vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, zalaros, chkontog

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1485 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 09:31 »
Φιλε ksakis μαλλον δεν ειδες καλά το link. Ο adaptor δεν ειναι 510 το 510 ειναι ego to 510 (βιδωνει δηλαδη πανω στα εξωτερικά σπειρωματα του mod και σου βγαζει απο την αλλη εσωτερικό 510 σπείρωμα... Επισης απ' όσο είδα ειναι ελαχιστα (2-3 mm) πιο ψηλό απο το καπακι του evic (υποθετω οτι μπορεί να φαγωθει και λιγο δεν ξερω).
Οπως εγραψα και σε αλλο topic δεν το εχω παρει γιατι οι 9 GBP μεταφορικά μου ερχονται βαρια. Καποια στιγμή ομως θα το παρω και θα σας πω λεπτομερειες...
Δίκιο έχεις. συγνώμη σε όλο τον κόσμο για τη βιαστική απάντηση (υπάρχει κι'άλλος κόσμος που διαβάζει). Παρανόησα την εικόνα από βιασύνη.
Τώρα για να φαγωθεί, χλωμό το βλέπω, αφού είναι χάλυβας, εκτός αν έχεις κάνα τροχό και το πάρεις λίγο.
Τώρα αν κατάλαβα καλά από αυτό που είδα κοιτάζοντας το, (δλδ ότι πιάνει στο εξωτερικό σπείρωμα του evic και δίνει σπείρωμα μόνο το εσωτερικό 510),  είναι καλή φάση, και φτηνό αν εξαιρέσεις τα μεταφορικά. Αλλά δεν ξέρω στο evic πως θα φανεί, γιατί πάνω στην απλή μπαταρία φαίνεται ωραίο, αλλά δε μας το δείχνει σε κάποιο μοντ για να φανταστούμε πως θα είναι πάνω στο evic. Αλλά από αυτό που μπορώ να φανταστώ, αν έχεις το κανονικό καπάκι του evic θα εξέχει λίγο. Αν έχεις κάνα καπάκι π.χ. απο του leo το body ή κάποιο άλλο, ίσως να χρειάζεται  να μην έχει καπάκι πάνω γιατί θα βρίσκει.

Αποσυνδεδεμένος exarhos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • mOjo
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1486 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 01:06 »
παιδια γραφω εδω για να μην ανοιξω νεο θεμα. Πως μπορουμε να αλλαξουμε εντελως μπαταριοθηκη στο evic ? γενικα τι προτασεις υπαρχουν στην αγορα. Εχω δει το τηλεσκοπικο του Λεο. Κατι αλλο πιο οικονομικο και περα του ασιμι?

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1487 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 01:24 »
δες αυτά :
http://www.replacesmoke.com/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/variable-voltage/joyetech-mod-evic-tube-only-18350-detail.html

http://www.replacesmoke.com/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/variable-voltage/joyetech-mod-evic-tube-only-18650-detail.html

http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=139

Βέβαια, κι άλλα μαγαζιά φέρνουν evic, οπότε ίσως φέρνουν και σώματα. Ψάξτο κι εσύ λίγο ακόμη, πολλά μαγαζιά έχουν νήμα στο forum, σίγουρα κάπου θα βρεις αυτό που ακριβώς ψάχνεις

Αποσυνδεδεμένος manolis182

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1488 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 15:09 »
Σαν πρωην κατοχος e-vic  μπορω να πω οτι ειναι ενα ψιλοκαλο modaki αλλα περισοτερο γκατζετακι νομιζω οτι τα λευτα που κοστιζει ειναι αρκετα γιατι με σχεδον τα μισα λευτα υπαρχουν πολυ καλυτερα μοντ και πιο δυνατα .Ημουν κατοχος και e-vic και vamo v5 ss και i taste svd by innokin .Aν επρεπε να βαλω μια βαθμολογια στο καθε ενα κατα την πρωσοπικη μου αποψη παντα ετσι θα ηταν.
e-vic = 6 καλουτσικο,αδυναμο
vamo v5 ss = 7 καλο,δυνατο,δεν ειναι ποιοτικο
i taste svd by innokin = 8 καλυτερο,εξισου δυνατο, και αρκετα ποιοτικο αλλα μεταλα. αλλα κλαρινο

Αποσυνδεδεμένος toufas

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • Ολοι ατμίζουμε πια στο σπιτι....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1489 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 11:07 »
Συγνώμη για την παράθεση αλλά ισως εχω κατι ... Ψαχνοντας για κατι ασχετο επεσα επανω σε αυτό
http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/tornado-ego-c/accessories/tornado-ego-c-slim-510-adapter-product.html
Ειναι ακριβώς αυτό που εψαχναν αρκετοί σε αυτό το νημα (ισως και σε αλλα) ego to 510 adaptor.

