έχει μέσα  , το δικό σου ; ; ;

(ο τύπος έχει μείνει με το στόμα ανοικτό ) 
 τέλος η συζήτηση . . .
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:





 α στα διάλα τους βαρέθηκα τους ξερόλες .  . .

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #216 στις: Ιουνίου 01, 2014, 01:31 »
Ε, συμφωνώ απόλυτα!
Οι άνθρωποι που συναναστρέφομαι ρωτάνε με ενδιαφέρον, δεν κριτικάρουν σαχλά.
Δεν προπαγανδίζω, δεν προκαλώ, δεν κάνω τον έξυπνο και μου φέρονται ανάλογα.
Τελικά πέτυχα (μετά από 2,5 χρόνια ατμίσματος!) σε παρέα κόπανο καπνιστή να μου λέει -καπνίζοντας- για... παραφλού.
Η μόνη ντροπή μου είναι που λόγω παρέας δεν τον ξεφτύλισα.
Ο επόμενος κομπλεξικός δεν θα είναι τόσο τυχερός.

 >:( :fight_knuppel: :whip:

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #217 στις: Ιουλίου 10, 2014, 10:05 »
Πλέον, μόνο θυμό και λύπηση νιώθω για τους επικριτές... :(  Μόλις χτες, σε θεατρική παράσταση σε υπαίθριο χώρο για τις καλοκαιρινές εκδηλώσεις του Δήμου Ηρακλείου, κάθομαι δίπλα σε ένα ζευγάρι, πάνω από 30 δεν ήταν... ο άντρας καπνίζει, η γυναίκα άκαπνη... κάθομαι δίπλα στη γυναίκα και καθώς περιμένω να ξεκινήσει η παράσταση, βγάζω το σετάκι μου και ξεκινάω να ατμίζω διακριτικά... δεν περνάνε δυο λεπτά, η κοπέλα με κοιτάει με επικριτικό βλέμμα και στο καπάκι ζητάει, με στόμφο για να καταλάβω ότι εγώ είμαι η αιτία, από το συντροφό της να αλλάξουν θέση! Δε την πείραξε που ο τύπος την είχε ντουμανιάσει με την κάπνα του και τη βρωμιά του, την πείραξε το συννεφάκι του πράσινου μήλου... Δυστυχώς και μέγα λάθος, έχασα την ψυχραιμία μου, ανέβασα τα Watt και ξεκίνησα τα lung hits προς τη μεριά τους... >:( 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #218 στις: Ιουλίου 10, 2014, 11:10 »
Καμία αμηχανία … αμήχανα κοντεύω να σπάσω τα δόντια δαγκώνοντας το ss driptip όταν βλέπω συμπεριφορές όπως η παραπάνω . ο έλληνας έχει και ένα άλλο κακό που δεν έχει αναφερθεί κάπου, τουλάχιστον εγώ δε το είδα , ότι και αν δει πάντα το μυαλό του πηγαίνει στο sex. Τα σεξουαλικά υπονοούμενα για τον έλληνα είναι πάντα τρόπος σάτιρας και διασκέδασης, το βλέπουμε άλλωστε και καθημερινά είτε σε παραστάσεις είτε στην tv και ιδικά  με βάση τις σωλήνες που ατμιζουμε . προσωπικά έχω ακούσει τέτοιου είδος σχόλιο από φίλο και κρατήθηκα τελευταία στιγμή να μη φάει τη 18650 στη μούρη . :fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #219 στις: Ιουλίου 10, 2014, 14:37 »
Σας βλέπω πολύ απελευθερωμένους και χαίρομαι...
 
Στην ερώτηση του θέματος θα απαντήσω αρνητικά, με μια διευκρίνιση όμως.
 
Θα αισθανόμουν αμηχανία αν άτμιζα με το κλαρίνο των 22 εκατοστών σε ομήγυρη με ανθρώπους που δεν γνωρίζω καλά, γι’ αυτό και αποφεύγω να το κάνω.
 