Φαινεται μικρό και η τιμη δεν ειναι τραγική (βεβαια τα μεταφορικά τσακιζουν κοκαλα) ...

Εδω πρέπει να ζητησω συγνωμη απο τους συμφορουμιτες... Το πηρα τελικά και δεν κανει ... το σπειρωμα δεν ειναι Εgo από κατω ειναι λιγο μικροτερο (ειναι μονο για το συγκεκριμενο tornado).

Ελπιζω να μην προχωρησε κανεις σε παραγγελια...

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1945
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1490 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 12:14 »
Καλό θα ήταν ίσως, να γίνει και στο αρχικό σου μήνυμα η προσθήκη του τελευταίου post για το φόβο των Ιουδαίων....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2013, 14:11 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1491 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 14:05 »
Βαθμολογία :EVIC = 4, vamo v5 = 7 , SVD =7,5  επειδή  ισως εχει ανθεκτικοτερο στο βιδωμα και ξεβίδωμα ατμποοιητων.σπείρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1492 στις: Δεκεμβρίου 09, 2013, 15:01 »
 :bye: ..εδώ και 2 μέρες  οτι ατμο και να βάλω επάνω διχνει οτι αντίσταση γουστάρει ,μέχρι και 4.2 έχει βγάλει ,,επίσης βγάζει και no atomizer found ,,,έχω καθαρίσει και σηκώσει τον πόλο . άρα είναι κάτι αλλο ... 2 μήνες το έχω και χωρίς πολύ χρήση


να ειναι εσωτερικά το καλώδιο του πόλου  ?

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1493 στις: Δεκεμβρίου 09, 2013, 17:57 »
Οι παλιοί που με ξέρουν θα έλιωναν στο γέλιο και μόνο να με φαντάζονταν με ενα μοντ  :laugh1:  όπως το eVic αλλά αφού το κέρδισα οφείλω να το τιμήσω.
Τώρα είμαι στη φάση που ακόμα παίζω μαζί του και ομολογώ οτι για μία γκατζετού όπως εμένα μου έχει κινήσει αρκετά το ενδιαφέρον.
Ανακάλυψα οτι είναι μάλλον αδύνατο να διαβάσω τις 100 σελίδες του threat οπότε αν πιστεύετε οτι υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω και να προσέχω ευχαρίστως να δεχτώ συμβουλές.
Εκανα ήδη αναβάθμιση, πέρασα και το ελληνικό μενού, έγραψα και το ονοματάκι μου πάνω στην οθόνη και ατμίζω με ευχαρίστηση με μόνη διαφορά την επιμονή μου στα volt μιας και απο watt δεν σκαμπάζω ακόμη αφού μέχρι τώρα δεν υπήρχε λόγος να ασχοληθώ..
Καιρός να το μάθω και αυτό λοιπόν..
Θα επανέλθω με νεώτερα μετά απο κάποιο εύλογο διάστημα δοκιμής του eVic, προς το παρόν τα πάει περίφημα! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ddvap

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1494 στις: Δεκεμβρίου 09, 2013, 20:27 »
Συγχαρητήρια!
Κρατώντας την ροδέλα προς τα αριστερά αλλάζεις κυκλικά τα μενού που εμφανίζονται στην οθόνη. Ενα απο αυτά δείχνει την αντίσταση και watt όταν το λειτουργείς με volt ή την αντίσταση και τα volt όταν το λειτουργείς με τα βατ. Ετσι ξέρεις τι γίνεται.
Αν επιλέξεις να ρυθμίζεις σε watt κάνεις πιο ακριβείς ρυθμίσεις. Δηλαδή ανάμεσα στο 3.6 και 3.7 volt έχεις πέντε ρυθμίσεις σε watt.
Ετσι μαθαίνεις και τις ρυθμίσεις των watt εύκολα.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1495 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 16:15 »
:bye: ..εδώ και 2 μέρες  οτι ατμο και να βάλω επάνω διχνει οτι αντίσταση γουστάρει ,μέχρι και 4.2 έχει βγάλει ,,επίσης βγάζει και no atomizer found ,,,έχω καθαρίσει και σηκώσει τον πόλο . άρα είναι κάτι αλλο ... 2 μήνες το έχω και χωρίς πολύ χρήση