Για τις περιπτώσεις αυτές έχω τους Aspire BDC με τις Winder και Vision Spinner που είναι πιο διακριτικά "συνολάκια" σε σχέση με το Vamo και τον Kayfun.
Με αυτά λοιπόν ούτε αμηχανία ένοιωσα ποτέ, ούτε ντροπή.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2014, 15:03 από Alfabravo »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #220 στις: Ιουλίου 10, 2014, 15:12 »
Την αμηχανία δεν την προκαλεί το ίδιο το κλαρίνο. Την προκαλεί η -πιθανή- ματιά των γύρω.
Προκαλείται από τον κόσμο που νιώθει πιο μάγκας όταν σχολιάζει αρνητικά και κάνει "αστεία" για τις συνήθειες των άλλων. Σχεδόν πάντα όταν νιώθει πως είναι με την πλειοψηφία. Όπου είναι μειοψηφία, όλοι σαν αγγελάκια κάθονται!
Ξέρω πως κάνω όνειρα... αλλά κάποια στιγμή αυτό πρέπει να πάψει να είναι ανεκτή κοινωνική συμπεριφορά.
Είμαστε κοινωνικά όντα. Αν κάθε φορά που ανοίγουμε το στοματάκι μας για να πετάξουμε ξινίλες και ειρωνία οι γύρω μας γειώνουν και μας βάζουν στη θέση μας, τότε μπορεί να κόψουμε την κακή συνήθεια.

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #221 στις: Ιουλίου 10, 2014, 15:42 »
 Δεν είναι πάντα δόκιμο να γειώνεις ή να πετάς παντόφλα σε κάποιον που θα ρίξει στραβή ματιά ή θα αντιδράσει από περιέργεια στην θέα ενός μάλλον ογκώδους σωλήνα που βάζεις στο στόμα σου.
 
Για παράδειγμα, δεν θα μπορούσα να αντιδράσω σε πελάτες με τον τρόπο που αναφέρεις.
Προκειμένου λοιπόν να μη βρεθούμε αμφότεροι σε δύσκολη θέση, προτιμώ στις περιπτώσεις αυτές να το έχω αποσυναρμολογημένο στην οπλοθήκη του...
 
Βέβαια την ίδια αμηχανία αισθανόμουν και όταν αναγκαζόμουν υπό την πίεση της εξάρτησης να καπνίσω σε σπίτι μη καπνιζόντων.
"Καπνίστε ελεύθερα" μου έλεγαν, αλλά αισθανόμουν άσχημα γιατί ήξερα ότι ενοχλούσα.
 
Ευτυχώς πάνε πια αυτά.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Oyk152

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #222 στις: Ιουλίου 10, 2014, 17:17 »
Εγω ποτε. Εχω βγαλει Vamo με Gemini ατμο σε καφε και ατμιζα κανονικοτατα, σε club, σε μπουζουκια κ.τ.λ.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #223 στις: Ιουλίου 10, 2014, 17:27 »
Η απλη μπαταρία μεταφέρεται πιο εύκολα, ατμίζεις μικρότερες πσότητες και είσαι και διακριτικότερος...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #224 στις: Ιουλίου 10, 2014, 18:09 »


Προκειμένου λοιπόν να μη βρεθούμε αμφότεροι σε δύσκολη θέση, προτιμώ στις περιπτώσεις αυτές να το έχω αποσυναρμολογημένο στην οπλοθήκη του...
 

[/quote]
Δηλαδή αγοράζεις κάτι που σου αρέσει και το αφήνεις παροπλισμένο η το χρησιμοποιείς μόνο εντός των τειχών για να μη σχολιάσουν έξω ? αν ναι δε συμφωνώ καθόλου με αυτή τη τακτική , όπως τους καπνιστές πούρων δεν τους ενδιαφέρει τη θα πω εγώ και αν εμένα με eνοχλη ο τόσο αιδιαστικος καπνός που βγάζουν έτσι και εμένα προσωπικά δεν με αφορά τη θα πούνε οι γύρω …
Κλαρίνο και 2-3 δακτυλίδια χρυσά και το παίζω μάγκας , όποιος καπνιστής θέλει ας χορέψει στις Πάργας τον ανήφορο, θα το λαλήσω :) :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 645 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 521 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11871 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13100 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711