να ειναι εσωτερικά το καλώδιο του πόλου  ?
μπορεί να μην είναι τίποτα που να φτιάχνεται, αλλά να φταίει το firmware (ίσως). Και εμένα την αλλάζει, μάλιστα την ίδια την δείχνει τώρα 2ΩΜ στο επόμενο βίδωμα 2,4ΩΜ ακόμα και 3,5ΩΜ και 4ΩΜ κάποιες φορές. αυτό που έχω δει στάνταρ είναι πως βιάζεται να διαβάσει την αντίσταση του ατμοποιητή, με αποτέλεσμα να βγάζει την αντίσταση μεγαλύτερη. Να βιδώσεις τον ατμοποιητή πάνω ενώ είναι σε αδράνεια το eVic , και μετά να το ανοίξεις. έτσι θα δεις την πραγματική σου αντίσταση.
Και μια και ανέφερες το καλώδιο, εγώ έκανα σε ένα evic εγχείρηση, και τελικά δεν ήταν το καλώδιο όπως είπες και συ. έχει αυτό το μείον το evic που οφείλω να πω πως παλαιότερα δεν το έκανε κανένα evic (σε κανένα απο τα δικά μου δεν είχε τύχει, αλλά δεν είχε παρουσιαστεί ούτε σε άλλους) και έτσι με έβαλε σε σκέψεις η αναβάθμισή του μήπως ήταν προβληματική, ενώ ακόμα και με την 1,2 τη beta δούλευε χωρίς τέτοια συμπτώματα.
Το σίγουρο είναι αυτό που έγραψα παραπάνω για να μπορέσεις να δεις νορμαλ την αντίσταση: Ή τον βιδώνεις γρήγορα τον ατμοποιητή, ή τον βιδώνεις ενώ είναι σε αδράνεια και τον βάζεις μπροστά μετά.
- Και πρόσεχε τον πόλο στο evic γιατί μπορεί να σου μείνει καμιά φορά ο πόλος στο χέρι και άντε κόλλα με το κολλητήρι μετά τον πόλο με το καλώδιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2013, 16:26 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1496 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 15:36 »
..τωρα βγαζει μονο no atomizer found ... εκανα reset και περασμα ξανα το 1.4 ,,, αλλα τιποτα !
λογικα θα ειναι η επαφη - καλωδιο του πολου ,,αλλα δεν μπορω να το ανοιξω

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1497 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 11:23 »
Δεν έχεις εγγύηση να το στείλεις πίσω; Κάποιο πρόβλημα έχει η πλακέτα του μάλλον

Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1498 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 15:48 »
Φιλε μου παρουσιασε το ιδιο ακριβως προβλημα και εφταιγε το σιλικονακι που μονωνει το θετικο πολο απο το σωμα.Αν προσπαθησεις να τραβηξεις το θετικο πολο προς τα εξω το πιθανοτερο ειναι να κοπει το καλωδιο του θετικου γιατι ειναι κοντο.Εγω καταφερα με πολυ κοπο να βγαλω την κεφαλη χωρις να σπασω το πλαστικο καλυμα της οθονης κολησα μακρυτερο καλωδιο και αλλαξα το σιλικονακι και απο τοτε δουλευει οκ!

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1499 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 16:01 »
Το ίδιο έκανε και σε μένα επειδή είχε σκορπίσει το σιλοκονάκι κάτω από τον πόλο με αποτέλεσμα να πατηθεί προς τα κάτω ο πόλος και να μην κάνει επαφή με τον άτμο. Με δυσκολία, με μια τσιμπίδα σήκωσα προς τα πάνω τον πόλο του evic, με μία βελόνα έβγαλα το παλιό σιλικονάκι και μετά έβαλα ένα άλλο (πατέντα από σιλικονάκι CE4). Από τότε δουλεύει κανονικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1151899 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 190596 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:36
από chkontog
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11181 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345763 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147427 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8160 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545337 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52637 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600621 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361084 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed